Varank

Varank

Son dakika Varank haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan Varank gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan Varank haber sayfamızda...

Varank

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 1.862 varank haberi bulunmuştur.
Bakan Varank: Yatırımcıların Türkiye'ye ilgisi artıyor
Bakan Varank: Yatırımcıların Türkiye'ye ilgisi artıyorSanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, salgın sürecinde yerinde, dengeli ve kararlı politikalar hayata geçirdiklerini belirterek, "Ortaya koyduğumuz bu başarı, hem yurt içinden hem de yurt dışından yatırımcıların Türkiye'ye olan ilgisini artırıyor. Önümüzdeki hafta Sayın Cumhurbaşkanımız tarafından açıklanacak ekonomik reform paketi ile yatırımcılar bakımından ülkemizi çok daha cazip hale getirmeyi hedefliyoruz" dedi.
3.03.2021Ekonomi
Varank: Yatırımcıların Türkiye'ye ilgisi artıyor
Varank: Yatırımcıların Türkiye'ye ilgisi artıyorSanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, salgın sürecinde yerinde, dengeli ve kararlı politikalar hayata geçirdiklerini belirterek, "Ortaya koyduğumuz bu başarı, hem yurt içinden hem de yurt dışından yatırımcıların Türkiye'ye olan ilgisini artırıyor. Önümüzdeki hafta Sayın Cumhurbaşkanımız tarafından açıklanacak ekonomik reform paketi ile yatırımcılar bakımından ülkemizi çok daha cazip hale getirmeyi hedefliyoruz" dedi.
3.03.2021Uzmanpara
‘Hedef tam bağımsız savunma sanayii’
‘Hedef tam bağımsız savunma sanayii’Savunma Sanayi İcra Komitesi (SSİK), Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında, Beştepe’de toplandı.
3.03.2021Siyaset
Savunma Sanayii İcra Komitesi toplantısı sona erdi
Savunma Sanayii İcra Komitesi toplantısı sona erdiCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında gerçekleştirilen Savunma Sanayii İcra Komitesi toplantısı sona erdi. Toplantıda, Türk savunma sanayiinin açık veya gizli ambargolarla hedef alındığı vurgulandı.
2.03.2021Gündem
Bakan Varank'tan büyüme açıklaması!
Bakan Varank'tan büyüme açıklaması!Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, Türkiye'nin imalat sanayisi öncülüğünde üreterek büyümeye devam ettiğini belirterek, "İmalat sanayisi, 2020 yılının 4'üncü çeyreğindeki yüzde 10,5’lik büyüme ile gayrisafi yurt içi hasılaya (GSYH) en çok katkı sağlayan sektör oldu." ifadelerini kullandı.
2.03.2021Ekonomi
'Girişim Sermayesi Yatırım Fonu' başvuru almaya başladı
'Girişim Sermayesi Yatırım Fonu' başvuru almaya başladıBilişim Vadisi Genel Müdürü Serdar İbrahimcioğlu, girişimcileri sivil teknolojiler tabanlı girişimlere finansman desteği sağlamayı hedefleyen ve başvuru almaya başlayan "Girişim Sermayesi Yatırım Fonu"ndan yararlanmaya davet etti.
2.03.2021Ekonomi
Son dakika: Takvim belli oldu: 50 milyar dolar Türkiye'de kalacak
Son dakika: Takvim belli oldu: 50 milyar dolar Türkiye'de kalacakSanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, "Teknoloji Odaklı Sanayi Hamlesi Programı" kapsamında, teknoloji seviyesi yüksek veya yoğun dış ticaret açığı verilen 919 ürünü yerli imkan ve kabiliyetlerle üretecek yatırımları destekleyeceklerini belirterek, programın 2021 yılı çağrı planını paylaştı.
1.03.2021Ekonomi
Ay roketinin motoru için geri sayım
Ay roketinin motoru için geri sayımSanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, aya gönderilmesi hedeflenen insansız aracın hibrit motorlu roketinin geliştirildiği Delta V tesislerinde incelemelerde bulundu.
1.03.2021Ekonomi
Türkiye'nin Ay misyonu için Delta V tesisi gezildi
Türkiye'nin Ay misyonu için Delta V tesisi gezildiSanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, Cumhuriyet'in 100'üncü kuruluş yıl dönümünde Ay'a gönderilmesi hedeflenen insansız aracın milli ve özgün hibrit motorlu roketinin geliştirildiği Delta V Uzay Teknolojileri AŞ tesislerinde incelemelerde bulundu. Ziyaretinde Türkiye Uzay Ajansının (TUA) bütçesine ilişkin eleştirilere yanıt veren Varank, "Bu eleştirileri yapanlar hem devletin işleyişinden hem de bu projeler nasıl yapılıyor, bundan bihaberler. Bizim bir bütçe sıkıntımız yok." dedi.
28.02.2021Teknoloji
Son dakika: Erdoğan'dan Kanal İstanbul açıklaması: İnadına yapacağız buna da alışacaklar
Son dakika: Erdoğan'dan Kanal İstanbul açıklaması: İnadına yapacağız buna da alışacaklarGelen son dakika haberine göre; Cumhurbaşkanı Erdoğan, AK Parti İstanbul 7. Olağan İl Kongresi'de konuştu. Cumhurbaşkanı Erdoğan konuşmasında, "Karşımıza kim dikilirse dikilsin, önümüze hangi engeller çıkartılırsa çıkartılsın, geride hangi oyunlar oynanırsa oynansın, ülkemize, milletimize ve İstanbul'a hizmet davamızdan asla vazgeçmedik." ifadelerine yer verdi. Erdoğan, Gezi olaylarına dair "Bundan sonra da ola ki böyle bir yola tevessül edecek olurlarsa bu millet bunun bedelini çok ağır ödetir." dedi. Kanal İstanbul hakkında da konuşan Erdoğan, "Engellemeye çalışıyorlar ya, şimdi tüm teknik çalışmalar tamamlandı. İnadına yapacağız buna da alışacaklar" dedi. Erdoğan "Önümüzdeki salı günü İnsan Hakları Eylem Planını milletimiz ile paylaşacağız." şeklinde konuştu. Öte yandan kongrede konuşmasına başlamadan önce Cumhurbaşkanı Erdoğan'a, Ederlezi ve Karadeniz türküsüyle herkesi büyüleyen görme engelli Tuana Şahin, 'Beraber Yürüdük Biz Yollarda' şarkısını söyledi. Cumhurbaşkanı Erdoğan da Tuana'ya eşlik etti.
25.02.2021Siyaset
e-ticarette rekor büyüme
e-ticarette rekor büyümeSanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, “e-ticaret hacmi Haziran 2020 itibarıyla bir önceki yılın aynı ayına göre yüzde 93 gibi rekor bir artış gösterdi. Kredi kartıyla yapılan market ve alışveriş merkezi harcamaları pandemi öncesine göre yüzde 60 arttı” dedi.
23.02.2021Ekonomi
Son dakika! Bakan Varank duyurdu: Yüzde 38 arttı
Son dakika! Bakan Varank duyurdu: Yüzde 38 arttıSon dakika haberine göre, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, Türkiye'nin beyaz eşya sektöründeki büyümesinin sürdüğünü belirtti. Varank, Twitter hesabından ocak ayı beyaz eşya üretimi ve ihracatına ilişkin açıklamalarda bulundu.
22.02.2021Ekonomi
Bakan Varank açıkladı! E-ticarette rekor artış
Bakan Varank açıkladı! E-ticarette rekor artışSanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, "2021 yılına ilişkin öncü göstergeler, geleneksel pazarlarımızdaki ikinci dalga tedirginliğine karşın imalat sanayimizin 2020 yılı son çeyrekte yakaladığı ivmeyi koruduğunu gösteriyor. Yakında ilan edeceğimiz hukuk, demokrasi ve ekonomi alanındaki reform paketleri ile ülkemizi doğrudan yatırımlar bakımından çok daha cazip hale getirmeyi hedefliyoruz" dedi.
22.02.2021Ekonomi
Türkiye'den dünyanın ilk tamamen biyodizel yakıtlı jeneratörü
Türkiye'den dünyanın ilk tamamen biyodizel yakıtlı jeneratörüSanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, Arken Jeneratör’ün kendilerine bir müjde verdiğini belirterek, "Dünyanın ilk tamamen biyodizel yakıtlı jeneratörlerini prototip olarak üretmişler. Bunu da özellikle çevreci kaygıları olan sektörlere satmayı planlıyorlar." dedi.
21.02.2021Teknoloji
TEKNOFEST için son çağrı!
TEKNOFEST için son çağrı!Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, gençleri  dünyanın en büyük uzay, havacılık ve teknoloji festivali TEKNOFEST'in  yarışmalarına davet ederek, son başvuru tarihinin 28 Şubat olduğunu hatırlattı.
21.02.2021Teknoloji
Bakan Kurum'dan Şile ziyareti
Bakan Kurum'dan Şile ziyaretiÇevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, Şile'de incelemelerde bulundu. Şile Belediyesi Sosyal Tesislerinde yapılan Şile Değerlendirme Toplantısı'na katılan Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, kentsel dönüşüm çalışmalarına ilişkin açıklama yaptı.
20.02.2021Ekonomi
Kovid-19'a karşı aşılama programına hafta sonu da devam ediliyor
Kovid-19'a karşı aşılama programına hafta sonu da devam ediliyorKoronavirüs pendemisiyle mücadele kapsamında 14 Ocak'ta ilk dozun sağlık çalışanlarına yapılmasıyla başlayan aşılama programı cumartesi ve pazar günleri de devam ediyor. Sancaktepe Şehit Prof. Dr. İlhan Varank Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekimi Prof. Dr. Nurettin Yiyit, "Şu an risk grubunda olan, yani devletimizin ve bakanlığımızın karar verip aşılamaya uygun kıldığı grubun hızlı şekilde aşıya gelmesini öneriyorum." dedi.
20.02.2021Haberler
Bakan Varank, TÜBA-Döngüsel Ekonomi Sempozyumu'nda konuştu
Bakan Varank, TÜBA-Döngüsel Ekonomi Sempozyumu'nda konuştuSanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, dijitalleşme, yeşil büyüme, temiz üretim, atık yönetimi, geri dönüşüm, endüstriyel simbiyoz ve kaynak verimliliği konularında önemli çalışmalar yürüttüklerini belirterek, "2013'ten bu yana, düzenlediğimiz 1676 teşvik belgesiyle geri kazanım konusundaki 18 milyar liralık özel sektör yatırımını destekledik." dedi.
19.02.2021Ekonomi
Bakan Varank, Azerbaycanlı mevkidaşı Nabiyev ile görüştü
Bakan Varank, Azerbaycanlı mevkidaşı Nabiyev ile görüştüSanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, Azerbaycan Ulaştırma, Haberleşme ve Yüksek Teknolojiler Bakanı Rashad Nabiyev ile bir araya geldi.
17.02.2021Ekonomi
İngiltere’yle teknoloji ve uzayda işbirliği
İngiltere’yle teknoloji ve uzayda işbirliğiSanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, ‘Birleşik Krallık Teknoloji Haftası’ etkinliğinde konuşarak, “Uzay ve havacılık sanayimizi güçlendirecek, uzaya bağımsız erişim imkânı sağlayacak tesis ve teknolojileri birlikte geliştirebilir, insan kaynağımızı artırabiliriz” dedi.
17.02.2021Ekonomi
Son Dakika: Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan terörle mücadele mesajı: İnlerinde geberteceğiz
Son Dakika: Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan terörle mücadele mesajı: İnlerinde geberteceğizGelen son dakika haberine göre; Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, partisinin Trabzon 7. Olağan İl Kongresi'nde konuşma yaptı. Erdoğan, 'Hangi ine girerlerse girsinler, girdikleri inlerde bunları bulacak ve orada geberteceğiz. Bu teröristlere bu ülkede fırsat vermeyeceğiz. Önümüzdeki dönemde tehditlerin olduğu bölgelere harekatlarımızı genişleteceğiz. Gara'nın düşmesiyle inşallah bu iş bitti' dedi.
16.02.2021Siyaset
Bakan Varank'tan önemli iş birliği açıklaması
Bakan Varank'tan önemli iş birliği açıklamasıSanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, "Türkiye ile Birleşik Krallık'ın, ekonomi, bilim, teknoloji alanlarındaki iş birliği, AB pazarlarındaki rekabetçi konumumuzu korumada önemli." dedi.
16.02.2021Ekonomi
Gara'daki 13 şehitle ilgili Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan flaş açıklama: Hepiniz sorumlusunuz
Gara'daki 13 şehitle ilgili Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan flaş açıklama: Hepiniz sorumlusunuzGelen son dakika haberine göre; Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Rize 7. Olağan İl Kongresi'nde konuşma yaptı. Pençe Kartal-2 Harekatına ilişkin Erdoğan, 'İlk etapta bütün inlerine, mağaralara gireceğiz demiştik ya 42 terörist bu esnada gebertildi.' ifadelerini kullandı. 'Batı ister anlasın, ister anlamasın. ABD'nin yaptığı bir açıklama var, evlere şenlik' diyen Erdoğan, 'Hani siz teröristlerin yanında durmuyordunuz, PKK'nın, YPG'nin yanında değildiniz. Bal gibi yanındasınız, arkasındasınız' dedi. Erdoğan, 'Terör örgütlerinin propaganda aygıtlarına dönüşen sosyal medya mecraları, hepiniz 13 silahsız masum insanın alçakça infazından sorumlusunuz' açıklamasını yaptı.
15.02.2021Siyaset
Uzaya gönderilecek Türk, 4-5 ay içinde belli olacak
Uzaya gönderilecek Türk, 4-5 ay içinde belli olacakSanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, “Önümüzdeki 4-5 ay içinde uzaya göndereceğimiz vatandaşımızı seçmemiz gerekiyor” dedi.
15.02.2021Ekonomi
Bakan Varank Milli Uzay Programı’ndaki hedefleri açıkladı
Bakan Varank Milli Uzay Programı’ndaki hedefleri açıkladıTRT 1'de gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulunan Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, Türkiye’nin ekonomik açıdan kalkınması noktasında uzay alanında çalışmalarının gerekliği olduğunu vurguladı.
14.02.2021Teknoloji

Benzer Haber Etiketleri

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa VarankpandemiRecep Tayyip Erdoğanbakan varankTürkiye

Varank ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.