Uydu

Uydu

Son dakika uydu haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan uydu gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan uydu haber sayfamızda...

Uydu

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 8.185 uydu haberi bulunmuştur.
Son dakika: Türkiye'nin yanı başında! Etkisi altına aldı...
Son dakika: Türkiye'nin yanı başında! Etkisi altına aldı...Kuzey Yarımküre 40 dereceye yaklaşan sıcaklıklar ülkeleri bir bir etkisi altına alıyor. Rusya'nın başkenti Moskova'da 20 yılın en sıcak Haziran günü yaşandı. Havanın daha da ısınması beklenirken, Avrupa'da da durum farklı değil. Türkiye'nin yanı başında çekilen uydu görüntüsü ise endişe yarattı.
23.06.2021 Dünya
Milli İHA'lar yerli uydu terminalleriyle uçuyor
Milli İHA'lar yerli uydu terminalleriyle uçuyorİnsansız hava araçları (İHA) için geliştirilen yerli uydu terminalleri Anka-S ve Aksungur ile 500 saatlik uçuş süresine ulaştı.
23.06.2021Teknoloji
Son dakika haber... 'Rusya ABD'nin uçak gemisini batırıyor!' Uydudan göründü
Son dakika haber... 'Rusya ABD'nin uçak gemisini batırıyor!' Uydudan göründüSoğuk Savaş'tan bu yana en büyük filosunu Hawaii yakınlarına gönderen Putin, resmi olarak 300 mil açıklamasını yapsa da uydu görüntüleri dünyayı çalkaladı.
23.06.2021Dünya
Son dakika: Bakan Karaismailoğlu'ndan Kanal İstanbul açıklaması
Son dakika: Bakan Karaismailoğlu'ndan Kanal İstanbul açıklamasıUlaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, Kanal İstanbul'un ilk köprüsünün temelinin, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın katılımıyla 26 Haziran'da atılacağını belirterek, "Kanal İstanbul ile ana amacımız, lojistik üs konumuna getireceğimiz ülkemizi, hem bölgesindeki hem de dünyadaki ticaret ve ulaşım yollarında söz sahibi ülke yapmak." dedi.
22.06.2021Ekonomi
Talay, 3 günde 30 kilometre yol gitti
Talay, 3 günde 30 kilometre yol gittiMuğla’da tedavisi tamamlandıktan sonra uydu takip cihazı takılan ve “Talay” ismi verilen nesli tükenme tehlikesi altındaki yeşil deniz kaplumbağası, 3 günde yaklaşık 30 kilometre yol katetti.
21.06.2021Ege
Dönüşümde sekiz adım
Dönüşümde sekiz adımEge-Koop Başkanı Aslan, İzmir depreminin ardından yapılması gerekenleri tek tek sıraladı, “Hükümet ve yerel yönetimler gerekli çalışmalara acilen başlamalı” dedi
21.06.2021Ege
Uydudan izleniyor! 3 günde 30 kilometre gitti
Uydudan izleniyor! 3 günde 30 kilometre gittiMuğla'da tedavisi tamamlandıktan sonra uydu takip cihazı takılan ve "Talay" ismi verilen nesli tükenme tehlikesi altındaki yeşil deniz kaplumbağası, 3 günde yaklaşık 30 kilometre yol katetti.
20.06.2021Haberler
Uydudan izleniyor! 3 günde 30 kilometre gitti
Uydudan izleniyor! 3 günde 30 kilometre gittiMuğla'da tedavisi tamamlandıktan sonra uydu takip cihazı takılan ve "Talay" ismi verilen nesli tükenme tehlikesi altındaki yeşil deniz kaplumbağası, 3 günde yaklaşık 30 kilometre yol katetti.
20.06.2021Gündem
Elon Musk'ın başını derde sokacak sorun! Çalışmıyor
Elon Musk'ın başını derde sokacak sorun! ÇalışmıyorElon Musk'ın büyük bir heyecan ile başladığı projede sorunlar çıkmaya başladı. Daha önce de pek çok kez protesto edilen Musk, şimdi de yeni bir sorunun gündeme gelmesiyle insanların diline düştü.
19.06.2021Teknoloji
NASA'dan korkutan açıklama: Benzeri görülmemiş şekilde arttı!
NASA'dan korkutan açıklama: Benzeri görülmemiş şekilde arttı!ABD Havacılık ve Uzay Ajansı (NASA) ve Ulusal Okyanus ve Atmosfer Dairesi (NOAA), Dünya’nın Güneş'ten gelen enerjiyi tutma miktarının "benzeri görülmemiş şekilde" artarak 2005-2019 yılları arasında ikiye katlandığını belirtti.
18.06.2021Teknoloji
Bakan Soylu: Bugün itibarıyla 7 bin 217'ye çıkardık
Bakan Soylu: Bugün itibarıyla 7 bin 217'ye çıkardıkİçişleri Bakanı Süleyman Soylu, "2016 yılında 5 bin 428 olan Sahil Güvenlik personel sayısını 15 Temmuz'dan sonra yaptığımız arınmaya rağmen bugün itibarıyla yüzde 33'lük bir artışla 7 bin 217'ye çıkardık." ifadesini kullandı.
18.06.2021Siyaset
ASELSAN doğal kaynakların korunması için harekete geçti
ASELSAN doğal kaynakların korunması için harekete geçtiCumhurbaşkanlığı İnsan Kaynakları Ofisi (CBİKO) önderliğinde ASELSAN iş birliğiyle düzenlenen "Ülkemizdeki Kullanıma Uygun Su Miktarı Nasıl Artırılır?" konulu proje yarışmasına başvurular, 13 Ağustos'a kadar sürecek.
16.06.2021Ekonomi
Son dakika: Bakan Kurum'dan çok önemli müsilaj açıklaması! 'Tespit ettik' diyerek duyurdu
Son dakika: Bakan Kurum'dan çok önemli müsilaj açıklaması! 'Tespit ettik' diyerek duyurduGelen son dakika haberine göre; Çevre ve Şehircilik Bakanı Kurum Marmara'daki müsilaj sorunu ile açıklamada bulundu. Kurum "Yaptığımız ilk çalışmalar çerçevesinde; bugün itibarıyla müsilajın tehlikeli atık olmadığı veya toksik özellik göstermediğini tespit ettik." dedi.
15.06.2021Gündem
Üniversite öğrencileri araştırma proje yarışmaları başvuruları devam ediyor!
Üniversite öğrencileri araştırma proje yarışmaları başvuruları devam ediyor!Üniversite öğrencileri tarafından heyecanla ve ilgiyle takip edilen Üniversite Öğrencileri Araştırma Proje Yarışmaları başvuruları devam ediyor.
15.06.2021Vitrin
Bakan Kurum: 6 günde 2 bin 166 metreküp müsilaj temizlendi
Bakan Kurum: 6 günde 2 bin 166 metreküp müsilaj temizlendiÇevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, Marmara Denizi’nden 6 günde 2 bin 166 metreküp müsilaj temizlendiğini bildirdi.
15.06.2021Gündem
ABD, "taktik müdahale uydusunu" uzaya yolladı
ABD, "taktik müdahale uydusunu" uzaya yolladıABD Uzay Kuvvetleri, uzay kaynaklı tehditlere anında müdahale kapasitesini geliştirmek amacıyla "taktik müdahale uydusunu" uzaya gönderdi.
14.06.2021Teknoloji
Marmara’ya Karadeniz’den organik karbon yağıyor
Marmara’ya Karadeniz’den organik karbon yağıyorMüsilaj (deniz salyası) kâbusu sürerken İTÜ Çevre Mühendisliği Bölümü’nden Prof. Dr. İzzet Öztürk ile araştırma görevlisi Büşra Çiçekalan, Marmara’ Denizi’ndeki kirlilikte Tuna Nehri’nin payını araştırdı. Öztürk ve Çiçekalan’ın araştırmasına göre, Tuna Nehri’nden Karadeniz’e buradan da İstanbul Boğazı üst akımıyla Marmara Denizi’ne ulaşan uluslararası kirlilik, İstanbul’un kentsel kirlilik yükünün 10 katı.
14.06.2021Gündem
Himalaya Dağları'nda buzul felaketi! 15 atom bombasına eşdeğer
Himalaya Dağları'nda buzul felaketi! 15 atom bombasına eşdeğerUluslararası bilim insanlarından oluşan 50 kişilik bir ekip, Hindistan’ın Himalaya Dağları'nda 7 Şubat’ta meydana gelen buzul felaketinin sebeplerini araştırarak sonuç raporunu paylaştı. Açıklanan rapordaki sonuçlar ise korkunç. İşte haberin ayrıntıları...
13.06.2021Dünya
G-7 zirvesi için elbise kiraladı
G-7 zirvesi için elbise kiraladıİngiltere’nin Cornwall kentinde yapılan, dünyanın en gelişmiş 7 ekonomisine sahip ülkelerin liderlerinin buluştuğu G7 zirvesinde first leydiler de şıklıklarıyla dikkati çekti.
13.06.2021Dünya
Son dakika: Türkiye'de ilk oldu! İşte Marmara Denizi'ndeki müsilajın yoğunluk haritası
Son dakika: Türkiye'de ilk oldu! İşte Marmara Denizi'ndeki müsilajın yoğunluk haritasıSon dakika haberlere göre Gebze Teknik Üniversitesi (GTÜ) Harita Mühendisliği Bölümü tarafından, Marmara Denizi'nde görülen müsilajın (deniz salyası) optik ve termal uydu görüntüleri kullanılarak yoğunluk ve zamansal değişim haritaları çıkarıldı.
12.06.2021Gündem
İklim değişikliğine uzaydan gözetleme
İklim değişikliğine uzaydan gözetlemeKuraklık, sera gazı emisyonu ve karbon seviyeleri başta olmak üzere iklim değişikliğinin artık uzaydan uydu ile gözetleme ve takibi yapılacak.
12.06.2021Gündem
Son dakika... Putin'den ABD açıklaması! 'Tarihimizin en kötüsü'
Son dakika... Putin'den ABD açıklaması! 'Tarihimizin en kötüsü'Gelen son dakika haberine göre, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, önümüzdeki hafta ABD Başkanı Joe Biden ile yapacağı görüşme öncesinde NBC News ile yaptığı röportajda, ABD-Rusya ilişkilerinin son yıllardaki 'en kötü noktasında' olduğunu söyledi.
11.06.2021Dünya
Son dakika... Nedeni bilinmiyor! ABD alarma geçti: Yanıt vereceğiz
Son dakika... Nedeni bilinmiyor! ABD alarma geçti: Yanıt vereceğizABD'li Associated Press'in son dakika haberine göre, ABD'nin baş düşmanlarından sayılan ülkeye ait savaş gemilerinin ilk kez Atlantik Okyanusu'na girmesi Washington'da kaygıya sebep oldu. Gemilerin amacı henüz bilinmezken, ABD 'yanıt verileceğini' duyurdu.
11.06.2021Dünya
Rıza Bey Apartmanı'nın bilirkişi raporu ihmalleri gözler önüne serdi
Rıza Bey Apartmanı'nın bilirkişi raporu ihmalleri gözler önüne serdiİzmir’de yıkıma neden olan 6.6 büyüklüğündeki depremde, 37 kişinin hayatını kaybettiği Rıza Bey Apartmanı'na ilişkin hazırlanan bilirkişi raporu, İzmir 5'inci Ağır Ceza Mahkemesi'ne gönderildi. Raporda, "Binanın projelendirmedeki eksiklikler, malzeme özelliklerindeki yetersizlikler, uygulama ve işçilik hataları, yapım denetimindeki yetersizlik nedeniyle yıkılmış olduğu görüşüne varılmıştır. Ayrıca yapının daha önce deprem nedeni ile hasar aldığı, bu hasardan sonra projesiz, izinsiz ve kontrolsüz bir tamirat işlemi geçirdiği tespit edildiğinden, bu işlemin de yapının tamamen yıkılmasında etkisi olabileceği değerlendirilmektedir" denildi.
11.06.2021Gündem
Marmara Denizi'ndeki müsilaj uzaydan görüntülendi
Marmara Denizi'ndeki müsilaj uzaydan görüntülendiİstanbul Teknik Üniversitesi (İTÜ) Uydu Haberleşme ve Uzaktan Algılama Uygulama ve Araştırma Merkezi (UHUZAM), Marmara Denizi'nde ortaya çıkan müsilajı (deniz salyası) uydu aracılığıyla uzaydan görüntüledi.
11.06.2021Haberler

Benzer Haber Etiketleri

ABDmüsilajRusyaİngiltereizmir

Uydu ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.