Zigana

Zigana

Son dakika Zigana haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan Zigana gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan Zigana haber sayfamızda...

Zigana

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 520 zigana haberi bulunmuştur.
'Yeni Zigana Tüneli'nden 1 milyon 770 bin araç geçti'
'Yeni Zigana Tüneli'nden 1 milyon 770 bin araç geçti' Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu, Trabzon'u Gümüşhane üzerinden Bayburt, Aşkale ve Erzurum'a bağlayan Avrupa'nın en uzun çift tüplü kara yolu tüneli Yeni Zigana Tüneli'nden 1 yılda 1 milyon 770 bin aracın geçtiğini açıkladı.
3.05.2024 Ekonomi
Bakan Uraloğlu açıkladı: Abu Dabi-Trabzon direkt uçuşları başlıyor
Bakan Uraloğlu açıkladı: Abu Dabi-Trabzon direkt uçuşları başlıyor Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu, AK Parti iktidarının istikrarlı yönetimleri sayesinde Türkiye’nin avantajlı coğrafi konumu ve potansiyelini en üst düzeye çıkarmak için Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın liderliğinde son 22 yıla 100 yıllık işler sığdırdıklarını belirterek, “Trabzon’un ulaşım ve iletişim altyapısına 147 milyar lira yatırım gerçekleştirdik. Trabzon’a gelen yabancı turist sayısındaki artışta ulaşım ağının gelişmesi ve havayolu ulaşımındaki gelişimin de payı büyük.” dedi.
2.05.2024 Ekonomi
Eski bakan Mehmet Ali Yılmaz ölü bulundu
Eski bakan Mehmet Ali Yılmaz ölü bulundu Eski spordan sorumlu devlet Bakanı Mehmet Ali Yılmaz, Beşiktaş'taki evinde ölü bulundu.
24.04.2024 Haberler
Bakan Uraloğlu: Ulaştırma ve Lojistik Ana Planı’nı hazırladık
Bakan Uraloğlu: Ulaştırma ve Lojistik Ana Planı’nı hazırladık Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu, Karayolları Genel Müdürlüğünün 85 milyon vatandaşa dokunarak, 22 yıllık eser ve hizmet siyasetinde bir lokomotif olduğunu belirterek, “Bu doğrultuda, 2053 yılına kadar öngördüğümüz Ulaştırma ve Lojistik Ana Planı’nı hazırladık. Gelecek planımızın gereği olarak 2053 yılına kadar bölünmüş yol ağını 38 bin 60 kilometreye yükseltmeyi hedefliyoruz” dedi.
24.04.2024 Ekonomi
Bakan Uraloğlu yeni projeleri masaya yatırdı: Trabzon raylı sistem hattı için çalışmalar başladı
Bakan Uraloğlu yeni projeleri masaya yatırdı: Trabzon raylı sistem hattı için çalışmalar başladı Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu, Arsin, Tonya, Vakfıkebir, Çarşıbaşı, Akçaabat ve Ortahisar ilçelerini ziyareti sonrası, Trabzon Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ahmet Metin Genç ve Ortahisar Belediye Başkan Adayı Ergin Aydın’la bir araya gelerek, ulaştırma ve altyapı projelerini masaya yatırdı.
29.03.2024 Gündem
Bakan Uraloğlu STK temsilcileri ile bir araya geldi
Bakan Uraloğlu STK temsilcileri ile bir araya geldi Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu, "Yorulduğumuz zaman Cumhurbaşkanımıza bakıyoruz, onun temposuna göre 'biz bir şey yapmamışız' deyip tekrar yolumuza devam ediyoruz" dedi.
23.02.2024 Haberler
Bakan Uraloğlu STK temsilcileri ile bir araya geldi
Bakan Uraloğlu STK temsilcileri ile bir araya geldi Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu, "Yorulduğumuz zaman Cumhurbaşkanımıza bakıyoruz, onun temposuna göre 'biz bir şey yapmamışız' deyip tekrar yolumuza devam ediyoruz" dedi.
23.02.2024 Gündem
Bakan Uraloğlu açıkladı: Trabzon'a yeni bir havalimanı geliyor
Bakan Uraloğlu açıkladı: Trabzon'a yeni bir havalimanı geliyor Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu, Trabzon'un geleceğini şekillendirmek, daha sürdürülebilir ve yaşanabilir kent inşa etmek için projenin hayata geçirildiğini ve Türkiye'nin gelecek vizyonunu, dünyanın nabzını tutarak, teknolojik gelişmeleri yakından takip ederek ve daima entegrasyonu merkeze koyarak şekillendirdiklerini söyledi.
26.01.2024 Ekonomi
Yeni Zigana Tüneli'nden 2,5 milyonun üzerinde araç geçiş yaptı
Yeni Zigana Tüneli'nden 2,5 milyonun üzerinde araç geçiş yaptı Karadeniz ile Doğu Anadolu Bölgesi’ni birbirine bağlayan Zigana Tüneli'ni açıldığı 3 Mayıs 2023 tarihinden bu yana geçen 8,5 aylık sürede 2,5 milyonun üzerinde araç kullandı.
15.01.2024 Ekonomi
Bakan Uraloğlu: Dünyanın 343 noktasına uçuş gerçekleştiriyoruz
Bakan Uraloğlu: Dünyanın 343 noktasına uçuş gerçekleştiriyoruz Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu, 2002’de sadece 60 noktaya uçuş gerçekleştirirken dünyanın bugün 343 nokta ülkemizden uçuş gerçekleştiriyoruz. Hava havalimanı sayımızı zaten yakından biliyorsunuz 26’dan 57’ye çıkardık. 3 tanesi devam ediyor. Onu da 60’a inşallah yakın zamanda çıkaracağız" dedi.
8.01.2024 Ekonomi
Yüzlerce kişi 100 metrelik Türk bayrakla Zigana Dağı’nda Sarıkamış Şehitleri için yürüdü
Yüzlerce kişi 100 metrelik Türk bayrakla Zigana Dağı’nda Sarıkamış Şehitleri için yürüdü Gümüşhane’de Sarıkamış Harekâtı’nın 109. yıl dönümünde yüzlerce kişi şehitleri anmak için 100 metrelik Türk bayrağıyla eski Zigana Tüneli’nden başlayarak Zigana Kayak Tesisleri’ne kadar yürüdü.
7.01.2024 Gündem
Zigana kayak merkezinde hafta sonu hareketliliği
Zigana kayak merkezinde hafta sonu hareketliliği Gümüşhane’nin Torul ilçesinde yer alan ve Türkiye’nin ilk ve en önemli kayak merkezlerinden birisi olan Zigana Gümüşkaya Kayak Merkezinde hafta sonu hareketliliği yaşanıyor.
6.01.2024 Ekonomi
80 yaşındaki baba kızını öldürüp, intihar etti! Tüm mal varlığını 2 sayfaya sığdırdı
80 yaşındaki baba kızını öldürüp, intihar etti! Tüm mal varlığını 2 sayfaya sığdırdı Trabzon’da engelli kızı Gülgün Aytekin'i (52) öldürdükten sonra intihar eden Yaşar Aytekin’in (80), iki sayfa vasiyet yazıp, varisleri arasında miras paylaşımı yaptığı ortaya çıktı.
31.12.2023 Haberler
80 yaşındaki baba kızını öldürüp, intihar etti! Tüm mal varlığını 2 sayfaya sığdırdı
80 yaşındaki baba kızını öldürüp, intihar etti! Tüm mal varlığını 2 sayfaya sığdırdı Trabzon’da engelli kızı Gülgün Aytekin'i (52) öldürdükten sonra intihar eden Yaşar Aytekin’in (80), iki sayfa vasiyet yazıp, varisleri arasında miras paylaşımı yaptığı ortaya çıktı.
31.12.2023 Gündem
Zigana Dağı'nda yılbaşı hareketliliği!
Zigana Dağı'nda yılbaşı hareketliliği! Yılbaşına Zigana Dağı’nda girmek isteyen yerli ve yabancı turistler Zigana Gümüşkayak Kayak Merkezi’ne akın etti. Tesiste rezervasyon oranı yüzde 80’lere ulaştı.
31.12.2023 Ekonomi
Sabiha Gökçen'e yeni pist! Bakan Uraloğlu: Kapasiteyi en az 2 katına çıkaracağız
Sabiha Gökçen'e yeni pist! Bakan Uraloğlu: Kapasiteyi en az 2 katına çıkaracağız Sabiha Gökçen Havalimanı 2.pisti bugün Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın teşrifleri ve Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu’nun katılımları ile hizmete açıldı. Cumhurbaşkanı Erdoğan, Sabiha Gökçen Havalimanı ikinci pistinin açılış töreninde yaptığı konuşmada, “Sabiha Gökçen Uluslararası Havalimanı yeni pistin de devreye girmesiyle yıllık 85 milyondan fazla yolcuyu ağırlayacak kapasiteye erişecektir” dedi.
25.12.2023 Ekonomi
Bakan Uraloğlu: Bütçe teklifinin 348 milyar TL'sini yatırımlara ayırdık
Bakan Uraloğlu: Bütçe teklifinin 348 milyar TL'sini yatırımlara ayırdık Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu, Bakanlığın 2024 yılı bütçesi üzerinde TBMM Genel Kurulu'na yaptığı konuşmasında, “Ulaşım ve haberleşmede 21 yılda 198 milyar dolar yatırım yaptık, ülkemizin ihtiyaç duyduğu ulaştırma ve altyapı yatırımlarını önümüzdeki 30 yıl için planladık, 197 milyar dolar ilave yatırım gerçekleştireceğiz, 2023 yılında yatırım bedeli 230,4 milyar lira olan 57 projeyi tamamladık, 2024 yılı için ise, 661 milyar lira olan bütçe teklifinin, 348 milyar lirasını yatırımlara ayırdık. Paylaştığım veriler, vatandaşımızın hayatında karşılığı olan devrim niteliğindeki hizmet ve eserlerdir” dedi.
19.12.2023 Ekonomi
Bakan Uraloğlu: Türkiye'yi tüneller ülkesi haline getirdik
Bakan Uraloğlu: Türkiye'yi tüneller ülkesi haline getirdik Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu, karayolu ulaşımını daha etkin, ekonomik, sürdürülebilir ve çevre dostu hale getirmek amacıyla önemli ve devasa projelere imza attıklarını belirterek, “3 bin 844 yeni köprü inşa ettik. 405 yeni tünel açarak hizmete sunduk. Köprü uzunluğunda yüzde 145, tünel uzunluğunda ise yüzde bin 350 artış sağladık” dedi.
26.11.2023 Ekonomi
100 yıllık süreçte hayata geçirilen tünel projeleri…
100 yıllık süreçte hayata geçirilen tünel projeleri… İstanbul’un Avrupa ve Asya yakaları İstanbul Boğazı’nın altından geçen 5.4 km uzunluğundaki iki katlı bir karayolu tüneliyle bağlandı. Ayrıca tünele girişleri sağlamak üzere her iki yakada toplam 9.2 km boyunca karayolu genişletilmesini ve iyileştirilmesi amacıyla planlanmış ve yapımı tamamlanmıştır.
28.10.2023 Ekonomi
Yeni Zigana Tüneli'ni 1 milyonun üzerinde araç kullandı
Yeni Zigana Tüneli'ni 1 milyonun üzerinde araç kullandı Karadeniz ile Doğu Anadolu Bölgesi’ni birbirine bağlayan Avrupa'nın en uzun tüneli olan Zigana Tüneli'ni 1 milyonun üzerinde araç kullandı.
15.10.2023 Ekonomi
Mersin'de 18. katta yangın paniği! Bir itfaiye eri dumandan etkilendi
Mersin'de 18. katta yangın paniği! Bir itfaiye eri dumandan etkilendi Mersin'de 18 katlı bir binanın son katında bulunan yabancı uyruklu bir aileye ait dairede saunadan çıktığı ileri sürülen yangın, itfaiye ekiplerinin yoğun çabasıyla söndürüldü.
12.10.2023 Gündem
Bakan Uraloğlu duyurdu! Türkiye'deki iki dev projeye uluslararası ödül
Bakan Uraloğlu duyurdu! Türkiye'deki iki dev projeye uluslararası ödül Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu, Uluslararası Yol Federasyonu (IRF) 2023 Global Başarı Ödülleri kapsamında, Türkiye'den iki dev projenin ödül aldığını duyurdu.
8.10.2023 Haberler
Bakan Uraloğlu duyurdu! Türkiye'deki iki dev projeye uluslararası ödül
Bakan Uraloğlu duyurdu! Türkiye'deki iki dev projeye uluslararası ödül Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu, Uluslararası Yol Federasyonu (IRF) 2023 Global Başarı Ödülleri kapsamında, Türkiye'den iki dev projenin ödül aldığını duyurdu.
8.10.2023 Ekonomi
Trabzon'a yeni havalimanı! Bakan Uraloğlu: Çalışmalara başladık
Trabzon'a yeni havalimanı! Bakan Uraloğlu: Çalışmalara başladık Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu, “Trabzon'umuza yeni bir havalimanı kazandırmak için çalışmalara başladık” dedi.
8.09.2023 Ekonomi
Patronu acımadan vurdu! 'Canıyla uğraşırken bile köpeğini düşündü'
Patronu acımadan vurdu! 'Canıyla uğraşırken bile köpeğini düşündü' Trabzon Hayvanları Koruma ve Yaşatma (TRAHAYKO) Derneği üyesi, turizm şirketi çalışanı Efsun İsgent (41), tartıştığı patronu Celil Hacısalihoğlu (43) tarafından evinde tabancayla vuruldu. İsgent'in kanlı olayın hemen ardından söyledikleri ise duygulandırdı.
6.09.2023 Haberler

Benzer Haber Etiketleri

Zigana ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.