Uzakdoğu

Uzakdoğu

Son dakika uzakdoğu haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan uzakdoğu gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan uzakdoğu haber sayfamızda...

Uzakdoğu

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 4.388 uzakdogu haberi bulunmuştur.
Ünlü marka Chanel satışlara sınır getirdi
Ünlü marka Chanel satışlara sınır getirdiLüks marka Chanel, Çin ve Güney Kore'de en çok rağbet gören el çantalarının satışlarına sınır getirdi.
27.10.2021Ekonomi
İstanbul'da 'kokarca böceği' kabusu! Evleri istila ettiler
İstanbul'da 'kokarca böceği' kabusu! Evleri istila ettilerİstanbul'da özellikle Çekmeköy ve Sarıyer ilçelerinde ormanlık alanın yakınındaki binaları, kahverengi kokarca böceği sardı. Böceğin yaydığı koku nedeniyle rahatsızlık oluştu. Bir daire sakini, böceklerin evini istila ettiğini belirterek özellikle dün sürü halinde olduklarını ve Amerikan'dan Türkiye'ye geldiğini söyledi.
23.10.2021Gündem
Turkish Cargo, çeyrek asırdır  kanser ilaçlarını taşıyor
Turkish Cargo, çeyrek asırdır kanser ilaçlarını taşıyorDünyanın en güçlü kargo uçuş ağına sahip olan Turkish Cargo, bu gücüyle Türkiye’nin ilaç ihracatına da katkı sağlıyor.
22.10.2021Ekonomi
Deniz Yosunu Nasıl Oluşur? Ne İşe Yarar Ve Nerelerde Kullanılır?
Deniz Yosunu Nasıl Oluşur? Ne İşe Yarar Ve Nerelerde Kullanılır?Deniz yosunu bitkisi, diğer adı ile moss, deniz diplerinin yanı sıra suların yüzünde ve nemli olan ağaçların gövde taraflarında ve kaya aralarında daha çok yaşar. Deniz yosununun rizoyit adı verilen bölgeleri vardır. Klorofil içeren bu bitkiler, aynı zamanda çiçeği olmayan sporlu bitkilerdir. Deniz yosunu nasıl oluşur sizler için derledik.
19.10.2021Eğitim
Son dakika: Bir çınar veda etti! Sami Kohen’i kaybettik
Son dakika: Bir çınar veda etti! Sami Kohen’i kaybettikYazarımız Sami Kohen, tedavi gördüğü hastanede 93 yaşında hayata veda etti. Abdi İpekçi’nin davetiyle Milliyet’te 1954’ten beri diplomasi ve dış politika konularında haber ve yazılara imza atan Kohen, Türk basınını ilk kez dış haberler sayfasıyla tanıştırmıştı.
19.10.2021Gündem
A Word Kelime Oyunu Cevapları: A Word Kelime Oyunu Nasıl Oynanır?
A Word Kelime Oyunu Cevapları: A Word Kelime Oyunu Nasıl Oynanır?A Word kelime oyunudur. Milyonlarca indirmesi bulunan bu oyunda 2000 seviye bulunur. Bölüm atladıkça cevapları bulmak da bir o kadar zorlaşır. Bu oyunda amaç altıgen harflerden oluşan kelimeleri bulmaktır. Seviye ilerledikçe bulunması istenen kelime sayısı da artar. Hem eğlendirici hem de öğretici özelliği bulunan oyunda puan toplayarak 20 farklı rozet kazanmak gerekir. Bu oyun zeka ve beyin egzersizi yapmaya yardımcı olur. A Word Kelime Oyunu nasıl oynanır? “A Word Cevapları” içeriğimizden detaylı bilgi alabilirsiniz.
18.10.2021Oyun
Selçuk Bayraktar açıkladı! Türkiye'yi öne çıkaracak
Selçuk Bayraktar açıkladı! Türkiye'yi öne çıkaracakTürkiye Teknoloji Takımı Vakfı Mütevelli Heyeti Başkanı Selçuk Bayraktar, “Her teknolojiyi geliştiren olmamıza gerek yok… Bitmiş veya devam eden yarışları kazanmamız mümkün değil. Ancak yeni başlayan veya başlayacağı öngörülen alanlarda yapacağımız çalışmalar Türkiye’yi öne çıkaracaktır” diyor.
16.10.2021Ekonomi
30 milyon TL’ye yeni Damat’lık
30 milyon TL’ye yeni Damat’lıkDamat, 30 milyon TL yatırımla üçüncü üretim tesisini planlıyor. Orka Holding Başkanı Süleyman Orakçıoğlu, “Giresun’daki yeni yatırımla gömlek ve pantolonda üretim kapasitemizi iki kat artıracağız” dedi
13.10.2021Ekonomi
Kuru incir ihracatı 72 bin tonu aştı
Kuru incir ihracatı 72 bin tonu aştıTürkiye, tüm semavi dinlerde kutsal meyve olarak kabul edilen, noel sofralarının vazgeçilmezi kuru incirde başarılı bir ihracat sezonunu geride bıraktı.
11.10.2021Ekonomi
Drone avcısı "Fedai" ilk uçuşa hazırlanıyor! İlk kez görüntülendi
Drone avcısı "Fedai" ilk uçuşa hazırlanıyor! İlk kez görüntülendiTürk savunma sanayisi firmalarının  sahip olduğu kabiliyetlerle geliştirilen Fedai Mühimmat Sistemi, ilk kez görüntülendi.
10.10.2021Teknoloji
Heyecan yaratan keşif! Türkiye'de ilk kez görüldü
Heyecan yaratan keşif! Türkiye'de ilk kez görüldüHatay'ın Samandağ ilçesindeki "Mahalli Öneme Haiz Sulak Alan" olarak tescil edilen, göçmen kuşların güneydeki sığınağı Mileyha Sulak Alanı'nda Kara Taşkuşu fotoğraflandı.
9.10.2021Gündem
Son dakika: Bakan Karaismailoğlu'ndan önemli açıklamalar
Son dakika: Bakan Karaismailoğlu'ndan önemli açıklamalarSon dakika haberine göre; Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, canlı yayında gündeme dair önemli açıklamalarda bulundu. Karaismailoğlu yaptığı açıklamada "Karayolu altyapısını belli bir seviyeye getirdik. Yakıttan, zamandan ve çevreden büyük bir kazanım elde ettik. Bu yollar üzerinde, taşıt sayısı 4 katın üzerine çıktı. Trafik kazalarında yüzde 80'e varan azalma yaşadık." ifadelerini kullandı.
8.10.2021Siyaset
Uzmanlardan uyarı! Müsilaj, balıkları ne kadar etkiledi?
Uzmanlardan uyarı! Müsilaj, balıkları ne kadar etkiledi?İstanbul Üniversitesi (İÜ) Su Bilimleri Fakültesi Balıkçılık ve Su Ürünleri İşleme Teknolojisi Bölümü Gıda Güvenliği Ana Bilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Nuray Erkan ve ekibi, yürüttükleri TÜBİTAK projesi kapsamında müsilajın Marmara Denizi'ndeki su ürünlerinin insan sağlığına etkilerini araştırıyor. Yaklaşık 9 ay sürecek araştırmanın ilk verilerine göre, patojen bakteri çeşitliliğin arttığı, başta et verimi ve besin kompozisyonun zayıfladığı belirlendi. Hamsi, istavrit gibi dolaşan balıkların müsilajdan biraz daha az etkilendiğini belirten uzmanlar, haftada 2-3 defa hamsi ve istavrit yemekte hiçbir sakınca yokken, dil balığı, mezgit, karides, barbun gibi dip canlılarının daha tüketilmesini tavsiye ediyor.
8.10.2021Gündem
Kuru kayısı ihracatı 225 milyon doları aştı
Kuru kayısı ihracatı 225 milyon doları aştıMalatya'dan yılın 9 ayında yapılan kuru kayısı ihracatı geçen yılın aynı dönemine göre 50 milyon dolar artarak 225 milyon 516 bin dolara ulaştı.
7.10.2021Ekonomi
Masterchef Mehmet Yalçınkaya'dan bir ilk daha
Masterchef Mehmet Yalçınkaya'dan bir ilk dahaMehmet Yalçınkaya çıkardığı Denizden kitabının ardından bu kez de “Dünya Lezzetleri” serisi ile sevenleri ile buluşuyor.
Coldplay ve BTS düeti 'My Universe' beklentileri karşıladı mı?
Coldplay ve BTS düeti 'My Universe' beklentileri karşıladı mı?'Zamanın ruhu'nu kovalamakta bir dünya markası olan Coldplay, son dönemde küresel çapta 'Dynamite' ve 'Butter' gibi iki büyük hit yakalayan BTS'le ortak bir işe imza attı. Peki Coldplay ve BTS düeti 'My Universe' beklentileri karşıladı mı?
4.10.2021Müzik
Dünya Bebekleri sergisi Rahmi M. Koç Müzesi’nde ziyarete açıldı
Dünya Bebekleri sergisi Rahmi M. Koç Müzesi’nde ziyarete açıldıRahmi M. Koç Müzesi, 28 Eylül’den itibaren ‘Dünya Bebekleri Sergisi’ne ev sahipliği yapıyor. Oyuncak sanayisinin en önemli kilometre taşı olan bebeklerin Antik Çağ’dan günümüze uzanan yolculuğuna ışık tutan sergi, 18’inci yüzyılın ahşap bebeklerinden Anadolu’nun bez bebeklerine, Asya ve Afrika inanç bebeklerinden moda bebeklerine, hatta Uzakdoğu’nun ipek elbiseli festival bebeklerine kadar çok özel bir seçkiyi ziyaretçilerin beğenisine sunuyor
28.09.2021Kültür Sanat
Emtia piyasasında dalga boyu yükseldi
Emtia piyasasında dalga boyu yükseldiEmtia piyasasında geçen hafta oynaklığın arttığı ve fiyatlardaki dalga boyunun yükseldiği görülürken, ürün bazlı ayrışmaların artması dikkati çekti.
27.09.2021Uzmanpara
Ayakkabı sektörü üretim ve ihracatta rekor kırıyor
Ayakkabı sektörü üretim ve ihracatta rekor kırıyorBir zamanlar korkordatolarla anılan ayakkabı sektöründe üretim ve ihracat rekorları kırılırken, eleman bulamamaktan yakınan sektör temsilcileri bu konuda acilen yeni meslek okulları açılması gerektiğini belirtiyor.
23.09.2021Ekonomi
Avrupalının ayağı Türkiye’ye alıştı
Avrupalının ayağı Türkiye’ye alıştıTürkiye, pandemiyle uzak pazarlardan çekilen ülkelerin yeni tedarik ve üretim merkezi oluyor. Bu trendi yakalayan ayakkabı sektörünün ihracatı hızla artıyor. Dünyaca ünlü markalar da üretimlerini Türkiye’ye yöneltiyor
18.09.2021Ekonomi
Danimarka'ya ihracatta ciddi artış bekleniyor
Danimarka'ya ihracatta ciddi artış bekleniyorDış Ekonomik İlişkiler Kurulu (DEİK) Türkiye-Danimarka İş Konseyi Başkanı Emrah İnce, "Türkiye ile Danimarka arasında çok dengeli bir ticaret hacmi var. Bunun Türkiye'nin ihracatı yönünde ciddi bir şekilde yükseleceğine inanıyorum." ifadesini kullandı.
14.09.2021Uzmanpara
Türkiye'nin Danimarka'ya ihracatında ciddi artış bekleniyor
Türkiye'nin Danimarka'ya ihracatında ciddi artış bekleniyor Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu (DEİK) Türkiye-Danimarka İş Konseyi Başkanı Emrah İnce, "Türkiye ile Danimarka arasında çok dengeli bir ticaret hacmi var. Bunun Türkiye'nin ihracatı yönünde ciddi bir şekilde yükseleceğine inanıyorum." ifadesini kullandı.
14.09.2021Ekonomi
Fuara alım heyetleri damga vurdu; Türk ürünleri için İstanbul’dalar
Fuara alım heyetleri damga vurdu; Türk ürünleri için İstanbul’dalarKolombiya’da içecek ve tatlı sektöründe faaliyet gösteren GDC Grubu’nun Genel Müdürü Luis Miguel Lopez, İHBİR'in daveti üzerine 29’uncu kez kapılarını açan WorldFood İstanbul’a geldi. Türkiye’de olmaktan mutlu olduklarını söyleyen Lopez, şekerleme ve baharat alanındaki ürün çeşitliliğini çok beğendiklerini ve görüşmelerin olumlu olduğunu dile getirdi. Fuara Azerbaycan’dan katılan Veysaloğlu Şirketler Grubu’nun Marka Müdürü Said Cavadov ise “Yerli ve yabancı üreticilerle tanıştık, ürünleri inceledik. Kardeş ülke Türkiye’den kuru gıda, bakliyat ve baharat alıyoruz. Türklerle çalışmak bizim için her zaman güzeldir” dedi.
13.09.2021Ekonomi
Alışverişte turist bereketi
Alışverişte turist bereketiTürkiye’yi en çok Ortadoğulu ve Rus turistler ziyaret ederken, en çok yemeğe harcama yapıldı. Kişi başı harcama tutarı 2019’da 666 dolarken, 2021’de 739 dolara yükseldi.
13.09.2021Ekonomi
Son dakika haberi: Formanın kralı Cristiano Ronaldo
Son dakika haberi: Formanın kralı Cristiano RonaldoManchester United’da Cristiano Ronaldo formalarının satışları adeta patlama yaptı.

Benzer Haber Etiketleri

ekonomiihracattürkiyeistanbuldanimarka

Uzakdoğu ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.