Oynatma Listesi
HABERLER

İstanbul’da sağanak! Meteoroloji’den yeni uyarı geldi

Meteoroloji’den uyarılar peş peşe geldi. Tüm yurtta sağanak, kar, lodos, lodosun etkisi devam ederken İstanbul’da sağanak etkili oldu. Bugün İstanbul dahil 21 kentte yarın ise 8 kentte sarı ve turuncu alarm verildi.

Yapılan son değerlendirmelere göre, ülke genelinin parçalı ve çok bulutlu, Marmara, Ege, Batı Akdeniz, İç Anadolu'nun kuzeybatısı, Batı Karadeniz, Orta Karadeniz kıyıları ile Kırıkkale, Çorum, Amasya, Giresun çevreleri ve Trabzon'un batı ilçelerinin yağmur ve sağanak, Marmara ile Kıyı Ege'nin sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların, Kıyı Ege, Marmara'nın güney ve doğusu ile Tekirdağ, Düzce, Zonguldak, Bartın ve Bolu çevrelerinde kuvvetli, Kıyı Ege'de çok kuvvetli ve şiddetli olması bekleniyor. Bu gece ve sabah saatlerinde doğu kesimlerde yer yer pus ve sis olacağı tahmin ediliyor.

Meteoroloji Genel Müdürlüğünden alınan tahminlere göre hava sıcaklığı, iç kesimlerde 3 ila 7 derece artacak, diğer yerlerde önemli bir değişiklik olmayacak. Rüzgarın, genellikle güneyli yönlerden, hafif, ara sıra orta kuvvette; Marmara ve Kıyı Ege, İç Anadolu'nun kuzeybatısı ile Karadeniz'de güneyli yönlerden kuvvetli ve fırtına şeklinde (40-80 km/saat) esmesi bekleniyor.

BUGÜN 23 KENTTE SARI VE TURUNCU ALARM

Aydın, Balıkesir, Bilecik, Bolu, Bursa, Çanakkale, İstanbul, İzmir, Kastamonu, Kocaeli, Kütahya, Manisa, Muğla, Ordu, Sakarya, Samsun, Sinop, Tekirdağ, Zonguldak, Bartın, Yalova, Karabük, Düzce

YARIN 8 KENTTE SARI VE TURUNCU ALARM

Aydın, Balıkesir, Bilecik, Bursa, İzmir, Kocaeli, Sakarya, Yalova

GÜNCELLENME
DETAYLARI GÖSTER