Yurtdışı

Yurtdışı

Son dakika yurtdışı haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan yurtdışı gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan yurtdışı haber sayfamızda...

Yurtdışı

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 11.373 yurtdışı haberi bulunmuştur.
Emin Müftüoğlu: Bisikleti hiç bırakmadık
Emin Müftüoğlu: Bisikleti hiç bırakmadıkBeş yıl sonra tekrar bisikletin patronu olan Emin Müftüoğlu, “2017 sonuna kadar UCI’daki dağ bisikleti ve komisyon başkanlığımız sürdü. Türkiye’de de herkesle iletişimde kaldık. Yani demem o ki bisikleti hiç bırakmadık” dedi.
28.11.2021Diğer
TESK Genel Başkanı Palandöken: Kredi kartı taksit sayısı arttırılmalı
TESK Genel Başkanı Palandöken: Kredi kartı taksit sayısı arttırılmalıTürkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, "Dolar kurunda iniş çıkışlar maalesef yurtdışı bağlantılı birçok ürün grubunun da fiyatlarının artmasına neden oldu. Bu nedenle kredi kartına yapılan taksitte belirli kısıtlama olan ürün gruplarında taksit sayısı artırılmalı" dedi.
27.11.2021Ekonomi
TESK: Kredi kartı taksit sayısı artırılmalı
TESK: Kredi kartı taksit sayısı artırılmalıTürkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, "Dolar kurunda iniş çıkışlar maalesef yurtdışı bağlantılı birçok ürün grubunun da fiyatlarının artmasına neden oldu. Bu nedenle kredi kartına yapılan taksitte belirli kısıtlama olan ürün gruplarında taksit sayısı artırılmalı" dedi.
27.11.2021Uzmanpara
65 internet sitesi için engelleme talebi
65 internet sitesi için engelleme talebiSermaye Piyasası Kurulu, 65 internet sitesine erişimin engellenmesi için hukuki işlemlerin yapılmasına karar verdi.
26.11.2021Teknoloji
‘AKP’nin oyun sahası kalmadı’
‘AKP’nin oyun sahası kalmadı’CHP Parti Örgütü, Örgüt Yönetimleri ve Yurtdışı Örgütlenmelerinden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Oğuz Kaan Salıcı, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın, “erken seçim yok” açıklamasına karşın, seçimin gündeme gelebileceğine işaret etti.
26.11.2021Siyaset
Yüzlerce marka yeni ortaklarını arıyor
Yüzlerce marka yeni ortaklarını arıyorBayim Olur Musun Fuarı, 19’uncu kez kapılarını açtı. Pek çok sektörden yüzlerce markanın katıldığı fuara 40 binden fazla ziyaretçi bekleniyor. Fuarda markaların, yeni bayileriyle buluşması hedefleniyor.
26.11.2021Ekonomi
Mermer atıkla burs geldi
Mermer atıkla burs geldiYaşar Üniversitesi Mimarlık Bölümü dördüncü sınıf öğrencileri Merve Turan ve Merve Hilal Aktaş, 2021 Amorf Doğal Taş Tasarım Yarışması’nda, artık mermer tozlarını kullanarak tasarladıkları aydınlatma elemanı ile “Mermer artıklarının değerlendirilmesi- öğrenci kategorisinde” ödüle layık görüldü.
24.11.2021Ege
Getir’den ikinci satın alma geldi
Getir’den ikinci satın alma geldiGetir, yurt dışında ikinci satın almaya imza atıyor. İngiltere’nin hızlı teslimat uygulaması Weezy’i satın almak üzere bağlayıcı sözleşmeleri imzalayan firma, ülkedeki konumunu daha da güçlendirmeyi hedefliyor. Getir, temmuz ayında da Güney Avrupa’da faaliyet gösteren hızlı teslimat servisi BLOK’u satın almıştı.
24.11.2021Ekonomi
Biden-Harris ‘ekipler savaşı’
Biden-Harris ‘ekipler savaşı’ABD’nin sıcak siyaset gündeminde, ülke yönetiminin tepesindeki iki isim, Başkan Joe Biden ve Başkan Yardımcısı Kamala Harris ilişkisinde bir çatlak olduğu konuşuluyor. Amerikalı kaynaklar, sorunun aslında Biden ve Harris’in ekipleri arasındaki uyuşmazlıktan kaynaklandığını belirtirken, bunun daha büyük bir soruna dönüşme riskine de dikkat çekiyor.
21.11.2021Dünya
SPK'dan 56 internet sitesi için kapatma talebi
SPK'dan 56 internet sitesi için kapatma talebiSermaye Piyasası Kurulu, 56 internet sitesine erişimin engellenmesi için hukuki işlemlerin başlatılmasına karar verdi.
19.11.2021Ekonomi
Z kuşağı yükselişe geçiyor!
Z kuşağı yükselişe geçiyor!İngiltere merkezli marka danışmanlığı şirketi The Franchise Company yöneticileri Efrah Ceyhan Atacan ve Aycan Helvacıoğlu, “Türkiye pazarına girmek isteyen yabancı firmalara da destek veriyoruz” dedi
19.11.2021Ege
Metaverse’e yerli hücumu
Metaverse’e yerli hücumuMetaverse’e odaklanan yerli girişim sayısı artıyor. 5G’nin gelmesi ve teknik altyapının daha güçlendirilmesiyle metaverse’in bütün girişimciler için yeni fırsat ve ihracat imkanları yaratması bekleniyor.
19.11.2021Ekonomi
Piri Reis'in dünya haritası yeniden Topkapı Sarayı'nda sergilenmeye başlandı
Piri Reis'in dünya haritası yeniden Topkapı Sarayı'nda sergilenmeye başlandıPiri Reis'in 1513 yılında çizdiği dünya haritası, uzun bir aranın ardından yeniden Topkapı Sarayı'nda sergilenmeye başlandı. Sergilenen harita keşifler çağından günümüze ulaşan en önemli ve ilginç eserler arasında yer alıyor. Sergiye ziyaretçilerin ilgisinde oldukça yoğun.
18.11.2021Kültür Sanat
Piri Reis'in dünya haritası yeniden Topkapı Sarayı'nda sergilenmeye başlandı
Piri Reis'in dünya haritası yeniden Topkapı Sarayı'nda sergilenmeye başlandıPiri Reis'in 1513 yılında çizdiği dünya haritası, uzun bir aranın ardından yeniden Topkapı Sarayı'nda sergilenmeye başlandı. Sergilenen harita keşifler çağından günümüze ulaşan en önemli ve ilginç eserler arasında yer alıyor. Sergiye ziyaretçilerin ilgisinde oldukça yoğun.
18.11.2021Gündem
Seyahatlerimde yediklerime nasıl dikkat edebilirim?
Seyahatlerimde yediklerime nasıl dikkat edebilirim?Şehirdışı veya yurtdışı seyahatleri ve tatilleri, turizm amaçlı olduğunda gidilen yerlerin kültürel değerlerini tanıma adına yoğun gezi ve alışveriş ağırlıklı; iş ile ilgili olduğunda toplantılar, kongreler, müşteri ziyaretleri, fuar gibi ticari etkinliklerle; spor, hobi amaçlı olduğunda ise kayak, dalış gibi spor aktiviteleri ile sınırlı zamanda hızlı tempo ile sürüyor. Doğal olarak da bu yoğun aktiviteleri yaşarken beslenme tarzımız, yemeğe ayırılan zaman ve kalite düşmektedir. Uzman Diyetisyen Zülal Yalçın, seyahat edenler için beslenme önerilerinde bulundu.
17.11.2021Genel Sağlık
Ar-Ge merkezlerine desteğimiz sürecek
Ar-Ge merkezlerine desteğimiz sürecekSanayi ve Teknoloji Bakanı Bakanı Mustafa Varank, TÜBİTAK Başkanı Prof. Dr. Hasan Mandal ile İstanbul’da bulunan Huawei Türkiye Ar-Ge Merkezi’ni ziyaret etti. Huawei Türkiye Genel Müdürü Jing Li, ziyaret esnasında Bakan Varank’ı, Ar-Ge Merkezi’nin yakın zamanda geliştirdiği yeni teknolojiler hakkında bilgilendirdi.
16.11.2021Ekonomi
Sağlık Bakanlığı'na başvuru nasıl yapılır, kura ne zaman çekilecek? Sağlık Bakanlığı başvuru şartları neler?
Sağlık Bakanlığı'na başvuru nasıl yapılır, kura ne zaman çekilecek? Sağlık Bakanlığı başvuru şartları neler?Sağlık Bakanlığı tarafından 2021 Yılı 3. Dönem İlk Defa ve Yeniden Atama Kurası Duyurusu yayımlandı. Bugün başlayacak olan başvuru işlemleri Personel Bilgi Sistemi (PBS) üzerinden alınacaktır. Peki Sağlık Bakanlığı personel alımı için başvurular ne zaman bitecek, sonuçlar ne zaman açıklanacak? Sağlık Bakanlığı başvuru şartları neler?
12.11.2021Gündem
Son dakika: Sosyal medya düzenlemesi neler getirecek? Mahir Ünal CNN TÜRK'te anlattı
Son dakika: Sosyal medya düzenlemesi neler getirecek? Mahir Ünal CNN TÜRK'te anlattıSon dakika haberine göre; AK Parti Grup Başkanvekili Mahir Ünal, Hande Fırat'ın moderatörlüğündeki Gece Görüşü programında soruları yanıtladı. Ünal, "Dezenformasyon bu yönüyle bir terör biçimi. İnsanları sabote ediyorsunuz." ifadelerine yer verirken, "Sosyal medya düzenlemesinde amaç kişilerin temel haklarını korumak ve dezenformasyonu engellemek' bilgisini paylaştı.
11.11.2021Siyaset
Liderler Ata’nın huzuruna birlikte çıktı
Liderler Ata’nın huzuruna birlikte çıktıTürkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu, büyük önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk, ebediyete intikalinin 83’ncü yılında tüm yurtta, KKTC ve Türkiye’nin yurtdışı temsilciliklerinde düzenlenen törenlerle anıldı.
11.11.2021Siyaset
‘İyilikten ayrılmayacağım’
‘İyilikten ayrılmayacağım’İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin Kasım ayı olağan meclis toplantısında konuşan, Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, “Ben iyilikten ayrılmayacağım. Ben bu memleketin güzel insanlarının daha iyi bir siyasete layık olduklarına inanıyorum. Asla vazgeçmeyeceğim. Çelik gibi sabrım, iradem var” dedi.
9.11.2021Ege
Gurbetçileri Türkiye’de kültür turuna getirecek
Gurbetçileri Türkiye’de kültür turuna getirecekJolly, 35’inci yaşını kutlayacağı 2022 yılını yurtdışı atılımıyla başlatacağını duyurdu.
9.11.2021Ekonomi
Tarıma 840 milyon dolarlık yeni kaynak
Tarıma 840 milyon dolarlık yeni kaynakDenizbank, sürdürülebilirlik bağlantılı ilk sendikasyon kredisi ile 840 milyon dolar tutarında yurtdışı kaynak sağladı. İşlem, 22 ülkeden 49 katılımcı ile sektörde son iki yıldaki en geniş katılımlı sendikasyon kredisi oldu. Sürdürülebilir tarımın finansmanı, işlemin performans kriterleri arasında yer aldı.
9.11.2021Ekonomi
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Bosna Hersek'in esenliği için çalışmaya devam ediyoruz
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Bosna Hersek'in esenliği için çalışmaya devam ediyoruzCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Bosna Hersek'in çok kültürlü ve etnik kimlikli yapısının korunarak istikrara kavuşması için hiçbir ayrım yapmadan destek verdik. Dayton Barış Anlaşması'ndan bu yana Bosna Hersek'te geçmişteki gibi müessif hadiselerin yaşanmasının önündeki en büyük engel Türkiye olmuştur." dedi.
7.11.2021Siyaset
60 yıllık bir göç hikayesi! Misafirlikle başladı ev sahipliğine ulaştı
60 yıllık bir göç hikayesi! Misafirlikle başladı ev sahipliğine ulaştıTürkiye ile Almanya arasında imzalanan İş Gücü Anlaşması’nın üzerinden 60 yıl geçti. Misafir işçiler için ‘acı vatan’ Almanya, bugün ‘ikinci vatan’ haline geldi. Arkasında nesillerce süren acılar, büyük dönüşümler ve yepyeni bir kimlik bırakan 60 yıllık göç hikâyesini, artık çok sayıda başarılı Almanya kökenli Türk, çok kültürlü bir toplumun parçası olarak yaşatıyor.
7.11.2021Gündem
Bakan Çavuşoğlu: Bu teklif Biden tarafından geldi
Bakan Çavuşoğlu: Bu teklif Biden tarafından geldiDışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu son dakika açıklamalarda bulundu. Türkiye ve ABD arasında bir çalışma grubunun kurulacağını belirten Bakan Çavuşoğlu, bu teklifin bizzat ABD Başkanı Biden tarafından geldiğini söyledi.
4.11.2021Siyaset

Benzer Haber Etiketleri

Yurtdışı ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.