Yazışma

Yazışma

Son dakika yazışma haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan yazışma gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan yazışma haber sayfamızda...

Yazışma

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 1.204 yazışma haberi bulunmuştur.
Mektup Örnekleri ve Türleri: Mektup Nedir, Nasıl Yazılır?
Mektup Örnekleri ve Türleri: Mektup Nedir, Nasıl Yazılır? Mektup özellikle geçmiş dönemlerde haberleşme aracı olarak kullanılıyordu. Teknolojinin gelişmesi akıllı cihazlar ve bilgisayarların ardından mektup yerini elektronik mail sistemlerine bıraktı. Eski zamanlar sevgiliye, arkadaşa, aileye ya da herhangi bir kuruma haber vermek ve haber almak için karşılıklı posta yoluyla gönderilirdi. Mektuplar genellikle özel yazılardır ve türlerine göre değişiklik gösterir. Edebi, siyasi, tarih, açık ve resmi gibi tüleri bulunur. Mektup nasıl yazılır? “Mektup Örnekleri ve Türleri” içeriğimizden detaylı bilgi alabilirsiniz.
1.07.2022Gündem
İngiliz ve Almanlar’ın istihbarat savaşları
İngiliz ve Almanlar’ın istihbarat savaşlarıTürkiye’de 2. Dünya Savaşı sırasında cirit atan Alman ve İngiliz istihbarat birimlerinin çalışmalarına ışık tutan belgeler gün yüzüne çıktı.
27.06.2022Gündem
10. Sınıf Edebiyat Ders Kitabı Cevapları: 10. Sınıf Edebiyat Ders Kitabı Biryay Yayınları Cevap Anahtarı 2021-2022
10. Sınıf Edebiyat Ders Kitabı Cevapları: 10. Sınıf Edebiyat Ders Kitabı Biryay Yayınları Cevap Anahtarı 2021-2022Eğitim öğretim hayatında edebiyat dersleri öğrencilerin aldığı derslerden birisidir. Özellikle lise 9. 10. 11. ve 12. sınıf öğrencileri Türk Dili ve Edebiyatı dersleri alırlar. Üniversite giriş sınavı YKS oturumları TYT-AYT gibi merkezi sınavlarda öğrencilerin karşısına çıkan alanlardan bir tanesidir. Ders kitapları her yıl MEB tarafından açıklanan müfredata göre düzenlenmektedir. 10. sınıf edebiyat ders kitabında öğrencilerin kendini geliştirebileceği çeşitli etkinliklerin yanı sıra cevaplayabilecekleri bilgi verici sorular da bulunmaktadır. 2021-2022 yılında 10. sınıf edebiyat ders kitabı Biryay Yayınları cevap anahtarını merak ediyorsanız "10. Sınıf Edebiyat Ders Kitabı Cevapları" içeriğimize göz atabilirsiniz.
18.06.2022Eğitim
Memurlara 3600 ek gösterge tamam
Memurlara 3600 ek gösterge tamamCumhurbaşkanı Erdoğan, tüm memurların ek göstergelerinde 600 puanlık bir yükseltmeye gidileceğini açıkladı. Düzenlemeye göre; ek göstergesi 3600’e çıkan 30 yıllık hizmeti bulunan memurların emekli aylığı bin 234 ile bin 391 lira arasında, emekli ikramiyesi ise 44 bin 500 lira ile 50 bin 150 lira arasında artacak.
7.06.2022Siyaset
Sosyal medya aşkının 50 tonu
Sosyal medya aşkının 50 tonuSosyal medya üzerinden tanışmayla başlayan ve uzun süre yazışarak devam eden flört hareketi sosyal medya aşklarını mercek altına alıyoruz.
5.06.2022Pazar
Şevki Pekin Arşivi SALT Araştırma’da
Şevki Pekin Arşivi SALT Araştırma’daSALT Araştırma, çalışmaları Kalebodur desteğiyle yürütülen ve Türkiye’den önemli mimar ve tasarımcıların arşivlerini içeren Mimarlık ve Tasarım Arşivi kapsamında Şevki Pekin’in (1946-2020) arşivini çevrimiçi erişime açtı...
30.05.2022Vitrin
Johnny Depp-Amber Heard davası sürüyor! 'Depp'le barışmaya çalışırken Elon Musk'la çıkıyordu'
Johnny Depp-Amber Heard davası sürüyor! 'Depp'le barışmaya çalışırken Elon Musk'la çıkıyordu'Aralarında sular durulmayan Johnny Depp ile Amber Heard'ün hesaplaştığı dava sürüyor. Dava kapsamında çifte yakın kaynaklar tanıklık yaptıkça bilinmeyenler gün yüzüne çıkıyor. Karalama davasında son olarak eski menajeri Christian Carino konuştu. Carino'nun söyledikleriyle Heard ile Tesla'nın kurucusu ve artık Twitter'ın yeni sahibi olan Elon Musk'ın ilişkisi masaya yatırıldı.
29.04.2022Cadde
'Beni kimse dolandıramaz' diyen öğretmeni, 27 bin TL dolandırdılar
'Beni kimse dolandıramaz' diyen öğretmeni, 27 bin TL dolandırdılarYalova'da 'Beni kimse kandıramaz' diyen öğretmen Gülay Korkusuz (49), arkadaşının çalınan sosyal medya hesabından paylaşılan yatırım tavsiyesi için verilen numarayı arayınca 27 bin TL dolandırıldı.
23.04.2022Haberler
'Beni kimse dolandıramaz' diyen öğretmeni, 27 bin TL dolandırdılar
'Beni kimse dolandıramaz' diyen öğretmeni, 27 bin TL dolandırdılarYalova'da 'Beni kimse kandıramaz' diyen öğretmen Gülay Korkusuz (49), arkadaşının çalınan sosyal medya hesabından paylaşılan yatırım tavsiyesi için verilen numarayı arayınca 27 bin TL dolandırıldı.
23.04.2022Gündem
Mail Ne Demek? İngilizce Olan Mail Kelimesinin Türkçe Karşılığı Ne Anlama Gelir?
Mail Ne Demek? İngilizce Olan Mail Kelimesinin Türkçe Karşılığı Ne Anlama Gelir?Mail, teknolojinin gelişmesine bağlı olarak dijital hayatta en çok tercih edilen haberleşme kanalıdır. Hızlı ve güvenilir olarak tercih edilen mail, gönderim ve alım yapılabilmesi için hesap açma zorunluluğu bulunmaktadır. Mail ne demek? İngilizce olan mail kelimesinin Türkçe karşılığı ne anlama gelir? İşte, tüm detaylar.
18.04.2022Eğitim
Aylar önce selde kaybolmuştu! Amerika'dan gelecek yanıt sırrı çözecek
Aylar önce selde kaybolmuştu! Amerika'dan gelecek yanıt sırrı çözecekSinop'un Ayancık ilçesinde geçen yıl meydana gelen selde kaybolan ve bir daha haber alınamayan Diyarbakırlı Faruk Adak'ın (26) adına kayıtlı telefonundan birkaç ay sonra bulunduğu WhatsApp gruplarından çıkış yapıldı. Ağabeyinin gruplardan çıktığı tarihi gösteren kız kardeşi Firdevs Adak, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ile görüşüp durumu anlattıklarını, onun da emniyetin siber biriminden destek alınacağını söylediğini belirterek, WhatsApp’ın merkezi Amerika'dan sonuç beklendiğini kaydetti.
15.04.2022Gündem
Öğretmenden öğrencisine mesajla taciz! 00.58'deki yazışmaları böyle savundu
Öğretmenden öğrencisine mesajla taciz! 00.58'deki yazışmaları böyle savunduTekirdağ'ın Şarköy ilçesinde kız öğrencisi E.N.T.'ye (16) cep telefonundan mesajlar gönderen lise öğretmeni Ç.A. (32) hakkında 'çocuğa karşı nitelikli cinsel taciz' suçlamasıyla 6 yıla kadar hapis istemiyle dava açıldı. Öğrencilerine, ‘yavrum, 'kızım', fıstık', öptüm' gibi ifadeler kullandığı belirtilen Ç.A.'nın mesajları şoke etti.
13.04.2022Gündem
Bylock kullanıcısı 20 şüpheli yakalandı
Bylock kullanıcısı 20 şüpheli yakalandıİstanbul'da FETÖ'nün mahrem ve bölge yapılanmasında görevli olduğu belirlenen 20 şüpheli gözaltına aldı.
8.04.2022Gündem
FETÖ'nün Meksika imamı Osman Karaca için karar
FETÖ'nün Meksika imamı Osman Karaca için kararMİT'in yurt dışında yakalayarak Türkiye'ye getirdiği ve FETÖ'nün "Meksika imamı" olduğu iddia edilen Osman Karaca'nın yargılandığı davada karar çıktı. Mahkeme, sanık Osman Karaca'nın "Örgüt üyeliği" suçundan 7 yıl 6 ay hapis cezasına çarptırdı. Karaca hakkında "Uluslararası Casusluk Yapma" suçundan ise beraat kararı verildi.
6.04.2022Gündem
Kayseri’de 'hipnozla işkence' davasında 3 avukata gözaltı
Kayseri’de 'hipnozla işkence' davasında 3 avukata gözaltıKayseri'de 2009 yılında 3 astsubaya hipnozla işkence edilerek ifadelerinin alındığı iddiası ile açılan 'Hipnozla işkence' davası çerçevesinde Kayseri’de 3 avukat gözaltına alındı.
30.03.2022Gündem
Yazılı İletişim Nedir, Özellikleri Nelerdir? Yazılı İletişim Avantajları Nelerdir?
Yazılı İletişim Nedir, Özellikleri Nelerdir? Yazılı İletişim Avantajları Nelerdir?Her zaman iletişime geçmek istenen kişilerle konuşulamayabilir. Ya da resmi kanallardan bir evraka ihtiyaç duyulur ve bunu yazılı olarak iletmek gerekir. Bu gibi durumlarda iletişim kurmanın en kolay yolu yazılı iletişimdir. Bu nedenle sizde, yazılı iletişimin ne olduğunu öğrenebilir, yazılı iletişimin sağladığı avantajlardan yararlanabilirsiniz. Yazılı iletişim nedir, özellikleri nelerdir? Yazılı iletişim avantajları nelerdir sizler için derledik.
22.03.2022Eğitim
Osmanlı Türkçesi Nedir, Özellikleri Nelerdir? Kalın, İnce Ve Okutucu Harfler Hangileridir?
Osmanlı Türkçesi Nedir, Özellikleri Nelerdir? Kalın, İnce Ve Okutucu Harfler Hangileridir?Osmanlı Türkçesi, sıklıkla araştırılan dillerden biridir. Özellikle kullanım anlamı açısından da önem taşıyan diller arasındadır. Bu bakımdan Osmanlı Türkçesinin ne olduğunu öğrenebilir ve özellikleri hakkında da bilgi sahibi olabilirsiniz. Osmanlı Türkçesi nedir, özellikleri nelerdir? Kalın, ince ve okutucu harfler hangileridir tüm detaylarıyla derledik.
22.03.2022Eğitim
Son dakika... 50 ilde FETÖ operasyonu! Çok sayıda gözaltı kararı var
Son dakika... 50 ilde FETÖ operasyonu! Çok sayıda gözaltı kararı var Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı'nca FETÖ/PDY silahlı terör örgütünün Jandarma Genel Komutanlığı mahrem yapılanması, sağlık yapılanması ve polis memurluğundan komiser yardımcılığına geçiş sınavı soruşturmaları kapsamında 50 ilde toplam 158 şüpheli hakkında gözaltı kararı verildi.
22.03.2022Gündem
Samuray kılıcıyla öldürülen Başak Cengiz'in ailesi: En ağır cezayı alması lazım
Samuray kılıcıyla öldürülen Başak Cengiz'in ailesi: En ağır cezayı alması lazımAtaşehir'de sokak ortasında samuray kılıcıyla katledilen Başak Cengiz'in ölümüne ilişkin Cengiz ailesi ilk duruşmanın ardından basın açıklaması yaptı. Anne Beyhan Cengiz, "Mimar Başak Cengiz Türkiye'nin evladı. Türkiye adaletine inanıyorum ilk günden beri. Ben acının, sabrın, özlemin çok ağır olduğu bir imtihandayım" dedi.
25.02.2022Gündem
Didim'de kaybolmuştu... Cansız bedenine Yunanistan'da ulaşıldı
Didim'de kaybolmuştu... Cansız bedenine Yunanistan'da ulaşıldıAydın'ın Didim ilçesinde 6 buçuk ay önce serinlemek için denize giren ve kendisinden haber alınamayan 59 yaşındaki Mesut Çobanoğlu'nun Yunanistan karasularında cansız bedenine ulaşıldı.
23.02.2022Gündem
İş yerinde bu mesajlara aman dikkat! Son karar tümüyle değiştirdi...
İş yerinde bu mesajlara aman dikkat! Son karar tümüyle değiştirdi...WhatsApp yazışmaları delil gösterilerek kovulan bir çalışan, şirkete karşı açtığı işe iade davasını kazandı. Ancak son karar, bu zamana kadar WhatsApp mesajları gerekçe gösterilerek işten çıkarma davalarıyla ilgili akıllarda soru işaretleri bıraktı. Uzmanlar, "Mesajları elde edilme şekli önemli" deyip tüm çalışanları ilgilendiren, dikkat çeken uyarılarda bulundu.
14.02.2022Gündem
Kullanıcı artmadı hisseler çakıldı
Kullanıcı artmadı hisseler çakıldıİsmini değiştirerek Meta yapan sosyal medya devi Facebook'a isim değişikliği yaramadı. Şirketin 18 yıllık tarihinde ilk kez günlük aktif kullanıcı sayısı düştü. TikToK ve YouTube karşısında geliri düşen şirketin borsa değeri 200 milyar dolar eridi
4.02.2022Dünya
‘İzmir’de başkanların istekleri karşılandı’
‘İzmir’de başkanların istekleri karşılandı’AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hamza Dağ, kentte bugüne kadar hem Büyükşehir hem de ilçe belediyeleri tarafından kendilerine iletilen bütün istekleri karşılamaya çalıştıklarını açıkladı
31.01.2022Ege
HDP Diyarbakır Milletvekili Semra Güzel hakkında yeni karar
HDP Diyarbakır Milletvekili Semra Güzel hakkında yeni kararTBMM Anayasa ve Adalet Komisyonu üyelerinden kurulu Karma Komisyon, HDP Diyarbakır Milletvekili Semra Güzel hakkında hazırlanan 2 dokunulmazlık dosyasını görüşmek için toplandı. TBMM Anayasa Adalet Karma Komisyonu HDP Diyarbakır Milletvekili Semra Güzel'in dokunulmazlığını kaldırmak için hazırlık Komisyonu kurulmasına karar verdi.
20.01.2022Siyaset
Zincir marketlerin zam yazışmaları ortaya çıktı! 'Abi bu ne şaka mısınız? Fiyatı neden geri çektiniz'
Zincir marketlerin zam yazışmaları ortaya çıktı! 'Abi bu ne şaka mısınız? Fiyatı neden geri çektiniz'Market fiyatlarına organize şekilde yapılan zam yazışmaları gün yüzüne çıktı. Rekabet Kurumu’ndan 2.7 milyar ceza alan 5 zincir marketle 1 tedarikçinin beraber hareket ettikleri yazışmalara da yansıdı. Yazışmalarda bir tedarikçi, zam yapmayan marketleri uyarıyor.
19.01.2022Ekonomi

Benzer Haber Etiketleri

Yazışma ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.