Varlık Fonu

Varlık Fonu

Son dakika varlık fonu haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan varlık fonu gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan varlık fonu haber sayfamızda...

Varlık Fonu

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 1.163 varlık fonu haberi bulunmuştur.
Goldman Sachs'tan 1 milyar dolarlık anlaşma
Goldman Sachs'tan 1 milyar dolarlık anlaşma Goldman Sachs ve Abu Dabi'nin egemen varlık fonu Mubadala, Asya Pasifik'teki özel kredilere ortak yatırım yapacakları 1 milyar dolarlık bir anlaşma yaptıklarını duyurdu.
26.02.2024 Uzmanpara
BAE’den Mısır’a 35 milyar dolar
BAE’den Mısır’a 35 milyar dolar Birleşik Arap Emirlikleri (BAE) önümüzdeki iki ay içinde Mısır’a 35 milyar dolarlık doğrudan yabancı yatırım yapacak.
25.02.2024 Ekonomi
Avusturya'da eski Başbakan Kurz'a yalan ifadeden sekiz ay hapis cezası
Avusturya'da eski Başbakan Kurz'a yalan ifadeden sekiz ay hapis cezası Kurz ile dönemin Maliye Bakanı Löger arasındaki öpücük emojili mesajlarla hatırlanan İbiza skandalında karar verildi, mahkeme eski başbakanın meclis araştırma komisyonuna verdiği ifadenin gerçeği tam olarak yansıtmadığını hükme bağladı.
24.02.2024 Dünya
Çin'in varlık fonu risk azaltma sözü verdi
Çin'in varlık fonu risk azaltma sözü verdi Çin'in varlık fonu China Investment Corporation (CIC) risk azaltma ve piyasa istikrarına yardımcı olma sözü verdi.
16.01.2024 Uzmanpara
ÖZEL | Mehmet Cibara: İlkin Aydın'a 6 katı teklif yapıldı | Carutasu bize gelmek istiyor | Markova için 250 bin dolar istediler
ÖZEL | Mehmet Cibara: İlkin Aydın'a 6 katı teklif yapıldı | Carutasu bize gelmek istiyor | Markova için 250 bin dolar istediler Galatasaray yönetim kurulu başkan yardımcısı Mehmet Cibara voleybol ile ilgili Skorer'e açıklamalarda bulundu. Voleybol takımının bütçesi, İlkin Aydın'a gelen teklif, Carutasu, Sarah Van Aalen görüşmeleri ve önümüzdeki sene kurulacak takımla ilgili bilgi verdi. Öte yandan Cibara isim vermeden Markova için istenilen teklifi açıkladı
12.01.2024 Voleybol
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Borsa İstanbul mesajı: 'Battık','Bittik' senaryolarıyla yatırımcılar korkutuldu
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Borsa İstanbul mesajı: 'Battık','Bittik' senaryolarıyla yatırımcılar korkutuldu Borsa İstanbul 150. Yıl Gong Töreni'nde konuşma yapan Cumhurbaşkanı Erdoğan, 14-28 Mayıs seçimleri arifesinde yaşananlara dikkat çekti.
22.12.2023 Haberler
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Borsa İstanbul mesajı: 'Battık','Bittik' senaryolarıyla yatırımcılar korkutuldu
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Borsa İstanbul mesajı: 'Battık','Bittik' senaryolarıyla yatırımcılar korkutuldu Borsa İstanbul 150. Yıl Gong Töreni'nde konuşma yapan Cumhurbaşkanı Erdoğan, 14-28 Mayıs seçimleri arifesinde yaşananlara dikkat çekti.
22.12.2023 Gündem
PTT’nin e-ticaret platformu halka arz ediliyor
PTT’nin e-ticaret platformu halka arz ediliyor Türkiye’nin ilk yerli e-ticaret platformu PttAVM.com halk arz oluyor. PTT Genel Müdürü Hakan Gülten, Sermaye Piyasası Kurulu’na (SPK) başvuru yaptıklarını ve PttAVM’nin yüzde 15’ini halka arz etmeyi planladıklarını belirterek, “PTT Varlık Fonu’na ait bir şirket, Varlık Fonu ile birlikte oturup bunlara karar vereceğiz” dedi.
21.12.2023 Ekonomi
Norveç Varlık Fonu’ndan 34 milyar dolar zarar
Norveç Varlık Fonu’ndan 34 milyar dolar zarar Dünyanın önde gelen devlet varlık fonlarından Norveç Varlık Fonu, yılın üçüncü çeyreğinde 34 milyar dolar yatırım zararı açıkladı.
25.10.2023 Ekonomi
Norveç varlık fonu zarar etti
Norveç varlık fonu zarar etti Dünyanın en büyük egemen varlık fonu olan Norveç fonu 2023'ün üçüncü çeyreğinde tüm varlık sınıflarının değer kaybetmesinin etkisiyle 374 milyar Norveç kronu (33,8 milyar dolar) zarar etti.
24.10.2023 Uzmanpara
Cevdet Yılmaz'dan Çaykur’un özelleştirmesi iddialarına yanıt
Cevdet Yılmaz'dan Çaykur’un özelleştirmesi iddialarına yanıt Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz, Çaykur’un özelleştirmesi iddialarına, “Hazine ve Maliye Bakanlığı ve Türkiye Varlık Fonu tarafından özelleştirilme ile ilgili konu olmamıştır. Çaykur özerk bütçesiyle bir iktisadi devlet teşekkülü olarak çalışmalarına devam etmektedir" dedi.
23.10.2023 Gündem
Devletin belirlediği fiyatlara ayar geliyor! Elektrik, toplu taşıma, trafik sigortası, köprü geçiş ücreti, ehliyet...
Devletin belirlediği fiyatlara ayar geliyor! Elektrik, toplu taşıma, trafik sigortası, köprü geçiş ücreti, ehliyet... Üniversite kontenjanına “iş bulma” ayarı... İş Kanunu’na esnek çalışma düzenlemesi... Elektrik, toplu taşıma, trafik sigortası, köprü geçiş ücretine yeni formül... Pek çok düzenlemeyi beraberinde getirecek olan OVP, günlük hayatı birebir etkileyecek.
8.09.2023 Ekonomi
Zelenskiy sosyal medyadan duyurdu! Dikkat çeken görevden alma kararı
Zelenskiy sosyal medyadan duyurdu! Dikkat çeken görevden alma kararı Ukrayna Devlet Başkanı Vladimir Zelenskiy'den dikkat çeken bir karar geldi. Vladimir Zelenskiy, Ukrayna Savunma Bakanı Oleksiy Reznikov’un görevden alındığını, Reznikov’un yerine Ukrayna Devlet Mülkiyet Fonu Başkanı Rustem Umerov’un getirileceğini açıkladı.
3.09.2023 Dünya
Norveç'in varlık fonu yüzde 10 getiri elde etti
Norveç'in varlık fonu yüzde 10 getiri elde etti Norveç'in 1,4 trilyon dolar büyüklüğündeki egemen varlık fonu 2023 yılının ilk 6 ayında yüzde 10 getiri sağlarken, tutar 143 milyar doları buldu.
16.08.2023 Uzmanpara
Bakan Şimşek bugün yatırımcılarla görüşecek
Bakan Şimşek bugün yatırımcılarla görüşecek Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek uluslararası yatırımcılarla Türkiye Ekonomik Forumu'nda görüşecek
4.08.2023 Ekonomi
Uluslararası yatırımcılar ile İstanbul’da buluşma
Uluslararası yatırımcılar ile İstanbul’da buluşma Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, bugün İstanbul’da düzenlenecek, JP Morgan’ın organizasyonunda yaklaşık 50 yatırımcının katılımıyla yapılacak Türkiye Ekonomik Forumu’na katılacak.
4.08.2023 Ekonomi
Batı’dan para girişi başlıyor
Batı’dan para girişi başlıyor MNG Kargo’yu DHL Group satın aldı. Cumhurbaşkanlığı Yatırım Ofisi Başkanı, bu satın almanın Türkiye’nin potansiyeline olan inancı gösterdiğini söyledi.
26.07.2023 Ekonomi
Suudi Arabistan ekipleri rotasını Galatasaray'a çevirdi! 2 yıldız için 50 milyon euroyu gözden çıkardılar
Suudi Arabistan ekipleri rotasını Galatasaray'a çevirdi! 2 yıldız için 50 milyon euroyu gözden çıkardılar Yaz transfer döneminde Avrupa'nın muhtelif takımlarının Benzema, Kante gibi ünlü yıldızlarını kadrosuna katan Suudi Arabistan takımları, şimdi de Galatasaraylı yıldızları radarına aldı. Arapların sarı-kırmızılı takımın iki yıldızı için 50 milyon euroyu gözden çıkardığı ileri sürüldü.
20.07.2023 Galatasaray
VakıfBank’ın büyüklüğü 1.8 trilyon TL’ye yükseldi
VakıfBank’ın büyüklüğü 1.8 trilyon TL’ye yükseldi 2023 yılının ilk çeyreğinde aktif büyüklüğünü geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 64 oranında artırarak 1.8 trilyon TL’ye yükselten VakıfBank, Türkiye’nin en büyük ikinci bankası olma konumunu pekiştirdiğini açıkladı. Bankanın yılın ilk çeyreğinde faaliyetlerinden elde ettiği net kâr 4 milyar 503 milyon TL olarak gerçekleşti.
17.05.2023 Ekonomi
Uluslararası fonlar Türkiye’ye gelecek
Uluslararası fonlar Türkiye’ye gelecek İstanbul Finans Merkezi projesi ile deprem bölgesi ve İstanbul’daki kentsel dönüşümde hızlı adım atacaklarına vurgu yapan Bakan Murat Kurum, önümüzdeki dönemde art arda yeni projelerin hayata geçirileceğini söyledi.
20.04.2023 Ekonomi
İstanbul Finans Merkezi'nin bankalar etabı Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın katılımıyla açılıyor
İstanbul Finans Merkezi'nin bankalar etabı Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın katılımıyla açılıyor Ekonomi ve iş dünyasının heyecanla beklediği İstanbul Finans Merkezi Bankalar etabının açılış tarihi belli oldu. Türkiye Varlık Fonu sahipliğinde ve Çevre Şehircilik ve İklim Bakanlığı koordinasyonunda tamamlanan Bankalar Etabı 17 Nisan Pazartesi günü Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından törenle hizmete açılacak.
14.04.2023 Ekonomi
Değişken piyasalarda doğru hamleler yapmak
Değişken piyasalarda doğru hamleler yapmak Küresel bazda yaşanan gelişmeler önümüzdeki döneme ilişkin karamsar bir tablo çizerken, deprem sonrası yaklaşan seçim, Türkiye’de ana gündemi oluşturuyor. Peki değişken koşullar içerisinde doğru yatırım hamleleri neler?
9.04.2023 Milliyet Executive
Dev fon Credit Suisse'deki payını azalttı
Dev fon Credit Suisse'deki payını azalttı Norveç'in egemen varlık fonu Credit Suisse'de 2022 yılı sonunda yüzde 1,49 olan payını bu yıl yüzde 1 civarına indirdiğini bildirdi.
16.03.2023 Uzmanpara
Borsada sert hareket! Nedeni belli oldu
Borsada sert hareket! Nedeni belli oldu BIST 100 endeksi, dün yüzde 9,88 değer kazanarak 4 bin 951 puana yükseldi. Peki borsada yükseliş devam eder mi? İşte detaylar...
16.02.2023 Ekonomi
Borsada yeni paket açıklandı! Tedbirler ne anlama geliyor?
Borsada yeni paket açıklandı! Tedbirler ne anlama geliyor? Borsa İstanbul yeni tedbirler alınarak bugün açıldı. Peki bu tedbirler ne anlama geliyor? Yatırımcıların ne yapması gerekiyor? İşte cevabı...
15.02.2023 Ekonomi

Benzer Haber Etiketleri

Varlık Fonu ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.