Yükseköğretim Kurulu

Yükseköğretim Kurulu

Son dakika Yükseköğretim Kurulu haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan Yükseköğretim Kurulu gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan Yükseköğretim Kurulu haber sayfamızda...

Yükseköğretim Kurulu

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 9.026 yuksekogretim kurulu haberi bulunmuştur.
YÖK’ten istihdamı artıracak düzenleme
YÖK’ten istihdamı artıracak düzenlemeYükseköğretim Kurulu (YÖK) üniversite mezunlarının istihdam edilebilirliğine katkı sağlamak üzere öğrencilerin uygulama eğitimlerine ilişkin mevzuatta düzenleme yaptı.
18.06.2021Eğitim
Profesöre tacizden soruşturma! 'Saplantılı aşık oldu'
Profesöre tacizden soruşturma! 'Saplantılı aşık oldu'Ankara Barosu avukatlarından N.S., 2006'da Konya'da avukatlık stajı sırasında tanıştığı, 2017'de ise babasının şüpheli ölümü nedeniyle adli tıp işlemleri için tekrar görüşmeye başladığı, Necmettin Erbakan Üniversitesi Adli Tıp Ana Bilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Şerafettin D.  hakkında 'taciz', 'tehdit', 'şantaj' dahil 7 suçtan 9 suç duyurusunda bulundu. Şerafettin D. hakkında 'şantaj' suçundan 3 yıla kadar hapis cezası istemiyle dava açılırken, diğer suçlarla ilgili soruşturmalar ise sürüyor. Şerafettin D. hakkında ayrıca 6 ay N.S.'ye yaklaşmama tedbiri uygulandı.
16.06.2021Gündem
Son dakika! Sütçü İmam Üniversitesi Rektörü Niyazi Can'dan iddialara yanıt
Son dakika! Sütçü İmam Üniversitesi Rektörü Niyazi Can'dan iddialara yanıtKahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi (KSÜ) Rektörü Prof. Dr. Niyazi Can, kızı Esra Aslancan'ın doktora sınavını kazanamayınca Eğitim Fakültesi Eğitim Bölümleri Başkanı Doç. Dr. Mahmut Sağır'ın istifasını istediği yönündeki iddialarla ilgili ilk kez konuştu. Rektör Prof. Dr. Can, "Bölüm başkanına, 'Kızım sınavı kazanmadı, istifa etmesi lazım' gibi kesinlikle böyle bir telkinim yoktur" dedi. Rektör Can, üniversitede memur olarak görev yapan damadı Mehmet Aslancan ile öğretim görevlisi olan diğer kızı Emine Can Mercan ile ilgili iddiaların da asılsız olduğunu söyledi.
15.06.2021Gündem
200 bin yabancı öğrenci Türkiye’de üniversitede
200 bin yabancı öğrenci Türkiye’de üniversitedeTürkiye, yabancı öğrenciler için cazibe merkezi haline geliyor. Dünyanın birçok ülkesinden binlerce öğrencinin okumak için başvuru yapmaya devam ettiği Türkiye’deki üniversitelerde okuyan yabancı öğenci sayısı 200 bin olarak açıklandı.
14.06.2021Ekonomi
Son dakika... Biden ile görüşme öncesi Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan flaş açıklama
Son dakika... Biden ile görüşme öncesi Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan flaş açıklamaGelen son dakika haberine göre; Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Brüksel ziyareti öncesi basın mensuplarına açıklamalarda bulundu. Erdoğan, 'Şu anda Merkez Bankası'nın döviz rezervi konusunda geldiğimiz nokta 100 milyar dolar seviyesine ulaşmış durumdayız. Ülkelerin kendi yerel paraları ile ticaretleri ve para takası anlaşması ile gerçekleşiyor' dedi. Patriotlar konusunda ise Erdoğan, 'Bu konuda da yine Amerika sözünde durmamış, bunları geri almış. Geri alınca tabii bizler de bu arada Rusya'yla bir anlaşmaya gitmek suretiyle malum S400'ler konusunda adım attık ve S400'leri aldık. Bütün bunların yanında tabii daha başka birçok savunma sanayiinde başlayıp da devam edemediğimiz konular var' diye konuştu.
13.06.2021Siyaset
Son dakika: Tatilcilere büyük şok! Beştepe'de acil müsilaj toplantısı...
Son dakika: Tatilcilere büyük şok! Beştepe'de acil müsilaj toplantısı...Son dakika haberlere göre Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Marmara Denizi’nde görülen müsilaj sorununun çözümü için Yükseköğretim Kurulu’nun (YÖK) oluşturduğu akademik heyetin katılımıyla düzenlenen toplantıya başkanlık etti. İşte yaşanan son dakika gelişmeler...
11.06.2021Gündem
Beştepe’de acil toplantı
Beştepe’de acil toplantıCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Marmara Denizi’nde görülen müsilaj sorununun çözümü için Yükseköğretim Kurulu’nun (YÖK) oluşturduğu akademik heyetin katılımıyla düzenlenen toplantıya başkanlık etti.
11.06.2021Gündem
YÖK’ten kadınlar için güvenli kampüs adımı
YÖK’ten kadınlar için güvenli kampüs adımıYükseköğretim Kurulu (YÖK) Türkiye’de görev yapan kadın rektörlerle akademide kadının güçlenmesine yönelik çalışma başlattı. Bu kapsamda güvenli kampüs konusunda belirlenecek kriterlere göre üniversiteler bir sıralamaya tabi tutulacak ve bu sıralama kamuoyuyla paylaşılacak.
11.06.2021Eğitim
Cumhurbaşkanı Erdoğan, müsilaj sorununun çözümü için özel toplantı gerçekleştirdi
Cumhurbaşkanı Erdoğan, müsilaj sorununun çözümü için özel toplantı gerçekleştirdiCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Marmara Denizi'nde ortaya çıkan müsilaj (deniz salyası) sorununun çözümü için üniversitelerin ilgili bölümlerinin öğretim Üyeleri ile özel toplantı gerçekleştirdi. Yapılan açıklamada "Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan, Marmara Denizi’nde görülen deniz salyası sorununun çözümü için Yükseköğretim Kurulu tarafından oluşturulan akademik heyetle özel bir toplantı gerçekleştirdi." ifadeleri yer aldı.
10.06.2021Haberler
Son dakika haberi: Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan müsilaj toplantısı
Son dakika haberi: Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan müsilaj toplantısıCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Marmara Denizi'nde ortaya çıkan müsilaj (deniz salyası) sorununun çözümü için üniversitelerin ilgili bölümlerinin öğretim Üyeleri ile özel toplantı gerçekleştirdi. Erdoğan, YÖK Başkanı Yekta Saraç başkanlığındaki uzman akademik heyetin müsilaj konusundaki bilimsel araştırmalarını ve çözüm önerilerini tek tek dinledi.
10.06.2021Gündem
YÖK Başkanı Saraç'tan 'müsilaj' açıklaması: Bilimsel seferberlik başlatmalıyız
YÖK Başkanı Saraç'tan 'müsilaj' açıklaması: Bilimsel seferberlik başlatmalıyızYükseköğretim Kurulu (YÖK) Başkanı Prof. Dr. Yekta Saraç, "Müsilaj sorunu, ekonomik, turizm, balıkçılık ve sağlık alanlarını etkileyen bir durum. YÖK olarak bu konuya ilişkin bilimsel seferberliği başlatmamız icap ediyor" dedi.
10.06.2021Gündem
Ege’nin üç ihtisasalanı
Ege’nin üç ihtisasalanıYükseköğretim Kurulu (YÖK) Başkanlığı tarafından hayata geçirilen “11. Kalkınma Planında Yer Alan Araştırma Üniversitelerinin Yetkinliklerine Göre Öncelikli Sektörlerle Eşleştirilmesi Toplantısı”na Ege Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Necdet Budak da katıldı.
9.06.2021Ege
Yeni uzaktan eğitim programları
Yeni uzaktan eğitim programlarıEge Üniversitesi Bergama Meslek Yüksekokulu bünyesinde ‘Muhasebe ve Vergi Uygulamaları’ uzaktan eğitim programı ile Atatürk Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu bünyesinde ‘Eczane Hizmetleri’ ve ‘Engelli Bakımı ve Rehabilitasyon’ ön lisans uzaktan eğitim programları, YÖK tarafından onay alınarak açıldı...
8.06.2021Ege
Arıtma tesisleri 7/24 izlenecek
Arıtma tesisleri 7/24 izlenecekÇevre ve Şehircilik Bakanı Kurum, müsilaj nedeniyle can çekişen Marmara Denizi için bir temizlik seferberliği başlatacaklarını duyurdu. Mevcut atık su arıtma tesislerinin hızla dönüştürüleceğini belirten Kurum, azot miktarının yüzde 40 oranında düşürülmesi halinde problemin çözüleceğini söyledi
7.06.2021Gündem
YÖK, akademisyenlerle 'müsilaj' sorununu görüşecek
YÖK, akademisyenlerle 'müsilaj' sorununu görüşecekYükseköğretim Kurumu (YÖK) Başkanı Yekta Saraç, Marmara Denizi'ndeki müsilaj sorununa ilişkin ilgili fakültelerin dekanları ve konunun uzmanı araştırma ekipleri ile bir araya geleceklerini açıkladı.
6.06.2021Gündem
60 akademisyene tacizden ihraç
60 akademisyene tacizden ihraçYüksek Öğretim Kurulu (YÖK) Başkanı Yekta Saraç, üniversitelerde 7 yıl içinde 60 öğretim elemanının taciz fiili ile üniversitelerden ihraç edildiğini açıkladı.
4.06.2021Siyaset
YÖK Başkanı Saraç: 60 öğretim elemanı, kadına tacizden ihraç edildi
YÖK Başkanı Saraç: 60 öğretim elemanı, kadına tacizden ihraç edildiYükseköğretim Kurumu (YÖK) Başkanı Yekta Saraç, "2014 yılından bugüne kadar toplam 60 öğretim elemanı, kadına taciz durumu fiili ile üniversitelerden ihraç edilmiştir, 8 kişi alt ceza ile cezalandırılmıştır" dedi.
3.06.2021Gündem
Hukukçu yetişecek
Hukukçu yetişecekCumhurbaşkanı kararıyla Ege Üniversitesi bünyesinde hukuk fakültesinin kurulmasıyla sayı 19’a yükseldi
2.06.2021Ege
Son dakika: Erdoğan 'müjdeyi vereceğiz' diyerek tarihini açıkladı
Son dakika: Erdoğan 'müjdeyi vereceğiz' diyerek tarihini açıkladıSon dakika haberine göre, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan TRT özel yayınında açıklama yaptı. Cumhurbaşkanı Erdoğan, cuma günü Zonguldak'ta petrol ve doğalgaz arama çalışmalarına ilişkin müjde vereceğini bildirdi.
2.06.2021Siyaset
Bayrak Müzesi’ne dijital erişim!
Bayrak Müzesi’ne dijital erişim!Türkiye’de ilk olma özelliği taşıyan Dokuz Eylül Üniversitesi Bayrakbilim ve Türk Bayrakları Müzesi açık arşiv sistemini erişime açtı.
31.05.2021Ege
Son dakika: Binlerce kişiyi ilgilendiriyor! Flaş 'ek ödeme' değişikliği
Son dakika: Binlerce kişiyi ilgilendiriyor! Flaş 'ek ödeme' değişikliğiYükseköğretim Kurulu (YÖK), Sağlık Bakanlığına bağlı sağlık tesislerinde görevli personele yönelik düzenlemenin ardından üniversite hastanelerinde Kovid-19 salgınına yönelik araştırma, teşhis ve tedavi faaliyetleri kapsamında görev yapan personele de ek ödeme yapılması için bir yönetmelik değişikliği taslağı hazırladı.
27.05.2021Ekonomi
Son dakika: Yapılandırma teklifi kabul edildi
Son dakika: Yapılandırma teklifi kabul edildiAK Parti milletvekillerinin imzasını taşıyan Bazı Alacakların Yeniden Yapılandırılması İle Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına İlişkin Kanun Teklifi, TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu'nda kabul edildi.
27.05.2021Ekonomi
Kaymakamlık sınavı başvuru 2021 ekranı açıldı! Kaymakamlık başvuru ücreti ne kadar, şartları, sayısı neler? İşte kılavuzu...
Kaymakamlık sınavı başvuru 2021 ekranı açıldı! Kaymakamlık başvuru ücreti ne kadar, şartları, sayısı neler? İşte kılavuzu...2021-İçişleri Bakanlığı Kaymakam Adaylığı Giriş Sınavı (2021-Kaymakamlık) başvuru işlemleri bugün başladı. Kaymakam olmak isteyen adaylar, Kaymakamlık başvuru ücreti ne kadar, şartları, sayısı neler? araştırmaya başladı. İşte ÖSYM tarafından yayımlanan Kaymakamlık sınavı tarihi ve kılavuzu...
26.05.2021Gündem
Üniversiteler açılıyor mu, tarih belli mi? YÖK üniversitelerde yüz yüze eğitim başlıyor mu?
Üniversiteler açılıyor mu, tarih belli mi? YÖK üniversitelerde yüz yüze eğitim başlıyor mu?Üniversiteler bir süredir uzaktan eğitim gerçekleştiriyor. Pandemi nedeniyle yüz yüze eğitme verilen ara, öğrenci ve velilerin merakını arttırdı. 2021 üniversiteler ne zaman açılacak sorusu yöneltiliyor. YÖK son dakika üniversitelerde yüz yüze eğitim açıklaması yaptı ve ardından Cumhurbaşkanı Erdoğan da konu hakkında detay paylaştı. Üniversiteler yüz yüze açılıyor mu?
24.05.2021Gündem
Orcid Numarası Nedir, Nasıl Alınır? Üniversitelerde Orcid Numarası Ne İşe Yarar?
Orcid Numarası Nedir, Nasıl Alınır? Üniversitelerde Orcid Numarası Ne İşe Yarar?Araştırmacı, akademisyen ve bilim insanları bilimsel çalışmalarını yayınlarken, isim benzerliklerinden kaynaklanan sorunların önüne geçmek için belirli kimlik numaraları kullanırlar. Bu şekilde kadın araştırmacı ve bilim insanlarının evlendikten sonra soyadı değiştirmelerinden kaynaklanan karışıklıklar da ortadan kalkmış olur. İşte bu sistem Orcid numarasıyla gerçekleştirilir? Orcid numarası nedir, nasıl alınır ve üniversitelerde Orcid numarası ne işe yarar detayları ile derledik.
24.05.2021Eğitim

Benzer Haber Etiketleri

müsilajegeson dakika haberlerMarmara DeniziYÖK Başkanı

Yükseköğretim Kurulu ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.