Yunus Emre Enstitüsü

Yunus Emre Enstitüsü

Son dakika Yunus Emre Enstitüsü haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan Yunus Emre Enstitüsü gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan Yunus Emre Enstitüsü haber sayfamızda...

Yunus Emre Enstitüsü

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 260 yunus emre enstitusu haberi bulunmuştur.
Troya Antik Kenti, Antik Harikalar Seminerleri ile Ele Alındı
Troya Antik Kenti, Antik Harikalar Seminerleri ile Ele AlındıYunus Emre Enstitüsünün Washington DC’de bulunan merkezi tarafından Anadolu’nun kültürel mirasını tüm dünyayla buluşturan konferans serisinin konusu Patara ve Hattuşa antik kentlerinin ardından Troya oldu.
27.02.2021Kültür Sanat
Yunus Emre Enstitüsü, Yozgat Blues filmini Moskovalı sinemaseverlerle buluşturdu
Yunus Emre Enstitüsü, Yozgat Blues filmini Moskovalı sinemaseverlerle buluşturduBaşrollerini Ercan Kesal, Ayça Damgacı ve Tansu Biçer’in paylaştığı, Mahmut Fazıl Coşkun’un yönettiği “Yozgat Blues” Moskovalı izleyicilerin beğenisine sunuldu.
26.02.2021Kültür Sanat
Tunus’ta Türkçe Şarkılar Söyleniyor
Tunus’ta Türkçe Şarkılar SöyleniyorYunus Emre Enstitüsü'nün Tunus’taki kültür merkezi tarafından hazırlanan konser serisinin bu ay konuğu Tunuslu ünlü sanatçı Nessrine Jabeur oldu.
20.02.2021Kültür Sanat
3. İngiltere Türk Toplumu Sergisi ziyarete açıldı
3. İngiltere Türk Toplumu Sergisi ziyarete açıldıT.C. Londra Başkonsolosluğu ve Londra Yunus Emre Enstitüsü tarafından bu yıl üçüncüsü düzenlenen ‘Türk Toplumu Sanat Sergisi’ 15 Şubat 2021 tarihinde çevrimiçi gerçekleştirilen açılış töreniyle sanatseverlerin ziyaretine açıldı.
16.02.2021Kültür Sanat
TBMM Başkanı Şentop, Arnavutluk’un İşkodra şehrini ziyaret etti
TBMM Başkanı Şentop, Arnavutluk’un İşkodra şehrini ziyaret ettiTürkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Başkanı Mustafa Şentop, Arnavutluk'taki temaslarının ikinci gününde ülkenin kuzeyindeki İşkodra şehrine ziyarette bulundu.
5.02.2021Siyaset
Türkçe’nin sesi Azez’de
Türkçe’nin sesi Azez’deTürkiye’ye dost insan sayısını artırmak vizyonu ile çalışmalarını beş kıtada sürdüren Yunus Emre Enstitüsü, umudun adı olan Azez ve çevresinde yayın yapan radyolar aracılığıyla, Türkçe’nin sesini yerel halkla buluşturuyor.
2.02.2021Cadde
38 dilde Afrika’da doğdu tüm dünyanın oldu
38 dilde Afrika’da doğdu tüm dünyanın oldu24 Ocak Dünya Afrika ve Afro-Kökenli Kültür Günü vesilesiyle Cumhurbaşkanlığı Millet Kütüphanesi’nde Afrika kıtasındaki 18 ülkeden 1500’ün üzerinde atasözünün bilgeliğini barındıran “Afrika Atasözleri Seçkisi I” kitabı tanıtıldı
24.01.2021Pazar
Emine Erdoğan 'Otuz Sekiz Dilde Afrika Atasözleri Seçkisi 1' kitabının tanıtım programında konuştu
Emine Erdoğan 'Otuz Sekiz Dilde Afrika Atasözleri Seçkisi 1' kitabının tanıtım programında konuştu Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan, Kovid-19 salgını günlerinde, Afrika'ya gerçekleştirdiği seyahatleri bir hatırata dönüştürme denemesi yaptığını belirterek, "Belki önümüzdeki aylarda yayımlanır, sizlerle de paylaşma imkanı bulabilirim" dedi.
21.01.2021Gündem
Kültür ajandasından musiki tınıları yükseliyor
Kültür ajandasından musiki tınıları yükseliyorYunus Emre Enstitüsü tarafından ilki geçtiğimiz yıl yayımlanan Türk Kültür Ajandası bu yıl “Türk Musikisi” ana temasını işleyerek hazırlandı.
16.01.2021Cumartesi
Yunus Emre Enstitüsü'nden Londra, Berlin ve Washington'da festival
Yunus Emre Enstitüsü'nden Londra, Berlin ve Washington'da festivalBüyük meseleleri kısa sürede etkili anlatan filmlere yer verecek olan “Cut Short, Live Long” çevrimiçi kısa film festivali, 25-30 Ocak tarihleri arasında ilk kez düzenlenecek. Son dönemde oldukça konuşulan Türk sinema dünyasından yenilikçi ve etkili görüşler ile ekranınızda yerini alacak olan bu festival, Londra, Berlin ve Washington'daki Yunus Emre Enstitüleri tarafından ortaklaşa düzenleniyor.
15.01.2021Kültür Sanat
Yunus Emre Enstitüsü'nden 2021 Kültür Ajandası
Yunus Emre Enstitüsü'nden 2021 Kültür AjandasıTürk kültürel diplomasisinin önemli aktörlerinden biri olan Yunus Emre Enstitüsü, Türkiye'yi, kültürel mirasını, Türk dilini, kültürünü ve sanatını tanıtmak, dünya toplumlarının Türkiye'yi daha yakından ve doğru bir şekilde tanınmasını sağlamak maksadıyla özel olarak hazırlanan ve ilki 2020 yılında basılan Türk Kültür Ajandası’nın ikincisi meraklılarıyla buluşuyor. Geleneksel Türk kültürünün önde gelen miraslarının yer aldığı ajandada “Türk Musikisi” ana konusu bölümler halinde her yönü ile ele alınıyor.
13.01.2021Kültür Sanat
Pandemide gelir kaybına uğrayan müzik sektörü çalışanlarına destek
Pandemide gelir kaybına uğrayan müzik sektörü çalışanlarına destekKültür ve Turizm Bakanlığı, salgın döneminde mağdur olan müzik sektörü çalışanlarından başvurusu onaylanan 24 bin 522 kişiye 3 ay boyunca 1000 lira destek verileceğini açıkladı.
8.01.2021Ekonomi
Yunus Emre Enstitüsü'nden Umudun Adı: Azez belgeseli
Yunus Emre Enstitüsü'nden Umudun Adı: Azez belgeseliYunus Emre Enstitüsü, Suriye’deki savaş sonrası yaşanmışlıkları konu alan bir belgesel hazırladı.
Son dakika...Cumhurbaşkanı Erdoğan: Yeniden ait olduğu topraklara kavuşturduk
Son dakika...Cumhurbaşkanı Erdoğan: Yeniden ait olduğu topraklara kavuşturdukCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "İmtiyazlarını kaybedenler, bizi sürekli eleştirse de bu topraklara ait ne varsa Türkiye'nin bir zenginliği olarak hepsini kucaklamaya çalışıyoruz." dedi.
28.12.2020Siyaset
TBMM Başkanı Şentop'tan FETÖ uyarısı!
TBMM Başkanı Şentop'tan FETÖ uyarısı!TBMM Başkanı Şentop, "Kuzey Makedonya'nın refahı, kalkınması buradaki insanlar için istihdam oluşturulması bizim de arzu ettiğimiz bir şey. Ben ilişkilerimizin her alanda daha gelişeceği kanaatindeyim" değerlendirmesinde bulundu.
22.12.2020Siyaset
‘Her zaman adaletin yanındayız’
‘Her zaman adaletin yanındayız’TBMM Başkanı Mustafa Şentop, Kuzey Makedonya ziyareti kapsamında başkent Üsküp’e geldi.
22.12.2020Siyaset
TBMM Başkanı Şentop, "Türk Okçuluğunun Tarihi Serüveni" sergisini açtı
TBMM Başkanı Şentop, "Türk Okçuluğunun Tarihi Serüveni" sergisini açtıTBMM Başkanı Mustafa Şentop, Yunus Emre Enstitüsü (YEE) ve Okçular Vakfı tarafından Kuzey Makedonya'nın başkenti Üsküp'te düzenlenen "Türk Okçuluğunun Tarihi Serüveni" konulu serginin açılışını gerçekleştirdi.
21.12.2020Siyaset
Kültür Bakanlığı’ndan  müzisyenlere destek
Kültür Bakanlığı’ndan müzisyenlere destekKültür ve Turizm Bakanlığı Yunus Emre Enstitüsü, yeni tip koronavirüs ile mücadele sürecinde, müzisyenleri teşvik etmek amacıyla proje başlattı.
12.12.2020Gündem
'Engin Akyürek için Türkçe öğreniyorlar'
'Engin Akyürek için Türkçe öğreniyorlar'Rol aldığı yapımların tekrar bölümleriyle yurt dışından adından sıkça söz ettiren Engin Akyürek'in hayranları, oyuncu için örgütlendi. Akyürek adına UNICEF Türkiye’ye bağış yapan 131 kişiye; Türkiye’nin yurt dışındaki kültür elçisi Yunus Emre Enstitüsü, açtığı Türkçe kursuyla güzel bir destek verdi.
29.11.2020Cadde
Son dakika... Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan, 12. Büyükelçiler Konferansı'nda önemli açıklamalar
Son dakika... Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan, 12. Büyükelçiler Konferansı'nda önemli açıklamalarSon dakika gelen habere göre; "Milli Egemenliğin 100. Yılında Türk Diplomasisi: Gelenekten Geleceğe" teması kapsamında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 12. Büyükelçiler Konferansı'nda konuşma yaptı. Erdoğan, 'Avrupa Birliği'nin, Türkiye'yi kendinden uzaklaştıran stratejik körlükten bir an önce kurtulmasını ümit ediyoruz' dedi.
9.11.2020Siyaset
“Dil dünyayı anlamlandırdığımız en önemli araç”
“Dil dünyayı anlamlandırdığımız en önemli araç”Yunus Emre Enstitüsü kurulduğundan bu yana Türk dili ve kültürünü dünyanın dört bir yanında insanlarla buluşturmak için büyük bir heyecanla çalışıyor. Türk Cumhuriyetleri'nden Latin Amerika'ya kadar uzanan bu geniş coğrafyada faaliyet gösteren Yunus Emre Enstitüsü, yaşadığımız bu salgın döneminde de çalışmalarına ara vermeden devam etti. covidoscope.org sitesi üzerinden Türkçe, İngilizce, Arapça ve İspanyolca dilleri aracılığıyla dünyanın dört bir yanından sanatçıların eserlerini sergilemesine olanak sağlayan bir çalışmaya imza atan Yunus Emre Enstitüsü'nün Başkanı Profesör Doktor Şeref Ateş ile hem bu projeyi hem de kurumun diğer faaliyetlerini konuştuk. Yunus Emre Enstitüsü'nün felsefesini ve üzerine kurulduğu temelleri açıklayan enstitü başkanı Şeref Ateş covidoscope projesinde toplanan eserler ve oluşan duygu haritasını da anlattı.
27.10.2020Kültür Sanat
Son dakika... Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Ermenistan'a: Uzlaşmaz ve şımarık tavırlar
Son dakika... Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Ermenistan'a: Uzlaşmaz ve şımarık tavırlarGelen son dakika haberine göre; Cumhurbaşkanı Erdoğan, 'Türkiye-Afrika Ekonomi ve İş Forumu'nun açılış oturumunda video konferansında önemli açıklamalarda bulundu. Erdoğan, 'Ermenistan'ın uzlaşmaz ve şımarık tavırları sebebiyle 30 yıldır adeta kangrene dönmüş bu meselenin çözümü, işgalin son bulmasıdır. İşgali meşrulaştıran önerilerin artık sahada uygulanma şansı yoktur. Azerbaycan'ın da topraklarını özgürleştirme konusunda son derece kararlı olduğunu görüyoruz' ifadelerini kullandı.
8.10.2020Siyaset
Bakan Çavuşoğlu: Gerektiğinde oyun kurucu, yeri geldiğinde oyun bozucu olduk
Bakan Çavuşoğlu: Gerektiğinde oyun kurucu, yeri geldiğinde oyun bozucu oldukDışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Türk dış politikasına ilişkin, "Milli menfaatlerimizi ilgilendiren hayati gelişmelerde başkasından medet ummuyoruz. Artık farklı güç unsurlarını ve tabii diplomasiyi etkin kullanan bir devletiz. Gerektiğinde oyun kurucu, yeri geldiğinde oyun bozucu olduk." dedi.
20.08.2020Siyaset
Salgının sanatsal ifade biçimleri bir araya toplandı
Salgının sanatsal ifade biçimleri bir araya toplandıYunus Emre Enstitüsünün, COVID-19 salgınını ile ortaya çıkan ilgi çekici sanatsal dışavurumları duygu odaklı bir kürasyonla derlediği projesi Covidoscope'un internet sayfası Türkçe, İngilizce, Arapça ve İspanyolca dil seçenekleriyle ziyarete açıldı.
12.08.2020Kültür Sanat
Son dakika... Cumhurbaşkanı Erdoğan dünyaya ilan etti: 'Kimse heveslenmesin'
Son dakika... Cumhurbaşkanı Erdoğan dünyaya ilan etti: 'Kimse heveslenmesin'Son dakika gelen habere göre; Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Beştepe Millet Kongre ve Kültür Merkezi'nde gerçekleşen Cumhurbaşkanlığı Hükümet Kabinesi iki yıllık değerlendirme toplantısında konuştu. Cumhurbaşkanı Erdoğan, Gerek ülkemizin içinde, gerek dışında ister Irak'ın kuzeyinde, Suriye'nin kuzeyinde, Libya'da, Azeri kardeşlerimize karşı Ermenistan'ın yaptığı saldırılarda hiçbir zaman mazlumları yalnız bırakmadık, bırakmayacağız.' ifadelerine yer verdi. Cumhurbaşkanı Erdoğan, salgın dönemi dahil 180 günlük icraat programlarında planlanan 2 bin 384 ana eylemin yüzde 93'ünün tamamlandığını da sözlerine ekledi.
21.07.2020Siyaset

Benzer Haber Etiketleri

Yunus Emre Enstitüsürecep tayyip erdoğancumhurbaşkanıtürkiyeWashington

Yunus Emre Enstitüsü ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.