Yeka

Yeka

Son dakika YEKA haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan YEKA gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan YEKA haber sayfamızda...

Yeka

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 280 yeka haberi bulunmuştur.
TÜREB rüzgar enerjisi yatırımcıları için rehber hazırladı
TÜREB rüzgar enerjisi yatırımcıları için rehber hazırladıTürkiye Rüzgar Enerjisi Birliğince (TÜREB), rüzgar enerjisi alanında yatırım yapmak isteyen yatırımcıların proje geliştirme aşamasından santralin devreye alınmasına kadarki süreçte karşılaşacakları aşamaların ele alındığı "Rüzgar Yatırımcısı Rehberi" yayımlandı.
15.06.2021 Ekonomi
Rüzgar yenilenebilir enerjide payını artırıyor
Rüzgar yenilenebilir enerjide payını artırıyorDünyada en yüksek kapasiteye sahip ikinci temiz enerji kaynağı olan rüzgar enerjisi, geçen yılki rekor kapasite artışıyla yenilenebilir enerjideki payını yüzde 27'ye taşıdı.
14.06.2021Uzmanpara
Bakan Dönmez, Türkiye'nin yenilenebilir enerjinin merkezi olacağını söyledi
Bakan Dönmez, Türkiye'nin yenilenebilir enerjinin merkezi olacağını söylediEnerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, Türkiye'nin yerli ve yenilenebilir enerji politikalarının önemine değinerek, "Artık diyoruz ki Türkiye, hem kaynak, hem teknoloji hem de piyasalar bazında yenilenebilir enerjinin merkez ülkesi olacak." dedi.
11.06.2021Ekonomi
Mini YEKA yarışmalarıyla güneş enerjisi önemli bir yatırım alanına dönüşüyor
Mini YEKA yarışmalarıyla güneş enerjisi önemli bir yatırım alanına dönüşüyorGüneş Enerjisi Sanayicileri ve Endüstrisi Derneği (GENSED) Başkanı Halil Demirdağ, güneş enerjisinde mini Yenilenebilir Enerji Kaynak Alanları (YEKA GES-3) yarışmalarında katılımcı profilinin büyük holdinglerden enerji sektörünün önemli paydaşlarına kadar çeşitli kesimlerden oluşmasının, güneşin artık önemli bir yatırım alanı olarak görüldüğünün göstergesi olduğunu belirtti.
8.06.2021Ekonomi
Enerji Bakanı Dönmez güzel haberi duyurdu: Yeni sondaj kuyusu açabiliriz
Enerji Bakanı Dönmez güzel haberi duyurdu: Yeni sondaj kuyusu açabilirizEnerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, bu yıl içinde Karadeniz'de Sakarya Gaz Sahası'nın güney veya batısında bir sahada daha keşif amaçlı sondaj kuyusu açılabileceğini bildirdi.
7.06.2021Ekonomi
Bakan Dönmez'den 'yenilenebilir enerji' açıklaması
Bakan Dönmez'den 'yenilenebilir enerji' açıklamasıEnerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, Türkiye'nin salgın sürecinde yenilenebilir enerjide büyük aşama kaydettiğini belirterek, "Daha fazla yerli, daha fazla yenilenebilir" diyerek çıktıkları yolda Türkiye'yi yenilenebilir enerjinin teknoloji ve üretim merkezi yapmaya kararlı olduklarını söyledi.
3.06.2021Ekonomi
YEKA RES-3 yarışmaları rüzgarda 2023 hedeflerine bir adım daha yaklaştıracak
YEKA RES-3 yarışmaları rüzgarda 2023 hedeflerine bir adım daha yaklaştıracakTürkiye Rüzgar Enerjisi Birliği Yönetim Kurulu Başkanı Ebru Arıcı, YEKA RES-3 yarışmalarının her ölçekte yatırımcı için başvuru imkanı sağladığını belirterek, "Yakın zamanda rüzgarda 10 bin megavatı kutlayacağız." dedi.
2.06.2021Ekonomi
YEKA RES-3 yarışmalarının ilanı Resmi Gazete'de yayımlandı
YEKA RES-3 yarışmalarının ilanı Resmi Gazete'de yayımlandı Toplam 42 bağlantı bölgesinde Yenilenebilir Enerji Kaynak Alanları Rüzgar Enerjisi Santralleri 3 (YEKA RES-3) yarışmaları yapılacak.
29.05.2021Ekonomi
Bakan Dönmez: Elektrik ve doğal gazda arz güvenliği sorunumuz yok
Bakan Dönmez: Elektrik ve doğal gazda arz güvenliği sorunumuz yokEnerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, "Milli enerji ve maden politikamız çerçevesinde arz güvenliğimizi teminat altına almak için hayata geçirdiğimiz yatırımlarımız her yıl artarak devam ediyor. Bugün artık elektrik ve doğal gazda arz güvenliği sorunumuz olmadığını rahatlıkla söyleyebiliyoruz" dedi.
26.05.2021Ekonomi
Türkiye, Dünya Bankası ile birlikte deniz üstü rüzgar enerjisi potansiyelini ölçecek
Türkiye, Dünya Bankası ile birlikte deniz üstü rüzgar enerjisi potansiyelini ölçecekEnerji ve Tabii Kaynaklar Bakan Yardımcısı Alparslan Bayraktar, Türkiye'nin deniz üstü rüzgar enerjisi potansiyelinden faydalanmak üzere Dünya Bankası ile saha hazırlık ve ölçüm çalışmalarını yürüteceğini bildirdi.
26.05.2021Ekonomi
Bakan Dönmez: Yeni haftaya enerjiyle başlayacağız
Bakan Dönmez: Yeni haftaya enerjiyle başlayacağızEnerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, yarın canlı yayında petrol ve doğal gaz çalışmaları, yenilenebilir enerji ve vadeli elektrik piyasası konularında değerlendirmelerde bulunacağını bildirdi.
23.05.2021Ekonomi
Güneş enerjisinde mini YEKA yarışmaları yarın devam edecek
Güneş enerjisinde mini YEKA yarışmaları yarın devam edecekGüneş enerjisinde mini Yenilenebilir Enerji Kaynak Alanları (YEKA) yarışmalarına ilişkin program kapsamında 24-27 Mayıs'ta toplam 740 megavat kapasite tahsisi için 55 yarışma gerçekleştirilecek.
23.05.2021Ekonomi
Güneş enerjisinde mini YEKA yarışmaları 24 Mayıs'tan itibaren devam edecek
Güneş enerjisinde mini YEKA yarışmaları 24 Mayıs'tan itibaren devam edecekGüneş enerjisinde mini Yenilenebilir Enerji Kaynak Alanları (YEKA) yarışmalarına ilişkin program kapsamında 24-27 Mayıs tarihlerinde 55 yarışma gerçekleştirilecek.
18.05.2021Ekonomi
Depolama ile GES'ler gece karanlığında, RES’ler rüzgar yokken enerji sağlayacak
Depolama ile GES'ler gece karanlığında, RES’ler rüzgar yokken enerji sağlayacakEnerji Sanayicileri ve İş Adamları Derneği (ENSİA) Yönetim Kurulu Başkanı Alper Kalaycı, yenilenebilir enerji sektörünün uzun yıllardır beklediği enerji depolama yönetmeliğiyle birlikte yenilenebilir enerjinin temel zayıflıklarından biri olan depolama sorununun çözüleceğini belirterek, güneş enerjisi santrallerinin (GES) gece karanlığında, rüzgar enerjisi santrallerinin (RES) ise rüzgar yokken enerji sağlayacağını söyledi.
12.05.2021Ekonomi
Bakan açıkladı! 100 bin megavat sınırına yaklaşıldı
Bakan açıkladı! 100 bin megavat sınırına yaklaşıldıEnerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, Yenilenebilir Enerji Kaynak Alanları Güneş Enerjisi Santralleri-3 (YEKA GES-3) yarışmalarına kısıtlamalar nedeniyle ara verildiğini belirterek, "Normalleşme döneminin başlamasıyla birlikte geriye kalan yarışmalarımızı da en kısa sürede tamamlayacağız. Kara alanları için yeni YEKA RES yarışmalarımız için de hazırlıklarımız devam ediyor. Toplam 2 bin megavatlık bir yarışma olacak. Bu yıl içinde, son çeyrekte yarışmalarımızı yapmayı planlıyoruz." dedi.
12.05.2021Ekonomi
Güneş mini YEKA yarışmalarında 4 günde 260 megavat kapasite tahsis edildi
Güneş mini YEKA yarışmalarında 4 günde 260 megavat kapasite tahsis edildiYenilenebilir Enerji Kaynak Alanları Güneş Enerjisi Santralleri-3 (YEKA GES-3) yarışmalarında 4 günde 12 farklı şirkete toplam 260 megavat kapasite tahsis edildi.
30.04.2021Ekonomi
Güneş enerjisinde mini YEKA yarışmalarının son günü tamamlandı
Güneş enerjisinde mini YEKA yarışmalarının son günü tamamlandıYenilenebilir Enerji Kaynak Alanları Güneş Enerjisi Santralleri-3 (YEKA GES-3) yarışmalarının son gününde 4 şirkete 50 megavat kapasite tahsis edildi.
29.04.2021Ekonomi
Güneş enerjisinde mini YEKA yarışmalarının üçüncü günü tamamlandı
Güneş enerjisinde mini YEKA yarışmalarının üçüncü günü tamamlandıYenilenebilir Enerji Kaynak Alanları Güneş Enerjisi Santralleri-3 (YEKA GES-3) yarışmalarının üçüncü gününde 3 şirkete 80 megavat kapasite tahsis edildi.
28.04.2021Ekonomi
Güneş mini YEKA yarışmalarında iki günde 130 megavat kapasite tahsis edildi
Güneş mini YEKA yarışmalarında iki günde 130 megavat kapasite tahsis edildiYenilenebilir Enerji Kaynak Alanları Güneş Enerjisi Santralleri-3 (YEKA GES-3) yarışmalarının ilk iki gününde 6 şirkete toplam 130 megavat kapasite tahsis edildi.
28.04.2021Ekonomi
YEKA GES-3 yarışmaları ertelendi
YEKA GES-3 yarışmaları ertelendiEnerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı, Yenilenebilir Enerji Kaynak Alanları Güneş Enerjisi Santralleri-3 (YEKA GES-3) yarışmalarının ertelendiğini bildirdi.
27.04.2021Ekonomi
Bakan Dönmez yarışma için tarih verdi
Bakan Dönmez yarışma için tarih verdiBakan Dönmez: "Haftaya pazartesi itibarıyla güneş enerjisinde ilk mini Yenilenebilir Enerji Kaynak Alanları yarışmalarımızı gerçekleştireceğiz" dedi.
21.04.2021Haberler
Bakan Dönmez yarışma için tarih verdi
Bakan Dönmez yarışma için tarih verdiBakan Dönmez: "Haftaya pazartesi itibarıyla güneş enerjisinde ilk mini Yenilenebilir Enerji Kaynak Alanları yarışmalarımızı gerçekleştireceğiz" dedi.
21.04.2021Ekonomi
Rüzgar enerjisine 1,6 milyar euro yatırım yapılması bekleniyor
Rüzgar enerjisine 1,6 milyar euro yatırım yapılması bekleniyorTürkiye Rüzgar Enerjisi Birliği Yönetim Kurulu Başkanı Güray Erol, gelecek günlerde duyurulması beklenen 2 bin megavat kapasiteli mini Yenilenebilir Enerji Kaynak Alanları Rüzgar Enerjisi Santrali (mini YEKA RES) projelerine yönelik yatırım tutarının 1,6 milyar euroyu bulabileceğini bildirdi.
27.03.2021Ekonomi
Bakan Dönmez Uludağ Ekonomi Zirvesi'nde konuştu
Bakan Dönmez Uludağ Ekonomi Zirvesi'nde konuştuEnerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, enerji piyasasında hem arz hem de talep tarafının oyuna dahil olmasıyla daha rekabetçi bir ortam oluşturmaya çalıştıklarını belirterek, "Elektrik ve gaz, diğer klasik emtialar gibi günlük, aylık hatta yıllık periyotlarla alınıp satılan bir ürün olmaya başladı. Bunun için gerekli regülasyonlar yapıldı. Oyuncu sayısının katlanarak arttığı, çok daha fazla katılımcılının yer aldığı bir piyasamız var." dedi.
25.03.2021Ekonomi
Rüzgar enerjisinde 2 bin megavatlık mini YEKA planlanıyor
Rüzgar enerjisinde 2 bin megavatlık mini YEKA planlanıyorEnerji ve Tabii Kaynaklar Bakan Yardımcısı Abdullah Tancan, Türkiye'de rüzgar enerjisi kurulu gücünün şubat sonu itibarıyla 9 bin 192 megavata ulaştığını belirterek, "Güneş enerjisi sektöründe yaptığımız mini Yenilenebilir Enerji Kaynak Alanları (YEKA) yarışmalarını, rüzgar enerjisinde de yapmayı düşünüyoruz. 2 bin megavat için mini YEKA RES (Rüzgar enerjisi santrali) yarışması ilan etmeyi planlıyoruz" dedi.
24.03.2021Ekonomi

Benzer Haber Etiketleri

yekaenerjiminirüzgaryarışma

Yeka ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.