Yer Altı

Yer Altı

Son dakika yer altı haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan yer altı gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan yer altı haber sayfamızda...

Yer Altı

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 24.357 yer alti haberi bulunmuştur.
Bakan Dönmez'den 'rüzgar enerjisi' açıklaması!
Bakan Dönmez'den 'rüzgar enerjisi' açıklaması!Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, Türkiye'nin toplam enerji kurulu gücünün yüzde 53'ünün yenilenebilir enerji kaynaklarından oluştuğunu belirterek, "Hedefimiz, önümüzdeki 10 yılda 10 gigavat güneş ve 10 gigavat rüzgar enerjisi üretim kapasitesi eklemek." dedi.
24.06.2021 Ekonomi
Bakan Dönmez duyurdu! Cuma günü açılıyor...
Bakan Dönmez duyurdu! Cuma günü açılıyor...Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, Türkiye'nin doğal gazda kaynak çeşitliliğini sıvılaştırılmış doğal gaz (LNG) ve FSRU (Yüzer Depolama ve Gazlaştırma Tesisi) projeleriyle artırdığını belirterek, cuma günü Hatay Dörtyol'da Ertuğrul Gazi FSRU Tesisi resmi açılış töreninin gerçekleştirileceğini söyledi.
23.06.2021Ekonomi
Adın geçer şiiri - Dursun Ali Erzincanlı
Adın geçer şiiri - Dursun Ali ErzincanlıDursun Ali Erzincanlı, Abdurraman Şerif Beygu İlköğretim Okulu’nu bitirdikten sonra, bir bölümü Gürcükapı Camii’nde, diğer bölümü de Erzurum Müftülüğü’nde olmak üzere üç yıl Kur’an kursunda öğrenim gördü. Erzurum İmam Hatip Lisesi’ni bitirdi. 1992 yılında İstanbul Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Arşivcilik Bölümü’nü kazanması nedeniyle ailesiyle birlikte İstanbul’a geldi. Üniversite öğreniminin ilk yılında Yönetmen Mesut Uçakan’ın yanında çalışmaya başlayan Erzincanlı, Kelebekler Sonsuza Uçar ve Ölümsüz Karanfiller sinema filmlerinde sanat grubunda görev aldı. Özel radyoların yayın hayatına girmesinden kısa bir süre sonra radyoculuk kariyeri başladı. 2000'li yıllarla birlikte şair eserlerini bestelemeye başladı.
23.06.2021Şiirler
Japonya'dan Avrupa'ya 'Çin ile mücadele' çağrısı
Japonya'dan Avrupa'ya 'Çin ile mücadele' çağrısıJaponya Savunma Bakanı Kişi Nobuo, Avrupa'ya Çin ile daha etkili mücadele için Hint Pasifik'te daha güçlü askeri varlık bulundurması çağrısında bulundu.
21.06.2021Dünya
Enerji haritasında 'yeşil'in payı artıyor
Enerji haritasında 'yeşil'in payı artıyorYenilenebilir enerji kurulu gücündeki artışla dünya sıralamasında basamakları hızla tırmanan Türkiye'nin temiz enerji haritasında, İzmir rüzgar, Konya güneş, Aydın jeotermal, Şanlıurfa hidroelektrik ve İstanbul biyokütle kapasitesiyle lider şehirler olarak öne çıkıyor.
21.06.2021Uzmanpara
Türkiye'nin enerji haritasında 'yeşil'in payı artıyor
Türkiye'nin enerji haritasında 'yeşil'in payı artıyorYenilenebilir enerji kurulu gücündeki artışla dünya sıralamasında basamakları hızla tırmanan Türkiye'nin temiz enerji haritasında, İzmir rüzgar, Konya güneş, Aydın jeotermal, Şanlıurfa hidroelektrik ve İstanbul biyokütle kapasitesiyle lider şehirler olarak öne çıkıyor.
21.06.2021Ekonomi
‘2023’e kadar 150 yer altı  barajını bitireceğiz’
‘2023’e kadar 150 yer altı barajını bitireceğiz’Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, yağmur sularının biriktirilmesi amacıyla 2023 yılına kadar 150 yer altı barajının yapımının tamamlanacağını söyledi.
18.06.2021Ekonomi
Tıkır tıkır çalışıyoruz teker teker bitiriyoruz
Tıkır tıkır çalışıyoruz teker teker bitiriyoruzSon iki yıldır ses getiren yatırımlarıyla kente damga vuran Kuşadası Belediyesi, Aydın Büyükşehir Belediyesi işbirliğinde yaşama geçirilen projeleriyle de dikkat çekiyor...
18.06.2021Ege
Afyonkarahisar'da oluşan yarın giderek büyüyor
Afyonkarahisar'da oluşan yarın giderek büyüyorAfyonkarahisar Bolvadin ilçesinde, köye ulaşımı sağlayan yolun 2 noktası ile çevredeki tarım arazilerinde sağanak nedeniyle oluşan yarık büyüyerek, yaklaşık 2 kilometreye ulaştı. Afyon Kocatepe Üniversitesi (AKÜ) Deprem Uygulama ve Araştırma Merkezi (DUAM) Müdürü Doç. Dr. Çağlar Özkaymak, yarığın son 20 yıl içinde yer altı su seviyesinin düşmesinin sonucu oluştuğunu belirterek, bu durumun bölgede yıkıcı depremin habercisi olmadığına işaret etti.
17.06.2021Haberler
Afyon'da oluşan derin yarıklar korkuttu! Gitgide büyüyor
Afyon'da oluşan derin yarıklar korkuttu! Gitgide büyüyorAfyonkarahisar Bolvadin ilçesinde, köye ulaşımı sağlayan yolun 2 noktası ile çevredeki tarım arazilerinde sağanak nedeniyle oluşan yarık büyüyerek, yaklaşık 2 kilometreye ulaştı. Afyon Kocatepe Üniversitesi (AKÜ) Deprem Uygulama ve Araştırma Merkezi (DUAM) Müdürü Doç. Dr. Çağlar Özkaymak, yarığın son 20 yıl içinde yer altı su seviyesinin düşmesinin sonucu oluştuğunu belirterek, bu durumun bölgede yıkıcı depremin habercisi olmadığına işaret etti.
17.06.2021Gündem
Afyon'da korkutan yarık! Giderek büyüyor
Afyon'da korkutan yarık! Giderek büyüyorAfyonkarahisar Bolvadin ilçesinde, köye ulaşımı sağlayan yolun 2 noktası ile çevredeki tarım arazilerinde sağanak nedeniyle oluşan yarık büyüyerek, yaklaşık 2 kilometreye ulaştı. Afyon Kocatepe Üniversitesi (AKÜ) Deprem Uygulama ve Araştırma Merkezi (DUAM) Müdürü Doç. Dr. Çağlar Özkaymak, yarığın son 20 yıl içinde yer altı su seviyesinin düşmesinin sonucu oluştuğunu belirterek, bu durumun bölgede yıkıcı depremin habercisi olmadığına işaret etti.
17.06.2021Gündem
ASELSAN doğal kaynakların korunması için harekete geçti
ASELSAN doğal kaynakların korunması için harekete geçtiCumhurbaşkanlığı İnsan Kaynakları Ofisi (CBİKO) önderliğinde ASELSAN iş birliğiyle düzenlenen "Ülkemizdeki Kullanıma Uygun Su Miktarı Nasıl Artırılır?" konulu proje yarışmasına başvurular, 13 Ağustos'a kadar sürecek.
16.06.2021Ekonomi
Halkı tedirgin eden manzara! Nedeni araştırılıyor
Halkı tedirgin eden manzara! Nedeni araştırılıyorAfyonkarahisar'ın Bolvadin ilçesinde yaklaşık 1 kilometre uzunluğunda, derinliği yer yer 1-2 metreyi bulan yarık oluştu. Yarığın nasıl ortaya çıktığıyla ilgili inceleme başlatıldı.
15.06.2021Gündem
Bir garip yer altı kasabası Coober Pedy
Bir garip yer altı kasabası Coober PedyCoober Pedy, Avustralya'da çölün ortasında bir kasaba. Binlerce kişinin yaşadığı bu yerleşim yerini özel kılan ise yerin altında olması. Bir yıldır burada bulunan binlerce insan yerin altında inşa edilen yapılarda yaşamayı tercih ediyor. Üstelik bunun çok da ilginç bir nedeni var.
14.06.2021Tatil
Tarihi Yarımada'nın altında botla keşif! Üstü kadar altı da gizemli
Tarihi Yarımada'nın altında botla keşif! Üstü kadar altı da gizemliTopkapı Sarayı, Ayasofya Camii ve Aya İrini Kilisesi gibi önemli yapıların bulunduğu Tarihi Yarımada'nın altındaki gizemli yapılar, bir bölümü botla yapılan yolcukla görüntülendi
13.06.2021Gündem
Yer altı maden işletmelerine destek verilmesine ilişkin kararda değişiklik
Yer altı maden işletmelerine destek verilmesine ilişkin kararda değişiklikYer Altı Maden İşletmelerinde Meydana Gelen Maliyet Artışlarının Karşılanması Amacıyla Destek Verilmesine İlişkin Karar'da değişikliğe gidildi.
12.06.2021Ekonomi
Bakan Pakdemirli: Bu yıl yaklaşık 1,6 milyon dekar araziyi sulamaya açmayı hedefliyoruz
Bakan Pakdemirli: Bu yıl yaklaşık 1,6 milyon dekar araziyi sulamaya açmayı hedefliyoruzTarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’nin hızlı karar alma mekanizması sayesinde son 3 yılda su alanında 41 milyar liranın üzerinde yatırım yaptıklarını belirterek, bu yıl da yaklaşık 1,6 milyon dekar araziyi sulamaya açmayı hedeflediklerini söyledi.
11.06.2021Siyaset
Bu yıl 1,6 milyon dekar arazi sulamaya açılacak
Bu yıl 1,6 milyon dekar arazi sulamaya açılacakTarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’nin hızlı karar alma mekanizması sayesinde son 3 yılda su alanında 41 milyar liranın üzerinde yatırım yaptıklarını belirterek, bu yıl da yaklaşık 1,6 milyon dekar araziyi sulamaya açmayı hedeflediklerini söyledi.
11.06.2021Ekonomi
Jeopolitik Konum Nedir? Özellikleri Ve Sonuçları Nelerdir?
Jeopolitik Konum Nedir? Özellikleri Ve Sonuçları Nelerdir?Jeopolitik konum coğrafyanın önemli konuları arasında yer almaktadır. Bu nedenle de en sık araştırılan konulardan biridir. Sınavlarda da sıklıkla çıktığı için öğrencilerin bilmesi gereken konular arasında yer almaktadır. Jeopolitik konum nedir? Özellikleri ve sonuçları nelerdir? İşte, tüm detaylar.
10.06.2021Eğitim
Hidroloji Nedir, Neyi İnceler? Hidroloji Mühendisi Ne İş Yapar?
Hidroloji Nedir, Neyi İnceler? Hidroloji Mühendisi Ne İş Yapar?Hidroloji pek çok kişinin merak ettiği bir konudur. Hidroloji hakkında araştırma yapan bireyler, neyi incelediği hakkında doğru bilgilere ulaşmak istiyor. Hidrolojinin tam olarak ne olduğu ve hangi alanda incelemeler yaptığı kişiler tarafından merak ediliyor. Hidroloji mühendisinin ne iş yaptığı da kişilerce merak edilen bir bilgidir. Hidroloji nedir, neyi inceler? Hidroloji mühendisi ne iş yapar? Hidroloji konusunda sizler için tüm detayları derledik.
10.06.2021Eğitim
Kapadokya'yı mayıs ayında 61 bin 634 turist ziyaret etti
Kapadokya'yı mayıs ayında 61 bin 634 turist ziyaret ettiTürkiye'nin önemli turizm merkezlerinden Kapadokya bölgesindeki müze ve ören yerlerini mayıs ayında 61 bin 634 yerli ve yabancı turist ziyaret etti.
10.06.2021Tatil
Para dolu poşeti yanlışlıkla çöpe attı!
Para dolu poşeti yanlışlıkla çöpe attı!Trabzon’da Ayşe Mutlu (62), para dolu poşeti yanlışlıkla yer altı çöp konteynerine attı. Ortahisar Belediyesi ekiplerince çıkarılan konteynerdeki para dolu poşet, sahibine teslim edildi.
9.06.2021Gündem
Son dakika haberi: Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan flaş talimat! 'Bu beladan kurtaracağız'
Son dakika haberi: Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan flaş talimat! 'Bu beladan kurtaracağız'Son dakika haberine göre; Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 5 Haziran Dünya Çevre Günü Toplu Açılış Töreni'nde konuşma yaptı. Marmara'daki deniz salyası tehdidiyle ilgili Cumhurbaşkanı Erdoğan, 'Başta Marmara olmak üzere, bu müsilaj belasından denizlerimizi kurtaracağız. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı olarak bu işi koordinasyonunuza alacaksınız üniversitelerle el ele verip başta Marmara olmak üzere bu müsilaj belasından denizlerimizi kurtaracağız.' dedi. İşte son dakika haberinin detayları...
5.06.2021Gündem
Konya'da 15 metre derinliğinde yeni obruk
Konya'da 15 metre derinliğinde yeni obrukKonya'nın Cihanbeyli ilçesindeki pancar tarlasında, 20 metre çapında ve 15 metre derinliğinde obruk oluştu.
4.06.2021Gündem
Atık ilaçlar çöpe değil, dönüşüme...
Atık ilaçlar çöpe değil, dönüşüme...Gelecek nesillere yaşanılabilir, sağlıklı, yeşil ve temiz bir dünya bırakılması amacıyla Gaziemir Belediyesi, atık ilaçların çöpe gitmesinin önüne geçmek için çalışma başlattı.
4.06.2021Ege

Benzer Haber Etiketleri

yarıkafyonbolvadintürkiyeyeşil

Yer Altı ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.