Yoksulluk

Yoksulluk

Son dakika yoksulluk haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan yoksulluk gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan yoksulluk haber sayfamızda...

Yoksulluk

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 4.533 yoksulluk haberi bulunmuştur.
AYETEL KÜRSİ Okunuşu: Ayetel Kürsi Duası Türkçe Anlamı (Meali), Arapça Yazılışı ve Tefsiri
AYETEL KÜRSİ Okunuşu: Ayetel Kürsi Duası Türkçe Anlamı (Meali), Arapça Yazılışı ve TefsiriAyetel Kürsi Duası, Bakara Suresi'nin 255. ayeti olarak bilinmektedir. Ayetel Kürsi okunuşu ile insana huzur veren dualar arasında bulunmaktadır. Okuyan kişiye birçok faydası bulunmaktadır. Özellikle sabah vakitleri okunan bu dua, anlamı ile de oldukça etkileyicidir. Sizin için hazırladığımız bu içeriğimizden Ayetel Kürsi'nin okunuşu ile birlikte Türkçe anlamı (meali) hakkında bilgi alabilirsiniz. Ayrıca içeriğimizde arapça Ayetel Kursi yazılışı, faydaları, faziletleri de yer almaktadır. İlk sayfadan Ayet-el kürsi duasının Türkçe okunuşunu Arapça görseli ile birlikte görebilirsiniz. Sonraki sayfalarda ise Ayet-el Kursi'nin tefsirini okuyabilirsiniz.
18.09.2021Dualar
Lübnan, 1 milyar 140 milyon doları teslim aldı
Lübnan, 1 milyar 140 milyon doları teslim aldıLübnan, Uluslararası Para Fonu'nun (IMF) tahsis ettiği özel çekme hakkından (SDR) 1 milyar 139 milyon dolarlık meblağı teslim aldı.
18.09.2021Uzmanpara
A’raf Suresi Oku: A’raf Suresi Türkçe Okunuşu, Anlamı, Konusu, Arapça Yazılışı, Fazileti, Diyanet Meali
A’raf Suresi Oku: A’raf Suresi Türkçe Okunuşu, Anlamı, Konusu, Arapça Yazılışı, Fazileti, Diyanet MealiA’raf Suresi Mekke döneminde indirildiği düşünülen ve okunduğunda da farklı faziletleri içerisinde barındıran bir suredir. Surenin ismi, içerisinde yer alan 46. ve 48. Ayetler ile bağlantılıdır. Bu bağlamda A’raf, “Cennet ve Cehennem arasında kalan dağ” anlamına gelmektedir. Bu kelime, sure içerisinde el-A’raf şeklinde geçirilmiştir. A’raf Suresi, içerisinde bazı peygamberler hakkındaki kıssalara yer verilmektedir. Bunun yanı sıra çok sayıda dini hüküm ve emir de kullara aktarılmaktadır. A’raf Suresi, Kur’an-ı Kerim’in 7. sırada bulunmakta ve toplamda 206 ayetten oluşmaktadır.
15.09.2021Sureler
Amerikalıların gelirleri 2020'de düşüş gösterdi
Amerikalıların gelirleri 2020'de düşüş gösterdiABD'de medyan hanehalkı geliri, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınının etkisiyle 2020'de bir önceki yıla göre yüzde 2,9 azaldı.
15.09.2021Uzmanpara
Son dakika... İskoçya'dan referandum planı
Son dakika... İskoçya'dan referandum planıİskoçya Bölgesel Hükümeti Başbakanı Nicola Sturgeon, 2023 sonunda bağımsızlık referandumuna gitmeyi planladıklarını söyledi.
13.09.2021Dünya
IMF'den Lübnan'a 1.1 milyar dolarlık kredi
IMF'den Lübnan'a 1.1 milyar dolarlık krediLübnan'ın Uluslararası Para Fonu'nun (IMF) tahsis ettiği özel çekme hakkından (SDR) 1 milyar 135 milyon dolarlık meblağı 16 Eylül Perşembe günü alacağı bildirildi.
13.09.2021Uzmanpara
Lübnan IMF'den 1 milyar 135 milyon dolar alacak
Lübnan IMF'den 1 milyar 135 milyon dolar alacakLübnan'ın Uluslararası Para Fonunun (IMF) tahsis ettiği özel çekme hakkından (SDR) 1 milyar 135 milyon dolarlık meblağı 16 Eylül Perşembe günü alacağı bildirildi.
13.09.2021Ekonomi
‘Ulaşılabilen’ en iyi hükümet!
‘Ulaşılabilen’ en iyi hükümet!Lübnan’da 13 aylık “hükümetsizlik krizi”, çözülmüş gibi görünüyor. Milyarder iş adamı Mikati’nin kabinesine onay veren Cumhurbaşkanı Mişel Avn, yeni hükümetin “ulaşabildiklerinin en iyisi olduğunu” söyledi
12.09.2021Dünya
Bakan Soylu'dan net mesaj: Bir karşılığı olmalıdır
Bakan Soylu'dan net mesaj: Bir karşılığı olmalıdırİçişleri Bakanı Süleyman Soylu, "Kimse kusura bakmasın, demokrasiyi korumakla, darbe yapanların hatırını korumak arasında tercih yapacaksak, bizim tercihimiz demokrasiyi korumak olmalıdır. Toplumun hangi kesiminden olursa olsun, darbecilere sırtını dayayıp milletin iradesine parmak sallamanın, tehdit etmenin, demokrasi dışı imalarla ayar vermenin de elbette bir karşılığı olmalıdır." dedi.
11.09.2021Siyaset
Mahkeme 5 aylık evlilik için 2 yıl süreli nafaka ödenmesine karar verdi
Mahkeme 5 aylık evlilik için 2 yıl süreli nafaka ödenmesine karar verdiİstanbul'da S.U. 5 aylık kocası C.U.'ya boşanma davası açtı. Dava devam ederken taraflar uzlaşınca mahkeme, koca C.U.'nun 2 yıl süreyle S.U.'ya ayda bin lira yoksulluk nafaka ödemesine ve 2 yıl geçmesinin ardından süreli nafakanın sona ermesine karar verdi. Kararı değerlendiren Avukat Büşra Kanpalta Köklü, Türkiye'de bazı insanların sadece nafaka almak için kayıtsız olarak çalıştığını, artık bu olayın gelir kapısı haline geldiğini belirterek "Bu sebeple sayın mahkemenin verdiği karar çok değerli ve yerinde bir karar oldu" dedi.
9.09.2021Haberler
Emsal oldu! Mahkemeden 'süreli nafaka' kararı
Emsal oldu! Mahkemeden 'süreli nafaka' kararıİstanbul'da S.U. 5 aylık kocası C.U.'ya boşanma davası açtı. Dava devam ederken taraflar uzlaşınca mahkeme, koca C.U.'nun 2 yıl süreyle S.U.'ya ayda bin lira yoksulluk nafaka ödemesine ve 2 yıl geçmesinin ardından süreli nafakanın sona ermesine karar verdi. Kararı değerlendiren Avukat Büşra Kanpalta Köklü, Türkiye'de bazı insanların sadece nafaka almak için kayıtsız olarak çalıştığını, artık bu olayın gelir kapısı haline geldiğini belirterek "Bu sebeple sayın mahkemenin verdiği karar çok değerli ve yerinde bir karar oldu" dedi.
9.09.2021Gündem
Hıristiyan liderler iklim için birleşti
Hıristiyan liderler iklim için birleştiHıristiyan liderler ilk kez iklim için birleşti Katoliklerin ruhani lideri Papa Françesko, İngiltere’de Canterbury Başpiskoposu Justin Welby ve İstanbul Ortodoks Patrikhanesi Ekümenik Patriği ve İstanbul Başpiskoposu Bartholomeos, ilk kez ortak açıklama yayınlayarak iklim değişikliğinin “felaket sonuçları” konusunda uyarıda bulundu.
9.09.2021Dünya
Televizyon onun gibisini görmedi: The Wire'ın Omar'ı evinde ölü bulundu...
Televizyon onun gibisini görmedi: The Wire'ın Omar'ı evinde ölü bulundu...The Wire yayınlandığından beri televizyon aynı olmadı dersek abartmış olmayız. Dizi dünyasını sonsuza kadar değiştiren, sinema yazarı Erdem Tatar'ın 'belgesel kadar gerçekçi' dediği, yönetmen Talip Ertürk'ün deyişiyle ise "Amerikan rüyasının tüm cilasını kazıyıp sokağın soğuk gerçeğini seyircisinin yüzüne vuran" The Wire yaratıcısının kelimeleriyle "televizyon için bir roman"dı. Pek çokları tarafından gelmiş geçmiş en iyi televizyon dizisi kabul edilen yapımın en sıra dışı karakterlerinden Omar Little'a muhteşem performansıyla hayat veren Michael K. Williams'ın ölüm haberi, hem dizinin sevenleri hem de sinema dünyasında gözyaşlarıyla karşılandı. Peki The Wire ve Michael K. Williams'ı bu denli eşsiz yapan neydi, masaya yatırdık...
14.09.2021Kültür Sanat
58. Antalya Altın Portakal Film Festivali Ulusal Yarışma Filmleri belli oldu
58. Antalya Altın Portakal Film Festivali Ulusal Yarışma Filmleri belli olduT.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın katkılarıyla Antalya Büyükşehir Belediyesi ev sahipliğinde 2-9 Ekim tarihleri arasında düzenlenecek 58. Antalya Altın Portakal Film Festivali’nde yarışma heyecanı başlıyor. Merakla beklenen Ulusal Yarışma Filmleri belli oldu.
S ile Başlayan Kız Bebek İsimleri: S Harfi ile Başlayan Kız İsimleri ve Anlamları Nelerdir?
S ile Başlayan Kız Bebek İsimleri: S Harfi ile Başlayan Kız İsimleri ve Anlamları Nelerdir?Anne ve baba olmaya hazırlanan çiftler için en eğlenceli süreçlerden birisi de bebeklerine verecekleri isim oluyor. Bu dönemde derin bir araştırma sürecine giren anne ve baba adayları kız isimleri ve anlamları konusunda bilgi topluyor. Karar vermesi zor olan isimler konusunda ebeveynler keşfedilmemiş, duyulmamış, nadir bulunan, popüler ve modern çağa uygun isimler seçmek istiyor. Ancak aileler isimlerin yanı sıra anlamları hakkında özen gösteriyor. S harfi ile başlayan kız isimleri ve anlamları nelerdir? “S ile Başlayan Kız Bebek İsimleri” içeriğimizden detaylı bilgi alabilirsiniz.
4.09.2021Bebek
Klan İsimleri 2021: En İyi, Türkçe, İngilizce, Şekilli, Yaratıcı Klan ve Takım İsimleri
Klan İsimleri 2021: En İyi, Türkçe, İngilizce, Şekilli, Yaratıcı Klan ve Takım İsimleriTablet, cep telefonları ve bilgisayarlar iş ve özel yaşamın dışında oyun oynamak için de kullanılıyor. Popüler oyunlar arasında yer alan PUBG, Valorant, CS GO tarzı oyunlar için klan isimleri ve oyun nickleri büyük önem taşıyor. Klan isimlerinin bu denli önem arz etmesinin nedenleri arasında oyuncunun klanına olan bağlılığını simgeliyor. Klan isimleri seçerken bu yüzden dikkat edilmesi gerekiyor. Oyun oynarken klanlara şekilli, Türkçe, İngilizce ve kısa isimler verme imkanı bulunuyor. Takım arkadaşlarınızla birlikte seçebileceğiniz bu klan isimleri oyunda akılda kalıcı olmanızı da sağlıyor. En iyi, Türkçe, İngilizce, şekilli, kısa klan ve takım isimleri için “Klan İsimleri 2021” içeriğimize göz atabilirsiniz.
4.09.2021Oyun
Élysée Sarayı'ndaki gerçek güç: Brigitte Macron
Élysée Sarayı'ndaki gerçek güç: Brigitte MacronMacronlara yakın Fransız gazeteci Gaël Tchakaloff yeni bir biyografi kaleme aldı. 43 yaşındaki Fransa cumhurbaşkanı ve 68 yaşındaki eşi Brigitte'in yakınlarından birkaç kişiyle konuştu. Bu görüşmeler kapsamında, Fransa Cumhurbaşkanı'nın karısını aramadan iki saat bile geçiremeyeceğini öğrendi. Fransa'nın gizli gücü Brigitte Macron, akıllara tarihte iz bırakan önemli First Lady'leri de getirdi. Listede Michelle Obama'dan Betty Ford'a pek çok isim yer alıyor.
3.09.2021Dünya
Afgan çocuklar için acil harekete geçilmesi için çağrı geldi
Afgan çocuklar için acil harekete geçilmesi için çağrı geldiUzmanlar, ABD’nin 20 yıl süren Afganistan işgalinde, Birleşmiş Milletler (BM) Çocuklara Yardım Fonu (UNICEF) ve BM Mülteciler Yüksek Komiserliğinin (UNHCR), çocuklara ve kadınlara yönelik hiçbir somut çalışmada bulunmadığını belirterek, İslam İşbirliği Teşkilatı (İİT) başta olmak üzere uluslararası STK’leri acilen harekete geçmeye çağırdı.
29.08.2021Dünya
Sefil Ne Demek, Tdk Sözlük Anlamı Nedir? Sefil Kime Denir?
Sefil Ne Demek, Tdk Sözlük Anlamı Nedir? Sefil Kime Denir?Yabancı kökenli kelime olmaları rağmen bazı kelimeler, Türkçede aktif olarak kullanılmakta ve duyulmaktadır. Söz konusu olan çok duyulan ve yabancı kökenli olan kelimelerden birisi de sefil kelimesidir. Sefil kelimesi halk arasında çokça kullanılsa da kelimenin gerçek anlamı pek bilinmiyor. Sefil ne demek, TDK sözlük anlamı nedir? Sefil kime denir tüm detayları ile derledik.
28.08.2021Sözlük
Su krizinde göç etkisi!
Su krizinde göç etkisi!Kuraklık yüzünden ülke genelindeki nehirlerin neredeyse tamamında suyun akış hızı yüzde 70’lere varan oranda düştü. Göllerin ise yüzde 60’ı kurudu. Uzmanlar yakın gelecekte su krizi yüzünden kitlesel göçler yaşanacağı uyarısında bulundular
26.08.2021Gündem
Taliban: Afganlar ekonomik nedenlerle ülkeden ayrılmak istiyor!
Taliban: Afganlar ekonomik nedenlerle ülkeden ayrılmak istiyor!Taliban'ın sözcülerinden Süheyl Şahin, Afganların ekonomik nedenlerle ülkeden ayrılmak istediğini söyledi.
23.08.2021Dünya
Taliban'dan ABD'ye uyarı! 'Bunun sonuçları olur'
Taliban'dan ABD'ye uyarı! 'Bunun sonuçları olur'Afganistan'da kontrolü eline alan Taliban, ülkedeki yabancı birliklerin ülkeden çekilmesine dair sert bir uyarıda bulundu.
23.08.2021Dünya
Düşkün Ne Demek, TDK Sözlük Anlamı Nedir? Düşkün Kime Denir?
Düşkün Ne Demek, TDK Sözlük Anlamı Nedir? Düşkün Kime Denir?Değişik anlamlar üzerinden kullanılan ve Türkçede yoğun şekilde değerlendiren sözcüklerden biri düşkün kelimesidir. Peki, düşkün ne demek, TDK sözlük anlamı nedir? Düşkün kime denir tüm detayları ile derledik.
20.08.2021Sözlük
Afganistan'ın maden rezervleri yeniden gündemde
Afganistan'ın maden rezervleri yeniden gündemdeTaliban’ın Afganistan’a hakim olma süreci, ülkenin ekonomik geleceğini etkileyebilecek yaklaşık 1 trilyon dolar değerindeki işlenmemiş maden rezervlerini yeniden gündeme taşıdı.
19.08.2021Ekonomi
Sefalet Ne Demek, TDK Sözlük Anlamı Nedir? Sefalet Çekmek Nedir?
Sefalet Ne Demek, TDK Sözlük Anlamı Nedir? Sefalet Çekmek Nedir?Türkçe kökenli olmamasına rağmen ülkemizde çok fazla kullanılan bazı kelimeler bulunmaktadır. Söz konusu olan yaygın kelimelerden birisi de sefalet kelimesidir. Halk arasında da ciddi şekilde duyulan ve konuşulan sefalet kelimesi insanlar tarafından Türkçe kökenli olarak bilinse de yabancı kökenli kelimedir. Sefalet ne demek, TDK sözlük anlamı nedir hakkındaki tüm bilgileri sizler için derledik.
18.08.2021Eğitim

Benzer Haber Etiketleri

lübnanabdAfganistanTalibanIMF

Yoksulluk ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.