Yazılı

Yazılı

Son dakika yazılı haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan yazılı gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan yazılı haber sayfamızda...

Yazılı

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 83.881 yazili haberi bulunmuştur.
Balıkesir'den sonra Kocaeli'de de ormanlık alanlara giriş yasaklandı
Balıkesir'den sonra Kocaeli'de de ormanlık alanlara giriş yasaklandı Balıkesir'in ardından Kocaeli'de de ormanlık alanlara girişlerin yasaklandığı bildirildi. Kocaeli Valisi Seddar Yavuz, hava sıcaklarının artması ve yangın riski nedeniyle il genelinde ormanlık alanlara girilmesinin yasaklandığını bildirdi.
30.07.2021Gündem
‘Aşı olmayan AVM’ye giremesin’ çağrısı
‘Aşı olmayan AVM’ye giremesin’ çağrısıTürkiye Alışveriş Merkezleri ve Perakendeciler Federasyonu (TAMPF) Başkanı Alp Önder Özpamukçu, yaptığı yazılı açıklamada aşının tercih değil, toplumsal sorumluluk olduğunu söyledi.
30.07.2021Ekonomi
125 milyon euro geldi
125 milyon euro geldiİzmir Büyükşehir Belediyesi’nin kendi kaynaklarıyla inşa edeceği Buca Metrosu için ilk kredi sözleşmesi Avrupa İmar ve Kalkınma Bankası (EBRD) ile imzalandı.
30.07.2021Ege
Pentagon'dan tüm personeli için flaş 'koronavirüs' kararı
Pentagon'dan tüm personeli için flaş 'koronavirüs' kararıABD Savunma Bakanlığı (Pentagon), tüm askeri ve sivil personelinden yeni tip koronavirüs (Kovid-19) aşısı yaptırmalarını, aşı olmayanların maske ile fiziksel mesafe kurallarına uymasını, düzenli test yaptırmasını ve resmi seyahat kısıtlamalarına tabi olmasını istedi.
30.07.2021Dünya
Polislik taban puanları | 2021 PMYO baraj puanı kaç? İşte, polislik için başvuru şartları...
Polislik taban puanları | 2021 PMYO baraj puanı kaç? İşte, polislik için başvuru şartları...Polis Meslek Yüksekokulu (PMYO) eğitimi için başvuru yapmak isteyen adaylar YKS sonuçları ardından aramalarına başladı. Polislik taban puanı 2021 yılı için açıklandı mı? PMYO başvuru şartları neler?
29.07.2021Gündem
THK'dan kullanılmayan uçak iddialarına cevap geldi
THK'dan kullanılmayan uçak iddialarına cevap geldiTürk Hava Kurumu'ndan (THK) yapılan açıklamada "Kurumumuz tarafından operasyonları yönetilen toplam 20 hava aracımız Manavgat'taki yangın dahil ülkemizin her bölgesinde devam eden yangınlara ara vermeden müdahalede bulunmaktadır" denildi.
30.07.2021Gündem
KKTC Başbakanı Saner'den Türkiye'deki yangınlar için'geçmiş olsun' mesajı
KKTC Başbakanı Saner'den Türkiye'deki yangınlar için'geçmiş olsun' mesajıKuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) Başbakanı Ersan Saner, Türkiye'deki yangınlar nedeniyle "geçmiş olsun" dileklerini iletti.
29.07.2021Dünya
Türkiye'den Afganistan'daki selde hayatını kaybedenler için taziye
Türkiye'den Afganistan'daki selde hayatını kaybedenler için taziye Dışişleri Bakanlığı, Afganistan'da meydana gelen sel felaketinde yaşamını yitirenler için taziye mesajı yayımladı.
29.07.2021Gündem
RTÜK'ten orman yangınlarına ilişkin yayıncı kuruluşlara uyarı
RTÜK'ten orman yangınlarına ilişkin yayıncı kuruluşlara uyarıRadyo ve Televizyon Üst Kurulu (RTÜK), yayınlarda, orman yangınlarına dair resmi yetkililer dışındaki açıklamalara ve kulaktan dolma bilgilere riayet edilmemesi, özellikle sosyal medya üzerinden korku ve panik oluşturabilecek asılsız haberlere yer verilmemesinin sağlıklı bilgi akışı açısından kaçınılmaz olduğunu bildirdi.
29.07.2021Gündem
Bakan Çavuşoğlu'na, Yunan mevkidaşından geçmiş olsun telefonu
Bakan Çavuşoğlu'na, Yunan mevkidaşından geçmiş olsun telefonuDışişleri Bakanlığı, Yunanistan Dışişleri Bakanı Nikos Dendias'ın, Bakan Mevlüt Çavuşoğlu'na, Türkiye'deki orman yangınları nedeniyle geçmiş olsun dileğinde bulunduğunu açıkladı.
29.07.2021Siyaset
Son dakika: Valilikler peş peşe duyurdu! Ormanlara giriş yasaklandı
Son dakika: Valilikler peş peşe duyurdu! Ormanlara giriş yasaklandıBalıkesir Valiliği tarafından alınan karar ile yangınların önlenmesi için belirlenen mesire alanları haricinde il genelindeki tüm ormanlık alanlara giriş yasaklandı. Yarın başlayacak olan yasaklar, 31 Ekim Pazar gününe kadar sürecek. İzmir'de de valilik kararı ile ormanlara giriş yasaklandı.
29.07.2021Gündem
Türkiye'den BMGK kararına tepki : Kıbrıs Türk halkının iradesi yine yok sayıldı
Türkiye'den BMGK kararına tepki : Kıbrıs Türk halkının iradesi yine yok sayıldıDışişleri Bakanlığı Kıbrıs'ta konuşlu Birleşmiş Milletler Barış Gücü (BMBG) Misyonu'nun görev süresinin uzatılmasına ilişkin, "Kendi içinde tutarsızlıklarla dolu, gerçeklikten kopuk bu kararda maalesef Kıbrıs Türk halkının iradesi yine yok sayılmıştır" açıklaması yapıldı.
29.07.2021Gündem
Uzun Tekerlemeler – En Uzun Zor ve Diksiyon Tekerleme Örnekleri
Uzun Tekerlemeler – En Uzun Zor ve Diksiyon Tekerleme ÖrnekleriUzun, kısa, kolay, komik ve zorlayıcı halleri ile eğlendiren tekerlemeler “ağızda yuvarlanan söz, saçma sapan söz, eş sesli kelimelerle kurulu konuşma" anlamına gelir. Ölçülü ve kafiyeli olan tekerlemeler çocukların dil ve konuşma gelişimine katkıda bulunurken diksiyon için de ayrıca yararlıdır. Masal ve çocuk oyunlarının başında, aralarında ya da sonunda yer alırlar. Gerçek hayatla bağdaşmayan tekerlemelerin amacı şaşırtıcı etki oluşturmak ve hoş vakit geçirilmesine yardımcı olmaktır. Zor, uzun, diksiyon tekerleme örnekleri için “Uzun Tekerlemeler” içeriğimizden faydalanabilirsiniz.
29.07.2021Eğlence
Okul Öncesi Tekerlemeler – Söylemesi Kolay ve Kısa Okul Öncesi Oyun Tekerlemeleri
Okul Öncesi Tekerlemeler – Söylemesi Kolay ve Kısa Okul Öncesi Oyun TekerlemeleriÇocukların gelişiminde önemli bir yere sahip olan tekerlemeler ölçülü ve kafiyelidir. Okul öncesi dönemde çocukların konuşma ve dil kabiliyetine yardımcı olur. Çocuk oyunlarında ve masalların baş, orta ve sonunda söylenir. Gelişime büyük katkısı olan tekerlemeler kısa, uzun ve zorlu halleriyle de eğlendirici özelliğe sahiptir. Tekerlemeler kurmaca oldukları için bazen yarı anlamlı veya anlamsız olabilirler. Masal, hikaye ve halk tiyatrolarında kullanılır. Söylemesi kolay ve kısa okul öncesi oyun tekerlemeleri için içeriğimizden detaylı bilgi alabilirsiniz.
29.07.2021Eğlence
En Zor Tekerlemeler – Söylemesi Zor, Kısa ve Uzun Tekerleme Örnekleri
En Zor Tekerlemeler – Söylemesi Zor, Kısa ve Uzun Tekerleme ÖrnekleriHalk edebiyatına özgü bir tür olan tekerlemeler, “ağızda yuvarlanan söz, saçma sapan söz, eş sesli kelimelerle kurulu konuşma" anlamına gelir. Çocukların hem eğlenmesine hem de gelişimine katkı sağlayan tekerlemeler bir çeşit laf cambazlığıdır. Söylenmesi zor olan tekerlemelerin genellikle gerçek yaşamla ilgisi yoktur. Çocukların yanı sıra yanı sıra halk ozanları da şiirlerinde tekerlemelere yer vermiştir. Söylemesi zor, kısa ve uzun tekerleme örnekleri için “En Zor Tekerlemeler” içeriğimizden detaylıca öğrenebilirsiniz.
29.07.2021Eğlence
KKTC Cumhurbaşkanı Tatar'dan TBMM Başkanı Şentop'a 'teşekkür' telefonu
KKTC Cumhurbaşkanı Tatar'dan TBMM Başkanı Şentop'a 'teşekkür' telefonuKuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, TBMM Başkanı Mustafa Şentop'u telefonla arayarak, Azerbaycan Milli Meclisi Genel Kurulu’nda düzenlenen Azerbaycan-Pakistan-Türkiye Meclis başkanları toplantısında yaptığı konuşmasındaki Kıbrıs vurgusundan dolayı teşekkür etti.
29.07.2021Siyaset
Ehliyet Yenileme 2021: Yeni Sürücü Belgesi Yenileme Son Tarih, Ücreti, Gerekli Evraklar ve Randevusu
Ehliyet Yenileme 2021: Yeni Sürücü Belgesi Yenileme Son Tarih, Ücreti, Gerekli Evraklar ve RandevusuYeni ehliyet sistemine geçilmesi ile birlikte eski ehliyetlerin 2021 yılı geçmeden yenilenmesi gerekiyor. Ehliyet yenileme işleminin tarihi geçirildiği takdirde idari para cezası veriliyor. Ehliyet yenilemek için öncelikle randevu alınması gerekiyor. Ehliyet yenileme randevusu Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü üzerinden alınıyor. Gerekli belgeler, başvuru ücreti, son tarih ve randevu sistemi ile ilgili detayları içeriğimizden öğrenebilirsiniz.
29.07.2021Gündem
Müfettiş yardımcısı alınacak
Müfettiş yardımcısı alınacakBasın İlan Kurumu'nun ilan portalı ilan. gov. tr'de yer alan duyuruya göre Türkiye Kömür İşletmeleri Kurumu müfettiş yardımcısı alacak.
29.07.2021Ekonomi
AFAD'dan orman yangınları açıklaması
AFAD'dan orman yangınları açıklamasıAfet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı'nca Antalya'nın Manavgat ilçesinde çıkan orman yangınında 3 vatandaşın hayatını kaybettiği, 1'i ağır, 138 vatandaşın yangından etkilendiği açıklandı. Adana'da 21 alanda çıkan orman yangınlarından 7 vatandaşın etkilendiği bildirildi.
29.07.2021Gündem
TSB'den sel felaketinden etkilenenlere yönelik tavsiye kararı
TSB'den sel felaketinden etkilenenlere yönelik tavsiye kararıTürkiye Sigorta Birliği (TSB) Yönetim Kurulu, Karadeniz bölgesinde yaşanan sel felaketi kapsamında, hasar ödemelerine ilişkin tavsiye kararı aldığını duyurdu.
29.07.2021Ekonomi
Deyimler ve Anlamları: En Çok Kullanılan Deyim Örnekleri
Deyimler ve Anlamları: En Çok Kullanılan Deyim ÖrnekleriKalıplaşmış söz öbekleri olarak da bilinen deyimler kendilerine özgü anlamlar taşır. İfadelerin daha zengin ve kapsamlı aktarılmasına büyük olanak sağlayan deyimler özellikle ilk öğretim derslerinde sıklıkla karşılaşılan konulardan bir tanesidir. Türkçe’de oldukça fazla bulunan deyimlerin birden fazla anlamları bulunmaktadır. Bazı deyimlerin anlamı kolayca anlaşılabilse de bazılarınınkini anlamak zor olabiliyor. Deyimler, anlamları ve örnekleri için içeriğimize göz atabilirsiniz.
29.07.2021Eğitim
'Rahmi Özkan öldü' iddialarına Müge Anlı'dan cevap!
'Rahmi Özkan öldü' iddialarına Müge Anlı'dan cevap!Müge Anlı'nın sunumunu yaptığı programda avukat sıfatı ile katkıda bulunan Rahmi Özkan için bir süredir sosyal medya üzerinden devam eden 'öldü' iddiaları yanıt buldu. Konuyla ilgili kendi sosyal medya hesabı üzerinden yanıt verme gerekliliği duyan Müge Anlı, Avukat Rahmi Özkan öldü iddialarını yazılı bir açıklama ile cevaplandırdı.
29.07.2021Cadde
Giresunspor Yönetim Kurulu Üyesi Zafer Olgun: "Lige renk katacak, yeni zaferler, yeni hikayeler yazacağız"
Giresunspor Yönetim Kurulu Üyesi Zafer Olgun: "Lige renk katacak, yeni zaferler, yeni hikayeler yazacağız"Süper Lig'in yeni ekiplerinden Giresunspor'un yönetim kurulu üyesi Zafer Olgun, alacakları başarılı sonuçlarla adlarından söz ettireceklerine inandıklarını söyledi.
29.07.2021Giresunspor
ABD, ülkeye kaçak sokulan Gılgamış Destanı tabletine resmen el koydu
ABD, ülkeye kaçak sokulan Gılgamış Destanı tabletine resmen el koyduABD İç Güvenlik Bakanlığı, sanat eseri kaçakçılığının "ulusaşırı suç örgütlerinin kâr amacıyla istismar ettiği kazançlı bir suç girişimi" olduğunu belirtiyor.
29.07.2021Dünya
'Bayramda 11 milyon 809 bin biletli yolcu seyahat etti'
'Bayramda 11 milyon 809 bin biletli yolcu seyahat etti'Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, Kurban Bayramı tatili boyunca 11 milyon 809 bin biletli yolcunun hava, kara ve demir yollarını kullanarak, seyahat ettiğini açıkladı.
29.07.2021Ekonomi

Benzer Haber Etiketleri

yangınbalıkesirabdkktctürkiye

Yazılı ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.