Yılan Sokması

Yılan Sokması

Son dakika yılan sokması haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan yılan sokması gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan yılan sokması haber sayfamızda...

Yılan Sokması

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 73 yilan sokmasi haberi bulunmuştur.
Yılan Sokması Nasıl Tedavi Edilir? Yılan Sokmasında İlk Yardım Uygulamaları Nelerdir?
Yılan Sokması Nasıl Tedavi Edilir? Yılan Sokmasında İlk Yardım Uygulamaları Nelerdir?Doğada yaşayan birçok zehirli canlı bulunuyor. Bu canlılar arasında bulunan yılanlar dikkat çekiyor. Yılanlar zehirli canlılar oldukları için insanları soktuklarında ölümcül riskler oluşabiliyor. Pek çok kişi yılan sokmasından sonra nasıl bir ilk yardım yapacağı konusunda bilgi sahibi olmak istiyor. Yılan sokması nasıl tedavi edilir? Yılan sokmasında ilk yardım uygulamaları nelerdir? İşte, merak edilen tüm detaylar.
9.09.2021Sağlık
Yılan kapanlarına talep arttı! Korkanlar ve endişe duyanlar sipariş veriyor
Yılan kapanlarına talep arttı! Korkanlar ve endişe duyanlar sipariş veriyorŞanlıurfa'da, hava sıcaklarının artmasıyla birlikte kırsal alanlarda ortaya çıkan yılanlar nedeniyle yılan kapanlarına talep arttı. Kentte 28 yıldır marangozluk yapan Bedih Karataş, yemin kokusuna gelen yılanın çıkamayacağı şekilde tasarlanan el yapımı kapanların sıcaklıkla rağbet gördüğünü söyledi.
21.08.2021Gündem
Son dakika... Dev çekirgeler ortaya çıktı! Sayıları hızla artıyor
Son dakika... Dev çekirgeler ortaya çıktı! Sayıları hızla artıyorGelen son dakika haberine göre; geçtiğimiz günlerde Batman'da çiftçilik yapan bir kişi tarlasında dev çekirgeyle karşılaşmıştı. Etle beslendiği belirlenen çekirgenin boyutu ise görenleri şaşkına çevirmişti. Güneydoğu Anadolu Bölgesi'nde son günlerde ortaya çıkan dev çekirgelerinin çiftçi dostu olduğu belirlendi. Dicle Üniversitesi Fen Fakültesi Zooloji Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Ali Satar, 22-25 santimetre boyuyla şaşırtan etçil çekirgenin, zararlı böcek ve diğer çekirgeleri yiyerek, çiftçiye yarar sağladığını söyledi. İşte haberin ayrıntıları...
1.06.2021Gündem
Etle besleniyor! Batman'da görüldü, 20 santimetre uzunluğunda
Etle besleniyor! Batman'da görüldü, 20 santimetre uzunluğundaBatman'da çiftçilik yapan bir kişi tarlasında dev çekirgeyle karşılaştı. Etle beslendiği belirlenen çekirgenin boyutu ise şaşırttı. Öte yandan hava sıcaklıklarının artmasıyla birlikte kış uykusundan uyanan yılanlar vatandaşları tedirgin etmeye devam ediyor. İşte haberin ayrıntıları...
29.05.2021Gündem
Son dakika! Sivas'ta 'beyaz bantlı dağ engereği' görüldü
Son dakika! Sivas'ta 'beyaz bantlı dağ engereği' görüldüGelen son dakika haberine göre; Hava sıcaklıklarının artması ile birlikte kış uykusundan uyanan yılanlar vatandaşları tedirgin etmeye devam ediyor. Sivas'ta, nesli tükenme tehlikesi altında olan "beyaz bantlı dağ engereği"ne rastlandı. İşte son dakika haberinin ayrıntıları...
26.05.2021Gündem
Son dakika haberi... Tunceli'de görüntülendi! Siyah parlak renkli semender...
Son dakika haberi... Tunceli'de görüntülendi! Siyah parlak renkli semender...Gelen son dakika haberine göre; Türkiye’ye özgü endemik tür olan ve koruma altında bulunan benekli Anadolu semenderi, bu kez Tunceli’de görüldü. Öte yandan, hava sıcaklıklarının artması ile birlikte kış uykusundan uyanan yılanlar vatandaşları tedirgin etmeye devam ediyor. İşte son dakika haberinin ayrıntıları...
20.05.2021Gündem
“Akrep, yılan ısırığı vakalarında emme, kesme, buz koyma gibi müdahaleler öldürebilir”
“Akrep, yılan ısırığı vakalarında emme, kesme, buz koyma gibi müdahaleler öldürebilir”Çukurova Üniversitesi (ÇÜ) Tıp Fakültesi Balcalı Hastanesi Acil Tıp Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Ahmet Sebe, havaların ısınmasıyla kene ısırması, akrep ve yılan sokması gibi nedenlerle acil servislere başvuruların arttığını söyledi. Prof. Dr. Sebe, bu vakalara filmlerde görüldüğü gibi emme, kesme, buz koyma gibi bilim dışı müdahalelerde bulunulmasının sakat bırakma ya da ölümle sonuçlanabileceğini belirterek uyardı.
18.05.2021Haberler
Son dakika... Antalya'da şoke eden anlar! Araba camında yılanı görünce...
Son dakika... Antalya'da şoke eden anlar! Araba camında yılanı görünce...Hava sıcaklıklarının artması ile birlikte kış uykusundan uyanan yılanlar vatandaşları tedirgin etmeye devam ediyor. Şanlıurfa'nın Siverek ilçesinde markete giren 1 metre uzunluğundaki yılan paniğe yol açtı. Antalya'da da yaklaşık 1 metre uzunluğundaki yılan, seyir halindeki otomobilin camında görüldü. Sürücü ve yanındaki arkadaşı yılanı farkedip o anları cep telefonu ile görüntüledi. İşte son dakika haberinin ayrıntıları...
17.05.2021Gündem
Son dakika haberi... Şimdi de Çanakkale! Bahçeye çıktı, yılanı görünce şaştı kıaldı
Son dakika haberi... Şimdi de Çanakkale! Bahçeye çıktı, yılanı görünce şaştı kıaldıGelen son dakika haberine göre; Hava sıcaklıklarının artması ile birlikte kış uykusundan uyanan yılanlar vatandaşları tedirgin etmeye devam ediyor. Çanakkale'nin Biga ilçesinde de yavru yılan panik yarattı. Bahçeye çıktığı esnada yılan olduğunu fark eden Sebahat Erol o anları anlattı. Bursa'da da iş yerine giren yılan büyük korku yarattı. İşte son dakika haberinin ayrıntıları...
14.05.2021Gündem
Son dakika haberi: Dünyanın en zehirli yılanlarından biri! Şanlıurfa'da görüldü
Son dakika haberi: Dünyanın en zehirli yılanlarından biri! Şanlıurfa'da görüldüGelen son dakika haberine göre; Şanlıurfa'nın Bozova ilçesinde dünyanın en zehirli yılanı olarak bilinen 2 engereğin boş arazide birbirlerine sarılı haldeki 'çiftleşme dansı' cep telefonu kameralarına yansıdı.
12.05.2021Gündem
Son dakika haberi: Büyük panik! Çocuk parkına kadar girdiler
Son dakika haberi: Büyük panik! Çocuk parkına kadar girdilerGelen son dakika haberine göre; Osmaniye’de, bir sitenin çocuk parkına giren yılan, itfaiye ekiplerince yakalandı. Öte yandan Türkiye'deki en zehirli türler arasında yer alan 'koca engerek' yılanı, Tunceli'de köyde görüldü. Yaklaşık 2,5 metre uzunluğundaki engereği görenler korkuya kapılırken, Doğa Koruma ve Milli Parklar görevlisi Murat Özel, yılanların çiftleşme döneminde olduğu için saldırganlaştığını, vatandaşların bu konuda dikkat etmesi gerektiği uyarısında bulundu. İşte haberin ayrıntıları...
11.05.2021Gündem
Batman'da uzmanından akrep ve yılan sokmalarına karşı uyarı
Batman'da uzmanından akrep ve yılan sokmalarına karşı uyarıGelen son dakika haberine göre; Batman'da akrep ve yılan sokmalarına karşı vatandaşlara dikkatli olmaları konusunda uyarı yapıldı.
11.05.2021Gündem
Son dakika... Mersin’de korkunç olay! Bisiklet sürerken yılan tarafından ısırıldı
Son dakika... Mersin’de korkunç olay! Bisiklet sürerken yılan tarafından ısırıldıMersin’de bisiklet sürücüsü Süleyman Uygun'u (38), kırsal alanda bisiklet kullanırken üzerinden geçtiği yılan tarafından ısırıldı. Uygun, yılan zehrini boşaltmadığı için kurtulurken, açık olan cep telefonuyla saldırı anını kaydetti.
9.05.2021Gündem
Milli Kültürümüze Ait Kısa Efsaneler Nelerdir?
Milli Kültürümüze Ait Kısa Efsaneler Nelerdir?Diğer milletler arasındaki farkı belirleyen ve bir millete kimlik kazandıran bir toplumu millet yapan en önemli özellik milli kültürdür. Türk milletinin milli kültürü ise Türk kültürüdür. Tarih boyunca meydana gelen maddi ve manevi değerlerin tamamını içerir. Milletin bütünlüğünü içerir ve gelecek kuşaklarında kendi milletini tanımalarında yardımcı olur. Burada devreye milli kültüre ait efsaneler girmektedir. İşte, merak edilen tüm detaylar.
28.04.2021Eğitim
Denizli'de akrep ve yılan paniği! Onlarca kişi hastaneye koştu
Denizli'de akrep ve yılan paniği! Onlarca kişi hastaneye koştuSon dakika haberine göre; Denizli İl Sağlık Müdürü Uz. Dr. Berna Öztürk, sıcaklıkların yükselmesiyle artan yılan ısırması ve akrep sokmalarına karşı vatandaşları uyardı. 7 ay içinde toplam 174 kişinin akrep sokması, 5 kişinin ise yılan ısırması sonucu hastaneye başvurduğunu ifade eden Öztürk, böyle bir durumda mutlaka hızlı şekilde en yakın sağlık kuruluşlarına başvurulması gerektiğini söyledi.
14.07.2020Gündem
Çocuklarda görülen yaz hastalıkları ve bu dönemde sık yaşanan kazalar
Çocuklarda görülen yaz hastalıkları ve bu dönemde sık yaşanan kazalarYazın güneşli günlerinde, yeşil alanlarda ya da denizde geçirilen vakitler her ne kadar eğlenceli olsa da, dikkat edilmediği takdirde pek çok olumsuz durumu beraberinde getirebiliyor. Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı Doç. Dr. Ercan Tutak, çocuklarda görülen yaz hastalıkları ve bu dönemde sık yaşanan kazalar hakkında bilgi verdi.
Tarlada yılan soktu, oracıkta öldü!
Tarlada yılan soktu, oracıkta öldü!Adıyaman'ın Besni ilçesinde çalışmaya gittiği tarladan ölü bulunan Cuma Emre'nin (85) yılan sokması sonucu hayatını kaybettiği öğrenildi.
19.09.2019Gündem
Ailesi ile pikniğe giden çocuğu yılan soktu!
Ailesi ile pikniğe giden çocuğu yılan soktu!Denizli’de ailesi ile birlikte parkta pikniğe giden 9 yaşındaki çocuğun sol el parmağını zehirli engerek yılanı yavrusu soktu. Hastaneye kaldırılan küçük çocuk tedavi altına alındı.
26.07.2019Gündem
Yılan sokmasından dünyada her gün 200 kişi ölüyor
Yılan sokmasından dünyada her gün 200 kişi ölüyorYılan sokması nedeniyle dünyada her gün 200 kişinin, her yıl 81 bin ila 138 bin kişinin hayatını kaybettiği belirtildi.
23.05.2019Dünya
4 yaşındaki kız çocuğu, yoğun bakımdayken toplu tecavüze uğradı!
4 yaşındaki kız çocuğu, yoğun bakımdayken toplu tecavüze uğradı!Beş adamın kız çocuğuna tecavüz ettiğine dair haberler üzerine, polis hastaneden güvenlik kamerası kayıtlarını istedi.
5.11.2018Dünya
Demir dikeni nedir, faydaları nelerdir?
Demir dikeni nedir, faydaları nelerdir?Demir dikeni olarak bilinen ve halk arasında genellikle cinsel gücü arttırıcı etkisiyle bilinen bu otun sağlık açısından birçok faydası bulunuyor. Demir dikeni kendine özgü mor çiçekler ve beyaz damarlara sahiptir. Demir dikeni nedir, demir dikeni faydaları nelerdir sorularının cevaplarını haberimizin detaylarından öğrenebilirsiniz.
27.09.2018Alternatif Tıp
Deyrizor’da 57 YPG’li çatışmada öldürüldü
Deyrizor’da 57 YPG’li çatışmada öldürüldüSuriye’nin doğusundaki Deyrizor ilinde terör örgütleri YPG/PKK ve DAEŞ arasındaki çatışmaların sürdüğü, YPG/PKK’nın çatışma bölgelerinden kaçan sivilleri alıkoyduğu bildirildi.
19.09.2018Gündem
Otomatik koruma var ama poliçe yapan % 8
Otomatik koruma var ama poliçe yapan % 8TARSİM Genel Müdürü Yusuf Cemil Satoğlu, hayvancılık poliçelerinde şarbon sigortasının otomatik yapıldığını ancak hiç ihbar almadıklarını bildirdi. Hayvan sigortacılığında poliçe oranı henüz % 8’lerde.
9.09.2018Ekonomi
Aref Ghafouri kimdir? Sihirbaz Aref Ghafouri'nin sağlık durumu
Aref Ghafouri kimdir? Sihirbaz Aref Ghafouri'nin sağlık durumuSihirbaz Aref Ghafouri geçtiğimiz günlerde kobra yılan sokması sonucu hastaneye kaldırılmış, Panzehir'in Türkiye'de bulunmaması nedeniyle Sağlık Bakanlığı uçağı ile Mısır'daki bir hastaneye kaldırılmıştı. Peki Aref Ghafouri kimdir? Aref Ghafouri'nin sağlık durumu nasıl
18.07.2018Gündem
Kobra'nın ısırdığı Aref'ten haber var...
Kobra'nın ısırdığı Aref'ten haber var...Antalya'da gösterilerinde kullandığı 'kobra' cinsi yılanın ısırmasının ardından tedavi için özel uçakla Mısır'a giden, İran asıllı Türk vatandaşı illüzyonist Aref Ghafouri'nin 3 yıl önce el koyulan 'Zara' adlı Bengal kaplanına, Antalya Hayvanat Bahçesi'nde bakılıyor. Kahire'de hastaneye yatırılan Ghafouri'ye ise tedavisi boyunca 24 tüp yılan serumu verilecek.
17.07.2018Cadde

Benzer Haber Etiketleri

yılanakrepyılan sokmasıbatmanAntalya

Yılan Sokması ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.