Yeka

Yeka

Son dakika YEKA haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan YEKA gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan YEKA haber sayfamızda...

Yeka

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 310 yeka haberi bulunmuştur.
Bakan Dönmez: Karadeniz gazını 2023’e yetiştirmek için çalışıyoruz
Bakan Dönmez: Karadeniz gazını 2023’e yetiştirmek için çalışıyoruzEnerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, Karadeniz gazını 2023’e yetiştirmek için ekiplerin büyük bir gayretle sahada çalıştıklarını belirterek, “Yavuz’un göreve başlamasıyla böylece 3 gemimiz de aynı anda Karadeniz’de çalışmaya başladı" dedi.
22.04.2022Ekonomi
CEO’ya rehber: Enerji faturası nasıl düşer?
CEO’ya rehber: Enerji faturası nasıl düşer?Enerji krizine yeşil çözüm mümkün. Fiyat avantajı, yerlileşme, ihracat; yenilenebilir enerjiyi teşvik ediyor. Küçük çaplı bir rüzgâr santrali yaklaşık 4, güneş enerjisi santrali ise kendini 3 yılda amorti edebiliyor
EPDK'dan enerjide yeni yatırımların önünü açacak kritik karar
EPDK'dan enerjide yeni yatırımların önünü açacak kritik kararEnerjide yeni yatırımların önünü açacak kararları açıklayan Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu (EPDK) Başkanı Mustafa Yılmaz, “Rüzgar ve güneşte 2787 mw’lık yeni kapasite tahsis sürecini tamamladık. En geç 1 buçuk, 2 yıl içinde 5 milyar dolarlık yenilenebilir enerji yatırımını elbirliği ile hayata geçireceğiz inşallah” dedi.
5.03.2022Ekonomi
81 ilde ortak çağrı
81 ilde ortak çağrıElektrik zamlarının iptali için dava açan CHP, bugün de 81 ilde eş zamanlı olarak zamların geri alınması için çağrıda bulunacak. Konuya ilişkin bilgi veren CHP'li Akın, “Fahiş zamların altında ezilen vatandaşın artık tahammülü kalmadı" dedi...
9.02.2022Siyaset
Tekstilci çatıda bankalar sırada
Tekstilci çatıda bankalar sıradaEnerji Yatırımcıları Derneği Başkanı Cem Özkök, tekstil sektöründe çatı panelleri ile güneş enerjisinin kullanılmaya başlandığını belirterek bankacılık sektörünün de şube çatılarına kurulacak sistemlerle elektrik enerjisi üretebileceğini söyledi.
12.01.2022Ekonomi
2022’de enerji fiyatları çokça konuşulacak
2022’de enerji fiyatları çokça konuşulacakTürkiye’nin enerji portföyünün bir taraftan kaynak açısından çeşitlendirilmesi, diğer taraftan mevcut portföyün olabilecek en optimal düzeyde yönetilmesi 2022 yılının en önemli meselesi olacaktır.
3.01.2022Vitrin
Çeşme'den esen rüzgâr Van’a ulaştı
Çeşme'den esen rüzgâr Van’a ulaştıTürkiye, 1998 yılında 1.5 megawatt’lık sembolik bir kapasite ile adım attığı rüzgar enerjisi üretiminde geçen 23 yılda rekorlara imza attı. 1998 yılında ilk kez İzmir’in Çeşme ilçesinde kurulan Germiyan Rüzgar Enerjisi Santrali’nin ardından son santral ise ülkenin en doğusu olan Van’ın Gevaş ilçesinde hizmete alındı. Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, “Elektriğimizin yaklaşık yüzde 10’unu rüzgârdan karşılıyoruz” dedi.
19.12.2021Ekonomi
Son dakika: Cumhurbaşkanı Yardımcısı Oktay'dan asgari ücret açıklaması: Son yılların en yüksek artışını gerçekleştirdik
Son dakika: Cumhurbaşkanı Yardımcısı Oktay'dan asgari ücret açıklaması: Son yılların en yüksek artışını gerçekleştirdikGelen son dakika haberine göre; Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, TBMM Genel Kurulu’nda konuştu. Oktay, "Son yılların en yüksek asgari ücret artışını gerçekleştirdik. Aynı zamanda asgari ücretten gelir ve damga vergisini kaldırarak, iş verenden ilave yükünü aldık." ifadelerini kullandı. Oktay "Sayın Kılıçdaroğlu her ne kadar yadırgamıyoruz dese de çok da sevinmediği anlaşılıyor. Buradan bir kez daha ifade ediyorum, dün olduğu gibi bugün de yarın da; asgari ücretlimizide, memurumuzu da; işçimizi de, emeklimizi de enflasyona karşı ezdirmedik, ezdirmeyeceğiz." sözlerine yer verdi.
17.12.2021Siyaset
Tam kapasiteye 1 yıl önce geçecek
Tam kapasiteye 1 yıl önce geçecekKalyon Karapınar Güneş Enerjisi Santrali için UK Export Finance (İngiliz İhracat Kredi Ajansı), JP Morgan Chase Bank ve 6 Türk bankasıyla 812 milyon dolarlık finansman anlaşması imzalandı.
1.12.2021Ekonomi
Kalyon Enerji'den Karapınar GES için 812 milyon dolarlık finansman anlaşması
Kalyon Enerji'den Karapınar GES için 812 milyon dolarlık finansman anlaşmasıKalyon Enerji, Kalyon Karapınar Güneş Enerji Santrali için 812 milyon dolarlık finansman anlaşması imzaladı. Kalyon Holding Yönetim Kurulu Başkanı Cemal Kalyoncu, "Temiz ve yenilenebilir enerjiye ulaşım hedefini yakalamak için yatırımlarımıza devam ediyoruz. Çünkü biliyoruz ki güneşimiz bir, geleceğimiz bir, enerjimiz milli, geleceğimiz güçlü" dedi.
30.11.2021Ekonomi
Bakan Dönmez duyurdu! 2022'de devreye alınacak
Bakan Dönmez duyurdu! 2022'de devreye alınacakEnerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, Türkiye'de iki sıvılaştırılmış doğal gaz (LNG) terminali ve iki FSRU (yüzer LNG depolama ve gazlaştırma ünitesi) bulunduğunu belirterek, "Üçüncü FSRU tesisini de inşallah 2022'de devreye alacağız." dedi.
10.11.2021Haberler
Bakan Dönmez duyurdu! 2022'de devreye alınacak
Bakan Dönmez duyurdu! 2022'de devreye alınacakEnerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, Türkiye'de iki sıvılaştırılmış doğal gaz (LNG) terminali ve iki FSRU (yüzer LNG depolama ve gazlaştırma ünitesi) bulunduğunu belirterek, "Üçüncü FSRU tesisini de inşallah 2022'de devreye alacağız." dedi.
10.11.2021Ekonomi
Bakan Dönmez: "Yeni müjdeler için gün sayıyoruz"
Bakan Dönmez: "Yeni müjdeler için gün sayıyoruz"Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, Türkiye'nin Karadeniz'de keşfettiği doğal gaz rezervlerine atıfta bulunarak, "Karadeniz’deki keşiflerimizin miktarını ve değerini artıracak yeni müjdeler için gün sayıyoruz." dedi.
9.11.2021Haberler
Bakan Dönmez: Yeni müjdeler için gün sayıyoruz
Bakan Dönmez: Yeni müjdeler için gün sayıyoruzEnerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, Türkiye'nin Karadeniz'de keşfettiği doğal gaz rezervlerine atıfta bulunarak, "Karadeniz’deki keşiflerimizin miktarını ve değerini artıracak yeni müjdeler için gün sayıyoruz." dedi.
9.11.2021Ekonomi
Yenilenebilir enerjide 4 bin megavatlık yarışma tamamlandı
Yenilenebilir enerjide 4 bin megavatlık yarışma tamamlandıTürkiye'de Yenilenebilir Enerji Kaynak Alanı (YEKA) modeliyle bugüne kadar 2 bin megavat güneş ve 2 bin megavat rüzgar olmak üzere toplamda 4 bin megavatlık yarışma tamamlandı.
9.11.2021Ekonomi
Bakan Dönmez Bursa'da mimar ve mühendislerle bir araya geldi
Bakan Dönmez Bursa'da mimar ve mühendislerle bir araya geldiEnerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, son 4 yılda enerji verimliliğine yapılan yatırımlarla senelik 1,2 milyar dolar tasarruf ettiklerini, yan sektörler de eklendiğinde bunun 3,6 milyar dolar seviyesine ulaşarak büyük bir katma değer sağlandığını bildirdi.
5.11.2021Ekonomi
Enerjinin bütçesi yüzde 52 arttı
Enerjinin bütçesi yüzde 52 arttıEnerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı ile ilgili diğer kurumların 2022 bütçesi, bu yıla göre yüzde 52,2 artarak 7 milyar 707 milyon 842 bin liraya yükseldi.
2.11.2021Ekonomi
Enerjinin bütçesi yükseldi
Enerjinin bütçesi yükseldiEnerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı ile ilgili diğer kurumların 2022 bütçesi, bu yıla göre yüzde 52,2 artarak 7 milyar 707 milyon 842 bin liraya yükseldi.
2.11.2021Uzmanpara
Yeşil enerjide rekor rüzgârı
Yeşil enerjide rekor rüzgârıYenilenebilir enerji kapasitesini artıran Türkiye, 25 Ekim’de rüzgârda üretim rekoru kırarak bir günlük elektrik üretiminin beşte birini rüzgârdan karşıladı.
1.11.2021Ekonomi
Bakan Dönmez'den doğal gaz açıklaması
Bakan Dönmez'den doğal gaz açıklamasıEnerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, Türkiye'nin Avrupa ülkelerine kıyasla arz ve tedarik konusunda iyi bir noktada olduğunu belirterek, "Enerji fiyatlarının küresel ekonomileri allak bullak ettiği bir dönemde, maliyet artışlarının vatandaşlarımıza en az seviyede yansıması için elimizden gelen bütün çabayı ortaya koyuyoruz." dedi.
13.10.2021Ekonomi
Güneş enerjisinde yarış başlıyor
Güneş enerjisinde yarış başlıyorGüneş enerjisinde 1500 megavat gücündeki bağlantı kapasitesinin tahsisi amacıyla 23 şehirde 76 Yenilenebilir Enerji Kaynak Alanları (YEKA GES-5) yarışması yapılacak.
1.10.2021Ekonomi
Güneş enerjisinde 23 ilde 76 yarışma düzenlenecek
Güneş enerjisinde 23 ilde 76 yarışma düzenlenecekGüneş enerjisinde 1500 megavat gücündeki bağlantı kapasitesinin tahsisi amacıyla 23 şehirde 76 Yenilenebilir Enerji Kaynak Alanları (YEKA GES-5) yarışması yapılacak.
30.09.2021Ekonomi
Bakan Dönmez'den keşfedilen doğal gaza ilişkin önemli açıklama
Bakan Dönmez'den keşfedilen doğal gaza ilişkin önemli açıklamaEnerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, Karadeniz’de keşfedilen doğal gaz rezervinin, 2027 yılında en yüksek üretim kapasitesine ulaştığında, Türkiye’nin yıllık iç ihtiyacının yaklaşık üçte birini karşılar hale geleceğini söyledi.
27.09.2021Ekonomi
Rüzgar enerjisi proje gücü yıl sonunda 17 bin megavatı aşacak
Rüzgar enerjisi proje gücü yıl sonunda 17 bin megavatı aşacakTürkiye Rüzgar Enerjisi Birliği (TÜREB) Başkanı Ebru Arıcı, yeni rüzgar türbini teknolojileriyle Türkiye'nin rüzgar enerjisi potansiyelinin 100 gigavatı aştığını belirterek, "Rüzgarda bu sene başvuruları alınacak olan ve yıl bitmeden ihalelerinin yapılacağını öngördüğümüz 2 bin megavatlık yeni Yenilenebilir Enerji Kaynak Alanı (YEKA) projeleri ile toplam proje gücümüz 17 bin 520 megavat olacak." dedi.
17.09.2021Ekonomi
Güneş, 3 milyar dolarlık  ithalatın önüne geçecek
Güneş, 3 milyar dolarlık ithalatın önüne geçecekGüneş Enerjisi Sanayicileri ve Endüstrisi Derneği (GENSED) Yönetim Kurulu Başkanı Halil Demirdağ, 3 ilde inşa edilmesi planlanan toplam 1000 megavat kapasiteli Yenilenebilir Enerji Kaynak Alanları (YEKA) güneş enerjisi santrallerinin (GES) 30 yıl işletilmesi halinde 3 milyar dolarlık doğal gaz ve kömür ithalatının önüne geçilebileceğini bildirdi.
16.07.2021Ekonomi

Benzer Haber Etiketleri

Yeka ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.