Oynatma Listesi
HABERLER

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Türk Müziği Tarihi Sergisi'ni gezdi: Güzel sürprizler yaşadık

Cumhurbaşkanlığı Millet Kütüphane'sinde açılan Türk Müziği Tarihi Sergisi’ni sergide eşyaları bulunan merhum sanatçıların aileleri ve gençlerle birlikte gezen Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Güzel sürprizler de yaşadık. Bu çok kıymetli sergiyi 15 Ağustos’a kadar ziyaret edebilirsiniz." dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı Millet Kütüphane'sinde açılan Türk Müziği Tarihi Sergisi’ni sergide eşyaları bulunan merhum sanatçıların aileleri ve gençlerle birlikte gezdi.

 

Cumhurbaşkanlığı Millet Kütüphanesi terasında gerçekleşen sohbette, Aşık Mahzuni Şerif’in oğlu Ali Mahzuni, Aşık Veysel’in torunu Çiğdem Özer, Neşet Ertaş’ın kızı Döne Ertaş, Alaaddin Yavaşça’nın eşi Ayten Yavaşça, Yıldıray Çınar’ın yeğeni Metin Erten, Kani Karaca’nın oğlu Mehmet Ali Karaca, Hikmet Şimşek’in eşi Nihal Şimşek, Çekiç Ali’nin oğlu Aydın Çekiç, Bekir Sıdkı Sezgin’in oğlu Hüseyin Kutsi Sezgin katıldı. Tarihçi-yazar Murat Bardakçı da sohbete eşlik etti.

"GÜZEL SÜRPRİZLER YAŞADIK"

Twitter hesabından video paylaşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Cumhurbaşkanlığı Millet Kütüphanemizde açılan Türk Müziği Tarihi Sergisi’ni gençlerimizle ve sergide eşyaları bulunan merhum sanatçılarımızın aileleriyle birlikte gezdik. Güzel sürprizler de yaşadık. Bu çok kıymetli sergiyi 15 Ağustos’a kadar ziyaret edebilirsiniz." ifadelerini kullandı.

GÜNCELLENME
DETAYLARI GÖSTER