Yeniden Değerleme Oranı

Yeniden Değerleme Oranı

Son dakika yeniden değerleme oranı haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan yeniden değerleme oranı gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan yeniden değerleme oranı haber sayfamızda...

Yeniden Değerleme Oranı

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 610 yeniden değerleme oranı haberi bulunmuştur.
KIŞ LASTİĞİ ZORUNLULUĞU TARİHLERİ: 2024 kış lastiği zorunluluğu ne zaman bitiyor?
KIŞ LASTİĞİ ZORUNLULUĞU TARİHLERİ: 2024 kış lastiği zorunluluğu ne zaman bitiyor? Ticari araçlar için kış lastiği takma zorunluluğu, İstanbul için 25 Kasım'da, Türkiye genelinde ise 1 Aralık'ta başlamıştı. Zorunlu olduğu halde araçlarına kış lastiği taktırmayanlar ise cezai işlemle karşı karşıya kalıyor. Kış lastiği taktırmama cezası, Hazine ve Maliye Bakanlığınca yeniden değerleme oranı çerçevesinde güncelleniyor. Peki, kış lastiği takma zorunluluğu ne zaman bitiyor?
5.03.2024 Bilgi Rehberi
Mülkünü kiraya verenler dikkat: İnceleme yapılacak! Kira gelirinde 21 bin TL detayı
Mülkünü kiraya verenler dikkat: İnceleme yapılacak! Kira gelirinde 21 bin TL detayı Konut ve iş yeri kiraları için harekete geçildi. Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, kira geliri elde etme potansiyeline sahip 4.5 milyon konutun analiz edildiğini söyledi. Peki 10 bin TL ve 20 bin TL aylık kira geliri olan bir kişi ne kadar vergi ödüyor? İşte kira gelirinde 21 bin TL detayı...
25.01.2024 Ekonomi
Engelli Araç Limiti 2024: Sıfır Engelli Araç Limiti Ne Kadar?
Engelli Araç Limiti 2024: Sıfır Engelli Araç Limiti Ne Kadar? Engelli araç limiti, engelli vatandaşların Özel Tüketim Vergisi (ÖTV) ödemeden satın alabilecekleri araçların fiyatını belirleyen bir kriterdir. Her yıl yeniden değerleme oranına göre güncellenen engelli araç limiti 2024 yılında da artış göstermiştir. Engelli araç almak isteyen vatandaşların yerine getirmesi gereken bazı koşullar vardır. Engelli araç limiti ne kadar? Engelli araç alım şartları nelerdir? İşte detaylar...
5.01.2024 Ekonomi
Kalem kalem yeni harç ve tarifeler! 2024 trafik cezaları, cep telefonu kaydı...
Kalem kalem yeni harç ve tarifeler! 2024 trafik cezaları, cep telefonu kaydı... Yeni yılla birlikte yürürlüğe giren düzenlemelerle köprü geçişinden cep telefonu kaydına, değerli kâğıtlardan trafik cezalarına kadar birçok şeye zam geldi.
3.01.2024 Ekonomi
Ticaret Bakanlığı'ndan ithalat düzenlemesi
Ticaret Bakanlığı'ndan ithalat düzenlemesi Ticaret Bakanlığı, pek çok ürün grubunun, güvenli şekilde piyasaya girmesi için ithalat aşamasında yürütülen denetimleri düzenledi.
2.01.2024 Ekonomi
2024 yılı için ehliyet ve pasaport harçları da belli oldu! İşte zamlı fiyatlar
2024 yılı için ehliyet ve pasaport harçları da belli oldu! İşte zamlı fiyatlar Resmi Gazete'de yayımlandı! Pasaport ve ehliyet alacaklar dikkat! Tebliğ ve harçlara da yüzde 58,46 oranında zam geldi. Yeniden değerleme oranı olarak açıklanan yüzde 58,46'lık oran ehliyet ve pasaportta ödenen harçlar için de uygulanıyor. Yurt dışından gelen cep telefonları için ödenen harç paraları da değişti. İşte 2024 yılında ödenecek o rakamlar...
30.12.2023 Ekonomi
Araç sahipleri dikkat! Yeni MTV tarifesi belli oldu! Hangi araç ne kadar Motorlu Taşıtlar Vergisi verecek?
Araç sahipleri dikkat! Yeni MTV tarifesi belli oldu! Hangi araç ne kadar Motorlu Taşıtlar Vergisi verecek? Araç sahipleri bu haber sizi yakından ilgilendiriyor. 2024 yılına ilişkin Motorlu Taşıtlar Vergisi zamları Resmî Gazete’de yayımlandı. Yeni tarifeyi tek tek sizler için derledik. 1 Ocak’tan itibaren uygulanacak Motorlu Taşıtlar Vergisi (MTV) tutarları için yeniden değerleme oranı yüzde 58,46 olarak belirlendi. İşte merak edilen detaylar...
30.12.2023 Ekonomi
2024 Motorlu Taşıtlar Vergisi (MTV) tarifesi belirlendi! Hangi araç ne kadar MTV ödeyecek?
2024 Motorlu Taşıtlar Vergisi (MTV) tarifesi belirlendi! Hangi araç ne kadar MTV ödeyecek? 2024 yılına ilişkin Motorlu Taşıtlar Vergisi zamları Resmî Gazete’de yayımlandı. 1 Ocak’tan itibaren uygulanacak Motorlu Taşıtlar Vergisi tutarları 2023 yılı için yeniden değerleme oranı yüzde 58,46 olarak belirlendi. İşte detaylar
31.12.2023 Ekonomi
Yenilemek için son iki gün! Ücretler değişiyor, kimlik, sürücü belgesi, pasaportlar...
Yenilemek için son iki gün! Ücretler değişiyor, kimlik, sürücü belgesi, pasaportlar... 2024 yılına sayılı günler kala kimlik, sürücü belgesi ve pasaportlar yenileniyor. Söz konusu belgelerin yenileme ücretlerinin yeniden değerleme oranında yükselmesi bekleniyor.
28.12.2023 Ekonomi
Son dakika: Çalışan emekliye 5 bin TL ikramiye yasalaştı
Son dakika: Çalışan emekliye 5 bin TL ikramiye yasalaştı TBMM Genel Kurulu'nda, çalışan emekliye 5 bin TL ikramiye ödenmesine ilişkin düzenlemeyi de içeren teklif, kabul edilerek yasalaştı.
27.12.2023 Ekonomi
Tüketici heyeti için limit artıyor! Nasıl ve ne zaman başvurulur? Kimler yetkili?
Tüketici heyeti için limit artıyor! Nasıl ve ne zaman başvurulur? Kimler yetkili? Tüketici Hakem Heyeti’ne yapılacak başvurularda 2024 yılı için parasal sınır 104 bin lira olarak belirlendi. Önümüzdeki sene tüketiciler, 104 bin lira altındaki alışverişlerde yaşadıkları uyuşmazlıklar için ilçe veya il tüketici hakem heyetlerine başvuracak.
21.12.2023 Ekonomi
2024 ARAÇ MUAYENE ÜCRETLERİ: Otomobil, Motosiklet, Kamyon araç muayene ücreti kaç liraya yükselecek?
2024 ARAÇ MUAYENE ÜCRETLERİ: Otomobil, Motosiklet, Kamyon araç muayene ücreti kaç liraya yükselecek? 2024 yılı için geri sayım devam ediyor. Yeniden değerleme oranına göre belirlenen araç muayene ücretlerine yeni yıl itibariyle herhangi bir değişiklik yaşanmazsa % 58,46 zam gelecek. Zamla birlikte araç muayene ücretleri de farklılık gösterecek. Peki 2024 araç muayene ücreti kaç lira olacak?
20.12.2023 Bilgi Rehberi
‘Torba teklif’ bütçe sonrası yasalaşacak
‘Torba teklif’ bütçe sonrası yasalaşacak Çalışan emeklilerin 5 bin lira ikramiye alma umuduyla bekledikleri torba teklifin yasalaşması, TBMM Genel Kurulu’nda 11 Aralık’ta başlayacak ve 24 Aralık’a kadar devam edecek 2024 yılı bütçe görüşmeleri nedeniyle yılın son haftasına kaldı. Henüz 42 maddesi kabul edilen 86 maddelik teklifin bütçe görüşmelerinin hemen ardından ele alınması durumunda dahi ikramiye ödemelerinin yeni yıla sarkması bekleniyor.
9.12.2023 Ekonomi
Zorunlu kış lastiği uygulaması bugün başlıyor
Zorunlu kış lastiği uygulaması bugün başlıyor Ticari araçlar için kış lastiği kullanım zorunluluğu bugün başlayacak.
1.12.2023 Ekonomi
2024'te hangi harç ne kadar olacak? İşte liste
2024'te hangi harç ne kadar olacak? İşte liste Vergi ve harçlar, ekim ayı enflasyon verilerinin TÜİK tarafından açıklanmasıyla birlikte yeni yılda zamlanacak.
26.11.2023 Ekonomi
Yeniden değerleme oranı Resmi Gazete'de yayımlandı
Yeniden değerleme oranı Resmi Gazete'de yayımlandı Resmi Gazete'de yayımlanan Vergi Usul Kanunu Genel Tebliği'ne göre, yeniden değerleme oranı 2023 yılı için yüzde 58,46 olarak tespit edildi.
25.11.2023 Ekonomi
2024 Pasaport ücretleri ne kadar olacak? Yeniden değerleme oranı kaç çıkacak, yeni pasaport ücretleri ve defter parası kaç TL yapılacak?
2024 Pasaport ücretleri ne kadar olacak? Yeniden değerleme oranı kaç çıkacak, yeni pasaport ücretleri ve defter parası kaç TL yapılacak? Pasaport ücretleri ile ilgili gelişmeler merak ediliyor. 1-2-3 ve 10 yıllık pasaport ücretlerinin yeni yılda ne kadar olacağı ve bir artış olup olmayacağı merak ediliyor. Ekim ayı enflasyon rakamları sonrasında yeniden değerleme oranına gözler çevrildi. Peki pasaport ücretleri ne kadar, yeni yılda 1-2-3 ve 10 yıllık pasaport ve defter ücretleri ne kadar olacak?
4.11.2023 Bilgi Rehberi
Vergi ve harçlarda artış oranı netleşti! MTV, telefon harcı, trafik cezası...
Vergi ve harçlarda artış oranı netleşti! MTV, telefon harcı, trafik cezası... 2024’te uygulanacak yeniden değerleme oranı, ekim enflasyonunun açıklanmasıyla netleşti. Yeni yılda vergi, harç, MTV, araç muayene ücreti, emlak vergisi gibi ödemeler yüzde 58.46 oranında artacak.
4.11.2023 Ekonomi
Vergi, harç ve cezalardaki artışı etkileyen yeniden değerleme oranı belli oldu
Vergi, harç ve cezalardaki artışı etkileyen yeniden değerleme oranı belli oldu Vergi, harç ve cezalardaki artışı belirleyen yeniden değerleme oranı 2024 yılı için yüzde 58,46 oldu.
3.11.2023 Ekonomi
'Vergi zamları öne çekiliyor' iddialarına GİB'den yanıt
'Vergi zamları öne çekiliyor' iddialarına GİB'den yanıt Gelir İdaresi Başkanlığı (GİB) yeniden değerleme oranında vergi, harç, ceza tutarlarının artırıldığı hatta bunun ek MTV’yi de kapsadığı şeklinde yapılan haberlere ilişkin bir açıklama yaptı.
10.10.2023 Ekonomi
Zam oranı netleşiyor! Memur, emekli ve asgari ücret artışı için kritik tarih
Zam oranı netleşiyor! Memur, emekli ve asgari ücret artışı için kritik tarih Memur, emekli ve asgari ücretlinin alacağı zammı belirleyecek en kritik parametrelerden biri de enflasyon rakamları. Yarın Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK), mayıs ayı enflasyon verilerini açıklayacak. Peki enflasyonda beklentiler neler?
4.06.2023 Ekonomi
Asgari ücret için geri sayım başladı: Kritik tarih 5 Haziran!
Asgari ücret için geri sayım başladı: Kritik tarih 5 Haziran! Asgari ücrette gözler bugün açıklanacak olan yeni kabinede olacak. Kritik tarih ise 5 Haziran. Pazartesi günü açıklanacak olan enflasyon rakamlarının ardından asgari ücrette olası rakamlarda ortaya çıkmış olacak. Peki asgari ücrette ve enflasyon rakamlarında beklenti ne? İşte detaylar...
3.06.2023 Ekonomi
‘Mali müşavirler sıkıntı yaşıyor’
‘Mali müşavirler sıkıntı yaşıyor’ Serbest Muhasebecilik, Serbest Muhasebeci Mali Müşavirlik ve Yeminli Mali Müşavirlik Asgari Ücret Tarifesinde yüzde 85 artış yapıldı. Buna karşın artan maliyetler nedeniyle mali müşavirler ve yeminli mali müşavirler kararın gözden geçirilmesini ve en az yeniden değerleme oranı olan yüzde 122 oranında artış yapılmasını istedi.
9.01.2023 Ekonomi
Bugün itibarıyla ÖTV muafiyetinde limit değişti
Bugün itibarıyla ÖTV muafiyetinde limit değişti Özel Tüketim Vergisi (ÖTV) muafiyet limiti yeni yılın son gününde artırıldı. Böylece, söz konusu limit yüzde 122 oranında artarak 450 bin 500 liradan 1 milyon 4 bin 200 liraya çıktı. Yeni limit sayesinde, artık c-segment sedan ve c-segment SUV'ların da muafiyetli satışının önü açılmış oldu.
1.01.2023 Ekonomi
Trafik cezaları değişti: Bugünden itibaren geçerli olacak
Trafik cezaları değişti: Bugünden itibaren geçerli olacak 2023 yılı için uygulanacak trafik cezaları belli oldu. Cezalar bugünden itibaren geçerli olacak. Peki hangi ceza ne kadar arttı? İşte detaylar...
1.01.2023 Ekonomi

Benzer Haber Etiketleri

Yeniden Değerleme Oranı ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.