Yeni Nesil

Yeni Nesil

Son dakika Yeni Nesil haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan Yeni Nesil gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan Yeni Nesil haber sayfamızda...

Yeni Nesil

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 12.000 yeni nesil haberi bulunmuştur.
Gücünü Türk mutfağından alıyor
Gücünü Türk mutfağından alıyorTürk mutfağının yeni nesil temsilcisi Aila’nın Chef de Cuisine görevini üstlenen genç şef Kemal Can Yurttaş, “Bir tarifi yorumlarken en büyük gücümü Türk mutfağının zengin gastronomi mirasından alıyorum” diyor.
16.01.2022Pazar
Metaverse kanunları yazıldı mı?
Metaverse kanunları yazıldı mı?Metaverse’de maruz kalınan siber suçlara karşı hukuki zeminde hak aramak mümkün mü? Bilişim hukuku uzmanı avukatlara sorduk.
16.01.2022Pazar
Hız çağında gülmece
Hız çağında gülmeceMizah herkes için gündelik hayatın içinde bir nefes alma durağı. Bizi güldüren her ne ise çağın getirdikleriyle değişip, evriliyor. Bir dönem sadece çizgide, bir dönem ekranda, sahnede iken şimdi her yerde! Sosyal medyanın etkisi altında süren hayatlarımızda mizah da tek bir “tık”la karşımızda. Çok hızlı gülüyor, çok hızlı unutuyoruz. Ama neye, kime gülüyoruz? Usta isimlere, yeni nesil komedyenlere sorduk.
16.01.2022Pazar
İmamoğlu: Dijital dönüşüme ayak uydurmamız şart
İmamoğlu: Dijital dönüşüme ayak uydurmamız şartTÜSİAD tarafından bu yıl ikincisi düzenlenen “Dijital Türkiye Konferansı”nda konuşan İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, “Halkımızın hızlı ve faydalı hizmet alabilmesi adına her alanda çalışmalarımızı sürdürmeye devam ediyor ve dijital dönüşümün başta katılımcılık olmak üzere hedeflerimize ulaşmak için önemli bir gereklilik olduğuna inanıyoruz. Çağı yakalamak ve hatta önüne geçmek için dijital dönüşüme ayak uydurmamız şart” dedi.
13.01.2022Siyaset
Vestel ve Xperi’den surround iş birliği
Vestel ve Xperi’den surround iş birliğiVestel, Play-Fi çok odalı ses ve surround ses teknolojilerine sahip TV’ler geliştirmek için Xperi Holding Corporation’ın yeni nesil ses, görüntüleme ve sensör teknolojisinde dünya lideri şirketi DTS ile iş birliğine imza attı.
12.01.2022Ekonomi
Rekabet cezasında market yazışmaları açıklanacak
Rekabet cezasında market yazışmaları açıklanacakRekabet Kurumu Başkanı Birol Küle, zincir marketlere kesilen 2.7 milyar liralık rekabet cezasının gerekçeli kararında, marketlerin ortak hareket ettiğine ilişkin yazışmaların, isimler gizlenerek yer alacağını söyledi.
12.01.2022Ekonomi
TRT ortak yapımı filmler gişenin en iyisi
TRT ortak yapımı filmler gişenin en iyisiGişeye damga vuran TRT Ortak Yapımları rekor kırdı. Eren Bülbül’ün doğum gününde 1 Ocak’ta vizyona giren TRT Ortak Yapımı “Kesişme; İyi ki Varsın Eren” bir haftada yaklaşık yarım milyon kişiye ulaşarak 2022’nin en iyi giriş yapan filmi oldu. Yine 7 Ocak’ta vizyona giren TRT Ortak Yapımı “Aslan HÜRKUŞ Kayıp Elmas” da ilk iki günde 60 bini aşkın kişiye ulaşarak pandemi döneminde en iyi açılış yapan animasyon filmi olmayı başardı.
11.01.2022Vitrin
Kimya sektörünün ihracatta yeni hedefi 40 milyar dolar
Kimya sektörünün ihracatta yeni hedefi 40 milyar dolar2021 yılında gerçekleştirdiği 25,4 milyar dolarlık ihracat ile yeni bir rekora imza atan kimya sektörü, yeni dönem için hedef yükseltti. İKMİB Başkanı Pelister, ihracat hedefini 40 milyar dolar olarak açıkladı. Pelister ayrıca yeni dönem birlik başkanlığı için de yeniden aday olduğunu duyurdu.
11.01.2022Ekonomi
Onları anlamayan şirketler çok zorlanacak
Onları anlamayan şirketler çok zorlanacakDünyada alım gücünü çok yakında Z’ler temsil etmeye başlayacak. Bu kuşağın özelliği alışverişi sadece cüzdanları ile değil aynı zamanda vicdanları ile yapmaları. Markaları, çevresel ve sosyal değerle ölçüyorlar.
11.01.2022Ekonomi
Bakan Soylu: Yerli ve milli Biyometrik Veri Yönetim Sistemi, uygulanmaya başladı
Bakan Soylu: Yerli ve milli Biyometrik Veri Yönetim Sistemi, uygulanmaya başladı İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, "Dünyada biz dahil 7 ülkede bulunan, yerli ve milli imkanlarla geliştirilen Biyometrik Veri Yönetim Sistemi, ülke genelinde nüfus müdürlüklerinde bugün itibarıyla uygulanmaya başlandı" dedi.
10.01.2022Gündem
29 Ekim mesajları resimli, kutlama sözleri 2022! En güzel 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı mesajları ve sözleri...
29 Ekim mesajları resimli, kutlama sözleri 2022! En güzel 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı mesajları ve sözleri...29 Ekim mesajları ve Türk Bayraklı sözleri gündemde araştırılıyor. Her sene 29 Ekim tarihinde Cumhuriyet Bayramı büyük bir coşkuyla kutlanıyor. Cumhuriyet Bayramı, Türkiye ve Kuzey Kıbrıs'ta kutlanan bir milli bayramdır. Bu güne özel güzel, resimli ve anlamlı 29 Ekim mesajları ve sözleri paylaşılıyor. İşte 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı mesajları...
10.01.2022Gündem
4,7 milyar sterlin harcandı! Pandeminin akışını değiştirdi...
4,7 milyar sterlin harcandı! Pandeminin akışını değiştirdi...İngiltere'de 4,7 milyar sterlin bütçe ile yaygın kullanımına sunulan hızlı antijen testleri pandeminin akışını değiştirdi. Testlerin pandemiden sonra da kullanılmaya devam edeceği düşünülüyor.
10.01.2022Dünya
Elektronik imza uygulaması bugün 50 ilde başlıyor
Elektronik imza uygulaması bugün 50 ilde başlıyorİçişleri Bakanlığı Nüfus ve Vatandaşlık işleri Genel Müdürlüğü'nce 21 Eylül 2020'de hayata geçirilen 'Hayat Kimliğinle Kolay' projesinin 2'nci adımını oluşturan TC kimlik kartına e-İmza yüklenmesi işlemine bugün 50 ilde başlanıyor.
10.01.2022Haberler
Elektronik imza uygulaması bugün 50 ilde başladı
Elektronik imza uygulaması bugün 50 ilde başladıİçişleri Bakanlığı Nüfus ve Vatandaşlık işleri Genel Müdürlüğü'nce 21 Eylül 2020'de hayata geçirilen 'Hayat Kimliğinle Kolay' projesinin 2'nci adımını oluşturan TC kimlik kartına e-İmza yüklenmesi işlemine bugün 50 ilde başlandı.
10.01.2022Gündem
Gündem her yerde aynı
Gündem her yerde aynıBüyükşehir ve Karşıyaka belediyeleri ile Yaşar Üniversitesi, kentleri tehdit eden iklim krizine karşı atılacak adımların uygulayıcısı oluyor, bu konuda yol gösteriyor
10.01.2022Ege
Elektronik imza uygulamasında yeni dönem yarın başlıyor
Elektronik imza uygulamasında yeni dönem yarın başlıyorİçişleri Bakanlığı Nüfus ve Vatandaşlık işleri Genel Müdürlüğü'nce 21 Eylül 2020'de hayata geçirilen 'Hayat Kimliğinle Kolay' projesinin 2'nci adımını oluşturan TC kimlik kartına e-İmza yüklenmesi işlemine yarın 50 ilde başlanacak.
9.01.2022Haberler
Elektronik imza uygulamasında yeni dönem 10 Ocak Pazartesi günü başlıyor
Elektronik imza uygulamasında yeni dönem 10 Ocak Pazartesi günü başlıyorİçişleri Bakanlığı Nüfus ve Vatandaşlık işleri Genel Müdürlüğü'nce 21 Eylül 2020'de hayata geçirilen 'Hayat Kimliğinle Kolay' projesinin 2'nci adımını oluşturan TC kimlik kartına e-İmza yüklenmesi işlemine 10 Ocak Pazartesi günü 50 ilde başlanacak.
9.01.2022Ekonomi
NASA canlı yayınladı! 'James Webb' son şeklini aldı
NASA canlı yayınladı! 'James Webb' son şeklini aldıABD Ulusal Havacılık ve Uzay Dairesi’nin (NASA), uzaya fırlattığı en güçlü uzay teleskobu olan James Webb ayna açılışını tamamlayarak son şeklini aldı.
8.01.2022Teknoloji
Atatürk'ün 19 Mayıs sözleri ve resimleri, görselleri! 19 Mayıs mesajları 2022, Atatürk fotoğrafları ve 19 Mayıs Atatürk sözleri...
Atatürk'ün 19 Mayıs sözleri ve resimleri, görselleri! 19 Mayıs mesajları 2022, Atatürk fotoğrafları ve 19 Mayıs Atatürk sözleri...19 Mayıs ile ilgili resimler gündemde. 19 Mayıs Atatürk sözleri ve resimleri gündemde araştırılan konular arasında bulunuyor. Önemli ve anlamlı bir gün olan 19 Mayıs tarihine çok kısa bir süre kaldı. Ulu önder Mustafa Kemal Atatürk 19 Mayıs tarihinde Bandırma Vapuru ile Samsun'a çıkmıştır. Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı olarak geçen 19 Mayıs tarihine az bir zaman kala 19 Mayıs Atatürk sözleri ve resimleri araştırılıyor. 19 Mayıs Atatürk sözleri...19 Mayıs Atatürk resimleri ve görselleri...
8.01.2022Gündem
Bakan Kurum'dan 'sıfır atık sistemi' açıklaması
Bakan Kurum'dan 'sıfır atık sistemi' açıklamasıÇevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, AK Parti Ankara İl Başkanlığı'nın Antalya'da düzenlediği Koordinasyon Toplantısı'nda, Ankara Büyükşehir Belediyesi yönetimini eleştirdi. Kurum, "Görüyoruz ki 'Ankara'yı güzelleştireceğiz' dediler; parkları, rekreasyon alanlarını yeşilsiz bıraktılar, kaderine terk ettiler. 'Borç almayacağız' dediler, milyonlarca avro kredi kullandılar. Ankara'yı kışta kara, yazda susuzluğa, sabah saatlerinde trafiğe, günün her saatinde çevre kirliliğine, salgında virüse terk ettiler" dedi.
8.01.2022Ekonomi
Oppo Watch Free incelemesi
Oppo Watch Free incelemesiOppo, akıllı saatlerine yeni bir model daha ekledi. Geçtiğimiz aylarda Oppo Band Sport’u incelemiş ve özelliklerini yakından incelemiştik. Bu akıllı bilekliğin üzerinden çok geçmeden bu kez Oppo Watch Free karşımıza geldi. İşte Oppo'nun yeni akıllı saatinin vurucu özellikleri...Sponsorlu içerik
7.01.2022Teknoloji
F-35'lerin uçuşları kaza sonrası askıya alındı! Dev Asya ülkesi soruşturma başlatıyor
F-35'lerin uçuşları kaza sonrası askıya alındı! Dev Asya ülkesi soruşturma başlatıyorGüney Kore Hava Kuvvetleri, Salı günü kalp durduran bir olayın ardından tüm F-35A hayalet avcı uçağı filosunu yere indirme kararı aldı. Teknolojisi ve güvenilirliği hakkında şüpheler oluşmaya başlayan yeni nesil jetin, kısa ama kazalarla dolu bir geçmişi var.
7.01.2022Dünya
Karaismailoğlu: Uzayda da Türkiye gücünü bütün dünyaya hissettiriyor
Karaismailoğlu: Uzayda da Türkiye gücünü bütün dünyaya hissettiriyorUlaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, “Uzayda da Türkiye gücünü bütün dünyaya hissettiriyor. 20 yıl önce 'Türkiye 1 yılda uzaya 2 uydu gönderecek' denilse gülerlerdi. 2021 yılında pandemi koşullarına rağmen Türkiye hem bu kadar yatırım yapıyor hem uzaya 2 uydu gönderiyor" dedi.
7.01.2022Ekonomi
Türk teknoloji girişimleri Las Vegas’ta dünya sahnesine çıktı!
Türk teknoloji girişimleri Las Vegas’ta dünya sahnesine çıktı!ABD’nin Las Vegas şehrinde düzenlenen dünyanın en büyük teknoloji fuarı CES’te, Türk teknoloji girişimcileri için İstanbul Kalkınma Ajansı’nın desteğiyle (İSTKA) kurulan pavilyonda 28 startup yeni ürün ve teknolojilerini ilk kez tanıtıyor. 159 ülkeden 2.100’den fazla teknoloji şirketinin katıldığı fuarda, Türk start-up’lar dünyayı Türkiye’nin teknolojisi ile buluşturuyor.
6.01.2022Teknoloji
Savunma sanayii için tarihi gün! Bugün açılacak
Savunma sanayii için tarihi gün! Bugün açılacakTürk savunma sanayiinin marka projelerinden biri olan Milli Muharip Uçak (MMU) için geri sayım sürüyor. Milli Muharip Uçak Mühendislik Merkezi'nin de aralarında bulunduğu tesisler bugün Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın da katılması beklenen törenle açılacak.
6.01.2022Ekonomi

Benzer Haber Etiketleri

Yeni Nesil ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.