Oynatma Listesi
HABERLER

MEB'den Sertab Erener ile öğretmenlere sürpriz

İlk defa Ayten Alpman tarafından 1972 yılında seslendirilen "Bir Başkadır Benim Memleketim" isimli eser öğretmenler için "Bir Başkadır Benim Öğretmenim" adıyla uyarlandı.

Milli Eğitim Bakanlığı'ndan yapılan açıklamaya göre, Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, sanatçı Sertab Erener'e "Öğretmenlerimize yıllarca unutulmayacak bir hatıra bırakmaya var mısınız?" davetinde bulundu.

Erener, Selçuk'un daveti üzerine öğretmenler için "yıllarca unutulmayacak bir hatıra bırakmak" üzere merhum sanatçı Ayten Alpman tarafından ilk defa 1972 yılında seslendirilen "Bir Başkadır Benim Memleketim" şarkısının sözlerini yeniden uyarladı ve seslendirdi. "Bir Başkadır Benim Öğretmenim" adıyla yeniden uyarlanan şarkının klibini Bakan Selçuk, sosyal medya hesabından paylaştı.

Salgın öncesinde Türkiye'nin dört bir yanındaki okullarda kaydedilen arşiv görüntülerden kurgulanarak oluşturulan klipte, öğretmenlerin öğrencilerine karşı sevgisini ve samimiyetini yansıtan görüntüler yer aldı. Klipte bilgi ve sevgileriyle çocuklara ışık olan öğretmenlerin, bugün görevde olan, yıllarca büyük bir fedakarlıkla eğitim meşalesini taşıyan emekli öğretmenler ve şehit öğretmenlerle ebediyete uğurlanan tüm öğretmenleri temsil ettiğini belirten Selçuk, mesajında şu ifadeleri kullandı: "Yürekleri 'memleket'imizde birleştiren merhum sanatçımız Ayten Alpman'a, sözleri öğretmenlerimize uyarlayarak içten yorumunu katan değerli Sertab Erener'e, düzenleyicisi Emre Kula'ya ve emeği geçen herkese çok teşekkürler. Öğretmenlerimize hediyemiz olsun" - 

GÜNCELLENME
DETAYLARI GÖSTER