Yargı Paketi

Yargı Paketi

Son dakika yargı paketi haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan yargı paketi gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan yargı paketi haber sayfamızda...

Yargı Paketi

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 1.263 yargi paketi haberi bulunmuştur.
İfade taahhüdü ile 2 bin 711 kişi serbest
İfade taahhüdü ile 2 bin 711 kişi serbestHükümet tarafından özgürlük ve güvenlik hakkını etkileyen yargısal uygulamalar gözden geçirilirken, İnsan Hakları Eylem Planı’nda da konuya ilişkin somut hedefler konuldu.
23.10.2021Gündem
Erdoğan, Yargıtay Hizmet Binası açılışında konuştu: Adalet olmazsa zulüm hükmeder
Erdoğan, Yargıtay Hizmet Binası açılışında konuştu: Adalet olmazsa zulüm hükmederCumhurbaşkanı Erdoğan, Yargıtay Yeni Hizmet Binası ve 2021-2022 Adli Yıl Açılış Töreni’nde yaptığı konuşmada “Devletin dini adalettir. Eğer bir devlette adalet yoksa orada sadece zulüm hüküm sürer” ifadelerini kullandı
2.09.2021Siyaset
Son dakika: Erdoğan 'kararlıyız' diyerek duyurdu: Yıl bitmeden temeli atılacak
Son dakika: Erdoğan 'kararlıyız' diyerek duyurdu: Yıl bitmeden temeli atılacakSon dakika haberine göre; Cumhurbaşkanı Erdoğan, Yargıtay Yeni Hizmet Binası ve 2021-2022 Adli Yıl Açılış Töreni'nde konuştu. Cumhurbaşkanı Erdoğan "Ankara'ya şanına ve tarihine yakışır bir adliye binası kazandırmakta kararlıyız. Proje çalışmaları bitmek üzere, inşallah yıl bitmeden temeli atılacak." müjdesini paylaştı. Yeni bir yargı paketi konusuna da değinen Erdoğan, "Kolları sıvadık. Arkadaşlarımız en kısa zamanda bu yeni paketi Meclisin gündemine getirecekler." dedi.
1.09.2021Siyaset
Cumhurbaşkanı Erdoğan: "Yeni bir yargı paketi için hemen kolları sıvadık"
Cumhurbaşkanı Erdoğan: "Yeni bir yargı paketi için hemen kolları sıvadık"Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Yargıtay Yeni Hizmet Binası ve 2021-2022 Adli Yıl Açılış Töreni'ne katıldıCumhurbaşkanı Erdoğan: "Reform stratejimizin temelinde özgür birey, güçlü toplum, daha demokratik bir Türkiye idealimiz bulunmaktadır."Cumhurbaşkanı Erdoğan: "Hak, hukuk ve insan hakları gibi kavramları bugüne kadar hiçbir gündelik ajandaya ya da ucuz politikaya teslim etmedik, etmeyeceğiz."Cumhurbaşkanı Erdoğan: "Yeni bir yargı paketi için hemen kolları sıvadık. Arkadaşlarımız en kısa zamanda bu yeni paketi Meclisin gündemine getirecekler."
1.09.2021Haberler
Erdoğan 'kararlıyız' diyerek duyurdu
Erdoğan 'kararlıyız' diyerek duyurduCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Yargıtay Yeni Hizmet Binası ve 2021-2022 Adli Yıl Açılış Töreni'nde konuştu. Cumhurbaşkanı Erdoğan "Ankara'ya şanına ve tarihine yakışır bir adliye binası kazandırmakta kararlıyız. Proje çalışmaları bitmek üzere, inşallah yıl bitmeden temeli atılacak." müjdesini paylaştı. Yeni bir yargı paketi konusuna da değinen Erdoğan, "Kolları sıvadık. Arkadaşlarımız en kısa zamanda bu yeni paketi Meclisin gündemine getirecekler." dedi.
1.09.2021Haberler
Bakan Gül: 2017'den beri 1 milyon 14 bin dosyada mağdur ile şüpheli uzlaştı
Bakan Gül: 2017'den beri 1 milyon 14 bin dosyada mağdur ile şüpheli uzlaştıAdalet Bakanı Abdülhamit Gül, 1 Ocak 2017'den beri toplam 1 milyon 14 bin dosyada mağdur ile şüphelinin uzlaştığını ifade ederek, 2017 yılında yüzde 80 ile başlayan müzakere başarı oranının geçen sene yüzde 85'e ulaştığını söyledi.
12.07.2021Siyaset
FETÖ'nün darbe girişiminin ardından açılan 289 davadan 288'i karara bağlandı
FETÖ'nün darbe girişiminin ardından açılan 289 davadan 288'i karara bağlandıAdalet Bakanlığı Sözcüsü Ertuğrul Çekin, "Hain darbe girişiminin beşinci yılında ülkemizin terörle mücadelesi kesintisiz bir kararlılıkla devam etmektedir. 289 fiili darbe davasının 288'i karara bağlanmıştır. Yargılaması devam eden bir dosya bulunmaktadır." dedi.
9.07.2021Gündem
4. Yargı Paketinde kabul edilen 13. madde nedir? Somut delil şartı ne demek?
4. Yargı Paketinde kabul edilen 13. madde nedir? Somut delil şartı ne demek?4. yargı paketinde kabul edilen 13. maddeye ilişkin araştırmalar sürüyor. TBMM Genel Kurulu'nda kabul edilen Ceza Muhakemesi Kanunu ve Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifi kabul edilerek yasalaştı. Peki 4. Yargı Paketinde Kabul edilen 13. madde nedir, somut delil şartı ne demek?
9.07.2021Gündem
‘Somut delil’ şartı Meclis’ten geçti
‘Somut delil’ şartı Meclis’ten geçtiTBMM Genel Kurulu’nda, kamuoyunda 4. Yargı Paketi olarak bilinen Ceza Muhakemesi Kanunu ve Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifi kabul edilerek yasalaştı.
9.07.2021Gündem
Son dakika: Hayvanları Koruma Kanun teklifi Meclis'ten geçti
Son dakika: Hayvanları Koruma Kanun teklifi Meclis'ten geçtiGelen son dakika haberine göre; Hayvanları Koruma Kanunu ile Türk Ceza Kanununda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifi, TBMM Genel Kurulunda kabul edildi
8.07.2021Gündem
Adalet Bakanı Gül, 4. Yargı Paketi'ni değerlendirdi
Adalet Bakanı Gül, 4. Yargı Paketi'ni değerlendirdiAdalet Bakanı Abdulhamit Gül, 4. Yargı Paketi'nin TBMM Genel Kurulunda kabulüne ilişkin "Herkes için güven veren adalet ve insan haklarını esas alan bir hukuk sistemi için reform adımlarına devam etmekte kararlıyız." değerlendirmesinde bulundu.
8.07.2021Siyaset
Son dakika: 4. Yargı Paketi TBMM'de kabul edildi
Son dakika: 4. Yargı Paketi TBMM'de kabul edildiGelen son dakika haberine göre; Kamuoyunda 4. Yargı Paketi olarak bilinen Ceza Muhakemesi Kanunu ve Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifi, TBMM Genel Kurulunda kabul edildi.
8.07.2021Siyaset
4. Yargı Paketi'nin birinci bölümü TBMM Genel Kurulu'nda kabul edildi
4. Yargı Paketi'nin birinci bölümü TBMM Genel Kurulu'nda kabul edildiKamuoyunda 4. Yargı Paketi olarak bilinen Ceza Muhakemesi Kanunu ve Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifi'nin 14 maddeden oluşan birinci bölümü, TBMM Genel Kurulunda kabul edildi.
7.07.2021Siyaset
TBMM'de bu hafta hayvanların korunmasına ilişkin kanun teklifi görüşülecek
TBMM'de bu hafta hayvanların korunmasına ilişkin kanun teklifi görüşülecekTürkiye Büyük Millet Meclisi 'nde bu hafta 4'üncü Yargı Paketi ile hayvanların korunmasına ilişkin kanun teklifi görüşülecek.
4.07.2021Siyaset
AK Partili Ayşe Keşir: Türkiye'nin kadınları üzerinden kimse siyasi basamak yapmasın
AK Partili Ayşe Keşir: Türkiye'nin kadınları üzerinden kimse siyasi basamak yapmasınAK Parti Genel Merkez Kadın Kolları Başkanı Ayşe Keşir, İstanbul Sözleşmesi ile ilgili yaptığı açıklamada, "Türkiye'nin kadınları üzerinden kimse siyasi basamak yapmasın. Türkiye'nin şiddet gören acılı kadınları üzerinden kimse siyaset üretmesin" dedi.
3.07.2021Siyaset
AK Parti'li Günay, "Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele 4. Ulusal Eylem Planı"nı değerlendirdi
AK Parti'li Günay, "Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele 4. Ulusal Eylem Planı"nı değerlendirdiAK Parti Eskişehir Milletvekili Emine Nur Günay, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından açıklanan "Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele 4. Ulusal Eylem Planı"na ilişkin açıklamada bulundu.
2.07.2021Siyaset
Son dakika... AK Parti'den flaş anket açıklaması! Açık ara birinci
Son dakika... AK Parti'den flaş anket açıklaması! Açık ara birinciAK Parti Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş, tüm kamuoyu anketlerinde AK Parti'nin açık arayla birinci parti olduğunu belirterek, "Kendisini iktidara namzet görenlerin geride nal topladıkları açıktır, ortadadır. İstiyorlarsa kendi anketlerini de kendileri açıklasın." dedi.
2.07.2021Siyaset
Son dakika... İşte Erdoğan'ın masasındaki son anket! 15 puan fark var
Son dakika... İşte Erdoğan'ın masasındaki son anket! 15 puan fark varGelen son dakika haberine göre; AK Parti Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş, CNN TÜRK Ankara Temsilcisi Dicle Canova'nın sorularını yanıtladı. Anket sonuçları ne diyor? sorusuna yanıt veren Kurtulmuş, 'AK Parti gönüllerden düşüyor mu, hayır. Oy bakımından soruyorsanız. AK Parti'nin en yakın siyasi rakibiyle farkı en az 15 puandan daha fazladır ama bu yetmez. Cumhurbaşkanımızın bugünkü toplantılarının ana amacı ve fikri de budur.' dedi.
1.07.2021Siyaset
Destici: İnfial uyandıran suçlar için tutuksuz yargılamalar son bulmalı
Destici: İnfial uyandıran suçlar için tutuksuz yargılamalar son bulmalıBüyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkanı Mustafa Destici, "Toplumda infial uyandıran suçlar için kamu vicdanını son derece rahatsız eden ceza indirimleri ve tutuksuz yargılamalar artık son bulmalıdır" dedi.
30.06.2021Siyaset
AK Parti'den hakikat operasyonu! Erdoğan talimatı verdi
AK Parti'den hakikat operasyonu! Erdoğan talimatı verdiCumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, partisinin MYK toplantısında, “Yalan operasyonuna karşı hakikat operasyonu yapacağız. Yaz döneminde de sahalara çıkıp hakikatleri anlatacağız. Teşkilat başkanlığımızın görevi, hakikatleri 11 milyon teşkilat üyemize aktararak vatandaşa doğru anlatılmasını sağlamak” dedi.
30.06.2021Gündem
Meclis Başkanı Şentop: Somut öneriler içeren metinler ortaya çıkmalı
Meclis Başkanı Şentop: Somut öneriler içeren metinler ortaya çıkmalı TBMM Başkanı Mustafa Şentop, "Türkiye artık ilkesel bazda tartışmalar dönemini kapatmalı, anayasa tartışmasında. Onun yerine somut, herkes madde madde nasıl bir anayasa öngörüyor, cumhurbaşkanının konumu ne olacak, başbakan, hükümet nasıl kurulacak, kanunlar nasıl görüşülecek, KHK var mı, yok mu; tüm bunları içeren, birtakım temennilerden ibaret değil somut öneriler içeren metinlerin ortaya çıkması lazım" dedi.
29.06.2021Siyaset
‘Siyasiler AYM’den ellerini çekmeli’
‘Siyasiler AYM’den ellerini çekmeli’CHP’li Kaboğlu, 4. Yargı Paketi için, “Dağ fare doğurdu ama buna da destek vereceğiz” dedi. Kaboğlu, “Politikacılar ellerini AYM’den çeksin” diye konuştu.
28.06.2021Siyaset
Cezaevlerinde Kovid-19 izinleri 4 ay daha uzatılıyor
Cezaevlerinde Kovid-19 izinleri 4 ay daha uzatılıyor4. Yargı Paketi, TBMM Adalet Komisyonu’nda kabul edildi. Teklife komisyon aşamasında eklenen madde ile Kovid-19 salgını nedeniyle açık cezaevlerinde bulunan, denetimli serbestlik tedbiri uygulanarak cezasının infazına karar verilen ve denetimli serbestlik tedbirinden yararlanan hükümlülerin izinli sayılmalarına ilişkin süre, 4 ay daha uzatıldı.
24.06.2021Siyaset
Son dakika... 4. Yargı Paketi, TBMM Adalet Komisyonu'nda kabul edildi
Son dakika... 4. Yargı Paketi, TBMM Adalet Komisyonu'nda kabul edildiGelen son dakika haberine göre; Kamuoyunda 4. Yargı Paketi olarak bilinen Ceza Muhakemesi Kanunu ve Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifi, TBMM Adalet Komisyonu'nda kabul edildi.
23.06.2021Siyaset
AK Partili Özkan'dan Kılıçdaroğlu'na sert tepki: Lanetliyoruz
AK Partili Özkan'dan Kılıçdaroğlu'na sert tepki: LanetliyoruzAK Parti Grup Başkanvekili Cahit Özkan, Makina ve Kimya Endüstrisi Kurumu (MKE) ile ilgili yapılacak reformun, Türkiye’nin savunma teknolojisinde dünya devi olmasını sağlayacağını söyledi. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'na tepki gösteren Özkan, '"Kılıçdaroğlu'nun, Cumhurbaşkanımızın milli güvenlik sorunu olduğu ifadesini lanetliyoruz, telin ediyoruz' dedi.
22.06.2021Siyaset

Benzer Haber Etiketleri

meclisak parti4. Yargı PaketiCumhurbaşkanıRecep Tayyip Erdoğan

Yargı Paketi ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.