Yayla Evi

Yayla Evi

Son dakika yayla evi haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan yayla evi gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan yayla evi haber sayfamızda...

Yayla Evi

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 221 yayla evi haberi bulunmuştur.
Antalya'da cinayet şüphelisi yayla evinde yakalandı!
Antalya'da cinayet şüphelisi yayla evinde yakalandı!Antalya'da bir kişiyi silahla öldürdüğü öne sürülen zanlı, saklandığı yayla evinde gözaltına alındı. Aramada iki av tüfeği ve fişeklik ele geçirildi.
15.09.2021Gündem
Yayla evi kiralamak için gitti, kuyuda cesedi bulundu
Yayla evi kiralamak için gitti, kuyuda cesedi bulunduMersin'in Silifke ilçesinde 10 gün önce yayla evi kiralamak için evden çıkan, bir daha da haber alınamayan Berrin Dalyanoğlu Keskin'in, kuyuda cesedi bulundu. Keskin'in içerisinde az miktarda su bulunan kuyudaki cesedinin üzerinin taşlarla kapatılmaya çalışıldığı belirlendi.
9.04.2021Gündem
Ekipler kapı kapı iz sürdü! 'Aynı soyadlarda kümeleşiyor
Ekipler kapı kapı iz sürdü! 'Aynı soyadlarda kümeleşiyorSağlık Bakanlığı'nın paylaştığı güncel verilere göre nüfusa oranla en çok vakanın görüldüğü ‘Çok yüksek riskli’ kategorisindeki illerin yer aldığı Karadeniz’de filyasyon ekipleri vakaların aynı soyadlı kişilerde kümelendiğinden yola çıkarak, salgında aile içi bulaşın öne çıktığını belirledi. İz süren ekipler aile içi bulaş dışında, doğum günü, nikah, cenaze, taziye kalabalıkları ile kayıkhane, köy, yayla evi sohbetlerinin vaka artışına yol açtığı saptandı. Karadeniz’de vaka sayısı en yüksek Samsun’u, Sinop, Giresun, Ordu ve Trabzon takip ederken, vakaların ‘açık hava’ düşüncesi ile çıkılan köy ve yayla evlerindeki toplu buluşmalarda daha fazla yayıldığı anlaşıldı.
17.03.2021Gündem
Taşınabilir karavan tipi yayla evlere ilgi arttı
Taşınabilir karavan tipi yayla evlere ilgi arttıRize'de dede mesleği olan ahşap ustalığını özveriyle sürdüren Nesrullah Özdemir (60), taşınabilir karavan tipi yayla evleri üretiyor. Pandemi stresinden uzaklaşıp yaylara çıkmak isteyenler de özelikle son dönemde yoğun ilgi gösterdiği özel tasarım evlerde kamp kuruyor, doğayla iç içe izole bir yaşam sürüyor.
8.03.2021Haberler
'Bir evde normalin üzerinde insan varsa herkese ceza uygulanacak'
'Bir evde normalin üzerinde insan varsa herkese ceza uygulanacak'Bolu Valisi Ahmet Ümit, yılbaşında yeni tip koronavirüs (Kovid-19) nedeniyle tedbirlerin en üst seviyeye çıkarıldığını belirterek, "Bir evde eğer normalin üzerinde insan varsa o evdeki herkese cezai müeyyide uygulanacak." dedi.
29.12.2020Gündem
Nüfus 15 kat arttı! 'Korona ne zaman biterse o zaman dönerim'
Nüfus 15 kat arttı! 'Korona ne zaman biterse o zaman dönerim'Adana'nın Pozantı ilçesinde yaz aylarında 100 binin üzerinde yaylacının yaşadığı, kışın havaların soğuması ile nüfusun 700'e kadar düştüğü Akçatekir Mahallesi'nde koronavirüs nedeniyle bu yıl kente dönmeyerek yayla evlerinde kalmayı tercih edenlerle nüfus 15 kat arttı.
28.12.2020Gündem
6 yayla evi soyuldu, komandolar operasyonları sıklaştırdı
6 yayla evi soyuldu, komandolar operasyonları sıklaştırdıTrabzon'un Tonya ilçesindeki Kumanandoz Yaylası’ndaki 6 evden, kimliği belirsiz kişi ya da kişiler çok sayıda eşya ve araç -gereç ile ilk yardım malzemesi çaldı. Jandarma komando timleri bölgedeki operasyonlarını sıklaştırırken, valilik, vatandaşlardan köylerine dönerken yayla evlerinde yaşam malzemesi bırakmamalarını istedi. 
28.11.2020Gündem
Kastamonu'da korkutan yangın! 6 ev kül oldu
Kastamonu'da korkutan yangın! 6 ev kül olduKastamonu’nun Tosya ilçesinde yaylada çıkan yangında 6 ev tamamen yanarak kül oldu.
27.09.2020Gündem
150 bin TL harcayarak yürüyen ev yaptı!
150 bin TL harcayarak yürüyen ev yaptı!Trabzon’da otobüs şoförlüğü yapan Adem Yıldızbaşoğlu, Korona virüs pandemisinde otobüs seferlerin yapılmadığı süreçte 7 sene önce aldığı minibüsü ahşap yayla evi görünümlü karavana çevirdi. Yaklaşık 150 bin TL maliyetiyle diğer karavanlardan farklı görüntüsüyle aynı bir yayla evini andıran aracı görenler gözlerine inanamıyor.
5.08.2020Yaşam
Eski minibüsü ahşap eve çevirdi! Gören almak istiyor
Eski minibüsü ahşap eve çevirdi! Gören almak istiyorTrabzon’da otobüs şoförlüğü yapan Adem Yıldızbaşoğlu, coronavirüs pandemisinde otobüs seferlerin yapılmadığı süreçte 7 sene önce aldığı minibüsü ahşap yayla evi görünümlü karavana çevirdi. Yaklaşık 150 bin TL maliyetiyle diğer karavanlardan farklı görüntüsüyle aynı bir yayla evini andıran aracı görenler gözlerine inanamıyor.
5.08.2020Gündem
Bu ev yürüyor! Gören satın almak istiyor
Bu ev yürüyor! Gören satın almak istiyorTrabzon’da otobüs şoförlüğü yapan Adem Yıldızbaşoğlu, coronavirüs pandemisinde otobüs seferlerin yapılmadığı süreçte 7 sene önce aldığı minibüsü ahşap yayla evi görünümlü karavana çevirdi. Yaklaşık 150 bin TL maliyetiyle diğer karavanlardan farklı görüntüsüyle aynı bir yayla evini andıran aracı görenler gözlerine inanamıyor.
5.08.2020Gündem
Ege’de müstakil ev talebi arttı
Ege’de müstakil ev talebi arttıKoronavirüsle birlikte müşterilerin aradığı ev tipi değişti. Süreci büyükşehirlerin dışında geçirmek isteyenler, küçük illerde kira fiyatlarında artışa neden oldu
2.05.2020Ege
Virüse önlem torbada
Virüse önlem torbadaKoronavirüse karşı ekonomik önlemlerle ilgili bazı yasal değişiklikler Meclis’te görüşmesi süren torba teklife eklenecek. Bunlar arasında kısa çalışma ödeneği ve konaklama vergisinin ertelenmesi de var
23.03.2020Ekonomi
Turizm vergisine ‘kasım’ önerisi
Turizm vergisine ‘kasım’ önerisiKonaklama vergisi nisan ayı itibariyle uygulamaya geçecek. 31 Aralık’a kadar yüzde 1 olarak uygulanacak vergi, ardından yüzde 2 seviyesinden alınacak. Turizmciler, bu yılki kontratların yapıldığını, vergiyi fiyata yansıtma imkanı olmayacağını ifade ederek, verginin kasım ayına ertelenip yüzde 2 oranında alınmasını önerdi
14.02.2020Ekonomi
Otellerdeki promosyon konaklama vergisine tabi düğün kapsam dışında olacak
Otellerdeki promosyon konaklama vergisine tabi düğün kapsam dışında olacakOtellerde geceleme hizmetinden bağımsız olarak sunulan sünnet, düğün, kokteyl, toplantı, kongre, sempozyum ve benzeri organizasyon hizmetleri konaklama vergisi kapsamı dışında tutulurken, promosyon, eşantiyon ve hediye konaklamalar vergilendirilecek.
12.02.2020Ekonomi
Kışın bir başka güzel
Kışın bir başka güzelTürkiye’de dört mevsim gezilecek bir yer bulmak mümkün. Ancak Kars’tan Rize’ye bembeyaz masalsı görüntüler arasında bazı şehirler, kışın bir başka güzel…
5.01.2020Gündem
3 yeni vergi daha hayatımıza girdi
3 yeni vergi daha hayatımıza girdi2020’de ‘dijital hizmet’, ‘konaklama’ ve ‘değerli konut’ vergileriyle tanışacağız. Ekim ayında kabul edilen torba yasada kadın cinayetlerini önlemeye yönelik düzenlemeler de yer alıyor.
31.12.2019Gündem
Yeni vergi düzenlemesine ilişkin kanun Resmi Gazete'de
Yeni vergi düzenlemesine ilişkin kanun Resmi Gazete'deDijital Hizmet Vergisi ile Bazı Kanunlarda ve 375 Sayılı Kanun Hükmünde Kararnamede Değişiklik Yapılması Hakkında Kanun Resmi Gazete'de yayımlandı.
7.12.2019Ekonomi
Son dakika | Vergilerle ilgili flaş karar! Meclis'te kabul edildi
Son dakika | Vergilerle ilgili flaş karar! Meclis'te kabul edildiDijital Hizmet Vergisi, Konaklama Vergisi, Değerli Konut Vergisi, gelir vergisi tarifesine yeni dilim ve oran eklenmesi gibi düzenlemeleri de içeren kanun teklifi, TBMM Genel Kurulunda kabul edildi.
22.11.2019Gündem
Yeni vergi düzenlemesine ilişkin teklif TBMM Genel Kurulu'nda
Yeni vergi düzenlemesine ilişkin teklif TBMM Genel Kurulu'ndaTBMM Genel Kurulunda, Dijital Hizmet Vergisi ile Bazı Kanunlarda ve 375 Sayılı Kanun Hükmünde Kararnamede Değişiklik Yapan Kanun Teklifi'nin ilk 29 maddesini içeren birinci bölümü kabul edildi.

TBMM Genel Kurulunda, Dijital Hizmet Vergisi ile Bazı Kanunlarda ve 375 Sayılı Kanun Hükmünde Kararnamede Değişiklik Yapan Kanun Teklifi'nin ikinci bölümünde yer alan üç maddesi daha kabul edildi.
20.11.2019Gündem
1 hafta tatile 504 lira vergi
1 hafta tatile 504 lira vergiTBMM Plan ve Bütçe Komisyonu’nda kabul edilen yeni vergi düzenlemesinin yasalaşması halinde, 4 kişilik bir ailenin 5 yıldızlı bir tatil köyündeki bir haftalık tatili üzerinden 504 lira vergi alınmış olacak.
4.11.2019Ekonomi
Son dakika | Yeni vergi düzenlemelerini içeren teklif komisyondan geçti
Son dakika | Yeni vergi düzenlemelerini içeren teklif komisyondan geçtiDijital Hizmet Vergisi, Konaklama Vergisi, Değerli Konut Vergisi, gelir vergisi tarifesine yeni dilim ve oran eklenmesi gibi düzenlemeleri de içeren kanun teklifi, TBMM Plan ve Bütçe Komisyonunda kabul edildi.
1.11.2019Siyaset
Yeni vergi düzenlemesinin 31 maddesi komisyonda kabul edildi
Yeni vergi düzenlemesinin 31 maddesi komisyonda kabul edildiDijital Hizmet Vergisi, Konaklama Vergisi, Değerli Konut Vergisi, gelir vergisi tarifesine yeni dilim ve oran eklenmesi gibi düzenlemeleri de içeren Dijital Hizmet Vergisi Kanunu İle Bazı Kanunlarda ve 375 Sayılı Kanun Hükmünde Kararnamede Değişiklik Yapılması Hakkında Kanun Teklifi'nin 31 maddesi, TBMM Plan ve Bütçe Komisyonunda kabul edildi.
31.10.2019Siyaset
Konaklama vergisini belirleme usulünde değişikliğe gidildi
Konaklama vergisini belirleme usulünde değişikliğe gidildiDijital Hizmet Vergisi, Konaklama Vergisi, Değerli Konut Vergisi, gelir vergisi tarifesine yeni dilim ve oran eklenmesi gibi düzenlemeleri de içeren Dijital Hizmet Vergisi Kanunu İle Bazı Kanunlarda ve 375 Sayılı Kanun Hükmünde Kararnamede Değişiklik Yapılması Hakkında Kanun Teklifi'ndeki konaklama vergisini belirleme usulünde değişikliğe gidildi.
31.10.2019Ekonomi
'Tilki Fatih' yayla evinde yakalandı
'Tilki Fatih' yayla evinde yakalandıKahramanmaraş'ta hırsızlık suçundan hakkında 4 yıl 7 ay kesinlemiş hapis cezası bulunan 'Tilki' lakaplı Fatih Köse (36), jandarma tarafından saklandığı yayla evinde yakalandı.
3.05.2019Gündem

Benzer Haber Etiketleri

Trabzonvergiyayla evitbmmkoronavirüs

Yayla Evi ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.