Wwf

Wwf

Son dakika WWF haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan WWF gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan WWF haber sayfamızda...

Wwf

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 582 wwf haberi bulunmuştur.
‘Yüzer fabrika’  kapatılsın!
‘Yüzer fabrika’ kapatılsın!Çevreciler, İstanbul Boğazı’nın balıkçılığa kapatılmasını istiyor. Deniz biyoloğu Mert Gökalp, her biri “yüzer fabrika” niteliğinde olan teknelerin açık denizlere yönlendirilmesi gerektiğini belirtti. WWF Türkiye’den Nergis Yazgan ise, “Kontrolsüz artan av kapasitesi ve aşırı avcılık dünyanın en dar ve doğal su yolunda yüksek av kapasiteli teknelerin avcılığı kabul edilemez” dedi.
24.10.2021Gündem
4. İzmir GastroFest başlıyor
4. İzmir GastroFest başlıyorİzmir’in ilk gastronomi festivali olan İzmir GastroFest, dördüncü yılında ‘Geleceğe Miras: Yaşayan Toprak’ temasıyla 24 Ekim’de Tarihi Havagazı Fabrikasında gastronomi meraklılarını ulusal ve uluslararası şefler, yemek yazarları ve kanaat önderleri ile buluşturuyor.
12.10.2021Tatil
Büyükşehirler susuzluk riski altında! 'Üç Van Gölü kadar alanı kaybettik'
Büyükşehirler susuzluk riski altında! 'Üç Van Gölü kadar alanı kaybettik'2050 yılında 5 milyar insan susuz kalabilir! Bu korkunç gerçek, tüm dünyayı etkisi altına alan iklim krizinin ulaşabileceği boyutları gösteriyor. Gerekli önlemler hızlıca alınmazsa başta Türkiye olmak üzere pek çok ülke, büyük bir su sorunuyla karşı karşıya kalacak. Uzmanlar, üç Van Gölü büyüklüğünde sulak alanı kaybettiğimizi vurgulayarak İstanbul, Ankara, İzmir, Antalya gibi büyükşehirlerin risk altında olduğunu söylüyor.
10.10.2021Gündem
İyi yaşam için karbon ayak izine dikkat
İyi yaşam için karbon ayak izine dikkatSon yıllarda artan dünya nüfusu, tüketim çılgınlığı ve küresel ısınma sebebiyle daha da dikkat etmemiz gereken karbon ayak izimizi azaltmak için yapabileceklerimizi WWF Türkiye Genel Müdürü Aslı Pasinli’den dinledik
10.10.2021Pazar
Kömür santralleri ‘emekli’ edilmeli!
Kömür santralleri ‘emekli’ edilmeli!İklim değişikliği konusunda çalışan 15 STK, Paris İklim Anlaşması’nın onaylanmasıyla birlikte sıfır emisyon taahhüdünün gerçekleştirilebilmesi için kömür ve kömüre dayalı enerji politikalarından vazgeçilmesi çağrsında bulundu.
8.10.2021Gündem
Çalışmaları karşılık buldu
Çalışmaları karşılık bulduEge Genç İş İnsanları Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Alp Avni Yelkenbiçer, TBMM Genel Kurulu’nda kabul edilen Paris Anlaşması’nın onaylanmasına ilişkin kanun teklifini değerlendirdi.
8.10.2021Ege
Paris Anlaşması'nı onaylayan Türkiye için yeni dönem başlıyor
Paris Anlaşması'nı onaylayan Türkiye için yeni dönem başlıyorTürkiye'nin, 191 ülkenin taraf olduğu Paris Anlaşması'nı TBMM Genel Kurulu'nda onaylamasının ardından emisyon azaltımına yönelik yeni hedefler belirlemesi ve eylem planları hazırlaması bekleniyor.
7.10.2021Siyaset
50 yılda 3 omurgalı canlıdan 2’si öldü
50 yılda 3 omurgalı canlıdan 2’si öldüDünya Doğayı Koruma Vakfı (WWF), 1970’den bu yana dünya genelinde omurgalı tür popülasyonlarının ortalama yüzde 68 azaldığını, en büyük kaybın ise yüzde 84 ile sulak alan türlerinde yaşandığını aktardı.
4.10.2021Gündem
Birbirini sahiplenen hayatlar
Birbirini sahiplenen hayatlarHayvanları Koruma Günü vesilesiyle İstanbul’un farklı barınaklarından sahiplenme deneyimi yaşayanlar anlatıyor: O canlara sahiplenerek iyilik ettiğimizi düşünüyoruz ama aslında onlar bize daha çok iyilik ediyorlar
3.10.2021Pazar
Çevrecilerin Paris sevinci
Çevrecilerin Paris sevinciSivil toplum kuruluşu temsilcileri, anlaşma uyarınca sera gazı emisyonlarının sınırlandırılması için kömürlü termik santral yatırımlarından vazgeçilmesi gerektiğine dikkat çekti.
24.09.2021Gündem
Kalkınma, iklim temelli olmalı
Kalkınma, iklim temelli olmalıÜretim faaliyetlerinin sera gazı salımında önemli etkisi olduğunu belirten EGİAD Başkanı Yelkenbiçer “AB Yeşil Mutabakat’a uyum iklim krizinin ülkemizdeki etkilerini önleyecek bir dönüşümü başlatmak için en iyi fırsat” dedi
22.09.2021Ege
‘Yeşil Mutabakat dönüşüm fırsatı’
‘Yeşil Mutabakat dönüşüm fırsatı’Avrupa Birliği’nin, 2030’a kadar sera gazı emisyonlarını yüzde 55 azaltma, 2050’de ise karbon nötr olma hedefi doğrultusunda ortaya koyduğu çevre planı Yeşil Mutabakat’ı ilke edinen Ege Genş İş İnsanları Derneği (EGİAD) üyelerine yol göstermeyi sürdürüyor.
21.09.2021Ege
İskenderun Körfezi tehlike altında!
İskenderun Körfezi tehlike altında!İki hafta önce Suriye’den Akdeniz’e boşalan 15 bin ton petrolün Türkiye kıyılarında 43 kilometrelik alana yayıldığı belirtildi. WWF Akdeniz, kirliliğin deniz kaplumbağaları, yunus, balina ve kıkırdaklı balıkları tehdit ettiğini açıkladı.
14.09.2021Gündem
Tehlike kapımızda! Türkiye sahillerine ulaştı
Tehlike kapımızda! Türkiye sahillerine ulaştıAkdeniz’e Suriye’deki bir enerji santralinden 15 bin ton petrol karıştı. Sızıntının Hatay Samandağ sahiline ulaştığına dikkat çeken uzmanlar, “Adana, Mersin ve Antalya kıyıları tehlike altında” uyarısı yaptı. Öte yandan sahilde bazı kişileri kirliliğe ve çalışmalara aldırış etmeden yüzmeyi sürdürdüğü görüldü.
5.09.2021Gündem
Sağlıklı toprak hareketi başlattı
Sağlıklı toprak hareketi başlattıEti Burçak ve Doğal Hayatı Koruma Vakfı (WWF Türkiye) ‘Sağlıklı Toprak Hareketi’ projesini hayata geçirdi. Proje kapsamında uzmanlardan oluşan bir ekiple ‘Türkiye’de Tarım Topraklarının Dünü, Bugünü ve Geleceği’ raporu hazırlandı.
3.09.2021Ekonomi
Hamsi ve çinekopta bolluk bekleniyor
Hamsi ve çinekopta bolluk bekleniyorTürkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) Sektörler Konseyi Başkanı ve İstanbul Su Ürünleri ve Hayvansal Mamuller İhracatçıları Birliği (İSHİB) Başkan Yardımcısı Ahmet Tuncay Sagun, “Denizlerimizde bol balık olacağının sinyalleri şimdiden gelmeye başladı. Özellikle hamsi ve çinekopta bolluk yaşanmasını bekliyoruz” dedi.
30.08.2021Ekonomi
Av sezonu öncesi balıkçı buluşması
Av sezonu öncesi balıkçı buluşmasıAkdeniz ve Ege balıkçıları 1 Eylül’de başlayacak av sezonu öncesi bir araya geldi. Buluşmada Balıkçı Platformu oluşturulması için iş birliği kararı alındı
28.08.2021Gündem
Karbon salımı azaltılmazsa yeni iklim krizleri kapıda
Karbon salımı azaltılmazsa yeni iklim krizleri kapıdaİnsan kaynaklı iklim değişikliği halihazırda dünyanın birçok bölgesinde felaketlere yol açarken, uzmanlar karbondioksit salınımı hızla azaltılmazsa iklim değişikliğinin yeni krizleri tetikleyeceği uyarısında bulunuyor.
13.08.2021Ekonomi
‘Biz birlikte güçlüyüz’
‘Biz birlikte güçlüyüz’Ayta Sözeri, Türkbükü’ndeki Üzüm Kızı Restaurant’ta sahne aldı.
7.08.2021Cadde
Ayta Sözeri: Biz birlikte güçlüyüz
Ayta Sözeri: Biz birlikte güçlüyüzŞarkıcı Ayta Sözeri, önceki akşam Bodrum Türkbükü'nde bulunan bir restoranda sahne aldı.
6.08.2021Cadde
Dünyanın en yaşlısı... Doğum gününü böyle kutladı!
Dünyanın en yaşlısı... Doğum gününü böyle kutladı!Dünyanın hayvanat bahçesinde yaşayan en yaşlı erkek pandası, Hong Kong'da 35. doğum gününü kutladı.
6.08.2021Dünya
‘Dünya harikası korunmalı’
‘Dünya harikası korunmalı’150 haftadır her Pazartesi çöp toplayarak farkındalık yaratan Alavya Otel’in öncülüğünde; Çeşme Belediyesi, WWF-Türkiye ve gönüllüler, Alaçatı Sulak Alanı’nda çöp topladı, fidan dikti.
3.08.2021Ege
Kıyıdan Kıyıa Türkiye-Yunanistan Film Festivali Çeşme'de başlıyor
Kıyıdan Kıyıa Türkiye-Yunanistan Film Festivali Çeşme'de başlıyor19-24 Ağustos tarihleri arasında Çeşme’de gerçekleşecek olan Türkiye’nin ilk sürdürülebilir organizasyonu “Kıyıdan Kıyıya Türkiye-Yunanistan Film Festivali, sinemanın iyileştirici gücüyle birlikte karbon ayak izimizi azaltmayı hedefliyor.
Sanatçılar dünyayı koruyor
Sanatçılar dünyayı koruyorYaban hayatı koruma grubu World Wildlife Fund (WWF) tarafından iklim değişikliğiyle mücadele için başlatılan çevrimiçi kampanyaya fon toplamak amacıyla pek çok sanatçı kolları sıvadı.
Akdeniz, dünyada en hızlı ısınan deniz haline geliyor
Akdeniz, dünyada en hızlı ısınan deniz haline geliyorDünya Doğayı Koruma Vakfı'nın (WWF) yeni raporuna göre Akdeniz, dünyadaki en hızlı ısınan ve en tuzlu deniz haline geldi. Raporda, artan sıcaklıkların, yoğun insan etkisine maruz kalmış denizel kaynakları tükenme noktasına getirerek, havza genelinde gözle görülür vahim sonuçlar doğurduğu kaydedildi. Ekosistemlerin tamamen değiştiği ve bölge halkının geçim kaynaklarının yok olduğu belirtildi.
25.06.2021Gündem

Benzer Haber Etiketleri

egeiklimdenizfestivalWWF

Wwf ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.