Uranyum

Uranyum

Son dakika uranyum haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan uranyum gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan uranyum haber sayfamızda...

Uranyum

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 1.504 uranyum haberi bulunmuştur.
Hava aydınlandı, ilk görüntüler geldi!
Hava aydınlandı, ilk görüntüler geldi! Dünya gözünü, İran'ın başkenti Tahran'ın yaklaşık 350 kilometre güneyindeki İsfahan'a çevirdi.
19.04.2024 Haberler
Akkuyu’nun yakıtı Sibirya’dan geldi! Milliyet, Rus nükleer yakıt üretim tesisinde...
Akkuyu’nun yakıtı Sibirya’dan geldi! Milliyet, Rus nükleer yakıt üretim tesisinde... Rus devlet şirketi TVEL’e bağlı Elemash, Moskova’daki nükleer yakıt üretim merkezinin kapılarını Milliyet’e açtı. Akkuyu Nükleer Güç Santrali için ilk parti nükleer yakıtlarını da TVEL’in Sibirya’daki tesisi üretti ve teslim etti.
10.04.2024 Ekonomi
Adı Vahşi Fay! Hiçbirine benzemiyor, etkisi 10 dakika sürdü: 'Yeniden vuracak'
Adı Vahşi Fay! Hiçbirine benzemiyor, etkisi 10 dakika sürdü: 'Yeniden vuracak' Neredeyse 10 asır süren sessizliğin sona ermesiyle dünyanın en büyük depremlerini oluşturdu. Son olarak 2004'te bin 600 kilometrelik bölümünün tek seferde kırılmasıyla ise 300 bine yakın kişiyi hayattan kopardı. Peki Hiroşima'ya atılan bombadan bin 500 kat daha güçlü Sunda Megathrust, Türkiye'deki faylara ne kadar benziyor?
6.04.2024 Yaşam
Köye sızan gaz 'uyku deliliği' yaptı! Dünyada eşi benzeri yok, haftalarca sürüyor
Köye sızan gaz 'uyku deliliği' yaptı! Dünyada eşi benzeri yok, haftalarca sürüyor Dünyada üzerinde öyle bir köy var ki bilim insanlarının bile tam anlamıyla nasıl ortaya çıktığını anlayamadığı bir hastalıkla yaşıyor. Burada yürürken, konuşurken ya da günlük işlerini yaparken aniden derin bir uykuya dalanlar, günlerce uykuda kalabiliyor.
8.03.2024 Yaşam
İran ABD'yi çaresiz bıraktı! İki süper güç devreye girdi, nükleer korku
İran ABD'yi çaresiz bıraktı! İki süper güç devreye girdi, nükleer korku ABD basını, Hamas'ın İsrail'e olan saldırısı sonrası İran'ın nasıl küresel güçlerle beraber hareket ettiğini ve hem Orta Doğu'daki savaşa hem de Ukrayna'daki işgalde nasıl rol aldığını yazdı. Fransız diplomat ise Washington-Tahran arasındaki ilişkiyi tek cümleyle özetledi.
8.01.2024 Dünya
21 Ocak Hangi Burç Oluyor? 2024 Özellikleri, Yükseleni ve Burç Yorumu
21 Ocak Hangi Burç Oluyor? 2024 Özellikleri, Yükseleni ve Burç Yorumu İnsanlık tarihinde her dönem astroloji önemli bir yer işgal etmiştir. Tarihte krallar ve sultanlar yanlarında astroloji bilen kimseleri bulundurmuşlardır. Günümüzde de astroloji ve burçlar insanların ilgisini çekmekte ve yakından takip edilmektedir. 21 Ocak hangi burç oluyor? Özellikleri, yükseleni ve burç yorumu nedir? 21 Ocak tarihinde doğanların burcu nedir, bu burcun özellikleri gibi konuları içeren bilgileri sizler için derledik.
4.01.2024 Astroloji
Mali Hakkında Bilgiler; Mali Bayrağı Anlamı, 2024 Nüfusu, Başkenti, Para Birimi Ve Saat Farkı
Mali Hakkında Bilgiler; Mali Bayrağı Anlamı, 2024 Nüfusu, Başkenti, Para Birimi Ve Saat Farkı Mali, Afrika kıtasının doğusunda yer almaktadır. Resmi adı Mali Cumhuriyetidir. Yüz ölçümü 1.240.000 kilometrekare olan Mali, Afrika'nın en büyük 7. ülkesidir. Uzun yıllar boyunca Fransa'nın kolonisi olan Mali, 22 Eylül 1960 tarihinde bağımsızlığını ilan etti. Mali'nin başkenti neresi, nüfusu ne kadar? Sizin için derledik.
3.01.2024 Tatil
Gabon Hakkında Bilgiler; Gabon Bayrağı Anlamı, 2024 Nüfusu, Başkenti, Para Birimi Ve Saat Farkı
Gabon Hakkında Bilgiler; Gabon Bayrağı Anlamı, 2024 Nüfusu, Başkenti, Para Birimi Ve Saat Farkı Portekizli gemicilerin şapkaya benzettiği için Gabon ismi verdiği ülke, 1960 yılında bağımsızlık ilan etti. Vahşi yaşamı ve çok sayıda ırmağıyla, turizm açısından dikkat çeken Afrika ülkeleri arasında yer alır. Gabon nüfusu ne kadar, nerede, başkenti hangisi, para birimi nedir, resmi ve konuşulan dilleri neler sorularının yanıtlarını derledik.
3.01.2024 Tatil
Kırgızistan Hakkında Bilgiler; Kırgızistan Bayrağı Anlamı, 2024 Nüfusu, Başkenti, Para Birimi Ve Saat Farkı
Kırgızistan Hakkında Bilgiler; Kırgızistan Bayrağı Anlamı, 2024 Nüfusu, Başkenti, Para Birimi Ve Saat Farkı Asya kıtasında yer alan Kırgızistan Cumhuriyeti, 7 bağımsız Türk devletinden biridir. Ülke, 1991 yılında Sovyetler Birliğinin dağılmasının ardından bağımsızlığını ilan etti. Kırgızistan'ın başkenti neresi, nüfusu ne kadar? Sizin için derledik.
2.01.2024 Tatil
Tacikistan Hakkında Bilgiler; Tacikistan Bayrağı Anlamı, 2024 Nüfusu, Başkenti, Para Birimi Ve Saat Farkı
Tacikistan Hakkında Bilgiler; Tacikistan Bayrağı Anlamı, 2024 Nüfusu, Başkenti, Para Birimi Ve Saat Farkı Tacikistan, Orta Asya'da yer alan bağımsız Türk devletlerinden biridir. 1991 yılında Sovyetler Birliğinin dağılmasının ardından bağımsızlığını ilan etti. 1992 yılında Birleşmiş Milletlere üye oldu. Türkiye, Tacikistan'ı resmi olarak tanıyan ilk ülkedir. Tacikistan'ın başkenti neresi, nüfusu ne kadar? Ülke hakkında bilgileri sizler için derledik.
2.01.2024 Dünya
Güney Amerika’da tansiyon yükseliyor
Güney Amerika’da tansiyon yükseliyor Venezuela’da Pazar günü yapılan referandumda yüzde 95’lik oy oranıyla halkın, komşu Guyana’nın petrol zengini bölgesi Essequibo’nun ülkeye dahil edilmesi yönünde oy kullanmasının ardından bölgede gerilim her geçen gün artıyor.
8.12.2023 Dünya
Pasifik’te uzaylı izi
Pasifik’te uzaylı izi ABD’deki Harvard Üniversitesi’nde astrofizik profesörü, “uzaylı avcısı” olarak anılan Avi Loeb, 2014’te Pasifik Okyanusu’na düşen “IM1” adlı meteorun parçalarını inceledi.
14.10.2023 Dünya
167 milyar dolar harcandı! 'ABD bize savaş açıyor'
167 milyar dolar harcandı! 'ABD bize savaş açıyor' NATO barış için şartını açıkladı, Rus devlet televizyonu muhabirinin paylaştığı röportajda geçen 'haftanın yedi cuması' sözü gözden kaçacak gibi değil.
17.09.2023 Dünya
Çocukların önüne el bombası fırlattı! Savaştan dönen asker dehşet saçtı
Çocukların önüne el bombası fırlattı! Savaştan dönen asker dehşet saçtı 19 aydır devam eden eden savaştan dönen bir Rus askeri aralarında çocukların da olduğu sivillere kabusu yaşattı.
15.09.2023 Dünya
Çocukların önüne el bombası fırlattı! Savaştan dönen asker dehşet saçtı
Çocukların önüne el bombası fırlattı! Savaştan dönen asker dehşet saçtı 19 aydır devam eden eden savaştan dönen bir Rus askeri aralarında çocukların da olduğu sivillere kabusu yaşattı.
15.09.2023 Haberler
ABD-İran gizli nükleer anlaşması
ABD-İran gizli nükleer anlaşması ABD Başkanı Joe Biden’ın bu hafta, Tahran’da rehin tutulan 5 ABD’linin serbest bırakılması karşılığında, ülkeye uygulanan yaptırımlardan 6 milyar dolarlık fonun verilmesini onaylamasının ardında, İran ile yaptığı gizli bir anlaşma olduğu öne sürüldü.
14.09.2023 Dünya
1000 dolarlık sahte obüs! Ruslar gerçek sandı, yüzlerce füzeyi boşa harcadılar
1000 dolarlık sahte obüs! Ruslar gerçek sandı, yüzlerce füzeyi boşa harcadılar Rus ordusunun kamikaze saldırılarına karşı taktik geliştiren Kiev'in, yüz binlerce dolar değerindeki M777 obüslerini akılalmaz bir yolla koruduğu ortaya çıktı.
12.09.2023 Dünya
Putin: Azerbaycan ve Ermenistan masaya oturabilir
Putin: Azerbaycan ve Ermenistan masaya oturabilir Batılı ülkelerin Ukrayna'ya vereceği F-16'lara dair sürpriz bir çıkış yapan Rusya lideri, yanı sıra Erivan yönetiminin Dağlık Karabağ üstündeki Azerbaycan egemenliğini tanıdığını söyledi.
14.09.2023 Dünya
İki gün arayla aynı saldırı! Dev kolonlar sivillerin üzerine düştü
İki gün arayla aynı saldırı! Dev kolonlar sivillerin üzerine düştü Rus ordusu 2 gün önce 16 kişinin ölümüne neden olduğu saldırı sonrası benzer bir operasyon daha düzenledi. Söz konusu saldırıda çok sayıda kişi yaralandı. Bir kişinin üzerine ise saldırı sonrası binadan kopan kolon düştü.
8.09.2023 Dünya
Ermenistan umudunu ABD'ye bağladı! Rus basının hedefinde Paşinyan var
Ermenistan umudunu ABD'ye bağladı! Rus basının hedefinde Paşinyan var Rus basını, ABD ve Ermenistan'ın yakınlaşmasının perde arkasını yazdı. Bu yakınlaşma sonucu Azerbaycan-Ermenistan arasında yeni bir savaş riskinin doğduğunu öne süren Kommersant gazetesi Paşinyan'a yönelik ağır eleştirilerde bulundu.
8.09.2023 Dünya
İngiliz ordusunda İran ajanı kaosu! Askeri eğitimi nedeniyle bulunamıyor
İngiliz ordusunda İran ajanı kaosu! Askeri eğitimi nedeniyle bulunamıyor Kaldığı hapishanenin yemek tırının altına sızarak içeriden kaçan eski İngiliz askeri ve İran ajanı olan şahıs ülke genelinde aranıyor. Olayla ilgili yeni detaylar ortaya çıkarken yetkililer şahsın askeri eğitimleri nedeniyle kolayca bulunamadığını öne sürdü.
8.09.2023 Dünya
Azerbaycan: Ermenistan'ın Karabağ'daki provokasyonu önlendi
Azerbaycan: Ermenistan'ın Karabağ'daki provokasyonu önlendi Azerbaycan Savunma Bakanlığı, Ermenistan'ın Karabağ'da provokasyon girişiminin engellendiğini duyurdu.
8.09.2023 Dünya
Japonya'da tropikal fırtına kaosu! Nehirler taştı, halk mağdur
Japonya'da tropikal fırtına kaosu! Nehirler taştı, halk mağdur Japonya’da yaklaşarak şiddetli yağışlara yol açan Yun-yeung Tropikal Fırtınası sonucu birçok nehir taşarken yetkililer 78 bin 418 kişiye tahliye çağrısında bulundu.
8.09.2023 Dünya
Nükleer kategori 2 artık resmileşti! Dünya uranyum füzeleri karşısında şokta
Nükleer kategori 2 artık resmileşti! Dünya uranyum füzeleri karşısında şokta İngilizlerin ardından Kiev yönetimine uranyum içeren tank füzeleri gönderen ABD'nin kararı Rus medyasında yankı uyandırdı. Uluslararası hukuktan örnek veren Ruslar Washington'un bu hamlesi sonucu 'Nükleer Kategori 2'nin başladığını duyurdu.
8.09.2023 Dünya
Afrika’ya tahıl planında anlaşma
Afrika’ya tahıl planında anlaşma Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin arasında Soçi’de gerçekleşen görüşme sonrası Moskova’dan açıklama geldi.
8.09.2023 Gündem

Benzer Haber Etiketleri

Uranyum ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.