Yargı Paketi

Yargı Paketi

Son dakika yargı paketi haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan yargı paketi gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan yargı paketi haber sayfamızda...

Yargı Paketi

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 1.212 yargi paketi haberi bulunmuştur.
Son dakika: Adalet Bakanı Gül'den 'yeni anayasa' açıklaması
Son dakika: Adalet Bakanı Gül'den 'yeni anayasa' açıklamasıGelen son dakika haberine göre; Adalet Bakanı Gül: "Türkiye'de her kesimin 'bu benim anayasam', 'evet benim ruhum var' diyebileceği anayasayı yapmak bizim birinci görevimiz." açıklamasında bulundu.
12.02.2021Siyaset
Son dakika: AYM’nin ihlal kararları için ‘yeniden yargılama’ ayarı
Son dakika: AYM’nin ihlal kararları için ‘yeniden yargılama’ ayarıGelen son dakika haberine göre; Hukuk ve ekonomi alanında yürütülen reform çalışmalarının detayları netleşiyor. Ocak ayında meclise gelecek yargı paketinde AYM kararları “yeniden yargılama” sebebi oluyor. Tutukluluk süreleri azalıyor.
26.11.2020Siyaset
Erdoğan’dan Doğu Akdeniz mesajı: Biz artık bu gölge oyunundan bıktık
Erdoğan’dan Doğu Akdeniz mesajı: Biz artık bu gölge oyunundan bıktıkCumhurbaşkanı Erdoğan, Yunanistan’ı kastederek, “Kendine bile hayrı olmayan bir devleti, Türkiye gibi bölgesel ve küresel bir gücün önüne atıp yem etmeye çalışmak, komik kaçmaya başladı... Biz artık bu gölge oyunundan bıktık!” dedi.
2.09.2020Siyaset
Son dakika... İstanbul Barosu'na asılan pankarta Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan sert tepki
Son dakika... İstanbul Barosu'na asılan pankarta Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan sert tepkiSon dakika gelen habere göre; Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, yeni adli yıl açılış töreninde konuşma yaptı. Erdoğan, 'Önümüzdeki dönemde avukatlıktan teröristliğe uzanan bu kanlı yolun önünü kesmek için gerekeni yapacağız' dedi.
1.09.2020Siyaset
Hukuk davalarına ilişkin yargı paketi Resmi Gazete'de yayımlandı
Hukuk davalarına ilişkin yargı paketi Resmi Gazete'de yayımlandıYargı Reformu Strateji Belgesi kapsamında hazırlanan Hukuk Muhakemeleri Kanunu ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılması Hakkında Kanun, Resmi Gazete'de yayımlandı.
28.07.2020Gündem
Meclis sosyal medyadan sonra tatile girecek
Meclis sosyal medyadan sonra tatile girecekTBMM, 27. dönem üçüncü yasama yılı çalışmalarını sosyal medya düzenlemelerine ilişkin kanunla sonlandıracak. Üçüncü yasama yılında bugüne kadar 64 düzenleme kanunlaştırıldı.
27.07.2020Siyaset
Hukuk davaları hızlanacak
Hukuk davaları hızlanacakTBMM Genel Kurulu’nda yasalaşan ikinci yargı paketiyle yargılamalar hızlanacak. Düzenlemeye göre; yargılamada telekonferansla tanıklık ve bilirkişilik yolu açılacak, kişilerin korunmaya değer menfaati söz konusu olması halinde duruşmalar gizli yapılacak. Sözlü yargılamaya karar verilebilecek, alacaklı UYAP üzerinde elektronik haciz yaptırabilecek.
23.07.2020Siyaset
Son dakika... Hukuk davalarına ilişkin yargı paketi TBMM Genel Kurulunda kabul edildi
Son dakika... Hukuk davalarına ilişkin yargı paketi TBMM Genel Kurulunda kabul edildiYargı Reformu Strateji Belgesi kapsamında hazırlanan Hukuk Muhakemeleri Kanunu ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılması Hakkında Kanun Teklifi, TBMM Genel Kurulunda kabul edilerek yasalaştı.
21.07.2020Siyaset
Son dakika... Cumhurbaşkanı Erdoğan dünyaya ilan etti: 'Kimse heveslenmesin'
Son dakika... Cumhurbaşkanı Erdoğan dünyaya ilan etti: 'Kimse heveslenmesin'Son dakika gelen habere göre; Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Beştepe Millet Kongre ve Kültür Merkezi'nde gerçekleşen Cumhurbaşkanlığı Hükümet Kabinesi iki yıllık değerlendirme toplantısında konuştu. Cumhurbaşkanı Erdoğan, Gerek ülkemizin içinde, gerek dışında ister Irak'ın kuzeyinde, Suriye'nin kuzeyinde, Libya'da, Azeri kardeşlerimize karşı Ermenistan'ın yaptığı saldırılarda hiçbir zaman mazlumları yalnız bırakmadık, bırakmayacağız.' ifadelerine yer verdi. Cumhurbaşkanı Erdoğan, salgın dönemi dahil 180 günlük icraat programlarında planlanan 2 bin 384 ana eylemin yüzde 93'ünün tamamlandığını da sözlerine ekledi.
21.07.2020Siyaset
İşten çıkarma yasağı uzatılacak mı? Gözler TBMM'den çıkacak kararda
İşten çıkarma yasağı uzatılacak mı? Gözler TBMM'den çıkacak karardaİşten çıkarma yasağı uzatılacak mı sorusu gündemde yer etmeye devam ediyor. Corona virüs sürecinde çalışanların mağdur olmaması amacıyla alınan karar ile işten çıkarma süresi 30 Haziran'a kadar yasaklanmıştı. Sonraki süreçte uzatılan işten çıkarma yasağının süresi yeniden dolmak üzere! Peki İşten çıkarma yasağı uzatılacak mı?
21.07.2020Gündem
İkinci yargı paketi teklifi görüşülecek
İkinci yargı paketi teklifi görüşülecekTBMM Genel Kurulu bu hafta, İkinci yargı paketi olarak bilinen Hukuk Muhakemeleri Kanunu ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapan Kanun Teklifi ile istihdama ilişkin kanun teklifi için mesai yapacak.
20.07.2020Siyaset
Hukuk davalarına ilişkin yargı paketinde 16 madde daha kabul edildi
Hukuk davalarına ilişkin yargı paketinde 16 madde daha kabul edildiTBMM Genel Kurulunda, Hukuk Muhakemeleri Kanunu ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapan Kanun Teklifi'nin 16 maddesi daha kabul edildi, bir madde tekliften çıkarıldı.
16.07.2020Siyaset
Sıra sosyal medya düzenlemesinde
Sıra sosyal medya düzenlemesinde AK Parti, Meclis kapanmadan sosyal medya düzenlemesini de yasalaştırmayı hedefliyor. Sosyal medya düzenlemesinin bir kaç gün içinde komisyona sevk edilecek şekilde Meclis’e sunulacağı ve önümüzdeki hafta Genel Kurul’a getirileceği kaydedildi.
9.07.2020Siyaset
Hukuk davalarına ilişkin yargı paketi! 5 maddesi daha kabul edildi
Hukuk davalarına ilişkin yargı paketi! 5 maddesi daha kabul edildiTBMM Genel Kurulunda, Yargı Reformu Strateji Belgesi kapsamında hazırlanan Hukuk Muhakemeleri Kanunu ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapan Kanun Teklifi'nin ikinci bölümünde yer alan 23, 24, 25, 26, 27'nci maddeleri de kabul edildi.
30.06.2020Siyaset
TBMM’de 2. Yargı Paketi görüşmeleri sürecek
TBMM’de 2. Yargı Paketi görüşmeleri sürecekMeclis bu hafta, Yargı Reformu Strateji Belgesi kapsamında hazırlanan hukuk davalarına ilişkin yargı paketinin görüşmelerini sürdürecek.
29.06.2020Siyaset
2. Yargı Paketi’nde 22 madde kabul edildi
2. Yargı Paketi’nde 22 madde kabul edildiTBMM Genel Kurulu, 2. Yargı Paketi olarak bilinen Hukuk Muhakemeleri Kanunu ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılması Hakkında Kanun Teklifi’nin ilk 22. maddesini kabul etti.
26.06.2020Siyaset
Hukuk davalarına ilişkin yargı paketi teklifinin ilk bölümü kabul edildi
Hukuk davalarına ilişkin yargı paketi teklifinin ilk bölümü kabul edildiTBMM Genel Kurulu'nda, Yargı Reformu Strateji Belgesi kapsamında hazırlanan Hukuk Muhakemeleri Kanunu ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılması Hakkında Kanun Teklifi'nin 20 maddeden oluşan birinci bölümü kabul edildi.
25.06.2020Siyaset
Yassıada yargılamaları Genel Kurul’a geliyor
Yassıada yargılamaları Genel Kurul’a geliyorMeclis, Yassıada yargılamalarının hukuki dayanağının kaldırılmasını içeren kanun teklifi ile Yargı Reformu Strateji Belgesi kapsamında hazırlanan yargı paketi üzerinde mesai yapacak.
22.06.2020Siyaset
‘Beklemek için bir teamül yok’
‘Beklemek için bir teamül yok’Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında uzun bir aranın ardından ilk kez AK Parti Genel Merkezi’nde 50 üyesiyle AK Parti Merkez Karar Yönetim Kurulu (MKYK) toplantısı yapıldı.
9.06.2020Siyaset
2.Yargı Paketi içeriği nedir, hangi konular var? İşte yeni yargı paketi ile ilgili detaylar...
2.Yargı Paketi içeriği nedir, hangi konular var? İşte yeni yargı paketi ile ilgili detaylar...TBMM Adalet Komisyonunda 2. Yargı Paketi'nin görüşmelerine başlandı. AK Parti Bartın Milletvekili Yılmaz Tunç başkanlığında komisyon toplandı. İkinci Yargı Paketi'ni içeren Hukuk Muhakemeleri Kanunu ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılması Hakkında Kanun Teklifi, TBMM Adalet Komisyonunda kabul edildi.Yeni yargı paketine ilişkin detaylar araştırılmaya başlandı. İşte 2.Yargı Paketi ile ilgili ayrıntılar...
4.06.2020Gündem
Son dakika I İkinci yargı paketi TBMM Adalet Komisyonu'nda kabul edildi
Son dakika I İkinci yargı paketi TBMM Adalet Komisyonu'nda kabul edildiSon dakika haberi... İkinci yargı paketini içeren Hukuk Muhakemeleri Kanunu ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılması Hakkında Kanun Teklifi, TBMM Adalet Komisyo'nunda kabul edildi.
4.06.2020Gündem
İkinci Yargı Paketi Adalet Komisyonu’nda
İkinci Yargı Paketi Adalet Komisyonu’ndaTBMM Adalet Komisyonu, ikinci yargı paketini içeren Hukuk Muhakemeleri Kanunu ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapan Kanun Teklifi’nin görüşmelerine başladı. Komisyonda ilk 39 madde bazı değişikliklerle birlikte kabul edildi. Komisyon görüşmeleri bugün devam edecek.
4.06.2020Siyaset
Herkes tatile Meclis mesaiye
Herkes tatile Meclis mesaiyeTBMM bayramdan sonra hızlı iş başına hazırlanıyor. Koronavirüs salgınının ekonomiye yönelik olumsuz etkisini asgariye indirmek için önemli düzenlemeleri hayata geçirdikten sonra çalışmalarına ara veren Meclis, haziranda ara verilen sürede üzerinde çalışılan teklifleri görüşecek ve başkanlık seçimine hazırlanacak.
22.05.2020Siyaset
‘Bataklıkla değil  sivrisinekle mücadele’
‘Bataklıkla değil sivrisinekle mücadele’İYİ Parti Grup Başkanvekili Müsavat Dervişoğlu, Meclis’te düzenlediği basın toplantısında, geçen hafta Adalet Komisyonu’nda kabul edilen infaz düzenlemesi teklifinin adeta yeni bir yargı paketi olduğunu, teklifin özünün “bataklığı kurutmak değil, sivrisinekle mücadeleyi amaçladığını” öne sürdü.
7.04.2020Siyaset
2. Yargı Paketi görüşmeleri başlıyor
2. Yargı Paketi görüşmeleri başlıyorTBMM bu hafta, çarşı ve mahalle bekçileri düzenlemesine ilişkin kanun teklifini görüşecek.
30.03.2020Siyaset

Benzer Haber Etiketleri

tbmmmeclisyargı paketicumhurbaşkanırecep tayyip erdoğan

Yargı Paketi ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.