Üsküdar Belediyesi

Üsküdar Belediyesi

Son dakika Üsküdar Belediyesi haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan Üsküdar Belediyesi gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan Üsküdar Belediyesi haber sayfamızda...

Üsküdar Belediyesi

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 1.567 üsküdar belediyesi haberi bulunmuştur.
Cumhurbaşkanı Erdoğan, telefonla bağlandı! '2023 Haziran bizim çok önemli bir sınav'
Cumhurbaşkanı Erdoğan, telefonla bağlandı! '2023 Haziran bizim çok önemli bir sınav'AK Parti Sinop İl Başkanlığı Genişletilmiş Danışma Meclisi Toplantısı'na İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun araması üzerine telefonla bağlanan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, “2023 Haziran bizim çok önemli bir sınav” dedi.
16.01.2022Siyaset
Üsküdar’da 'Büyük Dönüşüm' kapsamında 32 bina yıkıldı
Üsküdar’da 'Büyük Dönüşüm' kapsamında 32 bina yıkıldıÜsküdar’da “Büyük Dönüşüm” sloganıyla başlatılan kentsel dönüşüm faaliyetleri hız kesmeden devam ediyor. Üsküdar'da birden fazla mahalleyi kapsayan bölgede yürütülen Çamlıca Camii Çevresi Kentsel Dönüşüm Projesi’nde 2. etabına geçildi. Proje kapsamında, Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen’in katılımıyla depreme dayanıksız 32 bina yıkıldı. Binaların yıkım anı havadan drone ile görüntülendi.
6.01.2022Emlak
100 araçlık otopark kiralanacak
100 araçlık otopark kiralanacakBasın İlan Kurumu'nun ilan portalı ilan. gov. tr'de yer alan duyuruya göre Üsküdar'da 100 araçlık otopark kiralanacak.
28.12.2021Ekonomi
Bakan Ersoy, Haluk Dursun Kütüphanesi açılış törenine katıldı
Bakan Ersoy, Haluk Dursun Kütüphanesi açılış törenine katıldıİstanbul Üsküdar'da yapımı tamamlanan Haluk Dursun Kütüphanesi, bugün Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy'un katılımıyla hizmete açıldı. Bakan Ersoy" Ülkesini ve milletini seven her bireyin öncelikli sorumluluğu kendisini donatmak, bilginin önce takipçisi sonra üreticisi olmaktır" dedi.
16.12.2021Haberler
Bakan Ersoy Haluk Dursun Kütüphanesi açılış törenine katıldı
Bakan Ersoy Haluk Dursun Kütüphanesi açılış törenine katıldıÜsküdar'da yapımı tamamlanan Haluk Dursun Kütüphanesi, bugün Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy'un katılımıyla hizmete açıldı. Bakan Ersoy" Ülkesini ve milletini seven her bireyin öncelikli sorumluluğu kendisini donatmak, bilginin önce takipçisi sonra üreticisi olmaktır" dedi.
16.12.2021Siyaset
Öğrenciye 400 TL fatura desteği
Öğrenciye 400 TL fatura desteğiİstanbul'un ilçe belediyelerinde öğrencilerin ihtiyaçlarına yönelik birçok destek sunuluyor.
5.12.2021Gündem
Hat sergisi
Hat sergisiÜsküdar Belediyesi, hüsn-i hat sanatının en manalı örneklerini Mustafa Cemil Efe’nin ‘Cevher Hüsn-i Hat Sergisi’nde bir araya getiriyor.
30.11.2021Cadde
Üsküdar'da korku dolu anlar! İstinat duvarı çöktü
Üsküdar'da korku dolu anlar! İstinat duvarı çöktüÜsküdar'da katlı otopark, pazar yeri ve yüzme havuzunun yapılacağı inşaat alanındaki çalışma sırasında toprak kayması yaşandı. İstinat duvarı büyük bir gürültü çökerken, yandaki binanın giriş katında bulunan dairede hasar meydana geldi. İstinat duvarının yıkılma anı güvenlik kameralarına yansıdı.
20.10.2021Gündem
'Konuşamaz' dediler, 23 enstrüman çalıyor! İşte hayali...
'Konuşamaz' dediler, 23 enstrüman çalıyor! İşte hayali...Otizmli Rabia Aytek 25 yaşında bir müzisyen. Doktorların "Konuşamaz" dediği Rabia Aytek, aralarında ud, gitar, piyano, ukulele ve kemençenin de olduğu tam 23 enstrümanı rahatlıkla çalabiliyor. Özel yetenek sınavıyla girdiği liseyi üstün başarıyla tamamlayan Aytek'in en büyük hayallerinden biri engelli bireyler için müzik okulu açıp burada burslu öğrenciler yetiştirmek.
24.09.2021Gündem
Aklınıza esen her yer ofis
Aklınıza esen her yer ofisYaz aylarında evden çalışmaya alternatif olabilecek doğa içinde, deniz kenarında ya da popüler lokasyonlardaki alanları gezdik.
22.08.2021Pazar
5 bin konutluk kentsel dönüşüm projesi Üsküdar’da başlatıldı
5 bin konutluk kentsel dönüşüm projesi Üsküdar’da başlatıldıÇevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, Üsküdar’da 5 bin konutluk dönüşüm projesini başlattıklarını belirterek, “Cumhurbaşkanımızın talimatlarıyla 2018 yılında başlattığımız Çamlıca Cami ve Çevresi Kentsel Dönüşüm Projemizde yeni bir adımı hep birlikte atmak için biraraya geldik. Sadece Üsküdar’ı değil, bütün bir İstanbul’un deprem dönüşümünü ilgilendiren yeni 5 bin konutluk projemize başlıyoruz. Kirazlıtepe, Ferah, Küplüce ve Mehmet Akif mahallelerimizi içine alan bu büyük dönüşüm, İstanbul’umuza, Üsküdar’ımıza kazandırıyoruz” dedi.
19.06.2021Ekonomi
Kurum: Ülkemizde acil dönüştürülmesi gereken 1,5 milyon konut var
Kurum: Ülkemizde acil dönüştürülmesi gereken 1,5 milyon konut varÇevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, "Üniversitelerimiz, bilim insanlarımız ve bakanlığımız şu an, ülkemizde acil dönüştürmemiz gereken 1,5 milyon konutumuz olduğunu ortaya koymuştur. Bu konutların 300 bini ise İstanbul'da yer alıyor. Bakanlık olarak bugün İstanbul'da, 126 bin konutu dönüştürüyoruz" dedi.
18.06.2021Ekonomi
Kentsel dönüşüm için yardımcı olun
Kentsel dönüşüm için yardımcı olunÜsküdar’da cami ve öğrenci yurdu açılışında kentsel dönüşümün önemini anlatan Erdoğan mahalleler arasında emsal ayrımı yapılmayacağını söyledi. Erdoğan “Eğer ayrım olursa belediye önünde oturma eylemi yapın, ben de geleceğim” dedi
12.06.2021Siyaset
Gözler Erdoğan-Biden görüşmesinde! Kritik zirve öncesi flaş açıklama
Gözler Erdoğan-Biden görüşmesinde! Kritik zirve öncesi flaş açıklamaCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Burhaniye Şehriban Hatun Camii açılışında konuşma yaptı. Daha basın mensuplarına açıklama yapan Erdoğan, ABD Başkanı Biden ile görüşmesi öncesi çarpıcı mesajlar verdi. Bir vatandaşın, 'Cumhurbaşkanım Kirazlıtepe'de verilen sözleri burada vermiyorlar." şeklindeki sözleri üzerine Erdoğan, "Aynı aynı hiç endişe etmeyin, Kirazlıtepe'de, Ferah'ta ne verildiyse aynı sözü sizlere burada ben veriyorum.' dedi.
11.06.2021Haberler
Son dakika haberi: Gözler Erdoğan-Biden görüşmesinde! Kritik zirve öncesi flaş açıklama
Son dakika haberi: Gözler Erdoğan-Biden görüşmesinde! Kritik zirve öncesi flaş açıklamaSon dakika haberlere göre Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Burhaniye Şehriban Hatun Camii açılışında konuşma yaptı. Daha basın mensuplarına açıklama yapan Erdoğan, ABD Başkanı Biden ile görüşmesi öncesi çarpıcı mesajlar verdi. Bir vatandaşın, 'Cumhurbaşkanım Kirazlıtepe'de verilen sözleri burada vermiyorlar." şeklindeki sözleri üzerine Erdoğan, "Aynı aynı hiç endişe etmeyin, Kirazlıtepe'de, Ferah'ta ne verildiyse aynı sözü sizlere burada ben veriyorum.' dedi.
11.06.2021Siyaset
Bu sergiyi kaçırmayın!
Bu sergiyi kaçırmayın!Sanatın her dalında başarıdan başarıya koşan ender isimlerden Dr. Begüm Gücük, Bilkent Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Grafik Tasarım alanında lisans eğitimini aldıktan sonra Sofya Ulusal Sanat Akademisi’nde Reklam, Tasarım ve Afiş Sanatları dalında yüksek lisans ve doktora yaptı.
25.04.2021Cadde
Bakan Kasapoğlu, yenilenen Beylerbeyi Stadı'nın açılış törenine katıldı
Bakan Kasapoğlu, yenilenen Beylerbeyi Stadı'nın açılış törenine katıldıYenilenen Beylerbeyi Stadı'nın açılış töreni, Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu'nun katılımıyla gerçekleştirildi.
25.03.2021Diğer
45 zabıta memuru alınacak
45 zabıta memuru alınacakBasın İlan Kurumu'nun ilan portalı ilan. gov. tr'de yer alan duyuruya göre Üsküdar Belediyesi 45 zabıta memuru alacak.
21.03.2021Ekonomi
Emine Erdoğan'ın İdlibliler için bağışladığı 50 ev teslim edildi
Emine Erdoğan'ın İdlibliler için bağışladığı 50 ev teslim edildiCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan'ın, Suriye'de Beşşar Esed rejimi ve destekçilerinin saldırılarıyla yerinden ettiği siviller için bağışladığı 50 ev ihtiyaç sahiplerine teslim edildi.
15.10.2020Siyaset
Üsküdar'da ağaç kesimi iddiaları: Site sakinleri güvenlik kamerasıyla cevap verdi
Üsküdar'da ağaç kesimi iddiaları: Site sakinleri güvenlik kamerasıyla cevap verdiİstanbul Üsküdar'da İstanbul Boğazı manzaralı 4 katlı bir binanın bahçesinde bulunan fıstık çamının kesilmesiyle ilgili site sakinleri güvenlik kamerasıyla cevap verdi. Site sakinleri ağacın bir bölümünün kendiliğinden kırıldığı için kesildiğini öne sürdü.
13.08.2020Gündem
Boğaz’daki fıstık çamını kestiler...
Boğaz’daki fıstık çamını kestiler...İstanbul Üsküdar'da İstanbul Boğazı manzaralı 4 katlı bir binanın bahçesinde bulunan fıstık çamının kesilmesine çevredeki vatandaşlar tepki gösterdi. Sosyal medyada paylaşılan videoda 3 kişinin ağaca bir halat bağlaması, bir kişinin ise kesme motoruyla ağacı kesmesi yer alıyor. Üsküdar Belediyesi ekipleri düzenledikleri tutanağı, ceza yetkisinin bulunduğu İl Orman İşletme Müdürlüğü'ne gönderdi. Belediye yetkilileri, " İbretlik bir ceza için kurumla irtibat halindeyiz" dediler.
13.08.2020Gündem
Yasağa rağmen ‘çitlemeye’ devam
Yasağa rağmen ‘çitlemeye’ devamÜsküdar’da sahilde, banklarda çekirdek ve kabuklu kuruyemişlerin yenmesi yasaklandı. Ancak yasağa rağmen bir çok vatandaş sahillere çekirdek ve kabuklu kuruyemiş yemeye devam ediyor.
2.08.2020Gündem
Üsküdar'da bulunan iguanaya 'Bayram' adı verildi
Üsküdar'da bulunan iguanaya 'Bayram' adı verildiÜsküdar'ın Altunizade semtinde bir bahçede bulunan iguana 'Bayram' ismi verildi.
29.07.2020Haberler
Üsküdar'da bulunan iguanaya 'bayram' ismi verildi
Üsküdar'da bulunan iguanaya 'bayram' ismi verildiÜsküdar'da bulunan bir binanın bahçesinde bulunan iguana 'Bayram' ismi verildi. 6 yaşında olduğu belirlenen iguana koruma altına alındı.
29.07.2020Gündem
Üsküdar'da gezerken bulundu! Tam 125 santim...
Üsküdar'da gezerken bulundu! Tam 125 santim... İstanbul Üsküdar'da 125 santim uzunluğunda İguana bulundu. Belediye ait ekipler Altunizade'de buldukları İguanayı koruma altına aldılar.
28.07.2020Gündem

Benzer Haber Etiketleri

Üsküdar Belediyesi ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.