Unıcef

Unıcef

Son dakika UNICEF haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan UNICEF gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan UNICEF haber sayfamızda...

Unıcef

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 776 unıcef haberi bulunmuştur.
Bakan Özer: Eğitimde fırsat eşitliğinin kilit taşı matematik
Bakan Özer: Eğitimde fırsat eşitliğinin kilit taşı matematikMilli Eğitim Bakanlığı’nın (MEB), TÜBİTAK ve üniversiteler ile iş birliğinde matematik dersinin günlük yaşam becerilerine uyarlanıp öğrenimini amaçladığı Matematik Seferberliği Tanıtım Töreni’nde öğrenciler ile buluşan Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, “Eğitimde fırsat eşitliğinin kilit taşının da matematik öğretiminin olduğuna inanıyorum. Matematik hepimize lazım” dedi.
17.05.2022Siyaset
Savaşlar en çok çocukları vuruyor!
Savaşlar en çok çocukları vuruyor!Rusya ile Ukrayna arasında patlak veren savaştan en çok çocuklar ve kadınlar etkilenirken, Acıbadem Üniversitesi Suç ve Şiddetle Mücadele Uygulama ve Araştırma Merkezi (ASUMA) Direktörü Prof. Dr. Oğuz Polat, savaştan etkilenen çocukların sayısının her geçen gün arttığını ve bu çocuklarda ağır travma izlerinin ortaya çıkmasının kaçınılmaz olduğunu söyledi.
23.04.2022Dünya
Şarkılar Bizi Söyler 16 Nisan konukları! Şarkılar Bizi Söyler'de bu akşam kimler var?
Şarkılar Bizi Söyler 16 Nisan konukları! Şarkılar Bizi Söyler'de bu akşam kimler var?Kanal D ekranında Cumartesi akşamları ekrana gelen Şarkılar Bizi Söyler her hafta birbirinden ünlü konukları ve her hafta farklı konsepti ile izleyiciye müzik dolu bir gece yaşatmaya devam ediyor. Peki Şarkılar Bizi Söyler'de bu haftanın konukları kimler?
16.04.2022Cadde
Doğuş gerçek adı nedir? Şarkıcı Doğuş kimdir kaç yaşında aslen nereli? Albümleri ve şarkıları...
Doğuş gerçek adı nedir? Şarkıcı Doğuş kimdir kaç yaşında aslen nereli? Albümleri ve şarkıları...Şarkıcı Doğuş hayatı ve kariyeri hakkında bilgiler araştırma konusu olmaya devam ediyor. 1974 yılında Almanya'da dünyaya gelen Doğuş, 4 yaşına kadar ailesi ile birlikte yaşadıktan sonra Türkiye'ye taşındı. Kariyerine 1997 yılında başlayan 'Gamsız' Uyan adlı şarkılar ile adından söz ettirdi. İşte Doğuş hayatı, kariyeri ve bilinmeyenleri...
16.04.2022Cadde
Öğrenmede 2 trilyon saat kayıp
Öğrenmede 2 trilyon saat kayıpUNICEF’in yayımladığı “Çocuklar gerçekten öğreniyor mu?” başlıklı rapora göre, Kovid-19 salgını üçüncü yılına girerken, okul çağındaki yaklaşık 405 milyon çocuğa ev sahipliği yapan 23 ülke okullarını henüz tamamen açmadı ve okul çağındaki birçok çocuk, okulu bırakma riskiyle karşı karşıya.
1.04.2022Eğitim
UNICEF açıkladı: Covid kapanmaları hala 400 milyon öğrenciyi etkiliyor
UNICEF açıkladı: Covid kapanmaları hala 400 milyon öğrenciyi etkiliyorBirleşmiş Milletler Çocuk Fonu (UNICEF), Covid salgını nedeniyle 23 ülkedeki 405 milyon öğrencinin okullarının hala kısmen ya da tamamen kapalı olduğunu açıkladı.
30.03.2022Dünya
Pandemi ve savaşın eseri: Kaygı nesli
Pandemi ve savaşın eseri: Kaygı nesliPandemi, Rusya-Ukrayna savaşı derken çağın sorunları, kaygı neslini doğurdu. Kaybetme korkusu ve endişeyi tetikleyen bu sorunlar, çocuklarda öfke patlaması ve strese neden oluyor.
25.03.2022Eğitim
Diplomasi sustuğunda müzik konuşur
Diplomasi sustuğunda müzik konuşurTekfen Filarmoni'nin 30. yaşı kutlamaları çerçevesinde İstanbul, Ankara ve İzmir'de konser verecek olan Ukraynalı piyanist Alexander Romanovsky, "Müziğin en yüksek diplomasinin çaresiz olduğu durumlarda bile köprüler kurma yeteneğine sahip olduğuna inancım tam" diyor.
23.03.2022Kültür Sanat
Gelecek için ‘su’ya dikkat
Gelecek için ‘su’ya dikkatDünya Su Günü’nde su tasarrufunun önemi vurgulanıyor. İklim değişikliği, kuraklık nedeniyle suya erişimde sorun yaşanabileceği belirtilirken, gelecek için suyun verimli kullanılması gerektiği ifade ediliyor.
22.03.2022Ekonomi
Benedict Cumberbatch, Ukraynalı sığınmacılara evinin kapılarını açıyor
Benedict Cumberbatch, Ukraynalı sığınmacılara evinin kapılarını açıyorDaha önce 'Sherlock Holmes', 'Doctor Strange' gibi yapımlarda rol alan ve performansıyla adından söz ettiren Benedict Cumberbatch, ülkelerindeki savaştan kaçan Ukraynalı mültecilere evinin kapılarını açmak istediğini söyledi.
14.03.2022Cadde
UNICEF: 1 milyon çocuk savaştan kaçarak başka ülkelere sığındı
UNICEF: 1 milyon çocuk savaştan kaçarak başka ülkelere sığındıBirleşmiş Milletler Çocuklara Yardım Fonu (UNICEF), Rusya’nın Ukrayna’yı işgaliyle başlayan savaşın ülkedeki yaklaşık 7.5 milyon çocuğun yaşamını tehdit ettiğini belirtip 1 milyon çocuğun savaştan kaçarak başka ülkelere sığındığını açıkladı.
11.03.2022Dünya
Son dakika haberi: Victoria ve David Beckham çiftinden, Ukrayna'ya dev bağış! Çağrıda bulundu
Son dakika haberi: Victoria ve David Beckham çiftinden, Ukrayna'ya dev bağış! Çağrıda bulunduİngiliz futbolunun efsane isimlerinden David Beckham ve eşi Victoria Beckham, Rusya'nın işgal girişiminde bulunduğu Ukrayna'yı desteklemek için dev bir bağışta bulundu. Dünyaca ünlü futbol adamı, takipçilerinden Ukrayna'ya destek olmaları için paylaşım yaptı. İşte son dakika haberinin detayları...
9.03.2022Diğer
Victoria Beckham-David Beckham çiftinden Ukrayna'ya bağış
Victoria Beckham-David Beckham çiftinden Ukrayna'ya bağışİngiltere'nin en zengin ünlüleri arasında yer alan Victoria Beckham-David Beckham çifti, Ukrayna'yı desteklemek için UNICEF'e bir milyon sterlin bağışta bulundu. İkili, daha fazla bağış yapılması konusunda da takipçilerine çağrı yaptı.
9.03.2022Cadde
Kız çocuklarına destek oldu
Kız çocuklarına destek olduÜçüncü kez anne olmaya hazırlanan Adriana Lima, Lübnan’da kız çocuklarının eğitimine destek verdi.
9.03.2022Cadde
Dijital zorbalıkla mücadele kılavuzu
Dijital zorbalıkla mücadele kılavuzuUNICEF tarafından hazırlanan 'Çevrim içi zorbalık nedir ve nasıl önlenir' başlıkla raporda, maruz kalanın ölümüne dahi yol açabilen çevrim içi zorbalığa karşı gençlerin bilmeleri gereken 10 noktanın altı çizildi...
20.02.2022Gündem
Yardım çığlığı! Çaresizlik had safhada
Yardım çığlığı! Çaresizlik had safhadaBirleşmiş Milletler örgütleri, ağır kış koşullarıyla birlikte büyük gıda sıkıntısı yaşayan Afganistan’a derhal yardım edilmesi gerektiğini bildirdi
30.01.2022Dünya
Babaların yarısı çocuğu tuvalete  hiç götürmedi
Babaların yarısı çocuğu tuvalete hiç götürmediUNICEF Toplumsal Cinsiyet Analisti Pınar Ökten Arıkan, TBMM Kadın Erkek Fırsat Eşitliği Alt Komisyonu'nda çarpıcı tespitlerde bulundu.
22.01.2022Gündem
Küçük bir not defterine övgü
Küçük bir not defterine övgüKüçük not defterleri adeta minik bir mucize gibidir.
16.01.2022Gündem
UNICEF açıkladı: Yoksul ülkelere giden 100 milyon doz aşı geri çevrildi
UNICEF açıkladı: Yoksul ülkelere giden 100 milyon doz aşı geri çevrildiUNICEF, COVAX programı kapsamında yoksul ülkelere dağıtılan 100 milyondan fazla aşının, kısa raf ömürlerinden dolayı reddedildiğini açıkladı.
13.01.2022Dünya
Güzeller geçidi
Güzeller geçidiDünyaca ünlü isimler UNICEF’in davetinde bir araya geldi. Gecede güzeller geçidi yaşandı
1.01.2022Cadde
Demirören Medya TV Grup Başkanı Murat Yancı'ya 'Altın Lider Ödülü'
Demirören Medya TV Grup Başkanı Murat Yancı'ya 'Altın Lider Ödülü'İş yaşamının başarılı isimlerinin ödüllendirildiği Altın Lider Ödülleri sahiplerini buldu. İstanbul’da düzenlenen törende Demirören Medya TV Grup Başkanı Murat Yancı da "Altın Lider" ödülüne layık görüldü.
24.12.2021Gündem
BMGK'dan Afganistan kararı: İnsani yardımlar Taliban'a yaptırımlardan muaf olacak
BMGK'dan Afganistan kararı: İnsani yardımlar Taliban'a yaptırımlardan muaf olacakAfganistan'da insani bir felaketi önlemek için baskıyla karşı karşıya olan uluslararası toplum, Çarşamba günü Taliban liderliğindeki ülkeye daha fazla yardım akışına izin vermek için adımlar attı. Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi kararıyla insani faaliyetler bir yıl süreyle BM yaptırımlarından muaf tutulurken, ABD de yardımı mümkün kılmak için, ABD yaptırımlarının hedeflediği kişilere gitmediği sürece mal ihracatına ve nakit transferine izin verdi.
23.12.2021Dünya
‘Yüzyılın en büyük küresel sorunu iklim’
‘Yüzyılın en büyük küresel sorunu iklim’Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan, “İklim değişikliği yüzyılımızın en büyük küresel sorunlarının başında yer alıyor. Geldiğimiz noktada, tam olarak bir dönemecin eşiğindeyiz" dedi.
19.12.2021Gündem
Emine Erdoğan: "2023 hedefimiz, sıfır atığı Türkiye’de yaygınlaştırmaktır"
Emine Erdoğan: "2023 hedefimiz, sıfır atığı Türkiye’de yaygınlaştırmaktır"Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan, Türkiye-Afrika Zirvesi kapsamında düzenlenen "Hand in Hand for Our Planet" paneline katıldı. İklim değişikliğinin konuşulduğu panelde söz alan Erdoğan, "2023 hedefimiz, sıfır atığı Türkiye’de yaygınlaştırmaktır" ifadelerini kullandı.
18.12.2021Gündem
Kendini kutladı
Kendini kutladıKaty Perry, UNICEF’in 75’inci yılını kutladı.
13.12.2021Cadde

Benzer Haber Etiketleri

Unıcef ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.