Oynatma Listesi
HABERLER

İspanya'da sosyal mesafesiz eğlenceye polis baskını!

İspanya'da bir gece kulübünde düzenlenen etkinlikte, çok sayıda kişinin maskesiz olduğu ve sosyal mesafeye dikkat etmediği görüldü. İspanyol polisi harekete geçerek etkinliğin bulunduğu gece kulübüne baskın düzenledi.

Olay, İspanya'nın Marbella kentindeki Nightclub Olivia Valere adlı gece kulübünde meydana geldi.

Gece kulübünün internet sitesinde yayınlanan etkinlik kurallarında, koronavirüs (Covid-19) riskine karşı maske ve sosyal mesafe şartlarına yer verilmesine rağmen, etkinlik başladığında kimsenin kuralları umursamadığı dikkat çekti.

Cezayirli rap sanatçısı Soolking'in sahne aldığı etkinlikte çok sayıda insanın sosyal mesafeyi hiçe saydığı görüldü.

Etkinlik için 350 bilet satıldığı ancak 150 kişinin daha yangın çıkış kapılarından etkinliğin bulunduğu kulübe giriş yaptığı öğrenildi.

İhbar üzerine kulübe baskın yapan polis etkinliği durdurdu. Olayda kimsenin gözaltına alınmadığı ifade edilirken; gece kulübüne para cezası kesilebileceği ifade edildi.

İspanyada vaka sayısı 305 bin 935 olarak belirtilirken ölü sayısı ise 28 bin 416 olarak açıklandı. Ülke birkaç ay önce Avrupa'da İtalya ile birlikte koronavirüsün merkez üssü durumundaydı.

İspanya’da son 24 saatte 580 yeni koronavirüs vakası tespit edildi. Bu sayı, iki aydan uzun süredir görülen en yüksek sayı. Vakaların çoğu Aragon ve Katalonya bölgesinde tespit edildi. Bu bölgelerde, son dönemde vaka sayılarının artması sebebiyle sokağa çıkma kısıtlamaları yeniden uygulanmaya başlamıştı.

Lleida ve Katalonya’da yaklaşık 160 bin kişi, virüsün yayılmasını önlemek için evlerinde karantinaya girdi. Aragon’daysa hükümet, bölge başkenti Zaragoza’ya giriş ve çıkışları kısıtladı.

İspanya Sağlık Tehditleri ve Acil Durumlar Koordinasyon Merkezi Direktörü Fernando Simon, durumu “endişe verici” olarak tanımladı ve bunun, sosyal mesafe kurallarındaki rahatlamanın bir sonucu olduğunu belirtti.

 
GÜNCELLENME
DETAYLARI GÖSTER