Yan Etki

Yan Etki

Son dakika yan etki haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan yan etki gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan yan etki haber sayfamızda...

Yan Etki

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 1.838 yan etki haberi bulunmuştur.
Prof. Dr. Erben: Aşı karşıtlığının hiçbir bilimsel gerekçesi yok
Prof. Dr. Erben: Aşı karşıtlığının hiçbir bilimsel gerekçesi yokEskişehir Osmangazi Üniversitesi Tıp Fakültesi Enfeksiyon Hastalıkları ve Klinik Mikrobiyoloji Anabilim Dalı öğretim üyesi Prof. Dr. Nurettin Erben, aşı karşıtlığının hiçbir bilimsel gerekçesi olmadığını ifade ederek, “Covid-19 aşılarının hiçbir yan etkisi öldürücü ya da hasar bırakıcı değildir. Herkesin aşılanmasını istiyoruz” dedi.
3.08.2021Gündem
Bakan Varank'tan yerli aşı açıklaması
Bakan Varank'tan yerli aşı açıklamasıSanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, yerli aşı çalışmalarının başarılı bir şekilde devam ettiğini, hiçbir yan etkinin görülmediğini bildirdi.
1.08.2021Haberler
Bakan Varank'tan yerli aşı açıklaması
Bakan Varank'tan yerli aşı açıklamasıSanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, yerli aşı çalışmalarının başarılı bir şekilde devam ettiğini, hiçbir yan etkinin görülmediğini bildirdi.
1.08.2021Gündem
Günde 5 bin kişiyi arayarak aşı olmaları için ikna etmeye çalışıyorlar
Günde 5 bin kişiyi arayarak aşı olmaları için ikna etmeye çalışıyorlarKocaeli İl Sağlık Müdürlüğü bünyesinde kurulan Covid-19 İletişim Merkezi'nde sıraları gelmesine rağmen aşı olmayan kişiler aranarak, tereddütleri giderilip, aşı olmaları için uyarılıyor. Günde 5 bin kişinin arandığını söyleyen İl Sağlık Müdürü Yüksel Pehlevan, "30 kişiden oluşan personelimiz çağrı merkezinde aşı hakkı gelmesine rağmen aşı olmamış vatandaşları arayıp tereddütlerini gideriyor. Örneğin 12 kişilik bir ailede aşının yan etkisi ve kısırlık yaptığı düşüncesiyle kimse aşı olmamış. Deneyimli personellerimiz tarafından aşının önemi anlatılarak aşı olmaya ikna edilip hatta randevuları da alınıp aşıları yaptırıldı" dedi.
31.07.2021Gündem
Son dakika: Yüz yüze eğitim için uzmanlardan flaş öneri! Tam kapanma yerine...
Son dakika: Yüz yüze eğitim için uzmanlardan flaş öneri! Tam kapanma yerine...Gelen son dakika haberine göre, Türkiye'de koronavirüs ile mücadele kapsamında uygulanan birinci, ikinci ve üçüncü doz aşı miktarı 71 milyonu geçti. Son 24 saatte 261 bin 198 Kovid-19 testi yapıldı, 22 bin 161 kişinin testi pozitif çıktı, 60 kişi hayatını kaybetti, iyileşenlerin sayısı ise 5 bin 463 oldu. Öte yandan bilim insanları, gelecek 15 günün toplumsal bağışıklık açısından önemine işaret ederek, sanattan spora, iş dünyasından siyasete tüm kesimleri aşı seferberliğine çağırdı. Aşı olmaktan kaçınanları sosyal etkinliklerden muaf tutan düzenleme yapılmasını öneren bilim insanları, çift doz aşı olanlar için de teşvik edici uygulamalar gerektiğini belirtti. İşte koronavirüs salgınıyla ilgili son dakika gelişmesinin tüm detayları...
30.07.2021Gündem
Bilim insanlarından sanat, spor, iş ve siyasete çağrı: Aşı seferberliği başlatalım
Bilim insanlarından sanat, spor, iş ve siyasete çağrı: Aşı seferberliği başlatalımBilim insanları, gelecek 15 günün toplumsal bağışıklık açısından önemine işaret ederek, sanattan spora, iş dünyasından siyasete tüm kesimleri aşı seferberliğine çağırdı. Aşı olmaktan kaçınanları sosyal etkinliklerden muaf tutan düzenleme yapılmasını öneren bilim insanları, çift doz aşı olanlar için de teşvik edici uygulamalar gerektiğini belirtti
30.07.2021Gündem
Biontech mi Sinovac mı? Hangi aşı daha etkili, daha iyi? İşte aşı farkları
Biontech mi Sinovac mı? Hangi aşı daha etkili, daha iyi? İşte aşı farklarıHangi aşı daha etkili? Koronavirüs ile mücadelede aşılama devam ediyor. Yaş grupları ve öncelik durumuna göre başlayan aşılamada son olarak 35 yaş üzeri vatandaşların aşılamaları başladı. Ülkemizde şuanda Biontech ve Sinovac aşıları yapılmaktadır. Peki, hangi aşı daha etkili, hangi aşı daha iyi? Sinovac mı Biontech mi yaptırmalı?
29.07.2021Gündem
Son dakika haberi: Yerli aşıda son durum ne? TÜBİTAK Başkanı açıkladı
Son dakika haberi: Yerli aşıda son durum ne? TÜBİTAK Başkanı açıkladıTÜBİTAK Başkanı Hasan Mandal yerli aşı çalışmalarıyla ilgili CNN TÜRK canlı yayınında önemli açıklamalarda bulundu. Faz 1 ve Faz 2 aşamaları tamamlandığını ve gönüllülerde şimdiye kadar herhangi bir yan etki görülmediğini söyleyen Mandal, yerli aşının yıl sonunda hazır hale gelmesi için çalışmaların sürdüğünü vurguladı. Mandal, VLP temelli yerli aşının varyantlara karşı etkinliği ile ilgili de merak edilenleri açıkladı.
25.07.2021Gündem
Yerli aşıda son durum ne? TÜBİTAK Başkanı açıkladı
Yerli aşıda son durum ne? TÜBİTAK Başkanı açıkladıTÜBİTAK Başkanı Hasan Mandal yerli aşı çalışmalarıyla ilgili CNN TÜRK canlı yayınında önemli açıklamalarda bulundu. Faz 1 ve Faz 2 aşamaları tamamlandığını ve gönüllülerde şimdiye kadar herhangi bir yan etki görülmediğini söyleyen Mandal, yerli aşının yıl sonunda hazır hale gelmesi için çalışmaların sürdüğünü vurguladı. Mandal, VLP temelli yerli aşının varyantlara karşı etkinliği ile ilgili de merak edilenleri açıkladı.
25.07.2021Televizyon
BioNTech yan etkileri neler? BioNTech mi, Sinovac mı daha etkili?
BioNTech yan etkileri neler? BioNTech mi, Sinovac mı daha etkili?Sinovac ve BioNTech, koronavirüse karşı Türkiye'de uygulanan aşılardır. Son değerlendirmelerle 3 doz aşı uygulamaları başlanmıştı. Bakan Koca, aşı programında değişiklik yapıldığını belirterek, 2. doz aşıların uygulanma süresini bildirdi. Vatandaşlar ise Biontech aşısının yan etkilerini araştırmaya koyuldu. Peki, Sinovac aşısı yan etkileri neler?
21.07.2021Gündem
Son dakika... Delta varyantına karşı başarı için çift doz aşı şart
Son dakika... Delta varyantına karşı başarı için çift doz aşı şartUzmanlar delta varyantına karşı başarı için çift doz aşılamanın şart olduğunu belirtti. Sağlık Bakanlığı Koronavirüs Bilim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Nurettin Yiyit, "Delta varyantı oranı yavaş yavaş artıyor. Şu an aşılarımızı olup yeterli bağışıklığı sağlayıp sonbahara o şekilde girmek zorundayız. Yoksa tekrar en başa, o yasaklı, kısıtlı, işimizden, okulumuzdan ayrı günlere geri döneriz" dedi. Ankara Üniversitesi Enfeksiyon Hastalıkları Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. İsmail Balık ise "Önümüzdeki günlerde yeni bir dalga bekliyor olabilir. Eğer biz tedbirlere uymazsak sonbaharda okullarımızı gönül rahatlığı ile yüz yüze eğitime açma konusunda zorlanmak durumunda kalacağız" dedi.
19.07.2021Gündem
Yerli aşının 2. fazında 2. doz
Yerli aşının 2. fazında 2. dozSanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, Kovid-19’a karşı geliştirilen yerli VLP aşı adayının Faz 2 çalışmasında ikinci dozların uygulanmaya başlandığını duyurdu.
18.07.2021Ekonomi
Son dakika... Bakan Varank'tan TURKOVAC açıklaması! Yan etki gözlenmedi
Son dakika... Bakan Varank'tan TURKOVAC açıklaması! Yan etki gözlenmediSanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, TÜBİTAK COVİD-19 Türkiye Platformu çatısı altında yürütülen virüs benzeri parçacıklara (VLP) dayalı yerli yenilikçi aşı adayına ilişkin, "VLP aşı adayımızın Faz 2 çalışmalarında 1. doz aşılamaları tamamladık, 2. doz aşılar uygulanmaya başladı. Şu ana kadar herhangi bir yan etki hiçbir gönüllümüzde görülmedi." dedi.
17.07.2021Gündem
Bir dirhem et bin ayıp örtmez
Bir dirhem et bin ayıp örtmezDr. Tayfun Hancılar, çalışmasında kanser tedavisi gören hastaların tedavi sonrası yaşadıklarını anlattıkları mektuplara da kitabında yer verdi
12.07.2021Gündem
İki doz yüzde 83.5 etkili
İki doz yüzde 83.5 etkiliÇin şirketi Sinovac’ın yeni tip koronavirüse karşı geliştirdiği “CoronaVac” aşısının Türkiye’de yürütülen Faz-3 çalışmalarının sonuçları saygın tıp dergisi The Lancet’te yayımlandı.
10.07.2021Gündem
Türkiye'nin The Lancet'te yayımlanan çalışması, dünyada ilk oldu
Türkiye'nin The Lancet'te yayımlanan çalışması, dünyada ilk olduHacettepe Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Murat Akova, dünyanın önde gelen hakemli bilimsel tıp dergilerinden The Lancet'te yayımlanan Türkiye'nin Çin menşeli Sinovac aşısına ilişkin çalışmasının, dünyada bu aşıyla ilgili sonuçları bilimsel dergide yayımlanmış ilk Faz-3 araştırması olduğunu belirtti.
9.07.2021Gündem
Türkiye'nin CoronaVac Faz-3 çalışmaları The Lancet'te yayımlandı
Türkiye'nin CoronaVac Faz-3 çalışmaları The Lancet'te yayımlandıÇin'de ilaç firması Sinovac tarafından yeni tip koronavirüse (Kovid-19) karşı geliştirilen "CoronaVac" aşısının, Türkiye'de yürütülen Faz-3 çalışmalarının sonuçları tıp dergisi "The Lancet"te yayımlandı.
8.07.2021Dünya
‘Dip balığı ve midye yemeyin’
‘Dip balığı ve midye yemeyin’Müsilaj etkisi nedeniyle özellikle dip balıklarının tüketilmesinin riskli olduğuna değinen uzmanlar, midye, istiridye gibi su ürünlerinden de uzak durulması gerektiğini ifade etti.
6.07.2021Gündem
‘İki doz BioNTech’e ek doza gerek yok’
‘İki doz BioNTech’e ek doza gerek yok’Delta varyantının ortaya çıkmasından sonra 50 yaş üzeri vatandaşlar ile sağlık çalışanlarına yönelik başlatılan mRNA hatırlatma aşısına ilişkin bazı vatandaşlar tedirginlik yaşarken, pek çok merak edilen soru da var.
5.07.2021Gündem
Delta varyantı ve Kovid-19 aşılarıyla ilgili en sık sorulan sorular
Delta varyantı ve Kovid-19 aşılarıyla ilgili en sık sorulan sorularBir yandan tüm dünyada aşı çalışmaları devam ederken en merak edilen konuların başında son dönemlerde öne çıkan Delta varyantının ne kadar tehlikeli olduğu ve aşıların koronavirüsten korunmadaki rolü geliyor. Enfeksiyon Hastalıkları ve Klinik Mikrobiyoloji Uzmanı Dr. M. Servet Alan, delta varyantı ve Kovid-19 aşıları ile ilgili sık sorulan soruları yanıtladı.
BioNTech mi, Sinovac mı daha etkili? Hangi aşı daha iyi: Çin aşısı mı, Alman aşısı mı?
BioNTech mi, Sinovac mı daha etkili? Hangi aşı daha iyi: Çin aşısı mı, Alman aşısı mı?Koronavirüs aşılamaları tüm hızıyla devam ediyor. Dün Sağlık Bakanı Fahrettin Koca Bilim Kurulu toplantısı sonrasında 3. doz aşı açıklamasında bulundu. Bugünden itibaren 3. doz aşılamaların başlayacağını belirten Bakan Koca vatandaşları istediğiniz aşıyı tercih edebilirsiniz detayını da belirtti. Vatandaşlar ise hemen arayışa koyuldu. BioNTech mi, Sinovac mı daha iyi, etkili? Hangi aşı daha iyi: Çin aşısı mı, Alman aşısı mı?
1.07.2021Gündem
‘Hamileliğin her döneminde aşı uygulanabilir’
‘Hamileliğin her döneminde aşı uygulanabilir’Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Prof.Dr. Faruk Buyru, Kovid-19 aşısının gebeliğin her döneminde uygulanabileceğini belirtti.
27.06.2021Gündem
Kovid-19 aşıları tüp bebek tedavisini olumsuz etkiliyor mu?
Kovid-19 aşıları tüp bebek tedavisini olumsuz etkiliyor mu?Salgına karşı en önemli silahlardan aşılama süreci hızla devam ederken özellikle hamile ve tüp bebek tedavisi sürecinde olanlar, aşı konusunda kararsızlık yaşıyor. Samsun Ondokuz Mayıs Üniversitesi (OMÜ) Tıp Fakültesi Tüp Bebek Merkezi Sorumlusu ve Kadın Doğum Uzmanı Doç.Dr. Davut Güven, Kovid-19 aşılarının tüp bebek tedavisi üzerinde olumsuz etkisi olmadığını belirterek, "İlk 12 hafta aşı yapılmasın, 12'nci haftadan sonra gebeliğin her döneminde her iki tür aşı da yapılabilir" dedi.
Son dakika haberi: Bakan Koca müjdeyi verdi: Çok ama çok yaklaştık
Son dakika haberi: Bakan Koca müjdeyi verdi: Çok ama çok yaklaştıkSon dakika haberine göre, Gelen son dakika haberine göre; Türkiye'de koronavirüs ile mücadelede çok önemli aşamalar kaydedilirken, Bilim Kurulu bir kez daha son gelişmeleri değerlendirmek üzere toplandı. Bakan Koca, cuma gününden itibaren 18 yaşından gün almış herkesin aşı randevusunun açılacağını bildirdi. 'Dünyanın en hızlı aşılama programlarından birini yürütüyoruz.' diyen Koca, "Ağır bedeller ödedik ama güzel günlere çok ama çok yaklaştık." ifadelerini kullandı.
24.06.2021Gündem
Bakan Koca'dan flaş açıklamalar: Salgından tamamen kurtulmanın eşiğindeyiz
Bakan Koca'dan flaş açıklamalar: Salgından tamamen kurtulmanın eşiğindeyizSağlık Bakanı Fahrettin Koca, Kovid-19 sürecine ilişkin, "Hastalığı geçirdikten ve tamamen iyileştikten 45 gün sonrasında yaşanan ölüm olaylarını incelediğimizde, özellikle 65 yaş üzeri grupta vefat sayılarının 2 kattan fazla arttığını tespit ettik. Öyle görünüyor ki gelecek 3 yıl, bu hasarı telafi etmekle geçecek." dedi. ​​​​​​​
23.06.2021Gündem

Benzer Haber Etiketleri

aşıkoronavirüsbiontechyerli aşısinovac

Yan Etki ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.