Yeşiller Partisi

Yeşiller Partisi

Son dakika Yeşiller Partisi haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan Yeşiller Partisi gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan Yeşiller Partisi haber sayfamızda...

Yeşiller Partisi

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 1.469 yeşiller partisi haberi bulunmuştur.
Eski Avusturya Başbakanı Kurz siyaseti bıraktı
Eski Avusturya Başbakanı Kurz siyaseti bıraktıAvusturya'da yolsuzlukla suçlanarak Ekim ayından görevinden istifa eden eski Başbakan ve Halk Partisi (OVP) Genel Başkanı Sebastian Kurz, siyaseti bıraktığını duyurdu.
2.12.2021Dünya
Yeni Zelandalı milletvekili bisikletiyle doğuma gitti!
Yeni Zelandalı milletvekili bisikletiyle doğuma gitti!Doğum sancısının başlamasıyla bisikletine binen Julie Anne Genter'in Facebook sayfasından paylaştığı fotoğraflar, dünya çapında yankı buldu.
28.11.2021Dünya
Cem Özdemir, Almanya'da Tarım Bakanı oldu
Cem Özdemir, Almanya'da Tarım Bakanı olduAlman medyası, Yeşiller Partisi eski Eş Başkanı Cem Özdemir'in Almanya'da kurulan yeni hükümetin Tarım Bakanı olarak görev alacağını yazdı.
26.11.2021Dünya
İsveç'te şok! İlk kadın başbakan olmuştu... 7 saat sürdü
İsveç'te şok! İlk kadın başbakan olmuştu... 7 saat sürdüİsveç'te ilk kadın başbakan olarak meclisten güvenoyu alan Magdalena Andersson, 7 saat içinde görevinden istifa etti. Andersson'un istifası bütçenin reddedilmesi ve Yeşiller Partisi'nin koalisyondan çekilmesinin ardından geldi.
24.11.2021Dünya
Enver Altaylı'nın, FETÖ'nün 2'nci Mustafa Özcan ile fotoğrafı çıktı
Enver Altaylı'nın, FETÖ'nün 2'nci Mustafa Özcan ile fotoğrafı çıktıAnkara 16'ncı Ağır Ceza Mahkemesi'nde 'FETÖ/PYD üyeliği' ile 'siyasi ve askeri casusluk' suçlarından 23 yıl 4 ay hapis cezasına çarptırılan eski istihbaratçı Enver Altaylı'nın, örgütün Fetullah Gülen'den sonra gelen 2'nci ismi firari Mustafa Özcan, eski CIA ajanı Ruzi Nazar, bazı yabancı istihbaratçılar ve Türkiye karşıtı açıklamalarıyla bilinen Alman Yeşiller Partisi milletvekili Claudia Roth ile çekilmiş fotoğrafı bilirkişi raporunda yer aldı.
23.11.2021Gündem
Son dakika... Eski istihbaratçı Enver Altaylı'nın, FETÖ'nün 2'nci ismi ile fotoğrafı çıktı
Son dakika... Eski istihbaratçı Enver Altaylı'nın, FETÖ'nün 2'nci ismi ile fotoğrafı çıktıAnkara 16'ncı Ağır Ceza Mahkemesi'nde 'FETÖ/PYD üyeliği' ile 'siyasi ve askeri casusluk' suçlarından 23 yıl 4 ay hapis cezasına çarptırılan eski istihbaratçı Enver Altaylı'nın, örgütün Fetullah Gülen'den sonra gelen 2'nci ismi firari Mustafa Özcan, eski CIA ajanı Ruzi Nazar, bazı yabancı istihbaratçılar ve Türkiye karşıtı açıklamalarıyla bilinen Alman Yeşiller Partisi milletvekili Claudia Roth ile çekilmiş fotoğrafı bilirkişi raporunda yer aldı.
23.11.2021Gündem
Avusturya’da başladı! 10 gün boyunca dışarı çıkmaları yasak
Avusturya’da başladı! 10 gün boyunca dışarı çıkmaları yasakAvusturya’da yeni tip koronavirüs (Kovid-19) aşısı yaptırmamış ve son 6 ayda hastalığı geçirmemişler için bazı durumlar dışında sokağa çıkma kısıtlaması uygulanmaya başlandı.
15.11.2021Dünya
Almanya'da insidans ilk kez 300'ün üzerinde
Almanya'da insidans ilk kez 300'ün üzerindeKoronavirüs vaka sayılarının hızla arttığı Almanya'da insidans değeri 300'ün üzerine çıktı. Almanya'da önlemlerin sertleştirilmesi gündeme gelirken, Avusturya'da ise aşısızlar için sokağa çıkma yasağı yürürlüğe girdi.
15.11.2021Dünya
İsveç Başbakanı Löfven istifa etti
İsveç Başbakanı Löfven istifa ettiMeclis Başkanı Andreas Norlen'e istifasını sunan İsveç Başbakanı Stefan Löfven, görevini bıraktığını açıkladı.
10.11.2021Dünya
Son dakika! Avusturya Başbakanı Sebastian Kurz istifa etti
Son dakika! Avusturya Başbakanı Sebastian Kurz istifa ettiSon dakika haberine göre, Avusturya’da "rüşvet, yolsuzluk ve güveni kötüye kullanma" suçlamasıyla hakkında soruşturma başlatılan Başbakan Sebastian Kurz, görevinden istifa etti. Öte yandan Avusturya’da Yeşiller Partisi lideri ve Başbakan Yardımcısı Werner Kogler, merkez sağ Halk Partisi (ÖVP) Genel Başkanı Sebastian Kurz’un başbakanlık görevinden istifa etmesinin, koalisyon hükümetinin çalışmalarını gelecekte sürdürebilmesi için doğru ve önemli bir adım olduğunu ifade etti.
9.10.2021Dünya
Almanya’da koalisyon görüşmeleri başladı
Almanya’da koalisyon görüşmeleri başladıAlmanya'da 26 Eylül'de düzenlenen genel seçimlerin ardından Sosyal Demokrat Parti (SPD), Yeşiller ve Hür Demokrat Parti (FDP) arasında yeni hükümeti kurma hedefiyle ön görüşmelere başlandı.
7.10.2021Haberler
Almanya’da koalisyon görüşmeleri başladı
Almanya’da koalisyon görüşmeleri başladıAlmanya'da 26 Eylül'de düzenlenen genel seçimlerin ardından Sosyal Demokrat Parti (SPD), Yeşiller ve Hür Demokrat Parti (FDP) arasında yeni hükümeti kurma hedefiyle ön görüşmelere başlandı.
7.10.2021Dünya
Almanya’da CDU/CSU ve Yeşiller'den hükümet kurma görüşmesi
Almanya’da CDU/CSU ve Yeşiller'den hükümet kurma görüşmesiAlmanya’da Hristiyan Birlik (CDU/CSU) partileri ile Yeşiller, hükümet kurma çalışmaları kapsamında ön görüşme gerçekleştirdi.
5.10.2021Dünya
Almanya’nın geleceği bu iki partinin elinde
Almanya’nın geleceği bu iki partinin elindeAlmanya’da seçim sonuçları FDP ve Yeşiller’in koalisyon için en önemli partiler haline gelmesini sağladı. İki partinin ortak yönü ise gençler arasında en popüler partiler olmaları.
28.09.2021Dünya
Almanya'nın muhtemel başbakanı: Olaf Scholz
Almanya'nın muhtemel başbakanı: Olaf Scholz Almanya Maliye Bakanı Olaf Scholz'a, robotları andıran konuşma tarzı nedeniyle bir zamanlar "Scholzomat" (Scholzomaton) lakabı takılmıştı. Ancak Scholz ülkesinde dün yapılan genel seçimde, teknokratik imajını geride bırakmayı başardı.
27.09.2021Dünya
Son dakika... Almanya'da tarihi sonuçlar! Merkel sonrası hezimet
Son dakika... Almanya'da tarihi sonuçlar! Merkel sonrası hezimetAlmanya'nın tarihi seçiminde sonuçlar netleşiyor. Oyları eriyen Angela Merkel'in partisi gelmiş geçmiş en kötü performansı gösterdi, Sosyal Demokrat Parti (SPD) kılpayı zafere ulaştı.
27.09.2021Dünya
Almanya’da başa baş yarış
Almanya’da başa baş yarışAlmanya’da halk, yeni Federal Meclis’i belirlemek üzere sandıklara giderken, yarış CDU/CSU ile SPD arasında başa baş geçti. Son sandık çıkış anketlerinde SPD, Hristiyan Birlik partilerinin yaklaşık 1.5 puan önünde yer aldı
27.09.2021Dünya
Son dakika... Almanya'da seçim heyecanı! İşte ilk sonuçlar
Son dakika... Almanya'da seçim heyecanı! İşte ilk sonuçlarSon dakika haberine göre; Almanya’da seçim heyecanı yaşanıyor. Başbakan Merkel'in aday olmadığı seçimlerde yeni lider belli olacak. Öte yandan ilk sandık çıkış anketine göre Hristiyan Birlik (CDU/CSU) partileri ile Sosyal Demokrat Parti (SPD) yüzde 25'er oy aldı. Hristiyan Birlik (CDU/CSU) partilerinin başbakan adayı Laschet'ten 'koalisyon' açıklaması geldi. İşte detaylar...
26.09.2021Dünya
Almanya’daki genel seçimde SPD az farkla önde görünüyor
Almanya’daki genel seçimde SPD az farkla önde görünüyorAlmanya'da yapılan genel seçimlerde sandık çıkış anketine göre, Sosyal Demokrat Parti (SPD) az farkla Hristiyan Birlik (CDU/CSU) partilerinin önünde görünüyor.
26.09.2021Dünya
Almanya'daki genel seçimde ilk sandık çıkış anketinde CDU/CSU ile SPD yüzde 25'er oy aldı
Almanya'daki genel seçimde ilk sandık çıkış anketinde CDU/CSU ile SPD yüzde 25'er oy aldıAlmanya’da yapılan genel seçimde ilk sandık çıkış anketine göre Hristiyan Birlik (CDU/CSU) partileri ile Sosyal Demokrat Parti (SPD) yüzde 25'er oy aldı.
26.09.2021Haberler
Almanya'da seçimler öncesi son kozlar paylaşılıyor
Almanya'da seçimler öncesi son kozlar paylaşılıyorAlmanya'da Federal Meclis seçimlerine iki gün kaldı. Mecliste grubu bulunan partilerin başbakanlık adayları Perşembe akşamı son kez televizyon ekranında vaatlerini dile getirdi. Son mitingler de bugün yapılıyor.
24.09.2021Dünya
Kanada’da genel seçimlerin galibi Başbakan Trudeau oldu
Kanada’da genel seçimlerin galibi Başbakan Trudeau oldu Kanada'da dün yapılan erken genel seçimlerde, Justin Trudeau liderliğindeki Liberal Parti birinci oldu. Parlamento'daki 308 sandalyeden 156'sını kazanan Trudeau'nun partisi, tek başına iktidar olmak için gereken 170 milletvekilliğine ulaşamadı.
21.09.2021Dünya
‘Türkiye ile ilgili yargıların üstesinden gelmek istiyorum’
‘Türkiye ile ilgili yargıların üstesinden gelmek istiyorum’Almanya seçimlerinde Hıristiyan Birlik partilerinin (CDU/CSU) adayı Armin Laschet, Milliyet’e verdiği demeçte, Türkiye ile ilgili çok fazla klişe ve basmakalıp yargılar olduğunu, kendisinin bunların üstesinden gelmek istediğini belirtti.
21.09.2021Dünya
Almanya'da başbakan adayları son kez canlı yayında karşı karşıya geldi
Almanya'da başbakan adayları son kez canlı yayında karşı karşıya geldiAlmanya'da, 26 Eylül'de yapılacak genel seçimlerde yarışacak başbakan adayları seçimlerden önce son kez canlı yayında karşı karşıya geldi.
20.09.2021Dünya
Merkel sonrası ekonomide yapısal değişiklik
Merkel sonrası ekonomide yapısal değişiklikAlmanya'da gelecek hafta yapılacak seçimler sadece aday olmayan Angela Merkel döneminin sonunu değil, aynı zamanda Alman ekonomisinde yapısal bir değişikliği de beraberinde getirecek.
17.09.2021Uzmanpara

Benzer Haber Etiketleri

Yeşiller Partisi ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.