Yükseköğretim Kurulu

Yükseköğretim Kurulu

Son dakika Yükseköğretim Kurulu haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan Yükseköğretim Kurulu gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan Yükseköğretim Kurulu haber sayfamızda...

Yükseköğretim Kurulu

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 3.989 yükseköğretim kurulu haberi bulunmuştur.
Cumhurbaşkanı Erdoğan imzaladı! 7 üniversiteye rektör ataması
Cumhurbaşkanı Erdoğan imzaladı! 7 üniversiteye rektör ataması Cumhurbaşkanlığı tarafından yapılan atama kararları Resmi Gazete'de yayımlandı.
25.05.2024 Gündem
Spor Dostu Kampüs’ün kriterleri belli oldu
Spor Dostu Kampüs’ün kriterleri belli oldu Yükseköğretim Kurulu (YÖK) Başkanı Erol Özvar tarafından açıklanan “Spor Dostu Kampüs Projesi”ne ilişkin değerlendirme kriterleri belli oldu.
22.05.2024 Eğitim
Türkiye'de ilk kez kuruldu! 'Buranın uluslararası tanınması önemli bir konu'
Türkiye'de ilk kez kuruldu! 'Buranın uluslararası tanınması önemli bir konu' Samsun Ondokuz Mayıs Üniversitesi (OMÜ) bünyesinde Yaban Hayatı Araştırmaları Enstitüsü Araştırma İstasyonu kuruldu. Açılışta Yükseköğretim Kurulu (YÖK) Başkanı Erol Özvar konuştu. Erol Özvar, "Yaban Hayatı Araştırmaları Enstitüsü Türkiye’de bir ilk. Yaban hayatını bir öğretim üyesi grubuyla araştırmak bir enstitü çatısı altında bir ilk olacak" dedi.
13.05.2024 Gündem
‘2028’de ilk 500’deki üniversite sayısı 10 olacak’
‘2028’de ilk 500’deki üniversite sayısı 10 olacak’ Yükseköğretim Kurulu (YÖK) Başkanı Erol Özvar, Bitlis’teki Bölgesel Kalkınma Odaklı Misyon Farklılaşması ve İhtisaslaşma Toplantısı’na katıldı.
12.05.2024 Eğitim
‘Hocam yapay zekâ değil ben yaptım’
‘Hocam yapay zekâ değil ben yaptım’ Yapay zekâyla yapılan ödevlere savaş açan hocalar, tespit programlarıyla intihal bulmaya çalışıyor. Ancak bu programlar yanlış sonuç verebiliyor. Eğitimciler ödev şeklinin değiştirilmesi önerisinde bulunuyor.
12.05.2024 Eğitim
YÖK, yapay zekâ etik rehberi hazırladı
YÖK, yapay zekâ etik rehberi hazırladı Yükseköğretim Kurulu (YÖK), “Yükseköğretim Kurumları Bilimsel Araştırma ve Yayın Faaliyetlerinde Üretken Yapay Zekâ (ÜYZ) Kullanımına Dair Etik Rehber” hazırladı.
8.05.2024 Eğitim
YÖK yapay zeka kullanımına dair rehber hazırlandığını açıkladı
YÖK yapay zeka kullanımına dair rehber hazırlandığını açıkladı Yükseköğretim Kurulu Başkanı Erol Özvar, yükseköğretim kurumlarında bilimsel araştırma ve yayın faaliyetlerinde üretken yapay zeka kullanımına dair etik rehber hazırlandığını açıkladı.
7.05.2024 Eğitim
Hedef ilk 500’deki üniversite sayısını 10’a çıkarmak
Hedef ilk 500’deki üniversite sayısını 10’a çıkarmak Araştırma Üniversiteleri Destek Programı (ADEP) Değerlendirme Toplantısı dün Hacettepe Üniversitesi’nin ev sahipliğinde yapıldı.
3.05.2024 Eğitim
YÖK Başkanı açıkladı: 327 projeye, 503,9 milyon lira bütçe aktarımı
YÖK Başkanı açıkladı: 327 projeye, 503,9 milyon lira bütçe aktarımı Araştırma Üniversiteleri Destek Programı (ADEP) Değerlendirme Toplantısı, Hacettepe Üniversitesi'nin ev sahipliğinde yapıldı.
2.05.2024 Gündem
Üniversitelere açılacak yeni yapay zeka bölümleri belli oldu
Üniversitelere açılacak yeni yapay zeka bölümleri belli oldu Üniversitelerde yapay zeka, dijitalleşme ve büyük veri alanlarında açılacak yeni program ve bölümler YÖK Başkanı Erol Özvar tarafından açıkladı.
30.04.2024 Eğitim
'Eğitim ve öğretimde altyapı devrimi yapıldı'
'Eğitim ve öğretimde altyapı devrimi yapıldı' "Milli Eğitim Bakanlığı'nda görev yapan yaklaşık 1 milyon 100 bin öğretmenin 800 bini, 2003 yılından sonra ataması yapılan arkadaşımız. Yüzde 70'in üstünde kitle." diyen Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin Tüm bu göstergeler, eğitim ve öğretimde temel istatistikler anlamında Türkiye'de dünyada örneği çok az gösterilecek şekilde bir altyapı devrimi yapıldığını gösteriyor" şeklinde konuştu.
30.04.2024 Eğitim
Başvurular sürüyor
Başvurular sürüyor Yükseköğretim Kurulu (YÖK) tarafından 2017’den bu yana verilen YÖK Üstün Başarı Ödülleri için başvurular başladı.
30.04.2024 Eğitim
YÖK Başkanı Özvar: 2027'ye kadar tamamlanmasını bekliyoruz
YÖK Başkanı Özvar: 2027'ye kadar tamamlanmasını bekliyoruz Yükseköğretim Kurulu Başkanı Erol Özvar, "2027 yılına kadar üniversitelerimizin tamamına yakınının akreditasyon süreçlerini tamamlamasını bekliyoruz" dedi.
25.04.2024 Eğitim
Erdoğan'dan Erbil'de çok net PKK mesajı: Artık gündemden çıkarılmalı
Erdoğan'dan Erbil'de çok net PKK mesajı: Artık gündemden çıkarılmalı Cumhurbaşkanı Erdoğan Irak ziyaretinin ikinci durağı olan Erbil'de Irak Kürt Bölgesel Yönetimi (IKBY) Başkanı Neçirvan Barzani ve IKBY Başbakanı Mesrur Barzani ile ikili ve heyetler arası görüşme gerçekleştirdi. Öte yandan Cumhurbaşkanı Erdoğan, KDP Başkanı Mesut Barzani ile de bir araya geldi.
22.04.2024 Gündem
Üniversitelere yapay zekâ etik rehberi
Üniversitelere yapay zekâ etik rehberi Yükseköğretim Kurulu (YÖK) Başkanı Erol Özvar, yüksek öğrenim kurumlarında yapay zeka kullanımına dair rehber hazırladıklarını açıkladı.
21.04.2024 Eğitim
Kastamonu Üniversitesi kalite standartlarını yükselterek başarılı bir adım attı
Kastamonu Üniversitesi kalite standartlarını yükselterek başarılı bir adım attı Kastamonu Üniversitesi Fen Fakültesi, akredite edilen lisans programlarıyla kalite standartlarını yükselterek başarılı bir adıma imza attı.
19.04.2024 Eğitim
YÖK Başkanı Özvar: Yapay zekayı ülke açısından çok önemli görüyoruz
YÖK Başkanı Özvar: Yapay zekayı ülke açısından çok önemli görüyoruz Yükseköğretim Kurulu (YÖK) Başkanı Prof. Dr. Erol Özvar, "Bugün, ülkemizdeki üniversitelerde 198 farklı ülkeden 350 bine yakın uluslararası öğrenci öğrenim görmektedir. Bu yönüyle ülkemiz dünyada en fazla öğrenciye sahip ilk 10 ülke arasına girmiş ve yükseköğretimde küresel bir eğitim merkezi haline gelmiştir. Hedefimiz uluslararası öğrenci sayısında, dünyada ilk 5’e girmektir" dedi.
19.04.2024 Gündem
14 yıl sonra Tanzanya'dan ziyaret! Erdoğan: Dönüm noktası olacak
14 yıl sonra Tanzanya'dan ziyaret! Erdoğan: Dönüm noktası olacak Cumhurbaşkanı Erdoğan, Tanzanya Birleşik Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Samia Suluhu Hassan ile görüşmesinin ardından ortak basın toplantısında açıklamalarda bulundu. 'Bu ziyaret iki ülke arasında bir dönüm noktası' ifadelerini kullanan Erdoğan Tanzanya ile ticaret hedefini duyurdu.
18.04.2024 Gündem
Kastamonu Üniversitesi’nden uluslararası iklim değişikliği projesi! 6 gün sürecek
Kastamonu Üniversitesi’nden uluslararası iklim değişikliği projesi! 6 gün sürecek Kastamonu Üniversitesi, uluslararası alanda hazırladığı proje ile afetlerden etkilenen illerdeki lisans öğrencilerine Kastamonu’da eğitim verecek.
15.04.2024 Eğitim
YÖK'ten Sudanlı ve Filistinli öğrencilerle ilgili iddialara açıklama
YÖK'ten Sudanlı ve Filistinli öğrencilerle ilgili iddialara açıklama Yükseköğretim Kurulu (YÖK) Sudanlı ve Filistinli öğrencilere ilgili iddialar üzerine açıklama yaptı. Açıklamada; "Bazı basın ve yayın organlarında, Yükseköğretim Kurulunun Sudanlı ve Filistinli öğrencilere belgesiz, koşulsuz yatay geçiş hakkı verdiği yönündeki iddia asılsızdır" denildi.
7.04.2024 Gündem
Yabancı öğrenci sınavı 52 ülkede yapılacak
Yabancı öğrenci sınavı 52 ülkede yapılacak Yükseköğretim Kurulu (YÖK) Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı (YTB) ile Türkiye Maarif Vakfı (TMV) arasında iş birliği protokolü imzalandı. Protokolle üç kurum ulusal ve uluslararası alandaki tecrübe ve yetkinliklerini paylaşarak eğitim-öğretim, araştırma geliştirme ve üniversite fuar organizasyonları alanlarında iş birliği yapacak.
7.04.2024 Eğitim
Sınavı kazanana son model araba
Sınavı kazanana son model araba Kurslar ve özel okullar, öğrencilerinin motivasyonunu artırmak için kesenin ağzını açtı. Üniversite sınavlarında dereceye girenlere 1 milyon TL’ye varan para ödüllerinin yanı sıra son model araba, aylık 15 bin TL burs veren de var.
7.04.2024 Eğitim
İlk 1000 için YKS şartı yok
İlk 1000 için YKS şartı yok Yurt dışında üniversite okumak isteyenler için 15 Mart’ta diplomaların denklik işlemlerine ilişkin yönetmelik değişikliği yapılmıştı.
30.03.2024 Eğitim
YÖK'ten denklik için yeni düzenleme
YÖK'ten denklik için yeni düzenleme Yükseköğretim Kurulu (YÖK) yurt dışında okumak isteyen öğrenciler için denklikle ilgili yeni düzenlemesini duyurdu.
29.03.2024 Gündem
Gözler Milli Eğitim Bakanlığı'nda: LGS’nin tarihi değişebilir
Gözler Milli Eğitim Bakanlığı'nda: LGS’nin tarihi değişebilir Yüksek Seçim Kurulu (YSK), 31 Mart 2024 Pazar günü gerçekleştirilecek yerel seçimlerin bazı yerlerde iptal edilmesi durumunda, yenileme seçimlerinin 2 Haziran Pazar günü yapılmasına karar verdi.
29.03.2024 Gündem

Benzer Haber Etiketleri

Yükseköğretim Kurulu ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.