Uzaktan Çalışma

Uzaktan Çalışma

Son dakika uzaktan çalışma haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan uzaktan çalışma gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan uzaktan çalışma haber sayfamızda...

Uzaktan Çalışma

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 2.166 uzaktan calisma haberi bulunmuştur.
Göçmenin teknolojik halleri
Göçmenin teknolojik halleriPandemi pek çoğumuzu sabah servise koşma telaşından kurtardı bazılarımızı ise yaşama hayalini kurduğumuz yerlere kavuşturdu. Karşımızda bize de hayaller kurdurtan hikayeleriyle dijital göçebeler
13.06.2021Pazar
Oğlunun cesedini ayakkabı ve boynundaki kolyeden teşhis etti
Oğlunun cesedini ayakkabı ve boynundaki kolyeden teşhis ettiAntalya'nın Finike ilçesinde dere yatağında cesedi bulunanTuna Dalkılıç'ın cenazesi, ailesi tarafından alındı. Ayakkabı ve boynundaki kolyeden oğlunu teşhis eden baba Selahattin Dalkılıç gözyaşlarını tutamadı.
8.06.2021Haberler
Oğlunun cesedini ayakkabı ve boynundaki kolyeden teşhis etti
Oğlunun cesedini ayakkabı ve boynundaki kolyeden teşhis ettiAntalya'nın Finike ilçesinde dere yatağında cesedi bulunan Tuna Dalkılıç'ın cenazesi, ailesi tarafından alındı. Ayakkabı ve boynundaki kolyeden oğlunu teşhis eden baba Selahattin Dalkılıç gözyaşlarını tutamadı.
8.06.2021Gündem
Son dakika: Çalışanlar dikkat! Sınırlar kalktı...
Son dakika: Çalışanlar dikkat! Sınırlar kalktı...Pandeminin yeniden şekillendirdiği çalışma mekânları için birçok senaryo var. Beyaz yakalıların ‘plaza’ düzeni sarsıldı. Uzaktan çalışma, kimi şirketlerde kalıcı oldu. Ofise gitmek, tercihli bir hale dönüşünce, şirketler şehirde çeşitli ofisler kiralamaya yöneldi.
8.06.2021Ekonomi
Ofiste karma model sınırları kaldırdı
Ofiste karma model sınırları kaldırdıPandeminin yeniden şekillendirdiği çalışma mekânları için birçok senaryo var. Beyaz yakalıların ‘plaza’ düzeni sarsıldı. Uzaktan çalışma, kimi şirketlerde kalıcı oldu. Ofise gitmek, tercihli bir hale dönüşünce, şirketler şehirde çeşitli ofisler kiralamaya yöneldi.
8.06.2021Ekonomi
Bakan Bilgin: Sosyal koruma kalkanından 19 milyon insan istifade etti
Bakan Bilgin: Sosyal koruma kalkanından 19 milyon insan istifade ettiÇalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin, "Kısa çalışma ödeneği gibi birçok destekle 'sosyal koruma kalkanı' adı altında destekle doğrudan doğruya çalışma hayatıyla ilgili 55 milyar lira destek ortaya koyduk. Bu 55 milyar destekten yaklaşık 19 milyon insan istifade etti. Bu çok önemli bir destektir" dedi.
7.06.2021Ekonomi
Aralıksız operasyon!
Aralıksız operasyon!Türkiye Rafineri ve Petrokimya İş Birimi İnsan Kaynakları Başkan Yardımcısı Levent Kocagül, salgınla mücadelede tüm önlemleri aldıklarını, operasyonları da aralıksız olarak sürdürdüklerini belirtti
6.06.2021Ege
Sigorta sektörü dev projeleri heyecanla bekliyor
Sigorta sektörü dev projeleri heyecanla bekliyorTürkiye Sigorta Birliği (TSB) Başkanı Atilla Benli, “Yeni dönemde devletin veya özel sektörün yaptığı veya yapacağı şu an gündemde olan tüm dev projeler için sektörün gücü ve kapasitesi var. Biz de görevimizi büyük bir heyecan ve hevesle bekliyoruz.” dedi.
6.06.2021Ekonomi
İş dünyasında hibrit dalgası varlığını sürdürecek
İş dünyasında hibrit dalgası varlığını sürdürecekTeknoloji hiç olmadığı kadar hızlı gelişiyor. Bu kapsamda farklı teknoloji şirketleri farklı çözümler sunuyor. Microsoft ise 46 yıllık tecrübesini iş hayatında kendini gösteriyor. Sunduğu çözümler sayesinde iş dünyasının dijital platformlara kaydırmayı sağlayan Microsoft, hibrit çalışma modelini de daha efektif hale getirmeye çabalıyor.
4.06.2021Teknoloji
İK yöneticileri CHRO Summit’te buluştu
İK yöneticileri CHRO Summit’te buluştuİş dünyasının önde gelen yöneticileri, Fortune Türkiye & DataExpert iş birliği ve BMI organizasyonuyla düzenlenen CHRO Summit 2021’de bir araya geldi.
3.06.2021Vitrin
Evde çalışma alanı nasıl düzenlenir?
Evde çalışma alanı nasıl düzenlenir?Uzaktan çalışmanın yaygınlaşmasıyla birlikte, evlerde konsantrasyonun dağılmayacağı, çalışmaya motive edecek alanlar yaratmak gerekti. Koronavirüs salgını geçtikten sonra dahi bazı sektörlerin uzaktan çalışmaya devam etmesi bekleniyor. Evde çalışma alanlarını düzenlemek için farklı yöntemler var.
Karacaoğlu ‘En Etkin 50 CHRO’ listesinde
Karacaoğlu ‘En Etkin 50 CHRO’ listesindeDemirören Medya’nın son dönemde insan kaynakları alanındaki başarılı çalışmaları ödüllendirildi. Demirören Medya İnsan Kaynakları Grup Başkanı Elif Karacaoğlu, Fortune Türkiye “En Etkin 50 CHRO” listesinde yer aldı.
2.06.2021Ekonomi
Kamuda esnek çalışma devam ediyor mu 2021? 1 Haziran kamuda mesai saatleri nedir?
Kamuda esnek çalışma devam ediyor mu 2021? 1 Haziran kamuda mesai saatleri nedir?Kamuda esnek çalışmanın biteceği tarih ve mesai saatleri ile ilgili detaylar merak ediliyor. Koronavirüs salgını dolayısıyla çeşitli alanlarda tedbirler alınıyor. Kademeli normalleşme döneminde kamuda esnek çalışma saatleri uygulanıyor. Kamuda mesai saatlerin değişip değişmeyeceği merak ediliyor. Peki kamuda esnek çalışma ne zaman bitiyor, mesai saatleri değişti mi?
1.06.2021Gündem
Demirören Medya İnsan Kaynakları Grup Başkanı Elif Karacaoğlu Türkiye’nin ‘En Etkin 50 CHRO’ listesinde
Demirören Medya İnsan Kaynakları Grup Başkanı Elif Karacaoğlu Türkiye’nin ‘En Etkin 50 CHRO’ listesindeDemirören Medya’nın son dönemde insan kaynakları alanında yaptığı başarılı çalışmalar ödüllendirildi. Demirören Medya İnsan Kaynakları Grup Başkanı Elif Karacaoğlu, Fortune Türkiye “En Etkin 50 CHRO” listesine girerek Türkiye’nin en başarılı 50 yöneticisi arasında gösterildi.
1.06.2021Ekonomi
'Temkinli iyimserlik içinde olmalıyız'
'Temkinli iyimserlik içinde olmalıyız'Kovid-19 salgını İK yönetiminde alışılageldik stratejileri yıkarken, her sektörde oyunun kuralları yeniden yazıldı. CHRO Summit 2021’de yeni süreci gündeme alan uzman isimler, bu sürecin daha az hasarla atlatılmasında temkinli iyimserlik bakışının etkili olacağı görüşüne dikkat çekti
1.06.2021Vitrin
Yazlıklarda konut değer artışı yüzde 68’i buluyor
Yazlıklarda konut değer artışı yüzde 68’i buluyorPandemiyle birlikte geniş balkonlu ve bahçeli evlere talep attı. Son bir yıl içinde özellikle Datça, Bodrum ve Kaş’ta konut fiyatlarının artışı dikkat çekti
31.05.2021Ege
Son dakika: 81 ilde çalışan herkesi ilgilendiriyor! Sistem değişti, yeni dönem...
Son dakika: 81 ilde çalışan herkesi ilgilendiriyor! Sistem değişti, yeni dönem...Dünyadaki 10 kuruluştan 9 tanesi, yapılan son araştırmaya göre, koronavirüs salgını sonrası uzaktan çalışma ve işyerinde çalışmanın karma bir modelini sunan ‘hibrit’ çalışmaya geçme niyetinde. Bu durum iş hayatını nasıl etkileyecek, birlikte inceleyelim...
31.05.2021Ekonomi
MÜSİAD, 95 ülkedeki ekibini yatırımcı avına çıkaracak
MÜSİAD, 95 ülkedeki ekibini yatırımcı avına çıkaracakMüstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) Genel Başkanı Abdurrahman Kaan, MÜSİAD'ın 95 ülkede direkt ekonomik veri elde edebilecek bir ekibe sahip olduğunu belirterek, "Biz bunları bir yatırımcı avına çıkarmak istiyoruz." dedi.
28.05.2021Ekonomi
Uzaktan çalışma ofis kiralarını nasıl etkiledi?
Uzaktan çalışma ofis kiralarını nasıl etkiledi?Tüm dünyayı etkisi altına alan ve pek çok sektörde büyük değişikliğe neden olan koronavirüs salgını emlak sektöründe de değişikliklere neden oldu. İmalat sektöründe artan talep nedeniyle fabrika kiraları artarken evden çalışmaya geçilmesiyle ofis kiraları yerinde saydı.
28.05.2021Gayrimenkul
Hibrit çalışmayı kalıcı yapıyor
Hibrit çalışmayı kalıcı yapıyorVodafone, Mart 2020’den bu yana uygulamakta olduğu uzaktan çalışma düzenini aşı ve normalleşme takvimine bağlı olarak Eylül 2021 itibarıyla hibrit çalışmaya dönüştürecek.
28.05.2021Ekonomi
Nakliyecileri arayan soran yok!
Nakliyecileri arayan soran yok!Koronavirüs salgınıyla geçen 2020 yaz ve sonbahar döneminde bugüne kadarki en yüksek iş hacmine ulaşan nakliyeciler, son 5 aydır ise hiç yaşamadıkları bir durgunluk yaşıyor. Telefonlar bile çalmıyor
22.05.2021Ekonomi
TÜRKKEP KEP İK İLE UZAKTAN ÇALIŞMA SİSTEMİ DİJİTALE TAŞINIYOR
TÜRKKEP KEP İK İLE UZAKTAN ÇALIŞMA SİSTEMİ DİJİTALE TAŞINIYORPandeminin başlangıcı kabul edilen Mart 2020’den bu yana birçok kurumsal şirketin beyaz yakalı personeli evden çalışma sisteminde çalışma hayatlarını sürdürüyor.Şirketlerin ve çalışanların zorunlu olarak geçtiği bu sistemin çalışma esaslarını düzenleyen ‘Uzaktan Çalışma Yönetmeliği’ Resmi Gazete’de yayınlandı. Bu yönetmeliğe göre işveren ile çalışanın ‘uzaktan çalışma sözleşmesi’ imzalamasıyla evden çalışma sistemi resmiyet kazanacak. Türkiye’nin bazı önde gelen şirketleri kalıcı olarak uzaktan çalışma sistemine geçeceklerini açıklamaya başladı. Peki işleyiş olarak, tamamen dijital ortamda yürütülecek bu yeni sisteme hazır mıyız?
20.05.2021Advertorial
Yazlık evlerde bu yılın dekorasyon trendi: Temassızlık
Yazlık evlerde bu yılın dekorasyon trendi: TemassızlıkPandemi sürecinde yaygınlaşan ve pek çok şirket tarafından kalıcı hale getirilen uzaktan çalışma modelinin özellikle yazlık evi olanlara sezonu erken açtırdığını belirten İç Mimar Umut Mehmet Güler, bu yılın dekorasyon trendlerini açıkladı. Güler, yazlık iç mekân tasarımlarında akıllı ev konseptinin yoğunlaştığını ve temassızlığın ön planda olduğunu ifade ederek şunları söyledi:
18.05.2021Dekorasyon
Son dakika: Talep patladı! Bu bölgelerde evlere büyük zam geldi
Son dakika: Talep patladı! Bu bölgelerde evlere büyük zam geldiEvde geçirilen sürenin uzaması ve uzaktan çalışma yazlık bölgelere talebi patlattı. Fiyatlar Fransa ve İtalya’nın dünyaca ünlü şehirleri ile yarışıyor. Konut fiyat artışında Bodrum, Datça ve Kaş ön plana çıktı.
14.05.2021Ekonomi
Evden çalışmayı öğrenen şirketler iş dünyasını dönüştürecek
Evden çalışmayı öğrenen şirketler iş dünyasını dönüştürecekUygulanabilirliği endişesi nedeniyle daha önce cesaret edilemeyen uzaktan çalışma modeli, salgınla mecburiyete dönüşürken, rüştünü de ispat etmiş oldu.
13.05.2021Ekonomi

Benzer Haber Etiketleri

uzaktan çalışmapandemiantalyatuna dalkılıçbodrum

Uzaktan Çalışma ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.