Geri Dön

‘Spor ambargosunun kaldırılması gerekiyor’

Ekonomi ve Enerji Bakanı Hasan Taçoy, Kıbrıs Türk Futbol Federasyonu (KTFF) Başkanı Hasan Sertoğlu’nu, Kıbrıs Türk gençliğine uygulanan spor ambargosunu ortadan kaldırmak adına başlattığı yeni hukuki girişim nedeniyle kutladı.

‘Spor ambargosunun  kaldırılması gerekiyor’

Taçoy, yaptığı yazılı açıklamada şunları kaydetti: “Futbolcularımız yeterlidir. Hakemlerimiz yeterlidir. Teknik adamlarımız yeterlidir. Futbol Kulüplerimiz yeterlidir. Alt yapılarımız yeterlidir. Tesis alt yapımız bir çok ülkeyi kıskandıracak düzeyde iyidir, bunla gurur duyuyoruz. Geriye bir tek, bu insanlık dışı spor ambargosunu kaldırmak kalıyor. Hukuki mücadele, her zeminde Kıbrıslı Türklerin haklarını da koruyarak, olası bir çözüm noktasında vazgeçilmez olan ‘eşitlik’ ilkesine uygun şekilde evrilmelidir. Buna desteğimiz her platformda tam olacak. Ülkesini, ülke gençliğini ve futbolu seven bir siyaset adamı olarak, şu anda da bir bakan olarak KTFF’nin bu girişiminde, manevi ve maddi olarak üzerime düşen neyse, her platformda yapmaya hazırım. KTFF’nin bu girişimini, siyasetin dışında tutup, insan hakları temelinde ele alarak sonuçlandırmak hepimizin görevidir. Sayın Hasan Sertoğlu ve ekibini, Spor Tahkim Mahkemesi’ne gitme konusundaki kararlılıkları nedeniyle kutlarım.”

Ordu'da vatandaşlara ‘Orduca’ uyarı: "Evde durun daa"Ordu’da vatandaşların evde kalmaları için Orduca uyarılar yapılıyor.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber