Yılsonu

Yılsonu

Son dakika Yılsonu haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan Yılsonu gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan Yılsonu haber sayfamızda...

Yılsonu

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 1.489 yilsonu haberi bulunmuştur.
Son dakika... LGS tercih başvuruları başladı
Son dakika... LGS tercih başvuruları başladıMilli Eğitim Bakanlığınca Liselere Geçiş Sistemi (LGS) kapsamındaki merkezi sınav sonucuna göre yapılacak lise tercihleri bugünden itibaren 16 Temmuz saat 17.00'ye kadar alınacak.
5.07.2021Eğitim
Lise tercihlerinde yol haritası
Lise tercihlerinde yol haritasıLiselere Geçiş Sistemi (LGS) kapsamında devlet liselerine tercihler bugün başlıyor, 16 Temmuz’a kadar devam edecek. Öğrencilerin yerel yerleştirmeyle 5, merkezi sınavla alan okullardan 10, pansiyonlu okullardan 5 olmak üzere 20 tercih hakkı var. Özel okula kayıt yaptıranlar, devlet okullarını tercih edemeyecek.
5.07.2021Eğitim
Adım adım lise tercih sistemi
Adım adım lise tercih sistemiLGS sonuçları açıklandı. Özel okullar bugün kayıtlara başlıyor, devlet liseleri için tercihler 5 -16 Temmuz’da yapılacak, sonuçlar 26 Temmuz’da açıklanacak. Öğrenciler öncelikle yerel yerleştirme için tercih yapacak, aksi takdirde sınavla alan okulları seçemeyecek. Özel okullara kesin kayıt yaptıranlara da devlet liselerini tercih edemeyecek
1.07.2021Eğitim
Son dakika... Lise tercihleri 5-16 Temmuz tarihleri arasında yapılabilecek
Son dakika... Lise tercihleri 5-16 Temmuz tarihleri arasında yapılabilecekGelen bir son dakika haberine göre, Milli Eğitim Bakanlığınca açıklanan 2021 LGS tercih ve yerleştirme kılavuzuna göre, lise tercihleri 5-16 Temmuz tarihleri arasında yapılabilecek.
30.06.2021Gündem
DYK başvuru 2021 | DYK öğrenci ve öğretmen başvuru ekranı! Destekleme ve Yetiştirme kursları başvuru tarihleri 2021
DYK başvuru 2021 | DYK öğrenci ve öğretmen başvuru ekranı! Destekleme ve Yetiştirme kursları başvuru tarihleri 2021Milli Eğitim Bakanlığı tarafından Destekleme ve Yetiştirme Kursları başvuru tarihleri duyuruldu. Haziran ayında alınan başvuru işlemleri yoğun ilgi görüyor. Peki Destekleme ve Yetiştirme kursları başvurusu nasıl yapılır? Destekleme ve Yetiştirme kursları ne zaman başlayacak, ne zaman bitecek? İşte takvim...
23.06.2021Gündem
Son dakika haberi: Merkez Bankası'nın faiz kararı belli oldu
Son dakika haberi: Merkez Bankası'nın faiz kararı belli olduGelen son dakika haberine göre; Merkez Bankası (TCMB), bugünkü Para Politikası Kurulu toplantısında politika faizini yüzde 19'da sabit tutma kararı aldı.
17.06.2021Ekonomi
Merkez Bankası'nın faiz kararı belli oldu
Merkez Bankası'nın faiz kararı belli olduMerkez Bankası (TCMB), bugünkü Para Politikası Kurulu toplantısında politika faizini yüzde 19'da sabit tutma kararı aldı.
17.06.2021Haberler
İl milli eğitim müdürlüklerine gönderildi! Liselerde hiç kimse sınıfta kalmayacak
İl milli eğitim müdürlüklerine gönderildi! Liselerde hiç kimse sınıfta kalmayacakMilli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk imzasıyla il milli eğitim müdürlüklerine gönderilen “2020-2021 Eğitim ve Öğretim Yılı Yılsonu İşlemleri” konulu yazıyla sınıf geçmeyle ilgili detaylar paylaşıldı.
13.06.2021Gündem
Liselere girişte kriter değişir mi?
Liselere girişte kriter değişir mi?Öğrencilerin yüzde 15’i LGS ile alan liselerden birine girecek. Kalan yüzde 85’in adresi yerel yerleştirmeyle evine en yakın okul olacak. Burada okul puanlarının eşitliği durumunda devamsızlığa bakılacak. Bu yıl okula devam şartı yoktu. Şimdi ne olacak?
11.06.2021Eğitim
Son dakika haberler: Tam açılma için Kabine'deki tek şart! Kritik eşik...
Son dakika haberler: Tam açılma için Kabine'deki tek şart! Kritik eşik...Son dakika haberlere göre Bilim Kurulu üyeleri, Türkiye'nin 2021 yıl sonu COVID-19 projeksiyonunu paylaştı. Tam açılma ile ilgili birçok senaryo söz konusuyken, Kabine'de masada 21 milyon detayı olacak. İşte koronavirüsle ilgili son dakika gelişmeler...
7.06.2021Gündem
LGS’de matematik belirleyici olacak
LGS’de matematik belirleyici olacakSınavda 3 yanlış, 1 doğruyu götürecek. Matematik, Fen Bilimleri ve Türkçe testlerinin katsayısı 4, diğerlerinin ise 1. Yani bu testlerin puan ağırlığı daha yüksek. Ancak her yıl öğrencilerin en az net çıkardıkları Matematik, bu yıl da LGS’de belirleyici olacak
6.06.2021Eğitim
Fırsat eşitliği için burs desteği veriyor
Fırsat eşitliği için burs desteği veriyorBaşarılı nesiller yetiştirmek hedefiyle eğitimde fırsat eşitliğini destekleyen Sağlık ve Eğitim Vakfı (SEV), öğrencilerine farklı burs imkânları sunuyor.
28.05.2021Eğitim
Demir çelik sektörü dünya için üretiyor
Demir çelik sektörü dünya için üretiyor2020 yılını 1 milyar 361 milyon dolar dövizi Türkiye’ye kazandırarak geride bırakan Ege Demir ve Demirdışı Metaller İhracatçıları Birliği, 2021 yılının Ocak-Nisan döneminde ihracatını yüzde 34 artırarak son bir yıllık dönemdeki ihracatını 1 milyar 519 milyon dolara taşıdı ve 2021 yılsonu hedefi olan 1.4 milyar dolara yıl sonuna rahatlıkla ulaşacağının sinyallerini verdi.
8.05.2021Ege
Tarlada bırakmıyor sofraları donatıyor
Tarlada bırakmıyor sofraları donatıyorİzmir Büyükşehir Belediyesi, kırsalda üretimi desteklemek için başlattığı “Başka Bir Tarım Mümkün” politikası kapsamında, çoğunluğu İzmir’den olmak üzere 18 kooperatife daha nefes oldu.
7.05.2021Ege
Ekonomistler faiz kararını değerlendirdi
Ekonomistler faiz kararını değerlendirdiEkonomistler, Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası'nın (TCMB) politika faizini sabit tuttuğu karar metniyle, olası faiz indirimlerinin en erken yılın ikinci yarısına ötelendiğini belirtti.
6.05.2021Uzmanpara
ATA AÖF sınav takvimi 2021 Bahar Dönemi | ATA AÖF sınav tarihleri ne zaman, online mı?
ATA AÖF sınav takvimi 2021 Bahar Dönemi | ATA AÖF sınav tarihleri ne zaman, online mı?ATA AÖF sınav takvimi 2021 Bahar Dönemi merakla araştırılıyor. ATA AÖF Bahar Dönemi ara (vize) sınavlarından sonra gündeme gelen final sınavı tarihleri ne zaman? Koronavirüs salgınından dolayı online olarak tamamlanan ilk sınavların ardından ATA AÖF Bahar Dönemi final sınavları nasıl yapılacak, online mı soruları yoğun ilgi görmeye başladı. İşte ATA AÖF sınav takvimi 2021 Bahar Dönemi...
4.05.2021Gündem
Ekonomistler enflasyon verilerini değerlendirdi
Ekonomistler enflasyon verilerini değerlendirdiEkonomistler, nisanda yıllık enflasyonun piyasa beklentilerinin altında gelmesinin ardından, bundan sonraki süreçte emtia fiyatlarının seyrinin ve tam kapanma döneminin ardından oluşabilecek maliyet yönlü baskıların boyutunun, enflasyonda zirvenin geride kalıp kalmadığı konusunda belirleyici olacağını söyledi.
3.05.2021Uzmanpara
Türksat 5A mayısta yörüngeye ulaşacak
Türksat 5A mayısta yörüngeye ulaşacakUlaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, ocak ayı başında fırlatılan Türksat 5A haberleşme uydusunun yolculuğunun dörtte üçünü tamamladığını belirterek, “Uydumuz, mayısın ilk haftasında 31 derece doğu yörüngesine ulaşacak” dedi.
8.04.2021Ekonomi
Türkiye’de huzurlu yatırım Avrupa radarında
Türkiye’de huzurlu yatırım Avrupa radarındaDünya nüfusu yaşlanırken, yaşlı bakım evi ve huzurevi yatırımları da artıyor. Türkiye’de de bu trend yükseliyor. Avrupa ülkeleri ise Türkiye’de kendi vatandaşları için yatırım arayışında.
7.04.2021Ekonomi
Cumhurbaşkanı Yardımcısı Oktay: Yatırımlarımızı aileye, eğitim ve kültüre yapmamız gerekiyor
Cumhurbaşkanı Yardımcısı Oktay: Yatırımlarımızı aileye, eğitim ve kültüre yapmamız gerekiyorCumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, "Hayatın her alanında tek tipleşme ve aynılaşma kadim medeniyet birikimimizin üzerini bir kül gibi örtmekte ve gözü gönlü kapalı bir taklitçilik furyası toplumu sarmaktadır. Oysa ihtiyacımız olan, kendi değerlerimizle birlikte yenilikçi adımlar atabileceğimiz yapılardır. İşte tüm bu sebeplerle önümüzdeki dönemde yatırımlarımızı kalbe ve akla, yani aileye, eğitim ve kültüre yapmamız gerekiyor" dedi.
30.03.2021Siyaset
Karaismailoğlu: Artık uçan taksileri göklerde görmeye alışacağız
Karaismailoğlu: Artık uçan taksileri göklerde görmeye alışacağızUlaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, "Önümüzdeki 10 yılda, insansız hava araçlarının çok daha gelişeceğini göreceğiz. Havayolu ulaşımında çevre hassasiyetinin gereği olarak elektrikli ve hatta güneş enerjili uçaklar gündemimizde olacak. Bunun yanında çok katlı uçaklar yaygınlaşacak. Uçan taksileri de artık göklerde görmeye alışacağız" dedi.
16.03.2021Ekonomi
ASELSAN tüm zamanların en yüksek satış ve karlılığına ulaştı
ASELSAN tüm zamanların en yüksek satış ve karlılığına ulaştı ASELSAN'ın cirosu 2020 yılında bir önceki yıla göre yüzde 24 büyüyerek 16 milyar TL’yi aşarken, net karı da geçen yıla göre yüzde 33 artışla 4,5 milyar TL seviyesine ulaştı.
23.02.2021Ekonomi
İş’te aktif büyüklük  593.9 milyar TL oldu
İş’te aktif büyüklük 593.9 milyar TL olduTürkiye İş Bankası, 2020 yıl sonu itibarıyla, aktif büyüklüğünü 2019 yıl sonuna göre yüzde 26.9 artırarak 593.9 milyar TL’ye yükseltti ve “Türkiye’nin en büyük özel bankası” unvanını sürdürdü.
22.02.2021Ekonomi
ALES'e girecekler sokağa çıkma yasağından muaf mı? İşte sokağa çıkma yasağından muaf olanlar...
ALES'e girecekler sokağa çıkma yasağından muaf mı? İşte sokağa çıkma yasağından muaf olanlar...Sokağa çıkma yasağı uygulaması devam ediyor. Koronavirüs salgını nedeniyle hafta sonu uygulanan sokağa çıkma yasağından kimler muaf, araştırılıyor. Cuma akşamı saat 21.00 Pazartesi saat 05.00 arasında sokağa çıkma yasağında belgelemek suretiyle muaf olan kişiler İçişleri Bakanlığı tarafından açıklandı. Peki, ALES'e girecek olanlar sokağa çıkma yasağından muaf mı? İşte hafta sonu sokağa çıkabilecek kişiler.
20.02.2021Gündem
Son dakika: Merkez Bankası faiz kararını açıkladı
Son dakika: Merkez Bankası faiz kararını açıkladıGelen son dakika haberine göre piyasaların merakla beklediği faiz kararı açıklandı. Merkez Bankası, politika faizini yüzde 17 seviyesinde bıraktı.
18.02.2021Ekonomi

Benzer Haber Etiketleri

LGSmebMerkez Bankasıfaizekonomi

Yılsonu ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.