Uzakdoğu

Uzakdoğu

Son dakika uzakdoğu haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan uzakdoğu gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan uzakdoğu haber sayfamızda...

Uzakdoğu

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 4.317 uzakdogu haberi bulunmuştur.
Ayakkabı sektörü üretim ve ihracatta rekor kırıyor
Ayakkabı sektörü üretim ve ihracatta rekor kırıyorBir zamanlar korkordatolarla anılan ayakkabı sektöründe üretim ve ihracat rekorları kırılırken, eleman bulamamaktan yakınan sektör temsilcileri bu konuda acilen yeni meslek okulları açılması gerektiğini belirtiyor.
23.09.2021Ekonomi
Avrupalının ayağı Türkiye’ye alıştı
Avrupalının ayağı Türkiye’ye alıştıTürkiye, pandemiyle uzak pazarlardan çekilen ülkelerin yeni tedarik ve üretim merkezi oluyor. Bu trendi yakalayan ayakkabı sektörünün ihracatı hızla artıyor. Dünyaca ünlü markalar da üretimlerini Türkiye’ye yöneltiyor
18.09.2021Ekonomi
Danimarka'ya ihracatta ciddi artış bekleniyor
Danimarka'ya ihracatta ciddi artış bekleniyorDış Ekonomik İlişkiler Kurulu (DEİK) Türkiye-Danimarka İş Konseyi Başkanı Emrah İnce, "Türkiye ile Danimarka arasında çok dengeli bir ticaret hacmi var. Bunun Türkiye'nin ihracatı yönünde ciddi bir şekilde yükseleceğine inanıyorum." ifadesini kullandı.
14.09.2021Uzmanpara
Türkiye'nin Danimarka'ya ihracatında ciddi artış bekleniyor
Türkiye'nin Danimarka'ya ihracatında ciddi artış bekleniyorDış Ekonomik İlişkiler Kurulu (DEİK) Türkiye-Danimarka İş Konseyi Başkanı Emrah İnce, "Türkiye ile Danimarka arasında çok dengeli bir ticaret hacmi var. Bunun Türkiye'nin ihracatı yönünde ciddi bir şekilde yükseleceğine inanıyorum." ifadesini kullandı.
14.09.2021Ekonomi
Fuara alım heyetleri damga vurdu; Türk ürünleri için İstanbul’dalar
Fuara alım heyetleri damga vurdu; Türk ürünleri için İstanbul’dalarKolombiya’da içecek ve tatlı sektöründe faaliyet gösteren GDC Grubu’nun Genel Müdürü Luis Miguel Lopez, İHBİR'in daveti üzerine 29’uncu kez kapılarını açan WorldFood İstanbul’a geldi. Türkiye’de olmaktan mutlu olduklarını söyleyen Lopez, şekerleme ve baharat alanındaki ürün çeşitliliğini çok beğendiklerini ve görüşmelerin olumlu olduğunu dile getirdi. Fuara Azerbaycan’dan katılan Veysaloğlu Şirketler Grubu’nun Marka Müdürü Said Cavadov ise “Yerli ve yabancı üreticilerle tanıştık, ürünleri inceledik. Kardeş ülke Türkiye’den kuru gıda, bakliyat ve baharat alıyoruz. Türklerle çalışmak bizim için her zaman güzeldir” dedi.
13.09.2021Ekonomi
Alışverişte turist bereketi
Alışverişte turist bereketiTürkiye’yi en çok Ortadoğulu ve Rus turistler ziyaret ederken, en çok yemeğe harcama yapıldı. Kişi başı harcama tutarı 2019’da 666 dolarken, 2021’de 739 dolara yükseldi.
13.09.2021Ekonomi
Son dakika haberi: Formanın kralı Cristiano Ronaldo
Son dakika haberi: Formanın kralı Cristiano RonaldoManchester United’da Cristiano Ronaldo formalarının satışları adeta patlama yaptı.
İtalyan ortak ile marinaya girecek
İtalyan ortak ile marinaya girecekİtalyan Guzzini markasıyla anlaşarak marinalarda mağazalaşma atağına kalktıklarını belirten Jumbo Genel Müdürü Sami Hotak, “Marina ve yat ürünlerine ağırlık vererek 4 marinada konsept mağazalar açacağız” dedi
11.09.2021Ekonomi
500 milyon dolarlık hazır giyim çıkarması
500 milyon dolarlık hazır giyim çıkarmasıTürk hazır giyimciler Rusya’ya çıkarma yaptı. Hedef, ihracatı 500 milyon dolara çıkarmak. İHKİB Başkanı Gültepe, “Dünyada da ilk üçe oynuyoruz” dedi
3.09.2021Ekonomi
Hatırlarsan yaşarsın
Hatırlarsan yaşarsınDaha önce film uyarlaması da yapılan “Profesör ve Hizmetçi” kitabıyla tanınan ödüllü Japon yazar Yoko Ogawa’nın Türkçe’deki ikinci kitabı “Hafıza Polisi”, Uzakdoğu edebiyatından dikkat çekici bir distopik roman…
29.08.2021Kültür Sanat
A Word Kelime Oyunu Cevapları: A Word Kelime Oyunu Nasıl Oynanır?
A Word Kelime Oyunu Cevapları: A Word Kelime Oyunu Nasıl Oynanır?A Word kelime oyunudur. Milyonlarca indirmesi bulunan bu oyunda 2000 seviye bulunur. Bölüm atladıkça cevapları bulmak da bir o kadar zorlaşır. Bu oyunda amaç altıgen harflerden oluşan kelimeleri bulmaktır. Seviye ilerledikçe bulunması istenen kelime sayısı da artar. Hem eğlendirici hem de öğretici özelliği bulunan oyunda puan toplayarak 20 farklı rozet kazanmak gerekir. Bu oyun zeka ve beyin egzersizi yapmaya yardımcı olur. A Word Kelime Oyunu nasıl oynanır? “A Word Cevapları” içeriğimizden detaylı bilgi alabilirsiniz.
25.08.2021Oyun
Yeni tehlikenin adı: Asya kaplan sivrisineği
Yeni tehlikenin adı: Asya kaplan sivrisineğiBaşta alerjik reaksiyonlar olmak üzere Dang Ateşi, Batı Nil, Sarı Humma, Zika ve Chikungunya virüslerine neden olan ‘Asya kaplan sivrisineği’nin İstanbul’un yerleşik türleri arasına girdiği açıklandı
21.08.2021Gündem
Ortadoğu masrafı Pasifik’e kayacak
Ortadoğu masrafı Pasifik’e kayacakABD’nin askeri harcamalarının ekonomiyi önemli ölçüde sarstığını belirten Köni, “Obama ve Trump da bölgeden çekilmekten yanaydı. 15 yıldır süregelen çekilme stratejisini Biden hayata geçirmiş oldu” ifadelerini kullandı... Ortadoğu petrol gelirlerinin, ABD askeri masraflarının altında kaldığını vurgulayan Köni, yeni hedefin ‘Çin hegomanyasının kırılması’ olduğunun altını çizdi: “Biden’ın Asya-Pasifik’te yeni planlamalara yöneleceği görülüyor...”
19.08.2021Gündem
İnci Tozu Sabunu Nedir? Kısaca Faydaları Nelerdir?
İnci Tozu Sabunu Nedir? Kısaca Faydaları Nelerdir?İnci tozu; çok uzun bir süredir Uzakdoğu'da çok tercih edilmekle beraber türlü sağlık problemlerine karşı oldukça eşsiz etkiler gösterir. İnci tozu, son zamanlarda sabun haline getirilmekte cilt ve saç gibi kişisel bakımda kullanılmaktadır. Peki, inci tozu sabunu nedir? Kısaca faydaları nelerdir detayları ile derledik.
12.08.2021Güzellik
Origami Nedir, Nasıl Yapılır? Origami Türleri Nelerdir?
Origami Nedir, Nasıl Yapılır? Origami Türleri Nelerdir?Dünyanın belki de en güzel ve en eğlenceli hobileri arasında origami gelmektedir. Bunun tam olarak ne anlama geldiği ve ne olduğu ise merak edilen konular içerisinde yer alıyor. Peki, origami nedir, nasıl yapılır? Origami türleri nelerdir detayları ile derledik.
10.08.2021Sözlük
Turkish Cargo 3. sıraya yükseldi
Turkish Cargo 3. sıraya yükseldi127 ülkeye hizmet sağlayan ve en hızlı büyüyen hava kargo markası olan Turkish Cargo, haziran ayında başarılı bir performans sergileyerek dünyanın ilk 3 hava kargo markasından biri oldu.
5.08.2021Ekonomi
Çelik üretiminde Türkiye büyüdü
Çelik üretiminde Türkiye büyüdüKPMG Türkiye Metal ve Maden Sektör Lideri Burak Yıldırım, gerek uygulanan teşvikler gerekse de Türk çelik üreticisinin hızlı hareket kabiliyeti ile Türkiye çelik sektörünün büyümeyi sürdürdüğünü bildirdi.
3.08.2021Uzmanpara
Çelik üretiminde dünya daralırken Türkiye büyüdü
Çelik üretiminde dünya daralırken Türkiye büyüdüKPMG Türkiye'nin "Demir Çelik Sektörü Raporu"na göre, ABD ve AB'nin uyguladığı ihracat kotaları ve salgın sebebiyle küresel çelik sektörü yüzde 1 daralırken, Türkiye çelik sektörü yüzde 6'lık büyüme gerçekleştirerek 2020'yi güçlü şekilde kapattı.
3.08.2021Ekonomi
Her şeyi anlatıp ölmek istiyordum
Her şeyi anlatıp ölmek istiyordum“Peki nasıl anladın?”
Son dakika - Okçu An San tam isabet vurdu saçları dert oldu!
Son dakika - Okçu An San tam isabet vurdu saçları dert oldu!Tokyo 2020’de üç altın madalya alıp olimpiyat rekoru kırarak tarihe geçen Güney Koreli kadın okçu An San’ın kısa saç kesimi ülkeyi karıştırdı. Anti-feminist gruplar linç kampanyası başlatırken, An San’a destek verenler ise saçlarına kıydı
Son dakika - Novak Djokovic'den Simon Biles çıkışı!
Son dakika - Novak Djokovic'den Simon Biles çıkışı!Mental problemlerin ardından oyunlardan çekilen Simon Biles’a destek mesajları yağarken, Sırp tenisçi ise ayrı telden çaldı, “Profesyonel sporun olduğu yerde baskı da olur. Zirveyi hedefliyorsanız, bununla başa çıkmayı öğrenmelisiniz” dedi
Udi Hindi Yağının Faydaları Nelerdir? Kısaca Nasıl Kullanılır?
Udi Hindi Yağının Faydaları Nelerdir? Kısaca Nasıl Kullanılır?Udi hindi yağı, üst solunum yollarına faydası ile bilinir. Uzakdoğu Asya’dan gelen udi hindi, çok güçlü bir mikrop kırıcı özelliğe sahiptir. Hindistan ve Malaya adalarında çok sık rastlanan ve Asya ülkelerinin genelinde bulunan udi hindi ağacı, yaz ve kış mevsimlerinde hiç yaprak dökmeyen oldukça az bilinen bir bitkidir. Udi hindi yağı neye iyi gelir detayları ile derledik.
27.07.2021Püf Noktası
Yaz trendi!
Yaz trendi!Yazlıklar pandemi döneminde adeta kurtarıcı oldu. Kıyı bölgelerde yazlık satışları artarken, mevcut yazlığı olanlar da buralarda uzun süreli yaşamlar kurdu. İç mimarlar sizler için yazlık evlerinizde uygun dekorasyon tüyoları verdi.
20.07.2021Dekorasyon
Bahçede Uzakdoğu esintisi
Bahçede Uzakdoğu esintisiJapon bahçesi olarak bilinen Zen bahçelerine ilgi artıyor. Bakımı kolay olan Zen bahçeleri, bitki, kum, taş ve kayalardan oluşuyor.
20.07.2021Dekorasyon
Karışık içiyoruz!
Karışık içiyoruz!Birkaç meyvenin yararına tek bir içecekte ulaşmak isteyen tüketicilerin karışık meyve sularına talebi artıyor. Meyve suyu sektörünün yaptığı toplam ihracatın yüzde 50’sini ise elma suyu oluşturuyor.
9.07.2021Ekonomi

Benzer Haber Etiketleri

türkiyeekonomidanimarkaihracatistanbul

Uzakdoğu ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.