Vladimir Zelenskiy

Vladimir Zelenskiy

Son dakika Vladimir Zelenskiy haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan Vladimir Zelenskiy gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan Vladimir Zelenskiy haber sayfamızda...

Vladimir Zelenskiy

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 286 vladimir zelenskiy haberi bulunmuştur.
Ukrayna, Bağımsız Devletler Topluluğu ile iki anlaşmadan daha çekildi
Ukrayna, Bağımsız Devletler Topluluğu ile iki anlaşmadan daha çekildiUkrayna, Bağımsız Devletler Topluluğu (BDT) ile sivil ve askeri amaçla hava sahasının kullanımı alanındaki iki anlaşmadan çekildi.
23.02.2021Dünya
2020’de Ukrayna’da en büyük yatırımcı ülke Türkiye oldu
2020’de Ukrayna’da en büyük yatırımcı ülke Türkiye olduTürk-Ukrayna İş Adamları Derneği (TUİD) Başkanı Burak Pehlivan, Ukrayna’da 2020’de net yabancı sermaye girişinin negatif gerçekleştiğini belirterek, "Türkiye’den Ukrayna'ya özellikle yenilenebilir enerji yatırımlarının öncülüğünde 400 milyon dolara yakın yatırım geldi ve ülkemiz, Ukrayna’da geçtiğimiz yıl en büyük yabancı sermaye yatırımcısı ülke oldu." dedi.
20.02.2021Ekonomi
Ukrayna lideri Zelenskiy, G7 büyükelçileriyle Donbas cephesini ziyaret etti
Ukrayna lideri Zelenskiy, G7 büyükelçileriyle Donbas cephesini ziyaret ettiUkrayna Devlet Başkanı Vladimir Zelenskiy, G7 ülkeleri büyükelçileriyle beraber Donbas cephesinde incelemelerde bulundu.
11.02.2021Dünya
Ukrayna Rusya destekli televizyon kanallarını kapattı
Ukrayna Rusya destekli televizyon kanallarını kapattıKiev yönetimi, Rusya tarafından finanse edildiği gerekçesiyle ülkedeki 9 televizyon kanalının faaliyetlerini durdurma kararı aldı.
3.02.2021Dünya
Flaş Türkiye açıklaması! 10 milyar dolar...
Flaş Türkiye açıklaması! 10 milyar dolar...Ukrayna Maliye Bakanı Sergiy Marçenko, Türkiye ile ticaretle beraber savunma alanındaki karşılıklı ilişkilerin de geliştiğini belirterek, "Serbest Ticaret Anlaşması (STA) ile iki ülkenin ekonomileri daha rekabetçi hale gelecektir." değerlendirmelerinde bulundu.
3.02.2021Ekonomi
Zelenskiy'den 'kongre baskını' açıklaması
Zelenskiy'den 'kongre baskını' açıklamasıUkrayna Devlet Başkanı Vladimir Zelenskiy, ABD'de 6 Ocak'taki Kongre baskınından sonra dünyanın bu ülkeyi demokrasi sembolü olarak görmesinin çok zor olacağını belirtti.
1.02.2021Dünya
Ukrayna'da koronavirüs aşılama süreci şubatta başlayacak
Ukrayna'da koronavirüs aşılama süreci şubatta başlayacakUkrayna'da yeni tip koronavirüs (Kovid-19) aşılama sürecinin şubatta başlaması bekleniyor.
27.01.2021Dünya
Ukrayna Devlet Başkanı Zelenskiy: Karantina bitti, aşılama şubatta başlıyor
Ukrayna Devlet Başkanı Zelenskiy: Karantina bitti, aşılama şubatta başlıyorUkrayna Devlet Başkanı Vladimir Zelenskiy, ülke genelinde sona eren karantina uygulamasının ardından, “Karantina bitti, aşılama şubatta başlıyor” dedi.
25.01.2021Dünya
Son dakika... Ukrayna'da bakımevinde yangın faciası
Son dakika... Ukrayna'da bakımevinde yangın faciasıUkrayna'nın Harkov kentinde bir huzurevinde çıkan yangında 15 kişi hayatını kaybetti. Yangının kontrol altına alındığı bildirildi.
21.01.2021Dünya
Son dakika: Ukrayna'dan övgü: 'Türkiye olmadan başaramazdık'
Son dakika: Ukrayna'dan övgü: 'Türkiye olmadan başaramazdık'Son dakika haberine göre, Ukrayna Dışişleri Bakanı Dmitro Kuleba, Libya'da alıkonulan Ukraynalı denizcilerin ülkelerine dönüşüne ilişkin, "Kesin bir şekilde söyleyebilirim ki Türk partnerlerimizin desteği olmadan operasyonun nihai başarısı mümkün olamazdı." dedi.
14.01.2021Dünya
Azil maddesine onay
Azil maddesine onayABD Temsilciler Meclisi’nde yapılan oylamada Başkan Trump’ın “isyana teşvik” ile suçlandığı azil maddesi kabul edildi. Trump, böylece ülke tarihinde ikinci kez azil süreci başlatılan ilk başkan olarak kayıtlara geçti. Trump azledilirse 2024’teki seçimlere katılamayacak
14.01.2021Dünya
Son Dakika: Eşi benzeri görülmemiş karar! Trump yolun sonuna geldi...
Son Dakika: Eşi benzeri görülmemiş karar! Trump yolun sonuna geldi...Gelen son dakika haberine göre; ABD Temsilciler Meclisi'nde yapılan oylamada Başkan Donald Trump'ın 'isyana teşvik' ile suçlandığı azil maddesi kabul edildi. Temsilciler Meclisi'nin azil maddesini göndereceği Senato, 20 Ocak'tan sonraki bir tarihte Trump'ın yargılamasını gerçekleştirecek ve suçlu olup olmadığına karar verecek. Öte yandan ABD Başkanı seçilen Joe Biden, kararın ardından yaptığı açıklamada, Senatodan yargılama sürecinde kabine üyelerinin onaylanması gibi önemli işleri geciktirmemesini istedi.
14.01.2021Dünya
Son dakika: Trump'ın azli kabul edildi! Görevden alınması için son adım kaldı
Son dakika: Trump'ın azli kabul edildi! Görevden alınması için son adım kaldıGelen son dakika haberine göre; ABD Temsilciler Meclisinde yapılan oylamada Başkan Donald Trump'ın "isyana teşvik" ile suçlandığı azil maddesi kabul edildi. Oylama öncesi Kongre binası içindeki Ulusal Muhafızlar'ın fotoğraflarını ise Reuters haber ajansı servis etti. Öte yandan ABD Temsilciler Meclisi Başkanı Nancy Pelosi, ABD Başkanı Donald Trump'ı sert sözlerle eleştirdi. Kongre binasına saldıran Trump destekçilerini, yerli terörist olarak nitelendiren Pelosi, "Bu isyancılar, Başkan'ın sözleriyle gönderilen yerli teröristlerdi" ifadelerini kullandı. Bu gelişmeler yaşanırken ABD Başkanı Trump, Joe Biden'ın yemin töreni öncesi ABD halkına "tansiyonu düşürme ve sinirlerine hakim olma" çağrısı yaptı. İşte tüm gelişmeler...
13.01.2021Dünya
ABD'de Senato, Trump'ın azil davası için 19 Ocak'tan önce toplanmayacak
ABD'de Senato, Trump'ın azil davası için 19 Ocak'tan önce toplanmayacakABD'de Temsilciler Meclisinin bugün Donald Trump'a yönelik azil maddesini onaylaması halinde, Senatonun 19 Ocak'tan önce davayı görüşmek için toplanmayı planlamadığı belirtildi.
13.01.2021Dünya
Son dakika haberi: Büyük ortaklık! Türkiye kuralları baştan yazdı...
Son dakika haberi: Büyük ortaklık! Türkiye kuralları baştan yazdı...Dağlık Karabağ savaşının kaderini belirleyen ve sahadaki diğer aktörleri şaşkına çeviren Türk üretimi silahlı insansız hava araçlarının (SİHA) dünya çapında büyük yankı uyandırdı. Hal böyle olunca Türkiye'nin savunma sanayisinden destek almak isteyen ülkeler sıraya girdi. Konuyla ilgili açıklamalar bulunan Ukrayna Başbakan Yardımcısı ve Stratejik Endüstriler Bakanı Oleg Uruskiy, savunma alanında Türkiye-Ukrayna iş birliğini olumlu gördüğünü belirterek "Ukraynalı savunma şirketlerinin gelişimi için Türkiye'yle artan iş birliği itici güç olarak özellikle önemli." dedi. Ukrayna bu potansiyeli yakın zamanda gerçekleştirmeye istekli. İşte son dakika haberinin detayları...
13.01.2021Ekonomi
Rutin bir atamayı fırsata çeviriyorlar
Rutin bir atamayı fırsata çeviriyorlarCumhurbaşkanı Erdoğan, Boğaziçi Üniversitesi’ndeki rektör protestosu eylemlerinin ‘terörle bağlantılı’ olduğu iddiasını dün tekrarladı. Erdoğan, “Rutin bir atamayı üniversitelerimizi karıştırmak için fırsata çevirenleri hep birlikte takip ediyoruz” dedi
10.01.2021Siyaset
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Zelenskiy'nin teşekkür tweetine cevap verdi
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Zelenskiy'nin teşekkür tweetine cevap verdiCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Ukrayna Devlet Başkanı Vladimir Zelenskiy'nin teşekkür tweetine yanıt verdi.
9.01.2021Siyaset
Son dakika haberler...Patlama noktası! Peş peşe geldi...
Son dakika haberler...Patlama noktası! Peş peşe geldi...Dünyanın gözü ABD'de... Trump'ın başkent Washington'a yığdığı kalabalıklara Kongre'ye yürümelerini söylemesiyle ABD tarihinin son 200 yıldaki en utanç verici sahneleri yaşandı. Trump, 20 Ocak'ta düzenli bir geçiş olacağını duyurdu. ABD medyası çılgına dönmüş durumda. Ulaştırma Bakanı Chao'nun ardından Eğitim Bakanı Devos'un da istifa etmesi bomba etkisi yarattı. New York Times gazetesi, Trump'ın son haftalarda kendisine af çıkartmak için yardımcılarıyla tartıştığını yazdı. Beyaz Saray'dan baskını kınayan bir açıklama gelirken, Başkan Yardımcısı Pence'in danışmanı, Trump'ın azledilmesi için 25. Madde'yi işletmekle ilgili açıklama yaptı. Sakıncalı bulunan tweetlerini sildikten sonra hesabı açılan Trump da, Twitter'dan yayınladığı videoyla sessizliğini bozdu. Son dakika gelişmelerini canlı aktarıyoruz...
8.01.2021Dünya
Trump, 20 Ocak'tan önce görevden alınabilir mi?
Trump, 20 Ocak'tan önce görevden alınabilir mi?ABD Başkanı Donald Trump'ın dün binlerce destekçisine Washington'da seslenmesi sonrası Kongre'de yaşananlar, Trump'ın görevden alınmasının ve yargılanmasının mümkün olup olmadığını yeniden gündeme getirdi.
7.01.2021Dünya
Zelenskiy ABD'de Kongre binasının işgal edilmesini kınadı
Zelenskiy ABD'de Kongre binasının işgal edilmesini kınadıUkrayna Devlet Başkanı Zelenskiy, ABD'nin başkenti Washington'da Başkan Trump destekçilerinin Kongre binasına girmesiyle çıkan olayları kınadı.
7.01.2021Dünya
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan 2020'de yoğun mesai
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan 2020'de yoğun mesaiCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 2020 yılında yüz yüze ve çevrim içi programlarla yoğun bir mesai dönemini geride bıraktı. Bu yıl yurt dışına 13 ziyaret gerçekleştiren Erdoğan, ilk yurt dışı seyahatini Almanya'ya, sonuncusunu Azerbaycan'a yaptı. Cumhurbaşkanı Erdoğan, yurt içinde Ankara ve İstanbul dışında 16 şehre 19 ziyaret gerçekleştirirken, pek çok programa da çevrim içi bağlantıyla katıldı.
30.12.2020Siyaset
Son dakika... Bakan Akar'dan Karadeniz'de istikrar vurgusu: Her türlü tedbiri alıyoruz
Son dakika... Bakan Akar'dan Karadeniz'de istikrar vurgusu: Her türlü tedbiri alıyoruzGelen son dakika haberine göre; Bakan Akar, "Karadeniz'deki istikrarın önemli olduğunu biliyoruz. Herhangi bir provokasyona, gerilime meydan vermemek için her türlü tedbiri alıyoruz" açıklamasında bulundu
18.12.2020Siyaset
Akar ve Çavuşoğlu, Ukrayna Devlet Başkanı Zelenskiy ile görüştü
Akar ve Çavuşoğlu, Ukrayna Devlet Başkanı Zelenskiy ile görüştüMilli Savunma Bakanı Hulusi Akar ve Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Ukrayna Devlet Başkanı Vladimir Zelenskiy ile görüştü.
18.12.2020Siyaset
Ukrayna, Türkiye ile savunma alanında bir dizi anlaşma imzaladı
Ukrayna, Türkiye ile savunma alanında bir dizi anlaşma imzaladıUkrayna ve Türkiye arasında korvet ve SİHA'lar için üretim ve teknoloji paylaşımı alanında bir dizi anlaşma imzalandı.
14.12.2020Dünya
Ukrayna’da koronavirüs vakalarında yeni rekor
Ukrayna’da koronavirüs vakalarında yeni rekorUkrayna’da son 24 saatte 15 bin 331 yeni koronavirüs vakasının görülmesiyle, rekor kırıldığı açıklandı.
26.11.2020Haberler

Benzer Haber Etiketleri

ukraynaABDtürkiyedonald trumpVladimir Zelenskiy

Vladimir Zelenskiy ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.