Yük Gemisi

Yük Gemisi

Son dakika yük gemisi haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan yük gemisi gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan yük gemisi haber sayfamızda...

Yük Gemisi

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 1.193 yük gemisi haberi bulunmuştur.
Arıza yapan gemi kurtarıldı Boğaz trafiği normale döndü
Arıza yapan gemi kurtarıldı Boğaz trafiği normale döndüYavuz Sultan Selim Köprüsü kuzeyinde kuru yük gemisinin makine arızası vermesi nedeniyle Boğaz trafiği çift yönlü olarak askıya alındı. Gemi, Kıyı Emniyeti ekiplerinin müdahalesiyle kurtarılarak, Sarıyer Büyükdere Demir Sahası'na demirletildi. Çalışmaların sona ermesinin ardından Boğaz trafiği normale döndü.
16.01.2022Gündem
Kartal’da fırtınada yan yatan kuru yük gemisi parçalara ayrılıyor
Kartal’da fırtınada yan yatan kuru yük gemisi parçalara ayrılıyorKartal açıklarında fırtına nedeniyle yan yatan 103 metre uzunluğunda 15 metre genişliğindeki 1984 yapımı Türk bayraklı kuru yük gemisi satıldı. Atıl ve kullanılamaz halde bulunan kuru yük gemisi parçalara ayrılarak geri dönüşüme kazandırılıyor. Parçalara ayırma işlemi devam eden gemi havadan görüntülendi.
7.01.2022Gündem
Malta Hakkında Bilgiler; Malta Bayrağı Anlamı, 2022 Nüfusu, Başkenti, Para Birimi Ve Saat Farkı
Malta Hakkında Bilgiler; Malta Bayrağı Anlamı, 2022 Nüfusu, Başkenti, Para Birimi Ve Saat FarkıMalta, Avrupa kıtasında yer alan bir ada ülkesidir. Resmi adı Malta Cumhuriyetidir. 150 yıl boyunca Büyük Britanya Devletinin kontrolünde olan ülke 1964 yılında bağımsızlığını ilan etti. 2004 yılında ise Avrupa Birliğine üye oldu. Malta'nın başkenti neresi, nüfusu ne kadar? Sizin için derledik.
6.01.2022Tatil
Kız Kulesi açıklarında arızalanan gemi römorkörle çekildi
Kız Kulesi açıklarında arızalanan gemi römorkörle çekildiİstanbul Üsküdar Kız Kulesi açıklarında makine arızası yapan gemi nedeniyle İstanbul Boğazı'nın trafiği askıya alındı. Bölgeye sevk edilen kurtarma römorkörü ve tahlisiye botu yardımıyla geminin çekilmesiyle trafik normale döndü.
29.12.2021Haberler
İstanbul Boğazı’nda gemi arıza yaptı, boğaz trafiği askıya alındı
İstanbul Boğazı’nda gemi arıza yaptı, boğaz trafiği askıya alındıİstanbul Boğazı’nda Kız Kulesi açıklarında makine arızası yapan 70 metre boyundaki ‘Barlas’ isimli gemi için Gemi Trafik Hizmetleri Merkezi Koordinasyonunda kurtarma römorkörü yönlendirilirken, boğaz trafiğinin askıya alındığı öğrenildi.
29.12.2021Gündem
Kuru yük gemisi satılacak
Kuru yük gemisi satılacakBasın İlan Kurumu'nun ilan portalı ilan. gov. tr'de yer alan duyuruya göre kuru yük gemisi satışa çıkarıldı.
13.12.2021Ekonomi
Yılda 10 bin ton çelik bu tersanede gemilere dönüşüyor
Yılda 10 bin ton çelik bu tersanede gemilere dönüşüyorYılda 10 bin ton çeliğin işlenerek gemiye dönüştüğü Trabzon'un Sürmene ilçesindeki Çamburnu Tersanesi, ekonomiye yılda 200 milyonluk katma değer sağlıyor.
8.12.2021Ekonomi
Yer: Kartal... Halatlarla iskeleye bağlandılar
Yer: Kartal... Halatlarla iskeleye bağlandılarKartal'da 4 gün önce etkili olan şiddetli lodos nedeniyle bir gemi batmış, bir gemide yan yatarak iskeleye dayanmıştı. Lodosun sona ermesiyle batan kuru yük gemisi ÜMİT-K ve yan yatan UMUT isimli gemiler halatlarla iskeleye bağlandı.
2.12.2021Gündem
Vapur seferleri iptal mi? Vapur seferleri ne zaman devam edecek? (30 Kasım 2021)
Vapur seferleri iptal mi? Vapur seferleri ne zaman devam edecek? (30 Kasım 2021)Olumsuz hava şartlarından dolayı gündeme gelen 'vapur seferleri iptal mi' sorusu yoğun ilgiye uğruyor. Deniz yolu kullanacak olan vatandaşlar gideceği yön için arayışa geçti. İstanbul'da vapur seferleri iptal mi? Eminönü, Kadıköy, Beşiktaş, Üsküdar, Kartal, Bostancı, Adalar vapur seferleri iptal mi oldu? Vapur seferleri ne zaman devam edecek?
30.11.2021Gündem
Son dakika: İstanbul'da lodos kabusu! 3 ilde can kayıpları yaşandı
Son dakika: İstanbul'da lodos kabusu! 3 ilde can kayıpları yaşandıGelen son dakika haberine göre; yurdun büyük bir bölümünde etkili olan lodos, hayatı olumsuz etkiliyor. İstanbul'da lodosun hızı 130 kilometreye çıktı. Kentte bir çok yerde çatı uçtu. Beylikdüzü'nde 130, Adalar'da 100, Boğaz çevresinde ise 80 km/saate kadar ulaştı. İstanbul, Zonguldak ve Kocaeli'de fırtına 6 can aldı, çok sayıda da yaralı var. AFAD'dan yapılan açıklamada da "Herhangi bir olumsuzluk yaşanmaması için vatandaşlarımızın zorunlu olmadıkça dışarı çıkmamasını önemle rica ederiz." ifadeleri kullanıldı. Birçok ilde eğitime lodos nedeniyle ara verildi.
2.12.2021Gündem
İstanbul'a lodos can aldı! Hızı 130 kilometreye çıktı, ölü ve yaralılar var
İstanbul'a lodos can aldı! Hızı 130 kilometreye çıktı, ölü ve yaralılar varYurdun büyük bir bölümünde etkili olan lodos, hayatı olumsuz etkiliyor. İstanbul'da lodosun hızı 130 kilometreye çıktı. Kentte bir çok yerde çatı uçtu. Beylikdüzü'nde 130, Adalar'da 100, Boğaz çevresinde ise 80 km/saate kadar ulaştı. Esenyurt'ta bir binanın çatısı yoldan geçenlerin üzerine uçtu, 1 kişi hayatını kaybetti. Çatalca Serbest Bölge'de kapı girişindeki saat kulesi lodosun etkisiyle devrildi. Devrilen saat kulesi parçalandı. Avcılar'da Ambarlı Limanı'nda şiddetli lodos nedeniyle sürüklenen yük gemisi iskeleye çarptı. İstanbul ve Sabiha Gökçen Havalimanı'na iniş için alçalan uçaklar şiddetli lodos nedeniyle iniş yapamayarak pisti pas geçmek zorunda kaldı. Bazı uçaklar ise havada tur atmaya başladı.
29.11.2021Haberler
8 gün boyunca kurtarılmayı beklediler! Mucize olay
8 gün boyunca kurtarılmayı beklediler! Mucize olayABD Deniz Kuvvetleri Merkez Komutanlığı (NAVCENT), ABD Donanması'na ait Kuru yük gemisi USNS Charles Drew’in dün Umman Körfezi’nde 2 İranlı balıkçıyı kurtardığını açıkladı.
28.11.2021Dünya
Boğaz geçişine sis engeli
Boğaz geçişine sis engeliİstanbul ve Çanakkale Boğazlarında 2-3 gündür etkisini gösterin sis nedeniyle boğazlardan geçmek isteyen yüzlerce yük gemisi uzun süre beklemek zorunda kaldı. Boğaz girişlerinde gemi yığılmaları oluşurken gecikmenin zararının milyonlarca dolar olduğu tahmin ediliyor.
7.11.2021Haberler
Boğaz girişi kapandı! Milyonlarca doları 'sis' aldı
Boğaz girişi kapandı! Milyonlarca doları 'sis' aldıİstanbul ve Çanakkale Boğazlarında 2-3 gündür etkisini gösterin sis nedeniyle boğazlardan geçmek isteyen yüzlerce yük gemisi uzun süre beklemek zorunda kaldı. Boğaz girişlerinde gemi yığılmaları oluşurken gecikmenin zararının milyonlarca dolar olduğu tahmin ediliyor.
7.11.2021Ekonomi
Makine arızası yapan yük gemisi İstanbul Boğazı'na demir attı
Makine arızası yapan yük gemisi İstanbul Boğazı'na demir attıMakine arızası yapan 102 metre uzunluğundaki MEDKON MRA isimli kargo gemisi İstanbul Boğazı'na demir atarken, Kıyı Emniyeti Genel Müdürlüğü ekipleri olay yerine yönlendirildi.
30.10.2021Gündem
İstanbul Boğazı'nda kargo gemisi sürüklendi
İstanbul Boğazı'nda kargo gemisi sürüklendiİstanbul Boğazı'nda Karadeniz'den Marmara'ya geçiş yapan 102 metre boyundaki MEDKON MRA isimli konteyner gemisi Vaniköy açıklarında makine arızası yaptı. Demir atan gemi bir süre sürüklendikten sonra kıyıya metreler kala durdu.
30.10.2021Gündem
Marmara Denizi’nde iki gemi çarpıştı
Marmara Denizi’nde iki gemi çarpıştıMarmara Denizi'nde Çanakkale’nin Gelibolu ilçesi ile Tekirdağ'ın Şarköy ilçesi arasında kalan Doğanarslan mevkiinde iki yük gemisi çarpıştı. Gemilerden birinde hasar meydana geldiği ve su almaya başladığı belirtildi. İki geminin de Çanakkale'ni Lapseki ilçesine götürüldüğü öğrenildi.
24.10.2021Haberler
Marmara Denizi’nde iki gemi çarpıştı
Marmara Denizi’nde iki gemi çarpıştıMarmara Denizi'nde Çanakkale’nin Gelibolu ilçesi ile Tekirdağ'ın Şarköy ilçesi arasında kalan Doğanarslan mevkiinde iki yük gemisi çarpıştı. Gemilerden birinde hasar meydana geldiği ve su almaya başladığı belirtildi. İki geminin de Çanakkale'ni Lapseki ilçesine götürüdüldüğü öğrenildi.
24.10.2021Gündem
124 metrelik platform, 67 metreye indirilerek Çanakkale Köprüsü’nün altından geçirildi
124 metrelik platform, 67 metreye indirilerek Çanakkale Köprüsü’nün altından geçirildiÇanakkale Boğazı'na pazartesi günü giriş yapan 'Albatross' isimli ağır yük gemisinin üzerinde taşıdığı 124 metre yüksekliğe sahip platform, su yüzeyinde kalan ayak yükseklikleri 67 metreye düşürüldükten sonra bugün en yüksek noktası 83 metre olan 1915 Çanakkale Köprüsü'nün altından geçirildi.
21.10.2021Ekonomi
Çanakkale Boğazı'nda hareketli anlar! Güvenli bölgeye çekildi
Çanakkale Boğazı'nda hareketli anlar! Güvenli bölgeye çekildiÇanakkale Boğazı'ndan geçişi sırasında makine arızası yapan 'HC Jana Rosa' isimli dökme yük gemisi, Kıyı Emniyeti Genel Müdürlüğü'ne ait römorkörler tarafından çekilerek Şevketiye açıklarına demirletildi.
15.10.2021Gündem
'Anadolu Yıldızı 2021 Tatbikatı'nın Ege Denizi'ndeki kısmı tamamlandı
'Anadolu Yıldızı 2021 Tatbikatı'nın Ege Denizi'ndeki kısmı tamamlandıAnadolu Yıldızı 2021 Müşterek Arama Kurtarma Tatbikatı'nın Ege Denizi'nin uluslararası suları ve hava sahasında gerçekleştirilen ilk kısmı sona erdi.
13.10.2021Gündem
Kuru yük gemisi balık çiftliği havuzlarına çarptı! 20 milyonluk zarar
Kuru yük gemisi balık çiftliği havuzlarına çarptı! 20 milyonluk zararMuğla'nın Güllük Körfezi'nde kuru yük gemisi, balık çiftliklerinin havuzuna çarptı. 1'inin parçalandığı, 2'sinin zarar gördüğü çipura havuzlarından yaklaşık 750 bin balık denize kaçtı. Şirket yetkilileri, zararlarının 20 milyon liranın üzerinde olduğunu söyledi.
2.10.2021Gündem
Marmara Denizi'nde mimari bloklar yüklü gemi batığı keşfedildi
Marmara Denizi'nde mimari bloklar yüklü gemi batığı keşfedildiYalova'nın Altınova ilçesi kıyılarında araştırma gerçekleştiren ekipler, Marmara Denizi'nin yaklaşık 3,5 metre derinliğinde kargosunu mimari blokların oluşturduğu yeni bir batık keşfetti.
2.10.2021Haberler
İstanbul Boğazı’nda arızalanan yük gemisi kurtarıldı!
İstanbul Boğazı’nda arızalanan yük gemisi kurtarıldı!Kıyı Emniyeti Genel Müdürlüğü, İtalya’dan Bulgaristan’a seyir halindeyken Haydarpaşa mendireği açıklarında makine arızası yapan yük gemisinin kurtarıldığını açıkladı.
28.09.2021Haberler
Son dakika... İstanbul Boğazı’nda arızalanan yük gemisi kurtarıldı!
Son dakika... İstanbul Boğazı’nda arızalanan yük gemisi kurtarıldı!Gelen bir son dakika haberine göre, Kıyı Emniyeti Genel Müdürlüğü, İtalya’dan Bulgaristan’a seyir halindeyken Haydarpaşa mendireği açıklarında makine arızası yapan yük gemisinin kurtarıldığını açıkladı.
28.09.2021Gündem

Benzer Haber Etiketleri

Yük Gemisi ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.