Oynatma Listesi
HABERLER

Anadolu otoyolu ulaşıma açıldı! Bakan Karaismailoğlu'ndan kış lastiği uyarısı

Türkiye'nin büyük bir bölümünü etkisi altına alan kar yağışı devam ediyor. Hal böyle olunca bazı bölgelerde ulaşım sorunları yaşanıyor. Konuyla ilgili açıklamalarda bulanan Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Karaismailoğlu vatandaşlara kış lastiği uyarısında bulundu.

 Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Karaismailoğlu önemli açıklamalarda bulundu. Karaismailoğlu şu ifadeleri kullandı. "Trafiğin yüzde 99’u açılmıştır. Gerek D-100 otoyolunda gerekse TEM’de bir sıkıntı yoktur. Vatandaşları uyarmamıza rağmen kış lastiği kullanmayarak ortak oldular.

 

Ağır vasıtalı TIR’larımızın da yol kapatmasıyla sorun sürdü. Bolu son yılların en büyük kışını yaşıyor. Araçların tıkanıklığa neden olmasıyla birlikte ulaşımda sıkıntı yaşadık ve belli saatlerde ulaşımı kapatmak zorunda kaldık. Şu an herhangi bir sıkıntı yoktur. Emniyet şeridini boş bırakmaları gerekiyor. Bizim araçlarımız emniyet şeridinden ulaşabiliyor. 500’ün üzerinde çalışma arkadaşımız yolları açık tutmak için yoğun çaba sarf ediyorlar.

Dün akşam özellikle Emniyet personelimiz, Jandarma ve AFAD büyük bir mücadele verdi. İstanbul-Ankara arasında bir sıkıntı yoktur. Arkadaşlarımız özveri ile çalışmaya devam edecektir.

KIŞ LASTİĞİ UYARISI!

Güvenli ulaşım için bütün birimlerimiz özveri ile çalışmaya devam edecektir. Vatandaşlarımızı uyarıyorum kış lastiği olmayan araçlarla yola çıkmayın. Kara Yollar Genel Müdürlüğümüzün call center’ı açıktır."

GÜNCELLENME
DETAYLARI GÖSTER