Volkanik Patlama

Volkanik Patlama

Son dakika volkanik patlama haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan volkanik patlama gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan volkanik patlama haber sayfamızda...

Volkanik Patlama

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 237 volkanik patlama haberi bulunmuştur.
Sarhoş kavgası 'kıyamet günü'nden kurtardı! 30 bin kişi arasından sıyrılan tek survivor
Sarhoş kavgası 'kıyamet günü'nden kurtardı! 30 bin kişi arasından sıyrılan tek survivor Bir sarhoş kavgasına karışmıştı. Bu sayede koca bir adayı yok eden volkanik patlamadan sağ kurtulmayı başaran Ludger Sylbaris'in hayatta kalma hikayesi diğer hikayelere benzemiyordu. 'Kıyamet gününü yaşayan adam' olarak ünlenen Sylbaris, 30 bin kişinin öldüğü felaketten nasıl sağ çıkmayı başardı?
23.05.2024 Yaşam
İzlanda'da aralık ayından bu yana 4. yanardağ patlaması
İzlanda'da aralık ayından bu yana 4. yanardağ patlaması İzlanda’nın Reykjanes Yarımadası’ndaki yanardağ, aralık ayından bu yana 4. kez lav ve kül püskürtürken ülkenin güneyinde acil durum ilan edildi.
17.03.2024 Haberler
Hayat Türkiye’den mi başladı?
Hayat Türkiye’den mi başladı? Türkiye, İtalya ve Peru’daki antik yanardağ bölgelerini inceleyen Sorbonne araştırmacıları, “Hayat, bu eski yanardağ patlamalarına yıldırım çarpmasıyla başlamış olabilir” dedi.
8.02.2024 Gündem
Ejderha gibi...
Ejderha gibi... İzlanda’da geçen ay faaliyete geçen volkanın yeniden patlamasıyla yakındaki kasabada bazı evleri lavlar yuttu.
16.01.2024 Dünya
Yanardağ patladı! Lavlar evlere ulaştı
Yanardağ patladı! Lavlar evlere ulaştı Grindavík yakınlarında sismik aktivite bir gecede yoğunlaştı, koruyucu bariyerleri aşan lavlar evleri yuttu.
15.01.2024 Haberler
Yanardağ patladı! Lavlar evlere ulaştı
Yanardağ patladı! Lavlar evlere ulaştı Grindavík yakınlarında sismik aktivite bir gecede yoğunlaştı, koruyucu bariyerleri aşan lavlar evleri yuttu.
15.01.2024 Dünya
İzlanda'da yine yanardağ patladı, kasaba gece yarısı boşaltıldı
İzlanda'da yine yanardağ patladı, kasaba gece yarısı boşaltıldı Canlı yayında tüyler ürperten görüntülere yol açan patlamada, Grindavik yakınlarında püsküren lav ve küller yüzlerce metre yüksekliğe ulaştı.
14.01.2024 Dünya
Bir köyü tamamen yok etti! Deprem olursa Ağrı ve Tendürek patlar mı?
Bir köyü tamamen yok etti! Deprem olursa Ağrı ve Tendürek patlar mı? Türkiye sınırları içinde 13 volkanik dağ var. Tendürek ve Ağrı Dağı ise 1840 ve 1855 yıllarında Türkiye’de patlayan son volkanik dağlar oldu. 1840 yılında kayıtlara geçen bir olay ise volkanik patlamaların depremle ilişkisinin olup olamayacağını akıllara getirdi. Merak edilenleri Prof. Dr. Süleyman Pampal ve Doç. Dr. Bülent Özmen'e sorduk.
3.01.2024 Gündem
Tedbirli ülkede yanardağ ateşi
Tedbirli ülkede yanardağ ateşi İzlanda’da volkanın patlayacağı haftalar önceden belirlenirken 4 bin kişi tahliye edilmişti. Önceki akşam volkan lav püskürtmeye başlarken de hayati risk olmadığı açıklandı.
20.12.2023 Dünya
Japonya'da volkanik adada patlamalar
Japonya'da volkanik adada patlamalar Japonya'daki volkanik Niijima Adası'nda meydana gelen patlamada volkanik kayalar 200 metre yüksekliğe ulaştı.
29.11.2023 Dünya
Deprem fırtınasını tahliye emri izledi! İzlanda'da yanardağ her an patlayabilir
Deprem fırtınasını tahliye emri izledi! İzlanda'da yanardağ her an patlayabilir İzlanda tarihinin en büyük tahliyesi gerçekleşiyor, uyarı üstüne uyarı yayınlayan meteoroloji ise kısa süre içinde bir patlama bekliyor.
15.11.2023 Dünya
ETNA YANARDAĞI NEREDE? Etna Yanardağı en son ne zaman patladı, yeniden faaliyete geçti mi?
ETNA YANARDAĞI NEREDE? Etna Yanardağı en son ne zaman patladı, yeniden faaliyete geçti mi? Avrupa kıtasının en yüksek yanardağı olan Etna Yanardağı, Sicilya'nın doğu kıyısındadır. Aktif yanardağlar arasında bulunan Etna Yanardağı 2013 yılında Dünya Mirası ilan edildi. Peki, Etna Yanardağı hangi ülkede? İşte konumu...
13.11.2023 Bilgi Rehberi
Bir ada böyle doğdu
Bir ada böyle doğdu Pasifik Okyanusu’nun içinde patlayan volkanın kayaları ve külleri yüzeye fırlatmasıyla 100 metre çapında bir ada oluştu.
12.11.2023 Dünya
A Word Cevapları Nedir? A Word Tüm Seviye Cevapları
A Word Cevapları Nedir? A Word Tüm Seviye Cevapları A Word kelime oyunudur. Milyonlarca indirmesi bulunan bu oyunda 2000 seviye bulunur. Bölüm atladıkça cevapları bulmak da bir o kadar zorlaşır. Bu oyunda amaç altıgen harflerden oluşan kelimeleri bulmaktır. Seviye ilerledikçe bulunması istenen kelime sayısı da artar. Hem eğlendirici hem de öğretici özelliği bulunan oyunda puan toplayarak 20 farklı rozet kazanmak gerekir. Bu oyun zeka ve beyin egzersizi yapmaya yardımcı olur. A Word Kelime Oyunu nasıl oynanır? “A Word Cevapları” içeriğimizden detaylı bilgi alabilirsiniz.
26.09.2023 Oyun
Venüs'te aktif bir yanardağ tespit edildi!
Venüs'te aktif bir yanardağ tespit edildi! 1990'ların başında NASA'nın Magellan uzay aracı Venüs'ten veri toplayarak gezegenin yüzeyinde volkanların hala var olduğunu kanıtladı. Şimdi, bu verilere yeni bir bakış, Venüs'te en az bir aktif volkan olduğunu ortaya koydu.
20.03.2023 Dünya
Marmaris’te çocuklar eğlenerek öğreniyor
Marmaris’te çocuklar eğlenerek öğreniyor Marmaris Belediyesi, ülke olarak geçirdiğimiz bu zor günlerden fazlasıyla etkilenen çocuklar için etkinlik düzenlemeyi sürdürüyor.
28.02.2023 Ege
Harita güncellendi: 45 ilde deprem üretebilecek 485 diri fay
Harita güncellendi: 45 ilde deprem üretebilecek 485 diri fay Maden Tetkik Arama Genel Müdürlüğü (MTA), deprem üretecek 485 diri fay olduğunu duyurdu.
13.02.2023 Gündem
7.7 ve 7.6 büyüklüğündeki depremlerde 7. gün! İşte bölgede son durum...
7.7 ve 7.6 büyüklüğündeki depremlerde 7. gün! İşte bölgede son durum... Kahramanmaraş'ta meydana gelen deprem felaketinde sahada çalışmalar canhıraş sürüyor. Arama kurtarma ekipleri, zorlu kış şartlarında bir can daha kurtarmak için cansiperane mücadele veriyor.
11.02.2023 Gündem
Duman yükselen dağın ardındaki gerçek! Jeologlar açıkladı: 'Volkan değil, heyelan'
Duman yükselen dağın ardındaki gerçek! Jeologlar açıkladı: 'Volkan değil, heyelan' 13.5 milyon insanın etkilendiği Kahramanmaraş merkezli 7.7 ve 7.6 büyüklüğündeki depremler sonrasında artçı depremler sürerken, sosyal medyadan yayılan Kahramanmaraş Kuşkayası Dağı'na ait görüntüler endişe yarattı. Panik edilecek bir durum olmadığını dile getiren Prof. Dr. Süleyman Pampal ve Prof. Dr. Osman Bektaş, bu görüntülerin ardındaki gerçeği Milliyet.com.tr'ye anlattı.
11.02.2023 Gündem
Prof. Dr. Orhan Tatar: 2 dakika sarsıldı, 500 atom bombası etkisinde
Prof. Dr. Orhan Tatar: 2 dakika sarsıldı, 500 atom bombası etkisinde AFAD Deprem Risk Azaltma Genel Müdürü Prof. Dr. Orhan Tatar, meydana gelen 7.7 ve 7.6 büyüklüğündeki depremlerle ilgili açıklamalarda bulundu. Bölgede 'Volkanik patlama' iddialarıyla ilgili de konuşan Tatar, bu konunun yalan olduğunu vurguladı.
11.02.2023 Gündem
Volkanik hareketlilik var mı? Hasan Dağı'nda inceleme
Volkanik hareketlilik var mı? Hasan Dağı'nda inceleme Türkiye'nin en genç volkanik dağlarından olan Hasan Dağı'nda, volkanik hareketliliğin olup olmadığının incelenmesi için jeodezik ve fiziksel sensörlerle izleme çalışması başlatıldı.
23.12.2022 Gündem
Bazalt kayalığına yoğun ilgi! 'Sosyal medyada gördüm, ziyaret ettim'
Bazalt kayalığına yoğun ilgi! 'Sosyal medyada gördüm, ziyaret ettim' Artvin'de Hatilla Vadisi Milli Park içerisinde yer alan bazalt kayalığı son zamanlarda yerli ve yabancı turistlerden yoğun ilgi görüyor.
11.10.2022 Gündem
Hatila Milli Parkı'nda yer alan bazalt kayalarına yoğun ilgi
Hatila Milli Parkı'nda yer alan bazalt kayalarına yoğun ilgi Artvin'de Hatilla Vadisi Milli Park içerisinde yer alan Bazalt Kayalığı son zamanlarda yerli ve yabancı turistlerden yoğun ilgi görüyor.
11.10.2022 Gündem
Ateş Yağmuru oyuncuları kim? Ateş Yağmuru (Skyfire) filmi konusu ve oyuncu kadrosu
Ateş Yağmuru oyuncuları kim? Ateş Yağmuru (Skyfire) filmi konusu ve oyuncu kadrosu Ateş Yağmuru filmi, 2019 yılında sinemada yerini aldı. Çin yapımı film, aksiyon ve macera türündedir. Bir volkanik patlama ile değişen kaderleri anlatan Ateş Yağmuru filmi, oyuncu kadrosu ve konusu da araştırılıyor. İşte, Ateş Yağmuru filmi detayları...
25.07.2022 Bilgi Rehberi
Dünyanın nazar boncuğu Meke Gölü’nden kötü haber
Dünyanın nazar boncuğu Meke Gölü’nden kötü haber Konya’nın Karapınar ilçesinde “dünyanın nazar boncuğu” olarak tanınan ve kuruyan Meke Gölü’nden kötü haberler gelmeye devam ediyor.
3.05.2022 Haberler

Benzer Haber Etiketleri

Volkanik Patlama ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.