Yüz Tanıma

Yüz Tanıma

Son dakika yüz tanıma haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan yüz tanıma gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan yüz tanıma haber sayfamızda...

Yüz Tanıma

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 968 yuz tanima haberi bulunmuştur.
Ekip otosunda polise 700 bin TL rüşvet teklifi! 'O parayla şeref kalmaz'
Ekip otosunda polise 700 bin TL rüşvet teklifi! 'O parayla şeref kalmaz'Darıca'daki lüks bir villada yapılan operasyonda gözaltına alınan kişi polise ekip otosu içerisinde 300 bin lira nakit ve 400 bin liralık teknesini rüşvet teklif etti. Polis memurunun ses kaydında “O parayla şeref kalmaz” dediği duyuluyor. CNN TÜRK istihbarat şefi Nihat Uludağ’ın özel haberi...
12.04.2021Haberler
Ekip otosunda polise 700 bin TL rüşvet teklifi! 'O parayla şeref kalmaz'
Ekip otosunda polise 700 bin TL rüşvet teklifi! 'O parayla şeref kalmaz'Gelen son dakika haberine göre; Darıca'daki lüks bir villada yapılan operasyonda gözaltına alınan kişi polise ekip otosu içerisinde 300 bin lira nakit ve 400 bin liralık teknesini rüşvet teklif etti. Polis memurunun ses kaydında “O parayla şeref kalmaz” dediği duyuluyor. CNN TÜRK istihbarat şefi Nihat Uludağ’ın özel haberi...
12.04.2021Gündem
Biyometrik Veri Sistemi devrede
Biyometrik Veri Sistemi devredeBiyometrik Veri Yönetim Sistemi projesi kapsamında, ilk fazda, BİYOTEKSAN’ın, HAVELSAN mühendislik desteği ile geliştirdiği “yerli parmak izi tanıma sistemi” hayata geçti.
7.04.2021Siyaset
Şifreyle anlaşıp içeri giriyorlar! Bu yöntem polisi bile şaşırttı
Şifreyle anlaşıp içeri giriyorlar! Bu yöntem polisi bile şaşırttıİstanbul’da salgınla mücadele için denetimler artırıldı. Ekipler kumar oynayanlara da göz açtırılmıyor! Kumar oynayanlar ise polise yakalanmamak için türlü yöntemler deniyor. Onlardan biri de müşterileni içeriye yüz tanıma sistemiyle alan bir tekstil atölyesiydi.
6.04.2021Haberler
Son dakika! Şifreyle anlaşıp içeri giriyorlar! Bu yöntem polisi bile şaşırttı
Son dakika! Şifreyle anlaşıp içeri giriyorlar! Bu yöntem polisi bile şaşırttıGelen bir son dakika haberine göre; İstanbul’da salgınla mücadele için denetimler artırıldı. Ekipler kumar oynayanlara da göz açtırılmıyor! Kumar oynayanlar ise polise yakalanmamak için türlü yöntemler deniyor. Onlardan biri de müşterileni içeriye yüz tanıma sistemiyle alan bir tekstil atölyesiydi.
6.04.2021Gündem
Son dakika: İçişleri Bakanı Soylu'dan önemli açıklamalar
Son dakika: İçişleri Bakanı Soylu'dan önemli açıklamalarİçişleri Bakanı Süleyman Soylu, emekli amirallerin bildirisiyle ilgili, "Türkiye'nin bu bildirilere, girişimlere karşı ciddi bir teyakkuzu var. Hiçbir noktasında boş bırakamayız. Dünyada ilk kez sanayi dönüşümlerini dünya ile eş zamanlı olarak yakalamışken birilerinin küçük kafalarına uyup geriye gidemeyiz" dedi.
6.04.2021Siyaset
Son dakika... İngiltere'den de Çin'e 'Uygur' yaptırımı!
Son dakika... İngiltere'den de Çin'e 'Uygur' yaptırımı!İngiltere, Çin'in Sincan Uygur Özerk Bölgesi'nde Uygur Türklerine yönelik baskılar ve insan hakları ihlalleri nedeniyle 4 Çinli yetkili ve bir kuruluşa yaptırım kararı aldı. Avrupa Birliği (AB) dışişleri bakanları da bugün, Uygur Türklerini toplama kamplarında tutan Çin'e yaptırım uygulanması kararı almıştı.
22.03.2021Dünya
Son dakika haberi... MEB'den yeni adım! 7'den 70'e herkesi ilgilendiren dijital platform kuruluyor
Son dakika haberi... MEB'den yeni adım! 7'den 70'e herkesi ilgilendiren dijital platform kuruluyorGelen son dakika haberine göre; Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, Dünya Bankası ile yaptıkları projede, "seç-beğen-izle" formatında, isteyen herkesin istediği alanda eğitim alabileceği, büyük bir dijital platform kurulum çalışmalarına başlandığını bildirdi.
22.03.2021Gündem
İstanbul Havalimanı'nda, "Dinle Yolcu" projesiyle Çanakkale Zaferi'nin 106. yıldönümünü kutlandı
İstanbul Havalimanı'nda, "Dinle Yolcu" projesiyle Çanakkale Zaferi'nin 106. yıldönümünü kutlandıİGA açıklamasında, 19 Mart'a kadar İstanbul Havalimanı terminalinde Çanakkale Zaferi’nin günümüze ulaşan destanlarıyla ilgili farkındalık yaratmak amacıyla insan-billboard etkileşimi üzerine kurulu proje gerçekleştirildiği kaydedildi.
18.03.2021Haberler
Türkiye'nin 5G teknolojisi için Netaş hamlesi: N.visionLab açıldı!
Türkiye'nin 5G teknolojisi için Netaş hamlesi: N.visionLab açıldı!Netaş'ın, yeni nesil iletişim teknolojilerini ekosistemin deneyimine sunacağı "N.visionLab" açıldı. Netaş tarafından düzenlenen 5G etkinliğinde, şirketin ana hissedarı ZTE ile sunduğu 5G çözümleri ve dünyadaki başarı örnekleri paylaşıldı. Etkinlikte, IPTV, akıllı yaşam, 5G uygulamaları/yüz tanıma ve yerlileştirilen çözümlerin sergileneceği "N.visionLab"ın açılışı gerçekleştirildi.
2.03.2021Teknoloji
Uzaktaki müşteriyi yüzünden tanıyacak
Uzaktaki müşteriyi yüzünden tanıyacakVakıfBank’ın yeni yüz tanıma teknolojisiyle limit artırma, şifre, hesap işlem türü değişikliği ve aktivasyon işlemlerinin çağrı merkezi aranmadan ve şubeye gitmeden VakıfBank Mobil üzerinden gerçekleştirilebildiği duyuruldu.
25.02.2021Ekonomi
Veri Koruma Günü: Gizlilik temel bir insan hakkı
Veri Koruma Günü: Gizlilik temel bir insan hakkıÖzellikle son dönemde teknolojik aygıtların hayatın pek çok alanı için önemi arttı. Kullanıcıların hangi bilgiyi kiminle paylaşacağına kendisinin karar vermesi her şeyden daha önemli hale geldi. Apple aygıt ve servisleri kullanıcı gizliliği ön planda tutularak tasarlanıyor böylece bu özellikler daha en başından aygıtlarda yerleşik olarak bulunuyor.
28.01.2021Teknoloji
'Türkiye dijital dönüşüme öncülük edebilir'
'Türkiye dijital dönüşüme öncülük edebilir'Dünya Ekonomik Forumu (WEF) Kurucusu ve Yönetim Kurulu Başkanı Klaus Schwab, "Ekonomik ve jeopolitik açıdan küresel olarak ve bölgesinde önemli bir aktör olan Türkiye, bu alanda (dijital dönüşüm) liderlik üstlenebilir ve dijital devrimin etkilerinin en üst seviyeye çıkartılması için öncülük edebilir." dedi.
27.01.2021Uzmanpara
Apple geri adım mı atacak? 2017’de kaldırılan özellik iPhone’lara geri geliyor iddiası
Apple geri adım mı atacak? 2017’de kaldırılan özellik iPhone’lara geri geliyor iddiasıSon yıllarda çıkardığı iPhone modellerinde parmak izi taramasına (Touch ID) yer vermeyen Apple geri adım atmaya hazırlanıyor.
20.01.2021Teknoloji
Çinli teknoloji devi için flaş iddia! Skandal 'Uygur Türkleri' hamlesi
Çinli teknoloji devi için flaş iddia! Skandal 'Uygur Türkleri' hamlesiÇinli telekomüniskasyon şirketi Huawei'nin, Uygur Türklerini yaya kalabalığı içinde, etnik-fenotipik özelliklerine göre tespit edebilen bir teknoloji için patent başvurusunda bulunduğu iddia edildi.
13.01.2021Teknoloji
Guardian: İngiltere 'koronavirüs pasaportu' için teknoloji firmalarıyla görüşüyor
Guardian: İngiltere 'koronavirüs pasaportu' için teknoloji firmalarıyla görüşüyorİngiltere'de bazı teknoloji firmalarının, ülke genelinde çalışanların koronavirüs salgınında işlerine dönebilmelerini sağlamak için Covid-19 testleri ve yüz tanıma teknolojisinin kullanılacağı "sağlık pasaportları" çıkarılması konusunda hükümetle görüşmeler yaptığı bildirildi.
13.01.2021Dünya
İstanbul Tasarım Bienali her Perşembe bir filmi dijital erişime açıyor
İstanbul Tasarım Bienali her Perşembe bir filmi dijital erişime açıyorİstanbul Kültür Sanat Vakfı (İKSV) tarafından, VitrA sponsorluğunda ve TC Kültür ve Turizm Bakanlığı desteğiyle düzenlenen, Borsa İstanbul’un Yüksek Katkıda Bulunan Kuruluş olarak destek verdiği 5. İstanbul Tasarım Bienali’nin empati kavramına farklı açılardan yaklaşan filmleri bir araya getirdiği Empati Seansları seçkisinden her hafta bir film, ücretsiz olarak erişime açılıyor.
12.01.2021Kültür Sanat
Jandarma suçluları yapay zekayla yakalayacak
Jandarma suçluları yapay zekayla yakalayacakKontrol noktalarında personelin inisiyatifiyle yolları kesilen araçlar, geliştirilecek algoritmalar sayesinde öncelikle sistem tarafından üretilecek alarmlara göre durdurulacak, kontroller ASELSAN ürünleriyle yapılacak.
4.01.2021Teknoloji
Prof. Dr. Akkoyunlu: Çin aşısı ikinci tip koronavirüste daha avantajlı olabilir
Prof. Dr. Akkoyunlu: Çin aşısı ikinci tip koronavirüste daha avantajlı olabilirİngiltere'de mutasyona uğrayan koronavirüsün 2 tehdidinin olduğunu belirten Prof. Dr. Muhammed Emin Akkoyunlu, "İlk olarak bu mutasyonla beraber virüsün hücreye bağlanması çok hızlı bir şekilde arttı. Ancak daha hızlı bağlanması virüsün daha hızlı yayılacağı anlamına gelmiyor. İkinci olarak mevcut Pfizer, Sputnik, Oxford aşısı gibi tam virüs içermeyen aşıları boşa çıkarabilir. Ama tam virüs içeren Çin aşısı bu mutasyondan daha az etkilenme durumu olabilir" dedi.
22.12.2020Gündem
Google eleştiri oklarının hedefinde
Google eleştiri oklarının hedefindePek çok Google çalışanı ve teknoloji ile akademik topluluklar, yapay zekâda ahlaki değerler konusunda öncülük eden Timnit Gebru’nun aniden görevinden alınması nedeniyle öfkeli. Bu durum, teknoloji devinin çeşitliliğe destek veren bir ortam yaratma konusunda başarısızlığı olarak nitelendirildi.
10.12.2020Teknoloji
Herkese yüz vermeyin!
Herkese yüz vermeyin!Günümüzde her yer kameralarla dolarken, yüz tanıma teknolojisi de gelişiyor. Görsel veri işleme alanında dünyada öne çıkan Türk girişimi Syntonym’in kurucusu Özcan, “Yüz bir insanın genetik verilerini barındırıyor. Sosyal medyadaki bu yöndeki uygulamaları kullanmayın” dedi.
8.12.2020Ekonomi
Detaylar ortaya çıktı... Yüzde 70 Putin!
Detaylar ortaya çıktı... Yüzde 70 Putin!Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’in eski temizlik çalışanı Svetlana Krivonogikh ile ilişkisinden Yelizaveta Vladimirovna adlı bir kızının olduğu iddiasıyla ilgili yeni detaylar ortaya çıktı.
30.11.2020Dünya
Hindistan koronavirüsle mücadelede robotları kullanmaya başladı
Hindistan koronavirüsle mücadelede robotları kullanmaya başladıDünyanın Covid-19 vakası sayısında ikinci sırada bulunan ülkesi Hindistan’da birkaç hastane, hastaları aileleriyle görüştürmek ve acil servisler gibi koronalı hastalarla birebir yüz yüze gelen yerlerde çalışan sağlık çalışanlarına yardımcı olmaları için robotları kullanmayı başladı.
13.11.2020Teknoloji
Brand Week İstanbul 2020 başlıyor
Brand Week İstanbul 2020 başlıyorTürkiye’nin iş ve markalar dünyasını, yaratıcı endüstrilerini, dünyanın en ilham verici isim ve projeleriyle buluşturan Brand Week Istanbul, bu yıl 9-13 Kasım 2020 tarihleri arasında ilk kez online olarak düzenleniyor. Her yıl farklı bir temayla hayata geçirilen ve binlerce profesyonel ve öğrenciyi ağırlayan etkinlik bu kez de “Çizginin Dışındakiler” temasıyla katılımcılarını ağırlamaya hazırlanıyor.
Güvenlik firması kendi kadın çalışanlarını yüz tanıma teknolojisiyle taciz etti
Güvenlik firması kendi kadın çalışanlarını yüz tanıma teknolojisiyle taciz ettiSilikon Vadisi merkezli bir güvenlik firması, satış müdürlerinin firmanın yüz tanıma teknolojisini kullanarak kadın çalışanları taciz ettiği iddialarına sahne oldu. 1.6 milyar dolar değerindeki Verkada firmasının ofislerinde kendi güvenlik kameraları kullanılıyor.
28.10.2020Teknoloji

Benzer Haber Etiketleri

polisingilterekoronavirüsbaskınrüşvet

Yüz Tanıma ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.