Yoksulluk

Yoksulluk

Son dakika yoksulluk haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan yoksulluk gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan yoksulluk haber sayfamızda...

Yoksulluk

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 4.450 yoksulluk haberi bulunmuştur.
AYETEL KÜRSİ Okunuşu: Ayetel Kursi Duası Türkçe Anlamı ve Arapça Yazılışı
AYETEL KÜRSİ Okunuşu: Ayetel Kursi Duası Türkçe Anlamı ve Arapça YazılışıBakara Suresi'nin 255. ayeti olarak bilinen Ayetel Kürsi birçok durumda okunabilen dualar arasında yer almaktadır. Özellikle sabah saatlerinde okunan Ayetel Kürsi duasının anlamı da bir o kadar etkileyicidir. Ayetin Türkçe olarak anlamını, Arapça olarak yazılışını ve faziletlerini merak ediyorsanız içeriğin devamını okuyabilirsiniz.
12.05.2021Ramazan
3 milyon 276 bin çocuk hiçbir geliri olmayan hanelerde yaşıyor
3 milyon 276 bin çocuk hiçbir geliri olmayan hanelerde yaşıyorCHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba’nın hazırladığı raporda Türkiye’de en az 3 milyon 276 bin çocuğun hiçbir geliri olmayan hanelerde yaşadığı belirtildi.
12.05.2021Siyaset
Emeğinizi hafife almayın
Emeğinizi hafife almayınİzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, bayram öncesi belediyenin farklı birimlerinde görev yapan personeli ziyaret etti.
11.05.2021Ege
Gündem ‘Sürdürülebilir Kent İzmir’
Gündem ‘Sürdürülebilir Kent İzmir’Ege Genç İş İnsanları Derneği (EGİAD), İzmir Sürdürülebilir Kentsel Gelişim Ağı (İZMİRSKGA) Genel Koordinatörü ve İzmir Büyükşehir Belediyesi Başkan Danışmanı Ruhisu Can Al ile İZMİRSKGA İcra Kurulu Üyesi Umut Dilsiz’i genç iş insanları ile buluşturdu.
11.05.2021Ege
Harname (Eşekname) - Şeyhi
Harname (Eşekname) - ŞeyhiŞeyhi divam edebiyatı şairidir. Asıl adı Yûsuf Sinân olan Şeyhînin asıl mesleği doktorluktur bu sebeple Hekîm Sinân adıyla şöhret kazanan bu büyük şâir Hacı Bayrâm-ı Velî'ye yakınlığı sebebiyle Şeyhî lakabını almış ve böyle tanınmıştır. Şeyhî, kaside ve mesnevide zamanının en ileri gelen şâiri idi. Köyünde uğradığı saldırı üzerine Harnâme (Eşeknâme) isimli mesneviyi yazar. Bu eser ilk fabl türünde eserlerin başında gelir.
10.05.2021Şiirler
CHP ‘Yoksulluk Haritası’na göre yardım yapacak
CHP ‘Yoksulluk Haritası’na göre yardım yapacakCHP’li belediyeler büyükşehir ve il belediyelerinden başlayacak çalışma çerçevesinde, kendilerine ulaşan sosyal yardım başvurularını, ellerindeki farklı alanlardaki veriler ve yapılan araştırmaları bir araya getirerek, bulundukları bölgenin yoksulluk haritalarını oluşturacak. CHP Genel Başkan Yardımcısı Seyit Torun, Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu başkanlığında 247 belediye başkanıyla gruplar halinde gerçekleştirdikleri toplantılarda bu konuyu değerlendirdiklerini söyledi.
10.05.2021Siyaset
“Büyük cümleler yerine küçük adımlarla gideceğim”
“Büyük cümleler yerine küçük adımlarla gideceğim”UNDP Türkiye tarafından “Yoksullukla Mücadele Savunucusu” ilan edilen Yusuf Yazıcı, “Bu yola çıkarken amacım yoksul insanlara yardım etmek değil, yoksulluğu nasıl ortadan kaldırabiliriz sorusuna cevap aramak” diyor
9.05.2021Pazar
Son dakika... AB, Kovid-19 sonrası sorunlarına çözüm arıyor
Son dakika... AB, Kovid-19 sonrası sorunlarına çözüm arıyorAvrupa Birliği (AB) dönem başkanlığını yürüten Portekiz'in ev sahipliğinde organize edilen Sosyal Zirve toplantısında bir araya gelen AB liderleri ile sivil toplum örgütü temsilcileri gelecek 10 yıllık süreçte Birliğin sosyal politikalarını belirlemeyi tartıştı
7.05.2021Dünya
Kılıçdaroğlu’ndan ilçe belediye başkanlarına: Halkın yanında olun
Kılıçdaroğlu’ndan ilçe belediye başkanlarına: Halkın yanında olunCHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Marmara Bölgesi’ndeki ilçe belediye başkanlarıyla video konferans yöntemiyle bir araya geldi. Toplantıda 20 ilçe belediye başkanı söz aldı. Belediye başkanları, “Temizlik görevini yapan, sahada çalışan personele aşıda öncelik yapılabilir mi” sorusunu gündeme getirdi.
5.05.2021Siyaset
Pandemi Londra'da 300 bin kişiyi işsiz bıraktı
Pandemi Londra'da 300 bin kişiyi işsiz bıraktıLondra Belediye Başkanı Sadık Khan, Brexit'in ve yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınının ülke ve Londra ekonomisi üzerinde "yıkıcı" olduğunu, salgınının başlangıcından bu yana 300 bin Londralının işsiz kaldığını ve kentte 1 milyon kişinin devletten yardım aldığını söyledi.
3.05.2021Dünya
Kılıçdaroğlu’ndan belediye başkanlarına talimat: Vatandaşı sahipsiz bırakmayın
Kılıçdaroğlu’ndan belediye başkanlarına talimat: Vatandaşı sahipsiz bırakmayınCHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, partisinin büyükşehir ve il belediye başkanlarıyla video konferans yöntemiyle görüştü.
1.05.2021Siyaset
Son dakika... BM'den "Myanmar'da devlet durma noktasına gelebilir" uyarısı!
Son dakika... BM'den "Myanmar'da devlet durma noktasına gelebilir" uyarısı!Birleşmiş Milletler (BM) Myanmar Özel Temsilcisi Christine Schraner Burgener, Myanmar'da darbenin ardından ordunun ölümcül güç kullanımına, göstericilerin ise demokrasi yanlısı eylemlerine devam ettiğini belirterek, devlet yönetiminin durma noktasına gelebileceği uyarısında bulundu.
30.04.2021Dünya
Ünlü sunucunun travmatik geçmişi
Ünlü sunucunun travmatik geçmişiAmerikalı ünlü talk show sunucusu Oprah Winfrey Türk doktor Mehmet Öz’ün TV programına katıldı ve çocukluğunda aile içi şiddete uğradığını anlattı. Oprah Winfrey çocukluğunda bir dönem birlikte yaşadığı büyükannesinin kendisini sopayla, kamçıyla dövdüğünü söyledi ve “Hâlâ acı çekiyorum” dedi
30.04.2021Dünya
Red Bull dansın en iyilerini Dünya Dans Günü’nde bir araya getiriyor
Red Bull dansın en iyilerini Dünya Dans Günü’nde bir araya getiriyorHer yıl ‘Dünya Dans Günü’ olarak kutlanan 29 Nisan’a özel olarak Red Bull yepyeni bir hareket başlatıyor. Dans özelindeki belgeseller Red Bull TV üzerinden özel bir seçkiyle izlenebiliyor. Red Bull, dünya çapında dansa gönül veren herkesi küresel dans zincirinin bir parçası olmaya davet ediyor.
28.04.2021Kültür Sanat
2 bin göçmen Meksika'da kayboldu!
2 bin göçmen Meksika'da kayboldu!Orta Amerika ülkeleri El Salvador, Honduras, Nikaragua ve Guatemala'dan ABD'ye gitmek üzere yola çıkan göçmenlerden 2 bininin ailesi, yakınlarının Meksika'da kaybolduğunu bildirdi.
28.04.2021Dünya
Diyanet İşleri Başkanı Erbaş'tan 'zekat' açıklaması
Diyanet İşleri Başkanı Erbaş'tan 'zekat' açıklamasıDiyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş, "Türkiye Diyanet Vakfımızın zekat verilebilecek en güvenilir kurumlardan biri olduğunun halkımıza anlatılması oldukça önem arz etmektedir. Zira ülkemiz, yakın tarihte kurban ve zekat gibi kavramları istismar eden grupların açık ihanetine şahit olmuştur" dedi.
27.04.2021Gündem
Nilüfer şiiri - Behçet Necatigil
Nilüfer şiiri - Behçet NecatigilBehçet Necatigil toplumcu gerçekçi bir sanat anlayışıyla yazdığı şiirler yazmıştır. Şair toplumcu gerçekçi tarzının yanında bireysel, psikolojik ve mistik konuları da işlemiştir. Toplumcu gerçekçi şiirlerinde genel olarak yoksulluk çeken insanları işlemiştir ve bunu kendi yaşadığı semtte gördükleri üzerinden işlemiştir.
27.04.2021Şiirler
İş arayana indirimli internet
İş arayana indirimli internetPandemi döneminde işini kaybedenlere indirimli internet fırsatı geldi. Vodafone, 39 TL olan ‘Birlikteyiz’ tarifesini iş arayanlara 9 TL’ye sunacak. Ayrıca iş arayanlara eğitimler verilecek.
27.04.2021Ekonomi
‘713 bin çocuk evlendirildi’
‘713 bin çocuk evlendirildi’CHP, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla çocukların sorunlarını ele alan bir rapor hazırladı. Raporda, 713 binden fazla kız çocuğunun evlendirildiği ve 232 çocuk intiharı yaşandığı belirtildi.
23.04.2021Siyaset
Denence (Hipotez) Nedir? Denencenin Örnekleri Ve Özellikleri Nelerdir?
Denence (Hipotez) Nedir? Denencenin Örnekleri Ve Özellikleri Nelerdir?Bilimsel çalışmalarda denence(hipotez) kavramına sıklıkla duymaktayız. Varsayım olarak belleğimizde yer edinen hipotezler, problem için önerilen geçici çözümler olarak karşımıza çıkmaktadır. Tanımlarından oluşumlarına; türlerinden özelliklerine kadar haklarında incelemeler yapılan hipotezleri tümü ile anlayabilmek önem arz etmektedir. Merak edenlere özel Denence (hipotez) nedir? Denencenin örnekleri ve özellikleri nelerdir? İşte, merak edilen tüm detaylar.
23.04.2021Eğitim
D vitamini eksikliği koronavirüs hastalığının şiddetini artırıyor!
D vitamini eksikliği koronavirüs hastalığının şiddetini artırıyor!Sağlık Bakanlığı Türkiye Beslenme ve Sağlık Araştırması (TBSA) 2019 raporuna göre, ülkemizde 15 yaş ve üzeri erkeklerin yalnızca %14.5’i, kadınların da %7.2’si normal D vitamini seviyesine (30-79 ng/mL) sahip. Ancak Avrupa Gıda Güvenliği Otoritesi (EFSA) tarafından bağışıklık sistemini destekleyici etkisi de onaylanan D vitamini eksikliği, Covid-19 hastalığının şiddetini artırabiliyor.
22.04.2021Genel Sağlık
Cumhuriyet güneşi şiiri - Fahrünnissa Elmalı
Cumhuriyet güneşi şiiri - Fahrünnissa ElmalıCumhuriyetin ilanı Türk tarihinde önemli bir noktadır. 600 yıl boyunca Dünya arenasında top koşturan Osmanlı devleti son bulmuş Türk vatanının her bir noktası işgal edilmiştir. Türk halkı Mustafa Kemal Atatürk önderliğinde kurtuluş mücadelesine girişmiş ve bu mücadele sonunda da Cumhuriyeti kurmuştur. 29 Ekim 1923'te kurulan Türkiye Cumhuriyeti 100.yılını kutlamaya hazırlanıyor. 29 Ekim Cumhuriyet bayramı törenlerinde bir çok şiir okunmaktadır. İşte Cumhuriyet güneşi şiirinin sözleri.
22.04.2021Şiirler
Çocuklar, anneler ölmesin yaşasın
Çocuklar, anneler ölmesin yaşasınYeryüzü Doktorları, bu yıl da açlık ile mücadele çağrısına ‘Bir Öğün Değil, Bir Ömür’ adlı kampanyası ile dikkat çekiyor
21.04.2021Dünya
Yardımda sınır tanımıyor
Yardımda sınır tanımıyorSerhan Süzer ile kurduğu Temel İhtiyaç Derneği’nin (TİDER) yönetim kurulu başkanı olan Hande Tibuk, Ramazan nedeniyle neredeyse seferberlik başlattı.
19.04.2021Cadde
'En büyük şikâyet ‘aç-kapa’ düzenlemesi'
'En büyük şikâyet ‘aç-kapa’ düzenlemesi'Genel Başkan Yardımcısı Muharrem Erkek başkanlığındaki CHP heyetinin, partisinin tabelasını asmak için gün sayan Memleket Hareketi’nin lideri Muharrem İnce’nin seçim bölgesi olan Yalova’da yaptığı iki günlük çalışmalara ilişkin hazırladığı rapor, Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu’na sunuldu. Raporda, iki günlük çalışma sırasında merkezde ve Yalova’nın diğer ilçelerinde tüm meslek odaları, sendika ve derneklere ziyaretler gerçekleştirildiği belirtilerek, “Girilmedik meslek odası ve STK kalmadı. İki günlük süre boyunca, merkezde ve ilçelerde, ‘hayırlı işler’ demediğimiz bir tek esnaf bırakmadık. Dükkânı açık tüm esnaflarımızı ziyaret ederek, görüşlerini dinledik, sorularını yanıtladık” denildi.
16.04.2021Siyaset

Benzer Haber Etiketleri

Şiirchpegeizmirkoronavirüs

Yoksulluk ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.