Yasalaştı

Yasalaştı

Son dakika yasalaştı haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan yasalaştı gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan yasalaştı haber sayfamızda...

Yasalaştı

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 725 yasalaştı haberi bulunmuştur.
'Yusufeli Barajı'nın su tutması ile ilgili tüm imalatlar gerçekleştirilmiştir'
'Yusufeli Barajı'nın su tutması ile ilgili tüm imalatlar gerçekleştirilmiştir'Tarım ve Orman Bakanı Vahit Kirişçi, tamamlandığı 275 metre gövde yüksekliği ile dünyanın üçüncü, Türkiye'nin ise en yüksek barajı olacak olan Yusufeli Barajı'nın su tutması ile ilgili tüm imalatların tamamlandığını söyledi.
11.06.2022Ekonomi
Denizi kirletene cezalar artırıldı
Denizi kirletene cezalar artırıldıMeclis Genel Kurulu’nda, müsilaj sorununun yeniden yaşanmaması ve çevrenin korunması için; denizi kirleten deniz araçlarına, deniz kıyısı tesislerine ve denize atık boşaltan tesislere birtakım yeni yükümlülük ve yaptırımlar getiren, mevcut cezaların bir kısmını artıran yasa teklifi kabul edilerek yasalaştı
11.06.2022Gündem
Kira artışına sınır getirildi! Geriye dönük kiralar için geçerli olacak mı?
Kira artışına sınır getirildi! Geriye dönük kiralar için geçerli olacak mı?Kira artışına yüzde 25 sınır getiren düzenleme Genel Kurul'da kabul edildi. Peki bu sınırlama geriye dönük kiralar için geçerli olacak mı? İşte cevabı...
8.06.2022Ekonomi
‘Dezenformasyon Yasası’ teklifi Meclis’e sunuldu
‘Dezenformasyon Yasası’ teklifi Meclis’e sunulduAK Parti ve MHP’nin ortak hazırladığı ‘Basın Kanunu ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifi’, TBMM Başkanlığı’na sunuldu.
27.05.2022Siyaset
Son dakika: Ekonomik düzenlemeler içeren yasa teklifi Meclis'ten geçti
Son dakika: Ekonomik düzenlemeler içeren yasa teklifi Meclis'ten geçtiGelen son dakika haberine göre; Bankacılık Kanunu ile Bazı Kanunlarda ve 655 Sayılı Kanun Hükmünde Kararnamede Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifi, TBMM Genel Kurulunda kabul edilerek yasalaştı. Öte yandan Dezenformasyonla mücadeleye ilişkin düzenlemeleri de içeren yasa teklifi AK Parti ve MHP’nin ortak imzası ile TBMM Başkanlığı’na sunuldu. Teklifle; internet haber siteleri süreli yayınlara dahil ediliyor. İnternet haber siteleri de ilanlardan faydalanabilecek.
26.05.2022Ekonomi
Spor Kulüpleri ve Spor Federasyonları Kanun Teklifi, TBMM Genel Kurulu'nda kabul edildi
Spor Kulüpleri ve Spor Federasyonları Kanun Teklifi, TBMM Genel Kurulu'nda kabul edildiSpor Kulüpleri ve Spor Federasyonları Kanun Teklifi, TBMM Genel Kurulu’nda kabul edilerek yasalaştı. Bakan Kasapoğlu’nun girişimleriyle başlatılan sporun disiplin altına alınması çabası meyvesini verdi ve meclisten çıktı.
23.04.2022Futbol
Son dakika: Spor teklifi Meclis'ten geçti! Köklü değişiklikler getiriyor
Son dakika: Spor teklifi Meclis'ten geçti! Köklü değişiklikler getiriyorGelen son dakika haberine göre; Meclis Genel Kurulu’nda, Spor Kulüpleri ve Spor Federasyonları Kanunu Teklifi kabul edilerek yasalaştı. Spor kulüpleri dernek statüsünden çıkarılacak. Menajerlik sözleşmesi en fazla iki yıl için yapılabilecek. Fiil ehliyetine sahip olmayan küçükler için vasi veya velayet sahibinin imzası bulunmak zorunda olacak
22.04.2022Skorer
Bakan Kirişçi'den 'şeker stoku' açıklaması
Bakan Kirişçi'den 'şeker stoku' açıklamasıSon günlerde herkesi ilgilendiren gıda arzı güvenliği konusu olduğuna dikkat çeken Tarım ve Orman Bakanı Vahit Kirişçi, şeker stokları ile ilgili önemli açıklamalarda bulundu.
16.04.2022Ekonomi
Fikirtepe'de düğüm çözülüyor!
Fikirtepe'de düğüm çözülüyor!İstanbul'daki kentsel dönüşüm noktalarından Kadıköy Fikirtepe'de düğüm çözülüyor. Bakanlığın el attığı projede 1134 konut tamamlandı. 2 yılın sonunda 11 bin bağımsız bölüm daha tamamlanarak hak sahiplerine teslim edilecek.
11.04.2022Haberler
Fikirtepe'de düğüm çözülüyor!
Fikirtepe'de düğüm çözülüyor!İstanbul'daki kentsel dönüşüm noktalarından Kadıköy Fikirtepe'de düğüm çözülüyor. Bakanlığın el attığı projede 1134 konut tamamlandı. 2 yılın sonunda 11 bin bağımsız bölüm daha tamamlanarak hak sahiplerine teslim edilecek.
11.04.2022Ekonomi
Son dakika: Muhtar maaşlarına düzenleme getiren teklif Meclis'te kabul edildi
Son dakika: Muhtar maaşlarına düzenleme getiren teklif Meclis'te kabul edildiGelen son dakika haberine göre; TBMM Genel Kurulu’nda, muhtar maaşlarını asgari ücretin altında olmayacak şekilde düzenlemeyi de içeren, Vergi ve Ekonomi Paketine ilişkin yasa teklifi AK Parti, CHP, MHP ve İYİ Parti'nin oyları ile kabul edildi.
7.04.2022Ekonomi
Son dakika: Çok sayıda kişiyi ilgilendiriyor! Kritik teklif Meclis'ten geçti
Son dakika: Çok sayıda kişiyi ilgilendiriyor! Kritik teklif Meclis'ten geçtiGelen son dakika haberine göre; Tüketicinin Korunması Hakkında Kanun ile Kat Mülkiyeti Kanununda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifi TBMM Genel Kurulu'nda kabul edilerek yasalaştı.
24.03.2022Ekonomi
‘Cıva’ içeren ürünlerin ihracatı, ithalatı yasak
‘Cıva’ içeren ürünlerin ihracatı, ithalatı yasakTürkiye, insan ve çevre sağlığını tehdit eden cıva kullanımı, emisyon ve salımlarını kontrol altına almak için 2014 yılında imza attığı Minamata Sözleşmesi'ne resmen taraf oldu.
23.02.2022Gündem
Belçika'da çalışanlar için dört gün mesai yasalaştı
Belçika'da çalışanlar için dört gün mesai yasalaştıBelçika federal hükümetinin kabul ettiği düzenlemeye göre çalışanlar artık haftada beş yerine dört gün mesai yapabilecek.
15.02.2022Ekonomi
Son dakika! Bakan Özer'den yüz yüze eğitim açıklaması
Son dakika! Bakan Özer'den yüz yüze eğitim açıklamasıMilli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, "Okulları kapatmak çözüm değil. Aynı kararlılıkla yüz yüze eğitim devam edecek. En az iki doz aşı olmuş öğretmen oranımız yüzde 90" dedi.
6.02.2022Gündem
Özer: Öğretmenlerin 60 yıllık özlemi bitti
Özer: Öğretmenlerin 60 yıllık özlemi bittiÖğretmenlerin atamalarını ve kariyer basamaklarında ilerlemelerini düzenleyen, eğitim öğretim tazminatlarında iyileştirmeler getiren Öğretmenlik Meslek Kanunu TBMM’de kabul edilerek yasalaştı. Bakan Özer, öğretmenlerin ilk kez bir meslek kanununa kavuştuklarını söyledi.
5.02.2022Gündem
60 yıllık özlem sona erdi! Bakan Özer Milliyet'e konuştu: 1310 TL'lik artış
60 yıllık özlem sona erdi! Bakan Özer Milliyet'e konuştu: 1310 TL'lik artışMili Eğitim Bakanı Sayın Mahmut Özer' son günlerde eğitimcilerin gündeminde olan ve Türkiye Büyük Millet Meclisinde dün akşam kabul edilerek yasalaşan Öğretmenlik Meslek Kanunuyla Milliyet'e çarpıcı açıklamalarda bulundu. Türkiye eğitim tarihinde öğretmenlerin ilk kez müstakil bir meslek kanununa kavuştuğunu belirten Özer, "Ülkemiz, öğretmenliği bir meslek kanunu çerçevesinde kariyer yolu olarak tanımlayan ülkeler arasına girmiş oluyor. Tüm bunlar birlikte değerlendirildiğinde gerçekten bir dönüm noktasıdır." dedi.
5.02.2022Gündem
'Öğretmenlik Meslek Kanunu' yasalaştı
'Öğretmenlik Meslek Kanunu' yasalaştıTBMM Genel Kurulu'nda başöğretmenlik ünvanını getiren Öğretmenlik Meslek Kanunu'na ilişkin düzenleme kabul edilerek yasalaştı.
4.02.2022Eğitim
Ekonomi torbası yasalaştı
Ekonomi torbası yasalaştıEn düşük emekli aylığının 2 bin 500 TL olması, memur maaşlarına yüzde 2.5 ilave zam yapılmasını da içeren torba teklif, dün Genel Kurul’da kabul edilerek yasalaştı. Buna göre;
20.01.2022Ekonomi
Stokçuluk yapan firmaya 2 milyon TL ceza yasalaştı
Stokçuluk yapan firmaya 2 milyon TL ceza yasalaştıTBMM Genel Kurulu’nda, Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifi dün gece kabul edilerek yasalaştı. Yasanın getirdiği düzenlemeler şöyle:
6.01.2022Siyaset
İşçi ve memura 'vergi istisnası' yasalaştı
İşçi ve memura 'vergi istisnası' yasalaştıTBMM Genel Kurulu'nda kabul edilen yeni düzenlemeye göre; tüm ücret ve maaşların asgari ücret tutarı kısmından gelir ve damga vergisi alınmayacak. Böylece, 18.5 milyon işçi ve memurun gelirlerinin asgari ücret kadarlık tutarına vergi istisnası getirilecek. Bu vergi istisnasının mali yükü ise 37.6 milyar TL olacak.
23.12.2021Siyaset
Son dakika... İşçi ve memura 'vergi istisnası' yasalaştı
Son dakika... İşçi ve memura 'vergi istisnası' yasalaştıTBMM Genel Kurulu'nda kabul edilen yeni düzenlemeye göre; tüm ücret ve maaşların asgari ücret tutarı kısmından gelir ve damga vergisi alınmayacak. Böylece, 18.5 milyon işçi ve memurun gelirlerinin asgari ücret kadarlık tutarına vergi istisnası getirilecek. Bu vergi istisnasının mali yükü ise 37.6 milyar TL olacak.
23.12.2021Ekonomi
Pet shoplarda hayvan satışı 7 ay sonra sona erecek
Pet shoplarda hayvan satışı 7 ay sonra sona erecekHayvan Koruma Kanunu'nda yapılan değişikliğin kabul edilmesiyle Türkiye'de pet shoplarda hayvan satışı yapılması yasaklandı. Pet shop sahiplerine ellerindeki hayvanları satmaları için verilen sürenin ise son 7 ayına gelindi.
10.12.2021Haberler
Son dakika... Pet shoplarda hayvan satışı 7 ay sonra sona erecek
Son dakika... Pet shoplarda hayvan satışı 7 ay sonra sona erecekHayvanları Koruma Kanunu'nda yapılan değişikliğin kabul edilmesiyle Türkiye'de pet shoplarda hayvan satışı yapılması yasaklandı. Pet shop sahiplerine ellerindeki hayvanları satmaları için verilen sürenin ise son 7 ayına gelindi. Hayvan Hakları Federasyonu Başkanı Ahmet Kemal Şenpolat, "Belki eskisi gibi satışlar olmayacak ama aynı kişiler size katalogdan sunum yapacak. Hatta internetten hayvan seçim olanağınız olacak. Dolayısıyla popülasyonu aşağıya indirmeye yönelik bir madde değişikliği olmadı" dedi.
10.12.2021Gündem
İklim değişikliğine çözüm, enerji sektöründen geçiyor
İklim değişikliğine çözüm, enerji sektöründen geçiyorUfuktan yeni bir dünya enerji sistemi doğuyor. Son 30 yılda dünya enerji piyasasına baktığınızda, yüzde 80’i fosil yakıtlar, kömür, doğalgaz ve petrol. Bu hiç değişmedi ama bir değişim başladı ve hızlı bir şekilde devam ediyor. Bunun hızının ne kadar olacağını belirleyenlerden biri Glasgow ve akabindeki hükümet kararları olacak. İklim değişikliğine neden olan emisyonların yüzde 80’i enerjiden geliyor. İklim değişikliğine bulunacak çözüm, enerji sektöründen geçiyor. Diğer kalan yüzde 20 tarım vs. bunlar son derce küçük paya sahip. Bunun için de enerji sektöründe müthiş bir dönüşüme ihtiyaç var.
30.11.2021Vitrin

Benzer Haber Etiketleri

Yasalaştı ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.