Oynatma Listesi
HABERLER

Dikkat! Meteoroloji uyardı: Saatler sonra başlayacak 2 gün devam edecek

Birçok kent güne yağmurla başlarken Meteoroloji’den peş peşe yeni uyarılar geldi. İstanbul dahil bu geceye işaret eden Meteoroloji Bursa ve Balıkesir, Çanakkale, Kocaeli, Yalova, Antalya, Gaziantep ve Kilis için peş peşe uyarıda bulundu. Cumartesi günü için de birçok kent için kar alarmı verildi.

Yurt genelinin parçalı ve çok bulutlu, Marmara, Ege, Akdeniz, İç Anadolu, Batı Karadeniz kıyıları, Doğu Anadolu'nun güney ve batısı, Güneydoğu Anadolu ile Tokat çevrelerinin yağmur ve sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların öğleden sonra Bursa ve Balıkesir çevreleri ile Çanakkale'nin doğu ilçelerinde, akşam ve gece saatlerinde Kıyı Ege ve Doğu Akdeniz ile İstanbul, Kocaeli, Yalova, Antalya, Gaziantep ve Kilis çevrelerinde yerel kuvvetli olması bekleniyor. Sabah saatlerinde iç ve doğu bölgelerde yer yer pus ve sis bekleniyor.

Meteoroloji Genel Müdürlüğünden alınan tahminlere göre, hava sıcaklığı Marmara ve Kıyı Ege'de mevsim normalleri civarında, diğer yerlerde normallerinin 2 ila 4 derece üzerinde seyredecek. Rüzgar, genellikle güneyli, kuzeybatı kesimlerde kuzeyli yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette esecek.

BU AKŞAM SAATLERİNE DİKKAT

CNN Türk Meteoroloji Danışmanı Prof. Dr. Orhan Şen, “Bugün Marmara, Ege, Akdeniz, İç Anadolu, Batı Karadeniz kıyıları, Doğu Anadolu'nun güney ve batısı, Güneydoğu Anadolu yağmurlu. Sıcaklıklar ortalamada.

Bugün Bursa ve Balıkesir’de Çanakkale’de akşam ve gece saatlerinde Kıyı Ege ve Adana, Kahramanmaraş, Osmaniye, Kilis, Gaziantep ile İstanbul, Kocaeli, Yalova, da kuvvetli yağış etkili olabilir.

Yağış batı ve iç bölgelerde cuma ve cumarteside devam edecek. Doğuda pazartesiye kadar devam edecek. Hafta sonu sıcaklık düşüyor. İstanbul’da 7 derece olur. Yağış yapan sistem Akdeniz üzerinden geldiği için kar yok. Hafta sonu Trakya ve Doğu Anadolu’nun yükseklerinde karla karışık yağmur yapar.

GÜNCELLENME
DETAYLARI GÖSTER