Zorla Getirme

Zorla Getirme

Son dakika zorla getirme haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan zorla getirme gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan zorla getirme haber sayfamızda...

Zorla Getirme

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 368 zorla getirme haberi bulunmuştur.
Boşanma aşamasındaki eşi tarafından kaçırıldı! 'Dışarı çıkarsa ben ölürüm'
Boşanma aşamasındaki eşi tarafından kaçırıldı! 'Dışarı çıkarsa ben ölürüm'Boşanma aşamasındaki eşi Şilan Topal’ı ailesinin gözü önünde zorla taksiye bindirilerek kaçıran Mithat Topal’ın yargılanmasına başlandı. Topal: "Bu olay nedeniyle psikolojik tedavi görüyorum. Oğlum da aynı şekilde tedavi görüyor. Mithat dışarı çıkarsa beni öldürmekle tehdit etmeye devam edecek. Her yere polisle gidiyorum. Mithat dışarı çıkarsa ben ölürüm” dedi.
4.01.2022Gündem
Hablemitoğlu cinayetinin yıldönümünde kilit şüpheli Ukrayna'da 4 aydır bulunamıyor
Hablemitoğlu cinayetinin yıldönümünde kilit şüpheli Ukrayna'da 4 aydır bulunamıyorAnkara Üniversitesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Necip Hablemitoğlu suikastının yıldönümünde, cinayetin kilit şüphelisi Nuri Gökhan Bozkır'ın Türkiye'ye iadesi gerçekleşmedi. Şüpheli Bozkır'ın iade süreci ile ilgili süren yargılamada, mahkemeye çağrıldığı halde gitmediği, Ukrayna'da bulunamadığı öğrenildi. Öte yandan Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı'ndaki soruşturma sürüyor. Dosyada Bozkır dışında tespit edilmiş ve takip edilen şüpheliler olduğu öğrenildi.
17.12.2021Gündem
Polisin silahını gasbedip direnen sanığa yakalama kararı!
Polisin silahını gasbedip direnen sanığa yakalama kararı!Kayseri’de, sokağa çıkma kısıtlamasında çalıntı minibüsle yakalandığı sırada polisin silahını alıp direndiği gerekçesiyle 3 yıl 1 ay hapis cezası verilen Ömer Ö.'nün, (21), kararın Bölge İdare Mahkemesi tarafından bozulmasının ardından yeniden yargılanmasına devam edildi. Ömer Ö., görülen davada çıkarılan zorla getirme kararına da cevap vermeyince bu kez hakkında yakalama kararı çıkarıldı.
16.11.2021Gündem
Polise silah çekerek direnen sanığın yargılandığı davada yeni gelişme!
Polise silah çekerek direnen sanığın yargılandığı davada yeni gelişme!Kayseri’de, sokağa çıkma kısıtlamasında çalıntı minibüsle yakalandığı sırada polise direnerek silah doğrultan Ömer Ö.'ye (21) 'görevi yaptırmamak için direnme' suçundan verilen 3 yıl 1 ay hapis cezası kararını İstinaf mahkemesi bozdu. Yeniden yargılanmasına başlanan Ömer Ö., duruşmaya katılmayınca zorla getirme kararı çıkarıldı.
8.11.2021Gündem
Bakan Gül'den Hablemitoğlu cinayeti şüphelisinin iadesi için Ukraynalı yetkililere mektup
Bakan Gül'den Hablemitoğlu cinayeti şüphelisinin iadesi için Ukraynalı yetkililere mektupAdalet Bakanı Abdulhamit Gül, Ukrayna Adalet Bakanı Denis Malyuska ile Başsavcı Irina Venediktova'ya mektup göndererek, bu ülkede yakalanan Necip Hablemitoğlu suikastının şüphelisi Nuri Gökhan Bozkır'ın iadesi talebini tekrarladı, iade sürecine ilişkin aldıkları bilgilerin kendilerini kaygılandırdığını bildirdi.
28.10.2021Siyaset
Boğaziçi'ndeki eylemlere ilişkin davada 13 sanığa zorla getirilme kararı
Boğaziçi'ndeki eylemlere ilişkin davada 13 sanığa zorla getirilme kararıBoğaziçi Üniversitesi'ndeki eylemlere ilişkin 97 hakkında açılan davada, davet edilmelerine rağmen duruşmaya gelmeyen 13 sanık hakkında zorla getirilme kararı çıkarıldı.
27.10.2021Gündem
İfade taahhüdü ile 2 bin 711 kişi serbest
İfade taahhüdü ile 2 bin 711 kişi serbestHükümet tarafından özgürlük ve güvenlik hakkını etkileyen yargısal uygulamalar gözden geçirilirken, İnsan Hakları Eylem Planı’nda da konuya ilişkin somut hedefler konuldu.
23.10.2021Gündem
Altun'un evinin fotoğraflanması davası: Kaftancıoğlu hakim karşısında
Altun'un evinin fotoğraflanması davası: Kaftancıoğlu hakim karşısındaİletişim Başkanı Fahrettin Altun'un evinin CHP Üsküdar İlçe Başkanı Suat Özçağdaş tarafından fotoğraflanmasıyla ilgili "Özel hayatın gizliliğini ihlal etmeye azmettirme" suçundan 6 yıla kadar hapsi istenen CHP İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu, suçlamayı kabul etmedi. Sanık avukatı aynı olaya ilişkin başka mahkemece de yargılama yapıldığını belirterek dosyaların birleştirilmesini talep etti. Mahkeme, diğer yargılama dosyasının istendiğini fakat henüz cevap gelmediğini hatırlatarak duruşmayı erteledi.
22.10.2021Gündem
Boğaziçi Eylemleri Davası'nda 7 sanık hakkındaki adli kontrol tedbiri kaldırıldı
Boğaziçi Eylemleri Davası'nda 7 sanık hakkındaki adli kontrol tedbiri kaldırıldıİstanbul Kadıköy’de 2 Şubat'ta gerçekleşen Boğaziçi Üniversitesi eylemlerinde polis aracına tekme ve polis memurlarına taş-soda attığı iddiasıyla haklarında 11'er yıla kadar hapis cezası istemiyle dava açılan 9 sanığın yargılanmasına başlandı. Mahkeme duruşmaya katılan 7 sanık hakkındaki yurt dışı çıkış yasağı şeklindeki adli kontrol tedbirinin kaldırılmasına karar verdi. Duruşmaya katılmayan 2 sanık hakkında ise zorla getirme kararı çıkarıldı.
20.10.2021Gündem
Şarkıcı Bulut Duman hakkında 'zorla getirme' kararı!
Şarkıcı Bulut Duman hakkında 'zorla getirme' kararı!Kadıköy'de iki yaşındaki çocuğuna başka bir erkek tarafından cinsel istismarda bulunulması için azmettirdiği iddiasıyla hakkında 'çocuğun cinsel istismarı' suçundan en az 27 yıl hapis cezası istemiyle dava açılan şarkıcı Bulut Duman (31) hakkında duruşmaya gelmediği gerekçesiyle zorla getirme kararı çıkarıldı.
13.10.2021Cadde
Sevgililer Günü'nde öldürülen kadının babası; Cesedini teşhir etti, bütün insanlığı öldürdü
Sevgililer Günü'nde öldürülen kadının babası; Cesedini teşhir etti, bütün insanlığı öldürdüİstanbul Fatih’te sevgililer gününde sevgilisi olduğunu iddia ettiği Samira Lkhadır'ı öldürdükten sonra telefonundan video çekerek arkadaşına gönderdiği iddiasıyla tutuklanan Majed Saeb Alshaıkh müebbet hapis istemiyle hakim karşısına çıktı. Sanık Alshaıkh savunmasında, "Bir hata oldu ve kendisini öldürdüm" dedi. Öldürülen Samira'nın babası Lahcan Lkhadır, " Bu kişi kızımı öldürdü ve cesedini teşhir etti. Biz de biliyoruz ki bu kişi bütün insanlığı öldürmüştür" diyerek şikayetçi oldu.
11.10.2021Gündem
'EDHO' oyuncularına saldırı davasında yeni gelişme! Kaynarca'ya zorla getirme kararı
'EDHO' oyuncularına saldırı davasında yeni gelişme! Kaynarca'ya zorla getirme kararı 'Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz’ın Maltepe’de bir otelde gerçekleşen çekimleri sırasında üç kadın set çalışana sözlü ve fiziksel saldırıda bulundukları iddiasıyla haklarında dava açılan sanıkların yargılanmasına başlandı. Duruşmaya katılan dört sanık da olayla bir alakası olmadığı söylerken; tanık olarak dinlenen otel görevlisi ise çıkan tartışmayı anlattı. Mahkeme, aralarında ünlü oyuncu Oktay Kaynarca'nın bulunduğu beş şikayetçi hakkında zorla getirme kararı çıkardı.
17.09.2021Cadde
Gül’den gece yarısı ‘UYAP’ incelemesi
Gül’den gece yarısı ‘UYAP’ incelemesiAdalet Bakanı Abdulhamit Gül, yargı sisteminin omurgasını oluşturan Ulusal Yargı Ağı Bilişim Sistemi’nin (UYAP) üç ayda bir yapılan rutin güncellemesini yerinde inceledi.
12.09.2021Siyaset
Son dakika... Akademisyen Neşe Nur Akkaya’ya saldırı davasında karar
Son dakika... Akademisyen Neşe Nur Akkaya’ya saldırı davasında kararGelen son dakika haberine göre; Nişantaşı'nda bir parkta arkadaşıyla oturduğu sırada tartıştığı akademisyen Neşe Nur Akkaya'yı darbettiği iddiasıyla yargılanan Eray Çakın'ın tahliyesine karar verildi.
10.09.2021Gündem
Adli Tıp 'sigara basma' dedi! Babadan 'rutubet' savunması
Adli Tıp 'sigara basma' dedi! Babadan 'rutubet' savunmasıŞişli'de 2 yaşındaki çocuğu Seyfcan'ın vücudunda sigara söndürerek işkence yaptığı gerekçesiyle hakkında 12 yıl 6 aya kadar hapis cezası isteğiyle dava açılan Suriyeli Delil İbrahim, hakim karşısına çıktı. Delil İbrahim, çocuğun vücudundaki yaraların evdeki rutubetten kaynaklandığını iddia etti. Sanık, "Suçlamaları kabul etmiyorum. Beraatime karar verilmesini talep ederim" dedi.
4.09.2021Gündem
Çarşı’nın Gezi Parkı davası yeniden başladı
Çarşı’nın Gezi Parkı davası yeniden başladıYargıtay 16. Ceza Dairesi’nin, Gezi Parkı olaylarına ilişkin aralarında Beşiktaş taraftar grubu Çarşı mensuplarının da bulunduğu 35 sanığa verilen beraat kararını bozmasının ardından “Çarşı davası” yeniden görülmeye başlandı. Yargıtay kararında, İstanbul 30. Ağır Ceza Mahkemesi’ndeki Gezi Parkı olaylarına ilişkin dosya ile bu dosya arasında hukuki ve fiili irtibat bulunduğu belirtilerek, “Örgüt üyeliği suçunun özelliği nazara alınarak, her iki dosyanın birleştirilmesi istendi.
13.07.2021Gündem
‘Somut delil’ şartı Meclis’ten geçti
‘Somut delil’ şartı Meclis’ten geçtiTBMM Genel Kurulu’nda, kamuoyunda 4. Yargı Paketi olarak bilinen Ceza Muhakemesi Kanunu ve Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifi kabul edilerek yasalaştı.
9.07.2021Gündem
Son dakika: 4. Yargı Paketi TBMM'de kabul edildi
Son dakika: 4. Yargı Paketi TBMM'de kabul edildiGelen son dakika haberine göre; Kamuoyunda 4. Yargı Paketi olarak bilinen Ceza Muhakemesi Kanunu ve Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifi, TBMM Genel Kurulunda kabul edildi.
8.07.2021Siyaset
4. Yargı Paketi'nin birinci bölümü TBMM Genel Kurulu'nda kabul edildi
4. Yargı Paketi'nin birinci bölümü TBMM Genel Kurulu'nda kabul edildiKamuoyunda 4. Yargı Paketi olarak bilinen Ceza Muhakemesi Kanunu ve Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifi'nin 14 maddeden oluşan birinci bölümü, TBMM Genel Kurulunda kabul edildi.
7.07.2021Siyaset
Son dakika... 4. Yargı Paketi, TBMM Adalet Komisyonu'nda kabul edildi
Son dakika... 4. Yargı Paketi, TBMM Adalet Komisyonu'nda kabul edildiGelen son dakika haberine göre; Kamuoyunda 4. Yargı Paketi olarak bilinen Ceza Muhakemesi Kanunu ve Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifi, TBMM Adalet Komisyonu'nda kabul edildi.
23.06.2021Siyaset
Canan Kaftancıoğlu hakkında zorla getirme kararı
Canan Kaftancıoğlu hakkında zorla getirme kararıİletişim Başkanı Fahrettin Altun'un evinin CHP Üsküdar İlçe Başkanı Suat Özçağdaş tarafından fotoğraflanmasıyla ilgili davada CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu hakkında zorla getirme kararı çıkarıldı.
21.05.2021Siyaset
Börekçide kurşun yağdırmışlardı! Yeni detaylar ortaya çıktı
Börekçide kurşun yağdırmışlardı! Yeni detaylar ortaya çıktıGelen bir son dakika haberine göre, İstanbul Kâğıthane’de börekçide çıkan silahlı çatışmaya ilişkin 3 tutuklu sanığın yargılandığı davada dinlenen müşteki H.M.Y. (17) "Beni kimin vurduğunu bilmiyorum. İki kişide silah olduğunu kesin biliyorum, çünkü aralarında kalmıştım" dedi.
20.05.2021Gündem
Son dakika! İstanbul'da şok olay! İçeri girdiğinde kocasının sevgilisini görünce...
Son dakika! İstanbul'da şok olay! İçeri girdiğinde kocasının sevgilisini görünce...Gelen bir son dakika haberine göre; Kocasının kendisini Aslı B. ile aldattığını öğrenen Kübra K., kadının iş yerini buldu. Kadınla konuşmak için gittiği iş yerinde sinirlerine hakim olmayan K., Aslı B.’ye tokat atınca davalık oldu. Duruşmada tanık olarak dinlenen Aslı B.’nin iş arkadaşı olay anını anlatırken, “İçeri girer girmez Aslı’ya tokat attı. Küfür edip, ‘Kocam bana ne yaptı da sana yapacak’ diye bağırdı” ifadelerini kullandı.
29.04.2021Gündem
Arda Turan’ın yeniden yargılanmasına başlandı! Burak Yılmaz lig bittikten sonra ifade verecek
Arda Turan’ın yeniden yargılanmasına başlandı! Burak Yılmaz lig bittikten sonra ifade verecekÜnlü şarkıcı Berkay Şahin’in eşi Özlem Şahin’e karşı cinsel tacizde bulunduğu iddiasıyla yargılandığı davada aldığı beraat kararı İstinaf Mahkemesi tarafından bozulan Arda Turan’ın yeniden yargılanmasına başlandı. Turan, sakatlığı sebebiyle duruşmaya gelmedi. Öte yandan İstinaf Mahkemesi’nin tanık olarak dinlenmediği için kararı bozduğu, Burak Yılmaz duruşmaya katılmadı. Avukatları Yılmaz’ın Fransa’da olduğunu ve ligler bittiğinde duruşmaya katılacağını söyledi.
7.04.2021Futbol
Elisabeth Mas Vall şikayetinden vazgeçti, Tuba Ünsal'ın yargılandığı dava düştü
Elisabeth Mas Vall şikayetinden vazgeçti, Tuba Ünsal'ın yargılandığı dava düştüİspanyol model Elisabeth Mas Vall'ı karşılaştıkları mekanda darp ettiği iddia edilen oyuncu Tuba Ünsal hakkında açılan dava düştü.
30.03.2021Cadde

Benzer Haber Etiketleri

Zorla Getirme ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.