Veli Küçük

Veli Küçük

Emekli Jandarma Tuğgenerali. Edirne, Van, Eskişehir, Ağrı, Kocaeli ve Hatay İl Jandarma Alay Komutanlıkları görevlerinde bulundu. 1996’da generalliğe terfi etti. General olarak Karadeniz’de Giresun’da konuşlandırılan Giresun Bölge Komutanlığı’nın kuruluşunu tamamlayarak iki yıl Giresun Jandarma Bölge Komutanlığı görevinde bulundu. Çanakkale Tugay Komutanlığı görevinde iken, tugayı Bilecik iline naklettirdi. Bilecik’ten 2000 yılında tuğgeneral rütbesindeyken emekli oldu. Susurluk Adı ilk kez Susurluk davası ile gündeme gelen Küçük'ün, Abdullah Çatlı'nın ölmeden önce telefonla görüştüğü son kişi olduğu iddia edildi. TBMM Susurluk Komisyonu Başkanı Mehmet Elkatmış, Genelkurmay Başkanlığı`nın Veli Küçük`ün komisyona ifade vermesine gerek olmadığı yönünde karar aldığını ve bundan dolayı komisyona çağrılmadığını söylemiştir. Bu dönemde davanın kilit isimlerinden Yeşil kod adlı Mahmut Yıldırım'ın kullandığı cep telefonunun Küçük'ün üzerine kayıtlı olduğu saptanmıştı.Adı Ermenistan'a yönelik kontrgerilla örgütlenmesine de karışmıştır. Kızılelma koalisyonunun mimarlarındandır. Hrant Dink'in 301'den yargılanmasında baş rolü oynayan Kemal Kerinçsiz ile birçok defa görüntülenen Küçük, Dink'in avukatı Erdal Doğan'ın iddialarına göre Dink'i telefonla tehdit etmişti. Üzeyir Garih cinayetinde de kendisine bağlı askeri personelin dahli olduğu iddiaları vardır. Finansbank'ın da dahil olduğu Fiba Holding'e bağlı Endi market firmasında yönetim kurulu üyeliği yapan Veli Küçük'ün, Finansbank'ın Yunan Kilisesinin Bankası'na satışı konusunda Hüsnü Özyeğin'e yardımcı olduğu da iddia edilmektedir.Ergenekon Veli Küçük son olarak 22 Ocak 2008 günü sabaha karşı 3 sularında Ergenekon örgütüne yönelik düzenlenen operasyonda gözaltına alındı ve 26 Ocak'ta "halkı isyana tahrik" suçundan tutuklanarak ceazevine kondu. Ergenekon davasında silahlı terör örgütü kurma, yönetme, Türkiye cumhuriyeti hükümetine karşı silahlı isyana tahrik, zorla hükümeti ıskata teşebbüs, kasten öldürmeye azmettirme, korku ve panik yaratacak şekilde patlayıcı madde atmaya azmettirmek, Mala zarar vermeye ve ruhsatsız patlayıcı bulundurmaya azmettirme suçlarından yargılanmaktadır. Hakkında 2 kez ağırlaştırılmış müebbet ve 239 yıldan 524 yıla kadar hapis isteniyor. 5 Ağustos 2013'te İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi tarafından karara bağlanan Ergenekon davasında iki kez ağırlaştırılmış müebbet hapis cezasına çarptırıldı.Amerikan karşıtı görüşleriyle tanınan Rus Yeni-Avrasyacı Aleksandr Dugin, Veli Küçük'ün Türkiye'nin yönünü Rusya'ya dönmesinin ordu içindeki etkisini vurgulamaktadır

Veli Küçük

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 1.933 veli kucuk haberi bulunmuştur.
Türkiye'de bir ilk yaşandı! İki korona hastası örnek oldu
Türkiye'de bir ilk yaşandı! İki korona hastası örnek olduDünyada ilk kez İstanbul'daki devlet hastanesinde yapılan operasyonla koronavirüsü atlatmış alıcıya yine Kovid-19 geçirmiş bir vericiden alınan böbrek nakledildi. 50 yaşındaki Mustafa Yıldırım, yeğeni 31 yaşındaki Ceyhun Yıldırım’a böbreğini verdi. Böbrek Nakli Kliniği Şefi Doç. Dr. Eyüp Veli Küçük, "Hastaların sağlık durumu iyi, tedavileri devam ediyor, koronavirüs organ nakline engel değil" dedi.
30.11.2020Haberler
Türkiye'de bir ilk yaşandı! İki korona hastası örnek oldu
Türkiye'de bir ilk yaşandı! İki korona hastası örnek olduDünyada ilk kez İstanbul'daki devlet hastanesinde yapılan operasyonla koronavirüsü atlatmış alıcıya yine Kovid-19 geçirmiş bir vericiden alınan böbrek nakledildi. 50 yaşındaki Mustafa Yıldırım, yeğeni 31 yaşındaki Ceyhun Yıldırım’a böbreğini verdi. Böbrek Nakli Kliniği Şefi Doç. Dr. Eyüp Veli Küçük, "Hastaların sağlık durumu iyi, tedavileri devam ediyor, koronavirüs organ nakline engel değil" dedi.
30.11.2020Gündem
Cinnet evi! Vali yardımcısının katlettiği avukat için gözyaşları sel oldu
Cinnet evi! Vali yardımcısının katlettiği avukat için gözyaşları sel olduGelen bir son dakika haberine göre; Afrin’den sorumlu Hatay Vali Yardımcısı Tolga Polat’ın miras meselesi yüzünden Adana'da dün gece annesini ve avukat kardeşini öldürdüğü ev mühürlenirken, olayın tek şahidi baba ise koruma tarafından evden götürüldü. Avukat kardeş Altuğ Polat için Adana Adliyesi önünde tören düzenlendi. Polat için avukat arkadaşları ve yakınları gözyaşı döktü. Törene katılanlar Polat’ın her zaman verdiği parmak selamını yaparak onu uğurladı.
12.08.2020Gündem
Zekeriya Öz hakkında yeni iddianame!
Zekeriya Öz hakkında yeni iddianame!Bakırköy Cumhuriyet Başsavcılığı, firari savcı Zekeriya Öz hakkında Taner Büber isimli tutuklu sanıktan Ergenekon Davası'nda emekli Tuğgeneral Veli Küçük ve iş insanı Sami Hoştan'ın aleyhinde beyanda bulunmasını istemesiyle ile ilgili olarak "Görevi kötüye kullanma" ve "Silahlı terör örgütüne üye olma" suçlarından iddianame hazırladı.
21.01.2020Gündem
Avukat cübbesiyle erotik pozlar! Kolunda yazan yazı ele verdi...
Avukat cübbesiyle erotik pozlar! Kolunda yazan yazı ele verdi...Adana'da bir avukatın yanında çalışan erkek katibin, kadın arkadaşına cübbe giydirip, çektirdiği müstehcen fotoğrafın sosyal medyada paylaşılması tepki çekti. Adana Barosu'nun başlattığı inceleme sonucu kimliği belirlenen avukat katibinin işine son verildiği bildirildi.
2.01.2020Gündem
FETÖ’nün ilk kurbanlarından
FETÖ’nün ilk kurbanlarındanFETÖ/PDY tarafından doğrudan ve kasten öldürüldüğü iddia edilen Necip Hablemitoğlu, 2000’li yıllarda başlayacak cinayet ve karanlık eylemlemler serisinin ilk kurbanıydı.
17.12.2019Gündem
Sami Haşıloğlu ve Murat Dalkuş hakkında kırmızı bülten
Sami Haşıloğlu ve Murat Dalkuş hakkında kırmızı bültenFetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) kumpas davalarından "Ergenekon" davasına bakan 8 eski hakim ve savcının, "suç uydurmak ve görevi kötüye kullanmak" suçlarından yargılandığı davada firari sanıklar eski hakim Sedat Sami Haşıloğlu ile eski savcı Mehmet Murat Dalkuş hakkında kırmızı bülten çıkarılması kararlaştırıldı.
8.10.2019Gündem
'Ergenekon' davasında karar açıklanacak
'Ergenekon' davasında karar açıklanacakDaha önce verilen beraat, görevsizlik ve düşme kararları sonrasında 235 sanık yönünden devam eden "Ergenekon" davasında, nihai karar için sanıklara son sözleri soruluyor.
1.07.2019Gündem
Beklenen haber geldi! Denizden adeta fışkırdı
Beklenen haber geldi! Denizden adeta fışkırdıKastamonu’nun İnebolu ilçesinde denize açılan balıkçıların limana bol miktarda hamsiyle dönmesi hem satıcıların hem de vatandaşların yüzünü güldürdü. Palamut sezonun bereketli geçen Karadeniz’de deniz suyunun soğumasıyla birlikte balıkçıların ağlarına bol miktarda hamsi takılmaya başladı.
3.12.2018Ekonomi
Beklenen haber geldi! Denizden adeta fışkırdı
Beklenen haber geldi! Denizden adeta fışkırdıKastamonu’nun İnebolu ilçesinde denize açılan balıkçıların limana bol miktarda hamsiyle dönmesi hem satıcıların hem de vatandaşların yüzünü güldürdü. Palamut sezonun bereketli geçen Karadeniz’de deniz suyunun soğumasıyla birlikte balıkçıların ağlarına bol miktarda hamsi takılmaya başladı.
3.12.2018Ekonomi
Aladağ davasında ailelerin feryadı
Aladağ davasında ailelerin feryadıAdana Aladağ’da 29 Kasım 2016’da 10’u öğrenci 12 kişinin hayatını kaybettiği, çok sayıda öğrencinin yaralandığı yangınla ilgili yurt müdürü ve dönemin itfaiye çalışanlarının da aralarında bulunduğu, ikisi tutuklu, 18 sanığın yargılandığı davanın altıncı duruşması yapıldı...
24.05.2018Gündem
Suikastı özel ekip çözecek
Suikastı özel ekip çözecek15 yıldır çözülemeyen Hablemitoğlu suikastına ilişkin soruşturma dosyasını devralan Savcı Zafer Ergün, olayla ilgili verileri tekrar mercek altına alarak, cinayete ilişkin Terörle Mücadele ve İstihbarat Daire’de bir ekip kurdu...
6.10.2017Gündem
STV'nin dizisinde "kaset komplosu" diyalogları
STV'nin dizisinde "kaset komplosu" diyaloglarıEski CHP Genel Başkanı Deniz Baykal ile eski MHP'li  yöneticilerin özel hayatlarına ilişkin görüntülerin internet ortamında  yayımlanmasıyla ilgili Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması  (FETÖ/PDY) elebaşı Fetullah Gülen'in de arasında bulunduğu 171 şüpheli hakkında  hazırlanan iddianamede, örgütün yayın kuruluşu olan ve darbe girişiminin ardından  kapatılan STV'de yayınlanan "Kollama" adlı dizideki "kaset komplosunu" akla  getiren diyaloglara yer verildi.
30.09.2017Gündem
Tansu Çiller’in tanık olarak dinlenilmesi kararından vazgeçildi!
Tansu Çiller’in tanık olarak dinlenilmesi kararından vazgeçildi!Bazı faili meçhul cinayetlere ilişkin Mehmet Ağar, bazı  özel harekat polisleri ve "Yeşil" kod adlı Mahmut Yıldırım'ın da aralarında  bulunduğu 19 kişinin yargılandığı davada eski Başbakan Tansu Çiller ve eşi Özer  Uçuran Çiller'in tanık olarak dinlenmesi kararından vazgeçildi.
15.09.2017Siyaset
Ergenekon davası yeniden başladı
Ergenekon davası yeniden başladıYargıtay’ın bozma kararı verdiği Ergenekon davası bugün yeniden görülmeye başlandı. Duruşmada savcı İlker Başbuğ'un yargılamasının durdurulmasını ve yargılama için Başbakanlık'tan izin alınmasını talep etti.Yargıtay tarafından yeniden yargılama yapılması için bozulan 274 sanıklı Ergenekon davasının görülmesine Çağlayan'daki İstanbul 4. Ağır Ceza Mahkemesi'nde yeniden başlandı. Eski Genelkurmay Başkanı emekli Orgeneral İlker Başbuğ, emekli Orgeneraller Şener Eruygur, Hurşit Tolon, HASAN Iğsız, emekli Tuğgeneraller Veli Küçük, Levent Ersöz ile Yalçın Küçük, Doğu Perinçek, Tuncay Özkan, Mustafa Balbay ve Mehmet Haberal'ın da aralarında olduğu 274 sanıklı Ergenekon Davası, Yargıtay tarafından, "Ergenekon terör örgütünün varlığına ilişkin somut delil olmadığı ve yargılamada usüllere uyulmadığı gerekçesiyle" bozularak, yeniden yargılama yapılmasına karar vermişti. Yargıtay'ın bozma kararının ardından, yeniden yargılama için görevlendirilen İstanbul 4’üncü Ağır Ceza Mahkemesi, “yetkisizlik” vererek dosyayı Ankara’ya göndermişti. Kararın gerekçelerinde sanıklara yüklenen eylemlerin çoğunun işlendiği yerin Ankara olduğuna dikkat çekilmişti.Davanın sanık avukatlarından Hüseyin Ersöz ile diğer bazı sanıkların avukatlarından Celal Ülgen bu karara itiraz etmişti. İtirazlar dilekçelerini değerlendiren İstanbul 5. Ağır Ceza Mahkemesi, itirazların yerinde olduğuna hükmederek, Ergenekon davasına bakmakla yetkili mahkemenin İstanbul 4’üncüi Ağır Ceza Mahkemesi olduğuna karar vermişti.O SORUYU SORACAK...Bugün ilk duruşması yapılacak olan davanın çoğu sanığı duruşmaya katılmak için Çağlayan'daki İstanbul Adalet Sarayı'na geldi. Doğu Perinçek, Yalçın Küçük, Sevgi Eren Erol, Gürbüz Çapan, Emin Şirin, Adil Serdar Saçan'ın da aralarında bulunduğu çoğu sanık kapıların açılmasını bekliyor. Mahkeme sanıklara ve avukatlarına Yargıtay’ın bozma ilamına uyulmasını isteyip istemediklerini soracak.ÜMRANİYE'DE BİR GECEKOND
11.09.2019Haberler
Son dakika: Ergenekon davasında mahkemeden flaş karar! Avukatlar tepki gösterdi
Son dakika: Ergenekon davasında mahkemeden flaş karar! Avukatlar tepki gösterdiYargıtay’ın bozma kararı verdiği Ergenekon davası bugün yeniden görülmeye başlandı. Mahkeme ilk celsede eski Genelkurmay Başkanı İlker Başbuğ ile eski komutanlar Dursun Çiçek, Hasan Iğsız ve Nusret Taşdeler'in de aralarında bulunduğu 19 sanık hakkındaki dosya ile Danıştay saldırısı dosyasının ayrılmasına karar verildi.
21.06.2017Gündem
2,5 yaşındaki çocuğun kreşte darp edilme anı kamerada
2,5 yaşındaki çocuğun kreşte darp edilme anı kameradaAdana’da özel bir kreşteki lise mezunu eğitmenin 2,5 yaşındaki öğrencisini darp etme anı güvenlik kameralarına yansıdı. Ailenin başlattığı hukuk mücadelesinde eğitmen, 4 yıl 6 ay hapis istemiyle yargılanıyor. Anne Nazan Subaşı, “Savunmasız bir çocuğa nasıl bunu yapmışlar ben şoktayım” dedi.Olay, 6 ay önce Seyhan ilçesindeki özel bir kreşte meydana geldi. İddiaya göre, kreşte görevli 20 yaşındaki lise mezunu eğitmen M.İ., Nazan ve İbrahim Subaşı çiftinin 2,5 yaşındaki kızları D.E.S.’ye şiddet uyguladı. Baba ise kızının sırtındaki izlerden öğretmenin şiddet uyguladığını öğrenip kızını hastaneye götürdü. Hastanede yapılan muayene sonucu doktorlar, D.E.S.'e ‘yaşamsal tehlike oluşturmaksızın, basit tıbbi müdahaleyle giderilebilecek ölçüde yaralandığı’ yönünde darp raporu verdi. Aile, söz konusu raporla birlikte konuyu yargıya taşıyıp, öğretmen M. İ. için Adana Cumhuriyet Savcılığı’na suç duyurusunda bulundu. Savcılık soruşturma başlatırken, küçük çocuğun da psikolog eşliğinde ifadesi alındı.Adana 6. Asliye Ceza Mahkemesi’nde davanın ikinci duruşması da görüldü. Duruşmaya tutuksuz sanık kreş öğretmeni M.İ. katılmazken küçük kızın avukat annesi Nazan Subaşı, hesap uzmanı babası İbrahim Subaşı, tarafların avukatları, Adana Baro Başkanı Veli Küçük ve Adana Barosu Çocuk Hakları Komisyonu üyeleri katıldı.Söz konusu davanın iddianamesinde de, “Şüphelinin, mağdurun tuvaletini yaptırırken, küçük çocuğun huysuzluk yapması nedeniyle onu elle darp ederek yaraladığı” yönündeki yorumlara da yer verildi. Davanın ilk duruşmasında ise hakim karşısına çıkan Mehtap İ., hakkındaki suçlamaları kabul etmedi, beraatını istedi. Mahkemenin ‘bilirkişi’ olarak atadığı heyet ise, kreşteki güvenlik kamerası görüntülerini inceledi ve hazırladığı raporla şiddeti belgeledi.Söz konusu bilirkişi raporunda güvenlik kamerasından alınan fotoğraf kareleriyle olay anı anlatıldı ve söz konusu darp olayını tek M.İ.’nin yapmadığı diğer
11.09.2019Haberler
Çiller tanık olarak dinlenecek
Çiller tanık olarak dinlenecekBazı faili meçhul cinayetlere ilişkin 19 kişinin yargılandığı davada, eski Başbakan Tansu Çiller ve eşi Özer Uçuran Çiller'in tanık olarak dinlenmesi kararlaştırıldı
5.05.2017Gündem
Dink cinayeti sanığından FETÖ itirafı
Dink cinayeti sanığından FETÖ itirafıTrabzon Cumhuriyet  Başsavcılığı tarafından yürütülen  Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması (FETÖ/PDY) soruşturması  kapsamında şüpheli olarak ifadesi alınan ve etkin pişmanlıktan yararlanmak  isteyen, Hrant Dink cinayeti davası sanıklarından eski Trabzon İstihbarat Şube  Müdürü Faruk Sarı ifadesinde, "Cemaat olarak adlandırılan oluşum, dönemin  istihbarat şube müdürleri arasında yüzde 60 oranındaydı." iddiasında bulundu.
10.04.2017Gündem
Akit TV'nin "Atatürk'ün hatırasına hakaret" davası başladı
Akit TV'nin "Atatürk'ün hatırasına hakaret" davası başladıAkit televizyonunda 10 Kasım 2015'te, ''Zulüm 1938'te son buldu'' başlıklı haberle ilgili olarak sorumlu müdür Ali Özken'in, ''Atatürk'ün hatırasına alenen hakaret'' suçundan yargılanmasına başlandı.
22.02.2017Gündem
Müdür ve dernek  başkanı asli kusurlu
Müdür ve dernek başkanı asli kusurluAdana’nın Aladağ ilçesindeki kız yurdunda 11’i öğrenci 12 kişinin can verdiği yangınla ilgili bilirkişi raporu mahkemeye ulaştı. Raporda yurt müdürüyle, yurdun bağlı olduğu derneğin başkanı ‘asli kusurlu’ bulundu
25.01.2017Gündem
Aladağ yurt yangını raporu tamamlandı, sorumlular belirlendi
Aladağ yurt yangını raporu tamamlandı, sorumlular belirlendiAladağ'da 11'i öğrenci 12 kişinin hayatını kaybettiği kız yurdu yangını ile ilgili bilirkişi raporu tamamlandı.Yangının çıkış nedeninin yetersiz ve bakımsız elektrik tesisatı ve buna bağlı elektrik kontağı olduğu belirtilen raporda yurt müdürü, yardımcısı ve yurdun bağlı olduğu derneğin başkanı 'asli kusurlu', diğer dernek yöneticileri ve gerçeğe aykırı denetleme raporu düzenleyen 2 görevli de 'tali kusurlu' olarak belirlendi. Öte yandan Adana Barosu da yurdun bağlı olduğu derneğin 4 yöneticisinin geçtiğimiz pazar günü bu rapora dayanılarak ara tahliye kararı ile salıverilmesine itirazda bulundu.
25.01.2017Gündem
10 yıldır kanayan  vicdan yarası!
10 yıldır kanayan vicdan yarası!Gazeteci Hrant Dink, tam 10 yıl önce, 19 Ocak 2007’de İstanbul Şişli’deki Agos gazetesi önünde sırtından vurularak katledildi...Tetikçi Ogün Samast, katliamın ardından yakalanırken, cinayetin üzerinden geçen 10 yıllık zaman dilimine rağmen gerçek faillerin kimler olduğu halen tartışılıyor...
18.01.2017Gündem
Hastanede karıştırılan cenazeye tören yaptılar
Hastanede karıştırılan cenazeye tören yaptılarHayatını kaybeden avukat Aydın Gültekin'in ailesine, hastane morgundaki bir kadına ait cenaze teslim edildi. Adana Adliyesi'nde avukat Aydın Gültekin yerine, tanınmayan bir kadının cenazesine tören yapıldı. Özel Adana Hastanesi Genel Müdürü Şule Özülkü, “Karışıklığın bizimle alakası yok. Biz cenazelerin kime ait olduğunu bilmeyiz. Aile cenazeyi bakıp öyle teslim almış” dedi. Avukat Gültekin'in bir yakını cenazelerin karışmasına “Ölüye saygınız olsun bari” ifadesiyle tepki gösterdi
4.01.2017Gündem
Hastanede karıştırılan cenazeye tören yaptılar
Hastanede karıştırılan cenazeye tören yaptılarHayatını kaybeden avukat Aydın Gültekin'in ailesine, hastane morgundaki bir kadına ait cenaze teslim edildi. Adana Adliyesi'nde avukat Aydın Gültekin yerine, tanınmayan bir kadının cenazesine tören yapıldı. Özel Adana Hastanesi Genel Müdürü Şule Özülkü, “Karışıklığın bizimle alakası yok. Biz cenazelerin kime ait olduğunu bilmeyiz. Aile cenazeyi bakıp öyle teslim almış” dedi. Avukat Gültekin'in bir yakını cenazelerin karışmasına “Ölüye saygınız olsun bari” ifadesiyle tepki gösterdi
4.01.2017Gündem

Benzer Haber Etiketleri

Son dakikaergenekondavaadanafetö

Veli Küçük ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.