Yerli Üretim

Yerli Üretim

Son dakika yerli üretim haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan yerli üretim gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan yerli üretim haber sayfamızda...

Yerli Üretim

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 7.087 yerli uretim haberi bulunmuştur.
Yeni bir başarı daha: İlk sıcak hava balonu yurt dışına ihraç edildi
Yeni bir başarı daha: İlk sıcak hava balonu yurt dışına ihraç edildiNevşehir-Kapadokya Bölgesi'nde faaliyet gösteren yerli firma Pasha Balloons Üretimi A.Ş. ile Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü (SHGM)arasındaki çalışmalar sonucunda yerli üretim iki model sıcak hava balonu, sivil havacılıkta kullanılmak üzere ilk kez yurt dışına Ruanda'ya ihraç edildi.
25.06.2021Teknoloji
Bakan Dönmez'den 'rüzgar enerjisi' açıklaması!
Bakan Dönmez'den 'rüzgar enerjisi' açıklaması!Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, Türkiye'nin toplam enerji kurulu gücünün yüzde 53'ünün yenilenebilir enerji kaynaklarından oluştuğunu belirterek, "Hedefimiz, önümüzdeki 10 yılda 10 gigavat güneş ve 10 gigavat rüzgar enerjisi üretim kapasitesi eklemek." dedi.
24.06.2021Ekonomi
Son dakika haberi: Türkiye'den flaş 'SİDA' müjdesi!
Son dakika haberi: Türkiye'den flaş 'SİDA' müjdesi!Son dakika haberlere göre Savunma Sanayi Başkanı (SSB) İsmail Demir, mavi vatan savunmasında kritik rol üstlenecek yerli üretim Silahlı İnsansız Deniz Aracı (SİDA)'nın seri üretimine başlanacağını duyurdu.
21.06.2021Ekonomi
Yerli ve milli helikopterlerin yolu açıldı
Yerli ve milli helikopterlerin yolu açıldıTürkiye'nin ihtiyaç duyduğu sivil ve askeri helikopter için bir dizi proje yürüten Türk Havacılık ve Uzay Sanayii AŞ (TUSAŞ), büyük helikopterlere yönelik tasarım organizasyonu yeterliği alarak yerli ve milli helikopterleri müşterileriyle buluşturmak için önemli bir adım attı.
21.06.2021Ekonomi
İlk kez yüzde yüz yerli! 15 dakikada şarj olabiliyor
İlk kez yüzde yüz yerli! 15 dakikada şarj olabiliyorDünyada elektrikli araçlara karşı önemli bir yatırım bulunuyor. Özelikle toplu taşıma araçlarının elektrikli olması için çalışmalar sürerken TEMSA ve ASELSAN iş birliği ile geliştirilen ve ilk olma özelliği taşıyan 'elektrikli otobüs' yola çıkmaya hazırlanıyor.
15.06.2021Teknoloji
Yerli jeneratörle 36 milyon $ tasarruf
Yerli jeneratörle 36 milyon $ tasarrufHer yıl yaklaşık 1 milyon 800 bin hanenin elektrik ihtiyacını tek başına karşılayan Keban Hidroelektrik Santrali’nde (Keban HES) üçüncü yerli jeneratör devreye girdi. Keban’da bugüne kadar devreye alınan yerli jeneratörlerle 36 milyon dolar tasarruf sağlandı.
14.06.2021Ekonomi
160 milyon $ yatırımla 1.2 milyar $’lık altın
160 milyon $ yatırımla 1.2 milyar $’lık altınKoza’nın Ağrı’da bulduğu altın rezervini işletecek 160 milyon dolarlık tesisin temeli atıldı. 20 tonluk rezervin değerinin 1.2 milyar dolar olduğu açıklandı.
11.06.2021Ekonomi
Elektrikli otobüslerin pillerini ASELSAN üretecek
Elektrikli otobüslerin pillerini ASELSAN üretecekSamsun'da, ASELSAN'ın pillerini yapacağı yerli üretim elektrikli otobüsler şehir içi toplu taşımada kullanılacak.
7.06.2021Teknoloji
Yerli cep akını hız kesmiyor
Yerli cep akını hız kesmiyorTürkiye’de üretilen cep telefonlarının lansmanı sürerken, yeni markalar sırada. Honor üretim hazırlığı yaparken Huawei’nin gündeminde de Türkiye var... Türkiye’de şimdiye kadar 7 yerli model lanse edildi.
7.06.2021Ekonomi
Kovid-19 sürecinde uygulanan 106 tedbirle tarım ve gıdada çarklar döndü
Kovid-19 sürecinde uygulanan 106 tedbirle tarım ve gıdada çarklar döndüTarım ve Orman Bakanlığı, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını sürecinde aldığı 106 önlemle tarım ve gıda ürünleri üretiminin aksamadan devam etmesini sağladı.
5.06.2021Ekonomi
Denizkurdu nefes kesti
Denizkurdu nefes kestiMilli Savunma Bakanı Hulusi Akar ve TSK’nın komuta kademesi, Denizkurdu 2021 Tatbikatı’nın Doğu Akdeniz’deki “seçkin gözlemci günü” faaliyetlerini takip ediyor. Milli üretim Bayraktar SİHA’dan atılan yerli üretim akıllı mühimmat MAM-L hedefleri vururken, Deniz Kuvvetleri Komutanlığı unsurları kabiliyetlerini sergiliyor.
5.06.2021Siyaset
Türkiye'den 'PULAT' hamlesi! Ulaşmadan patlatıyor
Türkiye'den 'PULAT' hamlesi! Ulaşmadan patlatıyorTanklara giydirilen bir çelik yelek olarak tanımlanabilen Pulat sisteminin üretimi ve ve Kara Kuvvetleri Komutanlığı'na teslimatları başladı. Bu koruma ile birlikte tanklara yönelik roket ve tanksavar silahlarına karşı önleme yapmak mümkün oluyor. İşte detaylar...
4.06.2021Haberler
Japonya Tayvan'a 1 milyon 240 bin doz aşı gönderiyor
Japonya Tayvan'a 1 milyon 240 bin doz aşı gönderiyorJaponya’nın, Tayvan’a 1 milyon 240 bin doz yeni tip koronavirüs (Kovid-19) aşısı göndereceği bildirildi.
4.06.2021Dünya
Ceviz ithalatının yerli üretim sayesinde 2023'te bitirilmesi hedefleniyor
Ceviz ithalatının yerli üretim sayesinde 2023'te bitirilmesi hedefleniyorOrman Genel Müdürlüğü Ağaçlandırma Daire Başkanı İbrahim Yüzer, ülkede tüketilen cevizin yüzde 80'inin Türkiye'de üretildiğini belirterek, 2023'te yerli üretimi artırarak ithalatı sıfırlamak istediklerini bildirdi.
29.05.2021Ekonomi
Araç filosuna 2 yeni çöp kamyonu ekledi
Araç filosuna 2 yeni çöp kamyonu eklediNarlıdere Belediyesi vatandaşlara daha iyi bir hizmet sunabilmek için araç parkını güçlendirmeye devam ediyor.
28.05.2021Ege
Medikal sektöründe yeni yatırım! Bin kişiye iş imkanı sunacak
Medikal sektöründe yeni yatırım! Bin kişiye iş imkanı sunacakAmerika, Kanada, Hollanda, Çin ve Singapur’da faaliyet gösteren Coenda Grup şirketlerine bağlı Coenda Medikal, Türkiye'deki ilk yatırımını Samsun'da yapacak. Samsun, Havza’da 36.000 m2'lik arazide kuracağı medikal ürünler fabrikasında yerli üretime ve yatırıma destek vermeyi ve ihracata hazırlanan Coenda Medikal bölge istihdamına da büyük katkı sağlayacak.
26.05.2021Vitrin
Çin'e gidecek ihracat treni Erzincan'a ulaştı
Çin'e gidecek ihracat treni Erzincan'a ulaştıTürkiye'den Çin'e ihracat yükü taşıyan Çin ihracat blok treni, Erzincan Tren Garı'na geldi.
26.05.2021Ekonomi
Türkiye'den Çin'e gidecek 6'ncı ve 7'nci ihracat trenleri Kocaeli'den yola çıktı
Türkiye'den Çin'e gidecek 6'ncı ve 7'nci ihracat trenleri Kocaeli'den yola çıktıTürkiye'den Çin'e ihracat yükü taşıyan 6'ncı ve 7'nci Çin ihracat blok trenleri, Kocaeli'den yola çıktı.
24.05.2021Ekonomi
Türkiye'den Çin'e 6'ncı ve 7'nci ihracat trenleri yarın yola çıkacak
Türkiye'den Çin'e 6'ncı ve 7'nci ihracat trenleri yarın yola çıkacakTürkiye-Çin arasında yerli üretim MDF kaplı levha yükü taşıyan 6'ncı ve 7'nci Çin ihracat blok trenleri, Kocaeli Köseköy'den yarın öğleden sonra hareket edecek.
23.05.2021Ekonomi
Yerli yüzen güneş paneline  ilk adım
Yerli yüzen güneş paneline ilk adımDenizcilik endüstrisinde önemli yeri olan ve yüzer yapı sistemleri alanında faaliyet gösteren HSB Marine, ilk yerli üretim yüzen güneş paneli Solar Dock’ın prototipini tanıtım amacıyla Pendik Marina’da sergilemeye başladı.
23.05.2021Ekonomi
NATO ülkesine ilk yerli ihraç!
NATO ülkesine ilk yerli ihraç!Polonya, Bayraktar TB2 SİHA alımına karar verdi. Böylece Türkiye, ilk kez bir NATO ülkesine yerli üretim SİHA’ları ihraç etmiş olacak
23.05.2021Dünya
Yerli telefon üreticisinden '24 Mayıs'ı bekleyin' paylaşımı
Yerli telefon üreticisinden '24 Mayıs'ı bekleyin' paylaşımıYerli telefon üreticisi General Mobile, Twitter hesabı üzerinden bir paylaşım yaptı. Tarih ve saat vurgusu yapılan paylaşımda yeni bir telefonun yolda olduğu düşünülüyor.
20.05.2021Teknoloji
Bir yatırım daha cep’te!
Bir yatırım daha cep’te!Çinli Tecno Mobile İstanbul Pendik’te cep telefonu üretimine başladı. Firma ilk etapta 200 istihdam sağlıyor. Daha önce de Samsung, Xiaomi, Oppo ve Vivo üretim yatırımı yapmıştı.
20.05.2021Ekonomi
EGİKAD’dan 26 bin fide
EGİKAD’dan 26 bin fideEge İş Kadınları Derneği (EGİKAD), İzmir Tarım İl Müdürlüğü’nün Tarımda35inİzi Projesi’nin Urla bölümüne, 26 bin biber fidesi ile sponsor oldu.
19.05.2021Ege
Realme'den yeni Türkiye paylaşımı: Üretime başlayacak!
Realme'den yeni Türkiye paylaşımı: Üretime başlayacak!Dünyanın adından söz ettiren akıllı telefon üreticilerinden biri olan Realme, halihazırda Türkiye pazarına girmişti ancak şimdi yeni bir paylaşımla 'yerli üretim'e başlıyor. İşte bütün detaylar:
18.05.2021Teknoloji

Benzer Haber Etiketleri

Türkiyeekonomiçinihracatelektrikli otobüs

Yerli Üretim ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.