Oynatma Listesi
HABERLER

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Boğaziçi açıklaması: Bu işi bir daha Gezi olaylarıyla aynı yere getiremeyecekler

Cumhurbaşkanı Erdoğan, cuma namazı sonrası gazetecilerin sorularını yanıtladı. ABD'nin Boğaziçi açıklamalarına sert tepki gösteren Erdoğan, "Seçim öncesinde ülkenizde yaşananlardan utanmıyor musunuz? Bu işi bir daha Gezi olaylarıyla aynı yere getiremeyecekler." dedi. Melih Bulu'yu istifaya çağıran çevreler için ise Erdoğan, "Melih Bey kimdir? İstifa etmelidir' diyorlar. Yürekleri yetse 'Cumhurbaşkanı da istifa etsin' diyecekler. Osman Kavala denilen, Soros'un temsilcisi olan kişinin karısı da aynı şekilde bu provokatörlerin içerisinde yer alıyor." ifadelerini kullandı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıklamalarından satır başları: 

Yeni anayasa çalışmalarına Türkiye'nin ihtiyacı var. 

Seçim kanunuyla ilgili neler yapabiliriz? Siyasi partiler yasasıyla ilgili neler yapabiliriz bunların üzerinde durma imkanı da bulduk.

BOĞAZİÇİ OLAYLARI

Boğaziçi olaylarının oradaki öğrencilerimizle uzaktan yakından alakası yok. Siyasilerin bu konudaki kışkırtmaları ve terör gruplarının tutumları açıktır. Daha önce benim yaptığı m rektör atamaları söz konusu. Bazı akademisyenler de bu işin içinde. Boğaziçi konusunda da önüme 9 tane aday geldi. Melih Beyi atadık. Melik Bey alanında başarılı bir arkadaş. Melih Bey kimdir? İstifa etmelidir' diyorlar. Yürekleri yetse 'Cumhurbaşkanı da istifa etsin' diyecekler. Osman Kavala denilen, Soros'un temsilcisi olan kişinin karısı da aynı şekilde bu provokatörlerin içerisinde yer alıyor.

 

Siz kalkıp da rektörün odasını işgale yeltenirseniz ona da hoş geldin demezler.

ABD'YE SERT TEPKİ

ABD ne diyor 'Boğaziçi' olaylarını kınıyoruz. Seçim öncesinde ülkenizde yaşananlardan utanmıyor musunuz? Nasıl ırkçılık yaptığınızı dünyaya nasıl anlatacaksınız. Bir Gezi olayı daha çıkaramayacaklar. 

Boğaziçi Üniversitesindeki olayları oradaki öğrencilerimizin bir olayı olarak tanımlamak, o şekilde kabul etmek mümkün değil.

Çıkıp televizyonlarda konuşuyorlar. Bunların hepsi mikser. Boğaziçi'nde yavruları kullanmalarına izin vermeyeceğiz.

MACRON'A 'SARI YELEKLİLER' GÖNDERMESİ

Macron öbür taraftan sesleniyor. Ya Macron sen önce şu sarı yelekliler meselesini hallet. Şu anda bütün sarı yelekliler, vatandaşların sokaklarda. Onu çözemiyorsun, sen önce bunu çöz. Benim ülkemde şu anda öyle bir sıkıntı yok. Şu anda bunlar bizim de huzurumuzu kaçırma niyetindeler.

LİBYA TARTIŞMALARI

Macron bu işi öğrenemedi. Türkiye Libya'da keyfinden orada bulunmuyor. Türkiye bir yere gidiyorsa, barış için gidiyor. Bizim amacımız Libya halkının huzurunu temin etmektir.

GÜNCELLENME
DETAYLARI GÖSTER