Vietnam

Vietnam

Son dakika Vietnam haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan Vietnam gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan Vietnam haber sayfamızda...

Vietnam

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 3.864 vietnam haberi bulunmuştur.
Mehmet Ali Erbil kaç yaşında, kimdir? Mehmet Ali Erbil evlilikleri hayatı ve kariyeri...
Mehmet Ali Erbil kaç yaşında, kimdir? Mehmet Ali Erbil evlilikleri hayatı ve kariyeri...Mehmet Ali Erbil kimdir sorusu araştırma konusu olmaya devam ediyor. Evinin banyosunda düştükten sonra eski hastalığı nükseden ve uzun süre hastanede tedavi altında kalan ünlü oyuncu ve şovmen yeniden sağlığına kavuştu. Şarkılar Bizi Söyler 18 Eylül programına konuk olacak olan Mehmet Ali Erbil hayatı kariyeri, evlilikleri ve hastalığı hakkında merak edilen tüm detaylar...
18.09.2021Cadde
Avrupalının ayağı Türkiye’ye alıştı
Avrupalının ayağı Türkiye’ye alıştıTürkiye, pandemiyle uzak pazarlardan çekilen ülkelerin yeni tedarik ve üretim merkezi oluyor. Bu trendi yakalayan ayakkabı sektörünün ihracatı hızla artıyor. Dünyaca ünlü markalar da üretimlerini Türkiye’ye yöneltiyor
18.09.2021Ekonomi
Uzaklarda 15 hedefe bilişimle ulaşılacak
Uzaklarda 15 hedefe bilişimle ulaşılacakTicaret Bakanlığı, hazırlıklarını yürüttüğü Uzak Ülke Stratejisi ile ihracatın menzilini 8 bin kilometreye çıkartmayı hedeflerken, 15 uzak ülke belirledi.
18.09.2021Ekonomi
Menzilin artırılması için 15 hedef ülke belirlendi
Menzilin artırılması için 15 hedef ülke belirlendiTicaret Bakanlığı, hazırlıklarını yürüttüğü Uzak Ülke Stratejisi ile ihracatın menzilini 8 bin kilometreye çıkartmayı hedeflerken, 15 uzak ülke belirledi. Bu kapsamda, Kuzey ve Güney Amerika ülkeleri, Güney Afrika ile Uzak Doğu ülkelerine yönelik ihracatın artırılması amaçlanıyor.
17.09.2021Uzmanpara
İhracatta menzilin artırılması için 15 hedef ülke belirlendi
İhracatta menzilin artırılması için 15 hedef ülke belirlendiTicaret Bakanlığı, hazırlıklarını yürüttüğü Uzak Ülke Stratejisi ile ihracatın menzilini 8 bin kilometreye çıkartmayı hedeflerken, 15 uzak ülke belirledi. Bu kapsamda, Kuzey ve Güney Amerika ülkeleri, Güney Afrika ile Uzak Doğu ülkelerine yönelik ihracatın artırılması amaçlanıyor.
17.09.2021Ekonomi
Çin, Trans Pasifik Ortaklık Anlaşması’na katılmak istiyor! Başvuru yaptı
Çin, Trans Pasifik Ortaklık Anlaşması’na katılmak istiyor! Başvuru yaptıÇin’in, 11 ülkeden oluşan Kapsamlı Yenilikçi Trans Pasifik Ortaklık Anlaşması’na (CPTPP) katılmak için başvuru yaptığı bildirildi.
17.09.2021Dünya
Yeni salgınlar kapıda: Her yıl 400 bin kişi koronavirüsün başka türlerine yakalanıyor
Yeni salgınlar kapıda: Her yıl 400 bin kişi koronavirüsün başka türlerine yakalanıyorYapılan bir araştırmaya göre, her yıl 400 bin kişi koronavirüsün başka türlerine yakalanıyor. Bu durum Kovid-19 gibi yeni bir salgına neden olabilir.
17.09.2021Dünya
Kovid bağışı için satışta
Kovid bağışı için satışta Tüm dünyada koronavirüs kaynaklı ölümler devam ederken, 42 fotoğrafçı bir araya gelerek Sınır Tanımayan Doktorlar’ın Kovid-19 fonuna bağış toplamak amacıyla fotoğraflarını satışa çıkardı.
16.09.2021Dünya
Konut satışında rekor! Amerikalılar dikkat çekti, Türkiye'de...
Konut satışında rekor! Amerikalılar dikkat çekti, Türkiye'de...Bu yıl temmuz ve ağustosta, geçen yılların aynı dönemlerine göre en yüksek konut satış rakamlarına ulaşıldı. Yabancıya yapılan satışlar ise 8 aylık süreçte, tüm zamanların ocak - ağustos sayılarını geçti. Konuta Amerikalı ilgisi dikkat çekti.
15.09.2021Ekonomi
V Harfi Nedir? V Harfinin İngilizce Okunuşu Nasıldır?
V Harfi Nedir? V Harfinin İngilizce Okunuşu Nasıldır?Ü harfinden sonra Y harfinden önce gelen V, alfabemizin 27. Harfidir. Ülkemizde V harfi ile başlayan il ve ilçeler şunlardır: 1- Van 2- Varto 3- Vezirköprü 4- Viranşehir 5- Vakfıkebir. İlk harfi V olan ülkeler ve diğer şehirler ise şu şekilde sıralanabilir. 1- Vancouver 2- Venezuela 3- Victoria 4- Vatikan5- Vietnam. V harfi nedir? V harfinin İngilizce okunuşu nasıldır tüm detayları ile derledik.
14.09.2021Eğitim
Çip krizi Toyota'nın üretimini sekteye uğrattı
Çip krizi Toyota'nın üretimini sekteye uğrattıToyota Motor yeni tip koronavirüs (Kovid-19) etkisi ile yarı iletken çip tedarik problemi sebebiyle mevcut mali yıl küresel araç üretimini düşürecek.
12.09.2021Uzmanpara
Phuket ziyaretçilerine uygulanan karantina rakiplerini olumsuz etkiledi
Phuket ziyaretçilerine uygulanan karantina rakiplerini olumsuz etkilediPhuket, dünyanın en çok turist çeken yerlerinden biri. Euromonitor'un yaptığı araştırmaya göre dünyada en çok ziyaretçi ağırlayan 15 bölgeden biri olan Phuket, Tayland'ın turizm payında da önemli bir paya sahip. Tüm dünyayı etkileyen koronavirüs pandemisinden etkilenen Phuket'te uygulanan karantina bölgeye gelen turistler kadar özellikle Filipinler'deki rakip turizm bölgelerini de yakından ilgilendiriyor. Phuket'e gelenlerin iki hafta boyunca burada kalma zorunluluğu nedeniyle aynı bölgede bulunan diğer turizm bölgeleri ziyaretçi çekmekte sorunlar yaşamakta.
14.09.2021Tatil
İSO Türkiye İhracat İklimi Endeksi geriledi
İSO Türkiye İhracat İklimi Endeksi gerilediİstanbul Sanayi Odası (İSO) Türkiye İmalat Sektörü İhracat İklimi Endeksi, ağustosta 55,9 oldu.
8.09.2021Uzmanpara
Karadeniz somonu 103 milyon dolar kazandırdı
Karadeniz somonu 103 milyon dolar kazandırdıTürkiye'den Ocak-Ağustos 2021 döneminde Rusya, Vietnam ve Japonya başta olmak üzere 20 ülkeye Karadeniz somonu ihraç edildi.
7.09.2021Ekonomi
Vietnam'da karantina kurallarına uymayan kişiye 5 yıl hapis cezası
Vietnam'da karantina kurallarına uymayan kişiye 5 yıl hapis cezası Vietnam’da yeni tip koronavirüs (Kovid-19) karantina  kurallarını ihlal eden 28 yaşındaki Le Van Tri, 5 yıl hapis cezasına çarptırıldı.
7.09.2021Dünya
En fazla mobil uygulama indiren ülke açıklandı! Türkiye de listede bulunuyor
En fazla mobil uygulama indiren ülke açıklandı! Türkiye de listede bulunuyorAkıllı telefon kullanımlarının artmasıyla uygulama kullanımları da haliyle artıyor. 2020/2021 döneminde Google Play Store tarafında en çok uygulama indiren ülkeler arasında Türkiye 7’inci sırada yer alıyordu. App Store tarafında ise sıralamada bile yok. İşte verilerin tamamı:
7.09.2021Teknoloji
Kahve Çeşitleri: Kahve Türleri ve İsimleri Nelerdir?
Kahve Çeşitleri: Kahve Türleri ve İsimleri Nelerdir?Kahve günlük olarak en çok tüketilen içeceklerden bir tanesidir. İçerdiği kafein ile zinde kalmayı sağlayan kahve içmek keyif vericidir. Soğuk, sıcak, sütlü ve sütsüz kahve çeşitleri kişinin damak tadına göre ayarlanabiliyor. Kahve kökboyasıgiller familyasının Coffea cinsine ait ağacın çekirdeklerinden üretiliyor. Kendine has aromatik kokusu ile beğenilen kahve, çekirdeklerin kavrulup öğütülmesi ile elde ediliyor. Dünya üzerinde yüzlerce kahve çeşitleri bulunuyor. Ancak her biri işleniş ve yapılış bakımından kahvenin tadında belirleyici faktördür. Kahve türleri ve isimleri nelerdir? “Kahve Çeşitleri” içeriğimizden detaylı bilgi alabilirsiniz.
4.09.2021Bilgi
Yaban arılarında hiç beklenmedik bir özellik keşfedildi
Yaban arılarında hiç beklenmedik bir özellik keşfedildiVietnam’da bir ormanda keşif gezisi yapan bilim insanı, arı yuvalarında olağandışı bir parlaklık gördü.
1.09.2021Dünya
Vietnam'daki sıkı kapanma önlemleri 'kahve fiyatlarına' yansıyacak!
Vietnam'daki sıkı kapanma önlemleri 'kahve fiyatlarına' yansıyacak!Vietnam'ın en büyük kenti Ho Shi Minh'de koronavirüs vakalarında görülen artış nedeniyle sürdürülen sıkı kapanma önlemleri, dünyada kahve piyasasına ilişkin kaygıları artırdı.
30.08.2021Dünya
Asya Kıtası Ülkeleri Hangileridir? Başkent İsimleri İle Birlikte Asya Ülkeleri
Asya Kıtası Ülkeleri Hangileridir? Başkent İsimleri İle Birlikte Asya ÜlkeleriDünyadaki en büyük kıta hangisidir? Tabi ki Asya kıtasıdır. Yüz ölçümü olarak dünyanın en büyük kıtası olma özelliğini taşıyan Asya kıtasında birçok ülke de yer almaktadır. Asya kıtasında yüz ölçümü olarak en fazla toprağa sahip olan ülke Rusya’dır. Bunun gibi Asya kıtasında yer alan ülkelerin isimlerini ve başkentlerinin isimlerini sizler için derledik.
26.08.2021Eğitim
A Word Kelime Oyunu Cevapları: A Word Kelime Oyunu Nasıl Oynanır?
A Word Kelime Oyunu Cevapları: A Word Kelime Oyunu Nasıl Oynanır?A Word kelime oyunudur. Milyonlarca indirmesi bulunan bu oyunda 2000 seviye bulunur. Bölüm atladıkça cevapları bulmak da bir o kadar zorlaşır. Bu oyunda amaç altıgen harflerden oluşan kelimeleri bulmaktır. Seviye ilerledikçe bulunması istenen kelime sayısı da artar. Hem eğlendirici hem de öğretici özelliği bulunan oyunda puan toplayarak 20 farklı rozet kazanmak gerekir. Bu oyun zeka ve beyin egzersizi yapmaya yardımcı olur. A Word Kelime Oyunu nasıl oynanır? “A Word Cevapları” içeriğimizden detaylı bilgi alabilirsiniz.
25.08.2021Oyun
Ejder Meyvesi Ağacı Nerede Yetişir? Kısaca Özellikleri Nelerdir?
Ejder Meyvesi Ağacı Nerede Yetişir? Kısaca Özellikleri Nelerdir?İçerdiği zengin vitamin ve mineral kaynağı ile beraber ejder meyvesi son dönemlerin en popüler meyve çeşitleri içerisinde gelmektedir. Peki, ejder meyvesi ağacı nerede yetişir? Kısaca özellikleri nelerdir tüm detayları ile derledik.
25.08.2021Eğitim
Harris, Vietnam'ı Çin'e karşı ortaklığa çağırdı
Harris, Vietnam'ı Çin'e karşı ortaklığa çağırdıABD Başkan Yardımcısı Kamala Harris, Güney Çin Denizi'nde Çin'in "zorbalığına" karşı koymak için Vietnam'ı ABD ile ortaklığa çağırdı.
25.08.2021Dünya
Küresel elektrik talebi artış gösterdi
Küresel elektrik talebi artış gösterdiKüresel elektrik talebi bu yılın ilk yarısında salgın öncesi seviyesine göre yüzde 5 yükselirken, bu büyümenin yüzde 43'ünün kömür santrallerinden karşılanmasıyla elektrik sektöründen kaynaklanan emisyonlar yüzde 5 artış gösterdi.
25.08.2021Uzmanpara
Vietnam'da sıkı karantina tedbirleri uygulanmaya başlandı
Vietnam'da sıkı karantina tedbirleri uygulanmaya başlandıYeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınına karşı Vietnam’ın en büyük şehri Ho Chi Minh’de sıkı karantina tedbirleri uygulanmaya başlandığı bildirildi.
23.08.2021Dünya

Benzer Haber Etiketleri

vietnamekonomiticaret bakanlığıihracatÇin

Vietnam ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.