Oynatma Listesi
HABERLER

Boris Johnson'ın şemsiye ile sınavı! Evirdi, çevirdi, beceremedi...

Dünya İngiltere Başbakanı Boris Johnson'ın şemsiye ile mücadelesini konuşuyor. Yağmurlar İngiltere'nin dört bir yanını etkisi altına alırken, Başbakan Johnson'ın iki gün üst üste şemsiye ile verdiği sınav sosyal medyada büyük yankı buldu.

İngiltere Başbakanı Boris Johnson, Çarşamba günü tahtın varisi Prens Charles ile yan yana oturduğu resmi nişan töreninde şemsiyesini kontrol etmekte zorlandı.

Kraliçe Elizabeth'in oğlu Charles'ın yanında oturan Johnson, gittikçe şiddetini artıran yağmur altında şemsiyesini açmak için mücadele etti.

Johnson, şemsiyeyi açmayı başarabildiği an, ıslandığını fark ettiği İçişleri Bakanı Priti Patel'e teklif etti, ancak Patel şemsiyeyi istemedi.

Tam her şey yoluna girmişken, bu kez de kuvvetli rüzgar şemsiyeyi ters çevirdi. Tam o sırada Prens Charles, Başbakan Johnson ve İçişleri Bakanı Patel'in gülüştüğü görüldü.

Reuters haber ajansonon aktardığına göre Johnson, görev başında ölen polis memurları için düzenlenen bir anma töreninin açılışına katılmak üzere İngiltere'nin merkezinde bulunuyordu.

Video görüntüleri, Prens Charles'ın Johnson'ın şemsiyeyi açma konusundaki bir hayli başarısız çabalarına güldüğü anları yakaladı. Görüntüler sosyal medyada da yankı uyandırdı.

Bir sosyal medya kullanıcısı, "Olayın ciddiyetinin farkındayım ama bu çok komikti. Ancak komedide göreceğiniz bir olay. Johnson'ın yüzü inanılmazdı. Etrafındaki herkesin, hatta Prens Charles'ın bile güldüğünü görmek çok güzeldi!" diye yazdı.

Bu görüntüler, Boris Johnson'ın elinde şemsiye olmasına rağmen sırılsıklam olduğu için alay konusu olmasından yalnızca bir gün sonra geldi.

Johnson, yeni suçla mücadele politikasını başlatmak için Salı günü Guildford'daki Surrey Polis merkezini ziyaret etmek için şiddetli yağmura göğüs germeye çalışmıştı.

Johnson, elinde bir şemsiye tutmasına rağmen bir televizyon kanalı için röportaj verirken sırılsıklam oldu. Somurtkan görüntüsüyle dikkat çeken Johnson, konuşurken başının üstünde bir şemsiye tutuyordu, ancak omuzları ve elbisesinin üst kısmı sırılsıklam olduğu için hiçbir etkisi yok gibi görünüyordu.

Sadece takım elbisesi değil saçları da yağmurdan nasibini alan Johnson, alnından süzülen damlaları silmeye çalışırken görüntülendi.

Başbakanın görüntüsü, sosyal medyada alay konusu oldu ve bir izleyici "Boris Johnson, yağmurda şemsiye tutarken daha da ıslanan tek canlı kişi gibi görünüyor." diye yazdı.

Bir diğer sosyal medya kullanıcısı, "Tam Boris Johnson'lık bir durum. Şiddetli yağmurda açık havada röportaj yapıyor ve yağmuru engellemek için şemsiye kullanmayı bile bilmiyor." ifadelerini kullandı.

Başka bir sosyal medya kullanıcısı ise, takipçilerine basit ve alaycı bir soru sordu ve Twitter'a "Şemsiyede delik mi var" diye yazdı.

GÜNCELLENME
DETAYLARI GÖSTER