Van Depremi

Van Depremi

Son dakika van depremi haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan van depremi gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan van depremi haber sayfamızda...

Van Depremi

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 670 van depremi haberi bulunmuştur.
Tehlikeye rağmen ağır riskli binalarda oturuyorlar
Tehlikeye rağmen ağır riskli binalarda oturuyorlarSİLİVRİ'de 2019 yılında meydana gelen 5.8 büyüklüğündeki depremin ardından ağır riskli olduğu için mühürlenen Sultangazi'deki 2 bina ile Kadıköy'deki 40 yıllık riskli binada vatandaşların yaşamaya devam ettiği ortaya çıktı. Ağır riskli binalarda oturan kiracılar uygun fiyatlı oldukları için evlerde oturduklarını belirtirken, daire sahipleri de kiraların çok yüksek olduğu için binada oturmaya devam ettiklerini söyledi. Kentsel Dönüşüm Uzmanı Mimar Nihat Şen de "Vatandaşlarımız sağduyulu olsun. Depremle şaka olmaz. Bilime, ilime ve hesaba inanıyorsanız kendi can güvenliği için binalarınızı yenileyin" diyerek uyardı.
17.08.2021Haberler
“Kadın erkek yok, kurtarmacı var”
“Kadın erkek yok, kurtarmacı var”Bu hafta 25. yılını kutlayan AKUT’u sahadaki kadın gönüllüleri anlatıyor: Bizde kadın-erkek yoktur, doğru tekniği kullanan kurtarmacı vardır
21.03.2021Pazar
Türkiye Deprem Afet Haritası: İllere Göre Deprem Afet İstatistikleri
Türkiye Deprem Afet Haritası: İllere Göre Deprem Afet İstatistikleriTürkiye yüz ölçümü olarak % 42 oranında birinci derece deprem kuşağı üzerinde bulunmaktadır. Buna göre Türkiye’nin deprem afet haritası nedir? İllere göre deprem afet istatistiği nedir? Sorularının yanıtını araştırdık.
16.09.2020Haritalar
Bire üç verme dönemi kapanmalı
Bire üç verme dönemi kapanmalıVatandaş ve müteahhitlerin kentsel dönüşümde “Bire üç veririm” denilerek emsal artışına alıştırıldığına dikkat çeken Çevre Bakanlığı Mekansal Planlama Genel Müdürü Kayapınar, “Artık bu dönemin kapanması gerekiyor. Aktif fay zonlarını haritalandıracağız” dedi
8.12.2020Gündem
İçişleri Bakanı Soylu açıkladı! Terörist itiraf etti
İçişleri Bakanı Soylu açıkladı! Terörist itiraf ettiİçişleri Bakanı Süleyman Soylu, "Türkiye kendi iç güvenliğini temin noktasında önemli bir kapasite üretti, terörle mücadeleden asayişe kadar hiçbir noktada açık vermedi ve temin ettiği bu iç güvenlik kapasitesi sayesinde çevresindeki alanlara güvenlik ihraç etti." dedi.
17.11.2020Siyaset
'Yapı denetimli' binalar depreme daha dayanıklı
'Yapı denetimli' binalar depreme daha dayanıklıÇevre ve Şehircilik Bakanlığınca hayata geçirilen Yapı Denetim Sistemi kapsamındaki kriterlere göre denetlenen binaların depreme daha dayanaklı olduğu, İzmir depremi sonrası bir kez daha görüldü.
15.11.2020Ekonomi
Deprem mağduru İzmirli vergi ve prim borçluları için "mücbir sebep" talebi
Deprem mağduru İzmirli vergi ve prim borçluları için "mücbir sebep" talebiTürkiye Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler ve Yeminli Mali Müşavirler Odaları Birliği (TÜRMOB) Genel Başkanı Emre Kartaloğlu, 30 Ekim'deki deprem felaketi nedeniyle İzmir'de vergi ve sosyal güvenlik yükümlülüklerine yönelik mücbir sebep ilan edilmesini talep etti.
8.11.2020Ekonomi
Şimdiki Zamanın Hikayesi
Şimdiki Zamanın HikayesiDeprem kuşağındayızTürkiye, önemli deprem kuşaklarından biri olan ve Azor Adaları’ndan başlayıp Güneydoğu Asya’ya kadar uzanan Alp-Himalaya deprem kuşağında yer alıyor...
8.11.2020Pazar
'Sözü çocuklara bıraktık'
'Sözü çocuklara bıraktık'Kalyon Kültür’de kapılarını açan “Bir de Buradan Bak” sergisini küratörleri Sezgi Abalı ve Sinan Erk’le konuştuk
31.10.2020Cumartesi
Bakan Soylu ABD'nin vize kararına tepki gösterdi
Bakan Soylu ABD'nin vize kararına tepki gösterdiGelen bir son dakika haberine göre; İçişleri Bakanı Soylu, ABD Büyükelçiliğinin uyarısına sert sözlerle tepki gösterdi. Soylu, "ABD Büyükelçiliği usul, erkan ve adaptan yoksun bir davranışı ortaya koymuştur." ifadelerini kullandı.
24.10.2020Haberler
Son dakika! ABD'nin vize kararına Bakan Soylu'dan sert tepki
Son dakika! ABD'nin vize kararına Bakan Soylu'dan sert tepkiGelen bir son dakika haberine göre; İçişleri Bakanı Soylu, ABD Büyükelçiliğinin uyarısına sert sözlerle tepki gösterdi. Soylu, "ABD Büyükelçiliği usul, erkan ve adaptan yoksun bir davranışı ortaya koymuştur." ifadelerini kullandı.
24.10.2020Gündem
AYM kararları mercek altında
AYM kararları mercek altındaHak ihlallerini gidermek ve AİHM’deki dava sayısını azaltmak amacıyla başlayan AYM’ye bireysel başvurularda bugüne kadar 10 binden fazla hak ihlali kararı çıktı. İhlal kararlarının yüzde 54’ünü adil yargılanma hakkı oluşturuyor.
15.10.2020Siyaset
Son dakika... İçişleri Bakanı Süleyman Soylu duyurdu! 'Fay Yasası' geliyor
Son dakika... İçişleri Bakanı Süleyman Soylu duyurdu! 'Fay Yasası' geliyorSon dakika gelen habere göre; İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, AFAD Çalışma Grupları değerlendirme toplantısında önemli açıklamalarda bulundu.
22.08.2020Siyaset
Uzmanlardan İstanbul depremi değerlendirmesi: Eli kulağında
Uzmanlardan İstanbul depremi değerlendirmesi: Eli kulağındaİstanbul Teknik Üniversitesi (İTÜ) Meteoroloji Mühendisi ve Afet Yönetim Uzmanı Prof. Dr. Mikdat Kadıoğlu ile İstanbul Üniversitesi (İÜ) Jeofizik Mühendisliği Bölümü eski öğretim üyesi Jeofizik Uzmanı Dr. Oğuz Gündoğdu, Gölcük Depremi’nden bu yana geçen 21 yılda olası İstanbul Depremi için risk oranının büyüdüğünü söylediler. İki bilim insanı Silivri’de geçen yıl meydana gelen 5.8 büyüklüğündeki depremin ciddi bir uyarı olduğu konusunda birleşti.
17.08.2020Gündem
Son dakika! Van'da deprem! İşte 5.4 büyüklüğündeki depremin görüntüleri | Video
Son dakika! Van'da deprem! İşte 5.4 büyüklüğündeki depremin görüntüleri | VideoGelen son dakika haberine göre, bugün saat 13.03 sıralarında merkez üssü Van olan 5.4 büyüklüğünde deprem meydana geldi. Depremin ardından Van Valisi tarafından bazı açıklamalar yapıldı. Van Valisi Mehmet Emin Bilmez tarafından yapılan açıklamaya göre depremin üssünün Özalp ilçesi olduğu belirtildi ve herhangi hasar olmadığına değinildi. Van depremi ile ilgili açıklamaları sizlere aktarmaya devam edeceğiz.
25.06.2020Haberler
Son dakika: Van'ın Özalp ilçesinde 5.4 büyüklüğünde deprem yaşandı! İşte ilk görüntüler
Son dakika: Van'ın Özalp ilçesinde 5.4 büyüklüğünde deprem yaşandı! İşte ilk görüntülerGelen son dakika haberine göre, saat 13.03 sıralarında merkez üssü Van'ın Özalp ilçesi olan 5.4 büyüklüğünde bir deprem meydana geldi. Van Valisi Mehmet Emin Bilmez, "Şu an için depremin merkez üssü Özalp ilçesinden bildirilen bir hasar yok. Ekiplerin araştırması sürüyor." dedi.
25.06.2020Haberler
Bugünkü son depremler listesi... Deprem mi oldu? Van depremi korkuttu!
Bugünkü son depremler listesi... Deprem mi oldu? Van depremi korkuttu!Van'da korkutan deprem... Halk deprem sonrası fena panik yaşadı. Bu gelişmenin ardından bir kez daha son depremler listesi merak edilirken 'Deprem mi oldu?' sorusu sorulmaya başlandı. İşte detaylar...
25.06.2020Gündem
'Depremin hemen ardından eksperlerimizle sahaya indik ve ödemelere başladık'
'Depremin hemen ardından eksperlerimizle sahaya indik ve ödemelere başladık'Doğal Afet Sigortaları Kurumu (DASK), Elazığ ve Malatya’ya ziyaret gerçekleştirerek hasar tespit çalışmalarını yerinde inceledi. DASK Yönetim Kurulu Başkanı Mete Güler, DASK Yönetim Kurulu Üyesi İsmet Güngör, DASK Yönetim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Alper İlki, DASK Genel Sekreteri Serpil Öztürk ve Türkiye Sigorta Birliği Başkanı Atilla Benli’nin katılımıyla gerçekleşen ziyarette sigorta acenteleri ve hasar eksperleri ile bir araya gelinerek süreçle ilgili değerlendirme de yapıldı.
18.02.2020Sigorta
'Çok hızlı toparlandık Türkiye’ye talep büyük'
'Çok hızlı toparlandık Türkiye’ye talep büyük'Yatırımcıların Türkiye’den yapılan ihraçlara büyük talebi olduğunu belirten Fiba Yönetim Kurulu Başkanı Murat Özyeğin, “Bunu kalıcı yatırımlara çevireceğiz” dedi.
4.02.2020Ekonomi
AKUT gönüllülerinden: Nasıl kurtarıcı olunur?
AKUT gönüllülerinden: Nasıl kurtarıcı olunur?AKUT gönüllüleri Ayşenur Kozanoğlu Büyük ve Cem Perçimli, deprem sonrası arama kurtarma çalışmalarında görev almak isteyenlerin nasıl bir eğitimden geçtiğini anlattı
2.02.2020Pazar
Son dakika | Elazığ'da depremde yıkılan binaları uzmanlar inceledi! "Dere kumu ile yapılmış"
Son dakika | Elazığ'da depremde yıkılan binaları uzmanlar inceledi! "Dere kumu ile yapılmış"Elazığ’da depremde çevrelerindeki binalar ayakta kalırken yıkılan binaları inceleyen uzmanlar açıkladı: “Yıkılan binalar dere kumuyla yapılmış. Beton dayanımları sıfır. Kum gibi dağılmışlar. Hiçbiri yönetmeliğe uygun değil”
27.01.2020Gündem
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan deprem paylaşımına sert tepki
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan deprem paylaşımına sert tepkiCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Cezayir ziyareti öncesi Atatürk Havalimanı'nda açıklamalarda bulundu. Sosyal medyadaki provokatif paylaşımlar ile ilgili Erdoğan, "Sosyal medyada insanı tahrik eden bazı mesajlar var ki onlar çok çok beter, berbat, ahlaksızca... Örneğin, '20 yıldır bu hükumet depreme yönelik ne yapmış' diyecek kadar" dedi. Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Her şeyden önce bu birlik berberliğe gerçekten destek veren halkımız, vatandaşımız varken bir diğer taraftan da bunun gerek siyasi istismar vesilesi yapan, gerekse orada, 'millet can derdinde bunlar ise mal derdinde' anlayışı ile ne yazık ki 'acaba biz buradan nasıl bir fırsat devşiririz, nasıl bir imkan devşiririz' bunun için de bir karalama kampanyasını sürdürüyorlar" açıklamasında bulundu.
26.01.2020Haberler
Van depremi şiddeti kaçtı? Van depremi ne zaman oldu? Van depreminde kaç kişi öldü?
Van depremi şiddeti kaçtı? Van depremi ne zaman oldu? Van depreminde kaç kişi öldü?Son dakika deprem haberleri peş peşe gelirken, vatandaşlar geçmiş yıllarda meydana gelen Van depreminin ne zaman meydana geldiğini araştırmaya başladı. Van depremi ne zaman olmuştu? sorusu yoğun ilgi görüyor. Yıllar önce meydana gelen Van depreminde yüzlerce vatandaş hayatını kaybetmişti. Peki Van depremi ne zamandı? Van depremi kaç yılında, kaç şiddetinde olmuştu? Kaç kişi ölmüştü?
26.01.2020Gündem
Son dakika... Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan deprem paylaşımına sert tepki: 'Berbat, ahlaksızca...'
Son dakika... Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan deprem paylaşımına sert tepki: 'Berbat, ahlaksızca...'Son dakika... Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Cezayir ziyareti öncesi Atatürk Havalimanı'nda açıklamalarda bulundu. Sosyal medyadaki provokatif paylaşımlar ile ilgili Erdoğan, "Sosyal medyada insanı tahrik eden bazı mesajlar var ki onlar çok çok beter, berbat, ahlaksızca... Örneğin, '20 yıldır bu hükumet depreme yönelik ne yapmış' diyecek kadar" dedi. Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Her şeyden önce bu birlik berberliğe gerçekten destek veren halkımız, vatandaşımız varken bir diğer taraftan da bunun gerek siyasi istismar vesilesi yapan, gerekse orada, 'millet can derdinde bunlar ise mal derdinde' anlayışı ile ne yazık ki 'acaba biz buradan nasıl bir fırsat devşiririz, nasıl bir imkan devşiririz' bunun için de bir karalama kampanyasını sürdürüyorlar" açıklamasında bulundu.
26.01.2020Siyaset
Deprem uzmanından uyarı: İstanbul'da 2 deprem olacak
Deprem uzmanından uyarı: İstanbul'da 2 deprem olacakDeprem uzmanı Prof. Dr. Övgün Ahmet Ercan, CNN TÜRK ekranlarında Cem Seymen'in sunduğu A'dan Z'ye programına katıldı. Prof. Dr. Ercan, canlı yayında İstanbul depremine ilişkin çok önemli açıklamalarda bulundu.
2.12.2019Televizyon

Benzer Haber Etiketleri

depremvan depremipazarvanelazığ

Van Depremi ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.