Venedik

Venedik

Son dakika Venedik haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan Venedik gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan Venedik haber sayfamızda...

Venedik

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 3.549 venedik haberi bulunmuştur.
Almodóvar’ın ‘sesi’ Hindistan’ın ateşi
Almodóvar’ın ‘sesi’ Hindistan’ın ateşi40. İstanbul Film Festivali’nin mayıs seçkisinde aralarında Almodóvar’ın “İnsan Sesi” ile Sundance ödüllü Hindistan yapımı “Ateşle Yazmak”ın da olduğu dokuz film gösterilecek
V İle Başlayan Kelimeler Nelerdir? V Harfiyle Başlayan En Çok Kullanılan Kelimeler
V İle Başlayan Kelimeler Nelerdir? V Harfiyle Başlayan En Çok Kullanılan KelimelerÜ harfinden sonra gelen V, alfabemizin 27. harfidir. Türkiye V harfiyle başlayan tek il, Doğu Anadolu Bölgesinde bulunan Van'dır. Vakfıkebir, Viranşehir, Vezirköprü ve Vize ise ilk harfi V olan ilçelerimiz arasında yer alıyor. V harfiyle başlayan ve en çok kullanılan kelimeler hangileridir? İşte, bilinmesi gereken tüm detaylar.
1.05.2021Eğitim
24. Uçan Süpürge Uluslararası Kadın Filmleri Festivali tarihleri yenilendi
24. Uçan Süpürge Uluslararası Kadın Filmleri Festivali tarihleri yenilendiUçan Süpürge Uluslararası Kadın Filmleri Festivali, 27 Mayıs - 3 Haziran tarihleri arasında çevrimiçi gösterimlerle, 4 Haziran - 11 Haziran tarihleri arasında ise Doğan Taşdelen Çağdaş Sanatlar Merkezi ve CerModern'de açık hava sinemasında izleyicilerle buluşacak. Festivalin Onur Ödülleri, Bilge Olgaç Başarı Ödülleri, Tema Ödülleri ve Genç Cadı Ödülü’nün sahiplerini bulacağı açılış töreni ise 4 Haziran akşamı yapılacak.
29.04.2021Kültür Sanat
Dünya haritası yeniden tasarlandı
Dünya haritası yeniden tasarlandıSanatçı Olafur Eliasson ve mimar Sebastian Behmann tarafından 2014’te Berlin’de kurulan Studio Other Spaces, Dünya Günü’nde dünya haritasını yeniden tasarladı. Sanat ve mimariyi disiplinlerarası ve deneysel projelerle birleştiren stüdyonun son projesi “Future Assembly World Map”, Venedik Bienali 17. Uluslararası Mimarlık Sergisi kapsamında şekillendirildi.
28.04.2021Kültür Sanat
Ödevi Kim Buldu? Ev Ödevi İlk Ne Zaman İcat Edilmiştir?
Ödevi Kim Buldu? Ev Ödevi İlk Ne Zaman İcat Edilmiştir?Okul çağına gelen her çocuk ev ödevi ile tanışmaktadır. Öğrencilerin okulda gördüğü konuları pekiştirmeleri ve unutmamaları için öğretmenler tarafından ev ödevi verilmektedir. Ödevi kim buldu? Ev ödevi ilk ne zaman icat edilmiştir? İşte, merak edilen tüm detaylar.
27.04.2021Eğitim
Chloe Zhao tarih yazdı
Chloe Zhao tarih yazdı‘Küçük ve samimi’ bir törenle önceki gece sahiplerini bulan 93. Akademi Ödülleri’nde Chloe Zhao, “Nomadland”le üç dalda ödül kazanarak tarih yazdı. Zhao, Oscar tarihinde En İyi Yönetmen Oscar’ını alan ikinci kadın ve ilk Asyalı kadın oldu...
27.04.2021Kültür Sanat
Yaşarlı gençlerden iyileştirme projesi
Yaşarlı gençlerden iyileştirme projesiYaşar Üniversitesi Mimarlık Fakültesi yüksek lisans öğrencileri, Suriyeli göçmenlerin ve düşük gelirli Türk vatandaşlarının mekansal koşullarının iyileştirilmesini amaçlayan proje kapsamında İsveç Umeå Üniversitesi ile işbirliği yaptı.
26.04.2021Ege
Hayvanlar için mimarlık
Hayvanlar için mimarlıkBir grup duyarlı mimar hayvanların doğal ekosistemini tasarım ve mühendislik gücüyle geliştirmenin yollarını arıyor. Sayıları az da olsa hayvanlara hak ettikleri önemi atfeden tasarımlar dikkat çekiyor.
18.04.2021Pazar
2021 Dünya Para Atletizm'de milli sporculardan 7 madalya
2021 Dünya Para Atletizm'de milli sporculardan 7 madalya2021 Dünya Para Atletizm Grand Prix'sinde 3. serinin ikinci gününde milli sporcular, 4 altın ve 3 gümüş madalya kazandı.
17.04.2021Diğer
‘Bir gün çok iyi bir eş olacak’
‘Bir gün çok iyi bir eş olacak’İngiltere Kraliçesi II. Elizabeth’in eşi Prens Philip’in (99) ölümü üzerine İngiliz aristokrat bir aileden gelen ünlü manken Cara Delevingne Instagram hesabında paylaşımda bulundu.
15.04.2021Dünya
74. BAFTA Ödülleri’ne ‘Nomadland’ damga vurdu
74. BAFTA Ödülleri’ne ‘Nomadland’ damga vurduÖnceki gece çevrimiçi bir törenle dağıtılan 74. BAFTA Ödülleri’nde “Nomadland”, En İyi Film, En İyi Yönetmen ve En İyi Kadın Oyuncu’nun da aralarında olduğu dört ödül kazandı
13.04.2021Kültür Sanat
Çin dünyaca ünlü turistik kentleri kopyalıyor
Çin dünyaca ünlü turistik kentleri kopyalıyorÇin, özellikle Batı'da bulunan pek çok ikonik bina veya kentin kopyasını yapıyor. Eiffel, Venedik, Hallstatt bu kopyalamadan nasibini alan yerler arasından sadece birkaçı. İşte Çin'den şaşırtan kopyalama manzaraları.
12.04.2021Tatil
Fenerbahçe ve Türk sporunun efsane ismi Can Bartu, ölümünün 2. yıl dönümünde anılıyor
Fenerbahçe ve Türk sporunun efsane ismi Can Bartu, ölümünün 2. yıl dönümünde anılıyorTürk sporu ve Fenerbahçe'nin efsane ismi Can Bartu, vefatının 2. yıl dönümünde anılıyor.
11.04.2021Fenerbahçe
Noktalama işaretlerinin zamanda yolculuğu
Noktalama işaretlerinin zamanda yolculuğu‘Tireler ve Hashtag’ler adlı kitap, noktalama işaretlerinin binlerce yıllık büyüleyici yolculuğunu anlatıyor. Yazar Cock-Starkey’in kitabına göre, soru işareti Mısır’da doğmuş, ‘&’ işareti ise Roma’da gelişmiş bir sembol
11.04.2021Dünya
Dünyanın en ünlü çarşılı köprüleri
Dünyanın en ünlü çarşılı köprüleriBursa'daki Irgandı, Bulgaristan'ın Lofça kentindeki Osma, İngiltere'nin Bath kentindeki Pulteney, Floransa'daki Vecchio ve Venedik'teki Rialto, dünyanın en ünlü çarşılı köprülerinden. Hepsi yüzlerce yıldır ayakta olan bu köprüler, bulundukları kentlerin de birer simgesi haline gelmiş durumda. Bursa'dan Floransa'ya bu özel köprülerin tarihçelerine birlikte bakalım.
8.04.2021Tatil
Rengarenk evleriyle minyatür Venedik, Burano
Rengarenk evleriyle minyatür Venedik, BuranoBurano, Venedik'in hemen yanı başında rengarenk evleriyle İtalya'nın en gözde kasabalarından biri olma özelliğine sahip. Tıpkı Venedik gibi kanallara ve bu kanallar üzerinde uzanan köprülere sahip olan Burano, 17. yüzyıldan kalma Pisa'daki gibi eğimli bir kuleye de ev sahipliği yapmaktadır. Venedik'e gelen turistlerin son yıllarda sıklıkla ziyaret ettiği ve bu sayede de dünya çapında bir şöhret yakalayan Burano, aslında bir balıkçı kasabası. Ancak günümüzde Burano'nun en önemli gelir kaynağı turizm haline gelmiştir. Venedik'in rengarenk bir minyatürü olan Burano'ya daha yakından bakalım.
30.03.2021Tatil
Mardin'de Hint filmi çekilecek
Mardin'de Hint filmi çekilecekÇok sayıda yerli dizi ve filmin çekim mekanı haline gelen antik kent Mardin, şimdi de 'Bollywood' olarak adlandırılan Hint sinemasına ev sahipliği yapacak. Hint sinemasının ünlü yönetmeni Ribhu Dasgupta ve yapımcı Vivek Agraval, yerel yapımcı Melih Gülhan Kızılkaya ile 'Durga' filminin çekimleri öncesi Mardin'e geldi.
25.03.2021Tatil
Ünlü tarihçi Kanuni tablosunun şifrelerini anlattı!
Ünlü tarihçi Kanuni tablosunun şifrelerini anlattı!İngiltere'nin başkenti Londra'da, 31 Mart'ta İslam dünyası ve Hint eserleri müzayedesi düzenlenecek. O müzayedede Kanuni Sultan Süleyman'ın hiç görülmemiş bir yağlıboya portresi de satışa çıkarılacak... Ünlü sanat tarihçiler Doktor Julian Raby ve doktor Bora Keskiner eserin önemini CNN TÜRK'e değerlendirdi. Raby, “Bu portre, Sultan Süleyman’ın Avrupa’ya kendi imajını yansıtmaya çalıştığı bir dönemin ürünüdür” diyor.
25.03.2021Haberler
Ünlü tarihçi Kanuni tablosunun şifrelerini anlattı!
Ünlü tarihçi Kanuni tablosunun şifrelerini anlattı!İngiltere'nin başkenti Londra'da, 31 Mart'ta İslam dünyası ve Hint eserleri müzayedesi düzenlenecek. O müzayedede Kanuni Sultan Süleyman'ın hiç görülmemiş bir yağlıboya portresi de satışa çıkarılacak... Ünlü sanat tarihçiler Doktor Julian Raby ve doktor Bora Keskiner eserin önemini CNN TÜRK'e değerlendirdi. Raby, “Bu portre, Sultan Süleyman’ın Avrupa’ya kendi imajını yansıtmaya çalıştığı bir dönemin ürünüdür” diyor.
25.03.2021Gündem
Uygarlıklar adası Girit
Uygarlıklar adası GiritGirit, Akdeniz'in beşinci büyük adası. Ege Denizi ile Akdeniz'in kesiştiği coğrafyada yer alan Girit aynı zamanda Yunanistan'ın da en büyük adası olma özelliği taşıyor. Avrupa'nın ilk uygarlığı olarak kabul edilen Minos Krallığı'nın doğup geliştiği yer olan Girit adası, tarih boyunca farklı medeniyetlere ev sahipliği yapmıştır. Antik Yunan, Roma, Doğu Roma, Venedik ve Osmanlı izlerini taşıyan bu tarihi ada turistlerin de ilgi odağı. Yunanistan ve Akdeniz'in en çok ziyaret edilen adalarından biri olan Girit, muhteşem kumsalları ve tarihi kalıntılarıyla turistleri kendisine hayran bırakmayı başarıyor.
24.03.2021Tatil
Pedro Almodóvar ve Cruz’dan yeni iş birliği
Pedro Almodóvar ve Cruz’dan yeni iş birliğiÜnlü İspanyol yönetmen Pedro Almodóvar, “Madres Paralelas” adlı yeni filminin çekimlerine başladı. Filmin başrolünde Almodovar’ın gözde oyuncularından Penélope Cruz bulunuyor.
24.03.2021Kültür Sanat
Oscar adaylarının  gizli cevheri: Colectiv
Oscar adaylarının gizli cevheri: ColectivRomanya yapımı ‘Colectiv’, hem belgesel hem de uluslararası film dalında Akademi Ödülleri’ne aday oldu. Ünü kulaktan kulağa yayılan yıldız belgeselini mercek altına aldık
17.03.2021Kültür Sanat
“Quo Vadis, Aida?” iki dalda BAFTA adayı
“Quo Vadis, Aida?” iki dalda BAFTA adayıİngiltere’nin Oscar’ı olarak bilinen BAFTA adayları açıklandı. TRT Ortak Yapımı “Quo Vadis Aida?” iki dalda BAFTA adayı oldu.
11.03.2021Kültür Sanat
Venedik Gezilecek Yerler (2021) - Venedik Mutlaka Gezilmesi Gereken Yerlerin Listesi
Venedik Gezilecek Yerler (2021) - Venedik Mutlaka Gezilmesi Gereken Yerlerin ListesiVenedik, muazzam bir güzellik ve tarihi öneme sahip bir şehirdir. Aynı zamanda eşsizdir ve İtalya'daki diğer şehirler gibi değildir. Turistlerin gözde mekânlarından olan Venedik için nerelere gidilmeli, neler yapılmalı konusunda araştırmalar yaptık. Ardından sizler için Venedik’te gezilmesi gereken yerlerin bir listesini oluşturduk. Aşağıda öncelikli olarak Venedik hakkında bilgiler verilmiştir. Sonrasında ise gezilmesi gereken tarihi yerler, müzeler ve semtlerin listesi yer almaktadır. Gezilecek ve keşfedilecek olan yerleri canlı olarak gördüğünüzde sizlerde Venedik’in büyülü dünyasına kapılacaksınız. Sizler için hazırlanmış olan bu gezi rehberinden en iyi şekilde faydalanabilirsiniz.
Amsterdam Gezilecek Yerler (2021) - Amsterdam Mutlaka Gezilmesi Gereken Yerlerin Listesi
Amsterdam Gezilecek Yerler (2021) - Amsterdam Mutlaka Gezilmesi Gereken Yerlerin ListesiAmsterdam, Avrupa’nın gözde ve popüler şehirlerinden biridir. Büyüklü küçüklü müzeleriyle Avrupa’nın en zengin kültür ve sanat merkezlerindendir. Sanatçıların ve kültür meraklılarının akın ettiği bu şehir kanallarıyla da Venedik’i gölgede bırakmış durumda. Kültür ve sanatın yanında yetişkinlere sunduğu eğlence ve zevk hizmetiyle de adından çokça söz ettiriyor. Yüzden fazla kültürü ve mimari yapıyı bir arada barındıran Amsterdam’ı daha yakından tanıyabilir, buna göre bir gezi planı yapabilirsiniz. Bu yazımızda Amsterdam’da gezilecek yerleri bulabilirsiniz.

Benzer Haber Etiketleri

VenedikfilmoscarödülBurano

Venedik ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.