Yerli Yatırımcı

Yerli Yatırımcı

Son dakika yerli yatırımcı haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan yerli yatırımcı gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan yerli yatırımcı haber sayfamızda...

Yerli Yatırımcı

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 1.417 yerli yatırımcı haberi bulunmuştur.
Yerli yatırımcıların pay senedi varlıkları arttı
Yerli yatırımcıların pay senedi varlıkları arttıTürkiye Sermaye Piyasaları Birliği (TSPB) tarafından açıklanan mart ayı verileri yerli yatırımcıların pay senedi varlıklarının yılın ilk çeyreğinde yüzde 24 artarak 650 milyar liraya çıktığını ortaya koydu.
26.04.2022Uzmanpara
Rusya ve Ukrayna'dan yatırımcılar gözünü Antalya'ya dikti! 'Çok acil arazi aranıyor'
Rusya ve Ukrayna'dan yatırımcılar gözünü Antalya'ya dikti! 'Çok acil arazi aranıyor'Rusya'nın Ukrayna’ya açtığı savaş sonrası, yatırımcılar gözünü Antalya'ya dikti. Sektör yetkilileri talebe cevap vermekte zorlandıklarını belirtiyor.
22.04.2022Ekonomi
Yerli yatırımcıların finansal varlıkları açıklandı
Yerli yatırımcıların finansal varlıkları açıklandıTürkiye Sermaye Piyasaları Birliği (TSPB) tarafından hazırlanan 2021 yılı finansal piyasa özet verilerine göre yerli yatırımcıların finansal varlıkları bir önceki yıla kıyasla yüzde 39 artarak 2021 yılı sonu itibarıyla 7.3 trilyon liraya ulaştı. 2021 yılında yerli yatırımcıların pay senedi varlıkları ise yüzde 38 büyüyerek 525 milyar lira oldu.
14.01.2022Uzmanpara
Katılım endeksleri sermayeyi Türkiye'ye çekecek
Katılım endeksleri sermayeyi Türkiye'ye çekecekTürkiye Katılım Bankaları Birliği (TKBB) Genel Sekreteri Osman Akyüz, Borsa İstanbul'da 5 katılım endeksinin hesaplanmasının başlamasına ilişkin, "Borsa İstanbul'a nasıl dünyanın her yerinden yatırım yapılabiliyorsa, İslam ülkelerindeki şirketler veya 'faizsizlik' hassasiyeti taşıyan yatırımcılara, yatırım yapma imkanı sunuyoruz." dedi.
13.11.2021Uzmanpara
Yerli yatırımcıların finansal varlıkları yükseldi
Yerli yatırımcıların finansal varlıkları yükseldiTürkiye Sermaye Piyasaları Birliği (TSPB) eylül ayı verilerine göre, yurt içi yerleşiklerin finansal varlıkları son bir yılda yüzde 18,4 artarak, 6,1 trilyon liraya yükseldi.
1.11.2021Uzmanpara
Aracı kurumların hisse senedi işlem hacmi arttı
Aracı kurumların hisse senedi işlem hacmi arttıAracı kurumların hisse senedi piyasası işlem hacmi, yılın ilk yarısında 2020'nin aynı dönemine göre yüzde 68 artarak 7,8 trilyon liraya yükseldi.
24.09.2021Uzmanpara
TSPB’nin yeni başkanı İbrahim Öztop oldu!
TSPB’nin yeni başkanı İbrahim Öztop oldu!Türkiye Sermaye Piyasaları Birliği’nin (TSPB) yeni dönem başkanı Türkiye Kalkınma ve Yatırım Bankası Genel Müdürü ve Yönetim Kurulu Üyesi İbrahim Öztop oldu. Tevfik Eraslan’ın ayrılmasıyla boşalan Başkanlık koltuğuna TSPB Başkan Vekili İbrahim Öztop seçildi.
10.09.2021Ekonomi
Yerli yatırımcının hisse senedi varlıkları büyüdü
Yerli yatırımcının hisse senedi varlıkları büyüdüTürkiye Sermaye Piyasaları Birliği (TSPB) tarafından hazırlanan temmuz ayı özet piyasa verilerine göre, yerli yatırımcıların finansal varlıkları son bir yılda yüzde 21 artarak temmuz sonu itibarıyla 5,8 trilyon liraya ulaşırken, hisse senedi varlıkları ise bir yılda yaklaşık yüzde 45 artarak 2021 temmuz ayı sonunda 396,3 milyar liraya çıktı.
26.08.2021Uzmanpara
Tarihi zirve! Yerli yatırımcının finansal varlıkları 5.8 trilyonu geçti
Tarihi zirve! Yerli yatırımcının finansal varlıkları 5.8 trilyonu geçtiYerli yatırımcının finansal varlıkları temmuz sonu itibarıyla son 1 yılda, 1 trilyon lira artarak 5.8 trilyonu geçti. Artışın 500 milyarı mart sonundan bu yana geçen 4 ayda gerçekleşti. Bu dönemde TL mevduattaki artış 200 milyarın üzerine çıktı.
26.08.2021Ekonomi
'Yabancıya konut satışı yüzde 64 arttı'
'Yabancıya konut satışı yüzde 64 arttı'Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) 2021 Temmuz ayı verilerinin açıklanması üzerine; Türkiye genelinde konut satışlarını değerlendiren Now Gayrimenkul Yönetim Kurulu Başkanı Şükrü Başyazıcıoğlu; “Türkiye’de yabancılara yapılan konut satışları temmuz ayında bir önceki yılın aynı ayına göre yüzde 64 artış gösterdi” dedi.
13.08.2021Emlak
Yabancıya konut satışında rekor kırıldı
Yabancıya konut satışında rekor kırıldıTürkiye'de bu yılın ilk yarısında yabancılara satılan konut sayısı, geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 44 artışla 20 bin 488'e çıkarken, bu rakam tüm zamanların en iyi ocak-haziran verisi olarak kayıtlara geçti.
12.07.2021Uzmanpara
Kripto para piyasasında yerli yatırımcının sayısı 5 milyonu geçti
Kripto para piyasasında yerli yatırımcının sayısı 5 milyonu geçtiPiyasalarda son birkaç yılın en popüler para birimi kripto para, piyasalarındaki dalgalanmaları nedeniyle halen Türkiye'deki küçük yatırımcı için bir muamma. Türkiye'deki kripto para borsalarını, sosyal medyanın kripto para değerine etkilerini uzman isme sorduk. İşte detaylar...
29.06.2021Ekonomi
Yarım milyar TL’lik Kalekim halka arzı
Yarım milyar TL’lik Kalekim halka arzıKale Grubu bünyesinde yer alan Kalekim, Ak Yatırım liderliğindeki konsorsiyum aracılığıyla halka açılıyor. Halka arz için 6 - 7 Mayıs’ta talep toplanacak.
5.05.2021Ekonomi
Milliyet'te Haftanın Özeti (2 Nisan 2021)
Milliyet'te Haftanın Özeti (2 Nisan 2021)İşte Türkiye'de ve dünyada bu haftanın öne çıkan haber başlıkları...
2.04.2021Haberler
Son dakika: Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın çağrısı harekete geçirdi! 6 günde rekor
Son dakika: Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın çağrısı harekete geçirdi! 6 günde rekorSon dakika gelen habere göre Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın, "döviz ve altınınızı finansal sisteme sokun" çağrısı öncesinde harekete geçen yerli yatırımcı 6 işlem gününde 10.5 milyar dolarlık satış gerçekleştirdi.
2.04.2021Ekonomi
Borsa İstanbul 2021'e hızlı başladı
Borsa İstanbul 2021'e hızlı başladıBorsa İstanbul'da BIST 100 endeksi yeni yılın ilk haftasında da yükseliş eğilimini koruyarak rekor üzerine rekor kırarken, analistler, dolar bazlı değerlendirildiğinde BIST 100 endeksinin hala gidecek çok yolu olduğunu ifade ediyor.
9.01.2021Ekonomi
Borsa İstanbul 2021'e hızlı başladı
Borsa İstanbul 2021'e hızlı başladıBorsa İstanbul'da BIST 100 endeksi yeni yılın ilk haftasında da yükseliş eğilimini koruyarak rekor üzerine rekor kırarken, analistler, dolar bazlı değerlendirildiğinde BIST 100 endeksinin hala gidecek çok yolu olduğunu ifade ediyor.
9.01.2021Uzmanpara
2020'de yerli yatırımcı sayısı 2 milyona yaklaştı
2020'de yerli yatırımcı sayısı 2 milyona yaklaştıGeçen yıl 782 bin 367 kişi Borsa İstanbul'la tanışırken, 2 milyon sınırına dayanan yerli gerçek yatırımcı sayısı aylık ortalama 65 bin 200 arttı.
5.01.2021Uzmanpara
Borsa İstanbul'da 2020 böyle geçti
Borsa İstanbul'da 2020 böyle geçtiYeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınıyla Borsa İstanbul'da küresel piyasalara paralel dalgalı bir izlense de, Borsa İstanbul'da BIST 100 endeksi yıllık yüzde 29 getiriyle tüm dünyada en iyi getiriyi sağlayan piyasalardan biri olmayı başardı
1.01.2021Uzmanpara
‘Borsa mağduru olmayın’
‘Borsa mağduru olmayın’Borsaya rağbet artarken uzmanlar özellikle sosyal medyadaki dolandırıcılar için uyarıda bulundu. Borsadaki yerli yatırımcı sayısı yılbaşından bu yana her ay ortalama 62 bin artarak 1.9 milyon kişiye ulaştı. AA’ya konuşan analistler, bireysel yatırımcıların getiri arayışının makul olduğunu ancak borsada işlem yapmanın birçok riski beraberinde getirdiğinin unutulmaması gerektiğini ifade ediyor. Uzmanlar, sosyal medyanın, hisse fiyatlarını manipüle ederek bireysel yatırımcıların portföylerine göz diken dolandırıcılarla dolu olduğuna dikkati çekiyor.
29.12.2020Ekonomi
Yetkililerden "yeni borsa mağdurları olmasın" uyarısı
Yetkililerden "yeni borsa mağdurları olmasın" uyarısıBorsa'ya bireysel yatırımcıların ilgisi tarihte görülmemiş şekilde artarken, uzmanlar, gerekli bilgi ve donanıma sahip olmayan yatırımcıları yaşanabilecek mağduriyetler konusunda uyarıyor.
28.12.2020Ekonomi
Uzmanlardan 'yeni borsa mağdurları olmasın' uyarısı
Uzmanlardan 'yeni borsa mağdurları olmasın' uyarısıBorsa'ya bireysel yatırımcıların ilgisi tarihte görülmemiş şekilde artarken, uzmanlar, gerekli bilgi ve donanıma sahip olmayan yatırımcıları yaşanabilecek mağduriyetler konusunda uyarıyor.
28.12.2020Uzmanpara
Tıkır tıkır bir gizli kahraman!
Tıkır tıkır bir gizli kahraman!Makine üreticileri Türk sanayisinin lokomotiflerinden. TÜİK’e göre taşıtların ardından ihracatta ikinci sıradalar. Pandemide de iyi performans gösterdiler. Makine ihracatçılarının başındaki isim olan Karavelioğlu, ithalattaki artışa yönelik “Doğu makinelerinin işgali var” derken yerli makine için yol haritası çizdi.
21.12.2020Ekonomi
Borsa İstanbul'a ilgi devam ediyor
Borsa İstanbul'a ilgi devam ediyorGeçen ay son 11 yılın en iyi performansını sergileyen Borsa İstanbul'da yerli yatırımcı sayısı 1.657 artarak bu alandaki rekorunu üst üste 16 aya çıkarırken, yerli yatırımcıların portföy değeri 339,8 milyar lira ile tarihi yüksek seviyesine ulaştı.
15.12.2020Uzmanpara
Türk iş dünyası imalat yatırımına yöneldi
Türk iş dünyası imalat yatırımına yöneldiİstanbul Ticaret Odası (İTO) Başkanı Şekib Avdagiç, yatırım malı ithalatında yılın 10 ayında geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 20'yi aşan artış olduğunu belirterek, "Normalleşme döneminde ise zaten çok bariz, yüzde 32'lik bir artış var. Bu, Türk iş dünyasının yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını sonrası potansiyeli görerek yatırıma hazırlandığının işaretidir." dedi.
9.12.2020Uzmanpara

Benzer Haber Etiketleri

Yerli Yatırımcı ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.