Oynatma Listesi
HABERLER

Siyasi partiler arası bayram ziyaretleri

Ramazan Bayramı dolayısıyla siyasi partiler arasında bayram ziyaretleri gerçekleşti.

AK Parti heyeti, Ramazan Bayramı dolayısıyla, CHP Genel Merkezine ziyarette bulundu. AK Parti Merkez Karar ve Yönetim Kurulu Üyesi başkanlığındaki heyeti, CHP Kadın Kolları Genel Başkanı ve Genel Başkan Yardımcısı Aylin Nazlıaka başkanlığındaki heyet karşıladı.

Nazlıaka, bayramların küslerin barıştığı, uzaktakilerin birleştiği; dostluğun, birliğin ve beraberlik duygusunun pekiştiği günler olduğunu ifade ederek, bu bayramda başta Filistin olmak üzere bütün dünyada barışın, huzurun, refahın ve kardeşlik duygusunun daha da yükselmesi temennisinde bulundu.

"BAŞARABİLİRİZ"

Devletlerin siyasetle yönetildiğini ve ekonomiyle büyüdüğünü dile getiren AK Parti MKYK Üyesi Hasan Sert ise hem ekonomiyi hem de siyaseti doğru yönetmek gerektiğine değinerek, “Bugün geldiğimiz noktada yerel yönetimlerde ciddi bir başarınız oldu, tebrik ediyoruz. Şimdi daha iyi hizmetleri birbirimize yaklaşarak, daha iyi çalışmaların formüllerini geliştirmek zorundayız. Bu insanlar bizden hizmet bekliyorlar. Bu hizmeti; iktidarıyla ve muhalefetiyle sırt sırta, omuz omuza ancak başarabiliriz” ifadelerini kullandı.

"YERELDEKİ İYİ UYGULAMALARI YAYGINLAŞTIRMALIYIZ"

Türkiye ekonomisinin yüzde 85’inin CHP’li belediyeler tarafından yürütülecek olmasının kendileri için sorumluluk duygusunu daha da yükselttiğini vurgulayan Nazlıaka, “Bu teveccühe layık olmak için daha fazla çalışmamız gereken bir dönemdeyiz. Bu noktada yereldeki iyi uygulamaları yaygınlaştırmalıyız. Birimizin bir eksiği varsa bu eksiği kapatmalıyız” dedi.

"İSRAİL'E TİCARET KONUSUNDA ALINAN KARAR GEÇ AMA DOĞRU BİR KARAR"

Nazlıaka, Ticaret Bakanlığı tarafından Gazze’ye saldırılarına hala devam eden İsrail’e yönelik ihraç edilen 54 ürün hakkında alınan ihraç kısıtlama yasağına değindi. İsrail’le 7 Ekim’den bu yana 2 milyar doların üzerinde ticaret hacmi olduğunu savunan Nazlıaka, bu kararın geç alınmış ama doğru bir karar olduğunu ifade etti

"FİLİSTİN İLE YAPILAN TİCARET İZİNLERDEN DOLAYI İSRAİL İLE YAPILMIŞ TİCARET GİBİ GÖZÜKÜYOR"

Nazlıaka’nın sözleri üzerine Sert, Filistin’e gidebilmek için İsrail vizesi gerektiğini belirterek, "Yapılan bütün ticaretler de onların vize ve izinleriyle ancak mümkün oluyor. Dolayısıyla Filistin’le yapılan ticaret de İsrail ile yapılmış ticaret gibi gözüküyor. Orayı bir ayırmamız gerekiyor. Bizim burada zulmeden İsrail’e taraf ve destek olmamız mümkün değil” açıklamasında bulundu.

İYİ PARTİ'DEN CHP'YE BAYRAM ZİYARETİ

İYİ Parti heyeti Ramazan Bayramı dolayısıyla CHP’ye ziyarette bulundu. İYİ Parti Parti İçi Eğitim Politikaları Başkanı Ayşe Sucu başkanlığındaki heyeti, CHP Kadın Kolları Genel Başkanı ve Genel Başkan Yardımcısı Aylin Nazlıaka başkanlığındaki heyet karşıladı.

Heyetler arası görüşme sırasında bayram dolayısıyla kardeşlik ve barış vurgusu yapıldı. Nazlıaka, yerel yönetimler de dahil olmak üzere vatandaşın sorunlarını çözmek için hep birlikte çalışmaları gerektiğine dikkati çekti.

Öte yandan Nazlıaka, 31 Mart Yerel Mahalli İdareler Seçimi sonrası Nevşehir Belediyesini kazanan İYİ Parti’yi tebrik etti.

Hem milli hem dini bayramların birlik ve beraberlik sembolü olduğunu vurgulayan İYİ Parti Parti İçi Eğitim Politikaları Başkanı Ayşe Sucu ise, “Bayram denince hepimizin aklına her şeyden önce küslerin barışması gelir, dayanışma gelir. Bayramlar, aslında temelinde yatan hoşgörünün, sevginin hatta muhabbetin temel alındığı günlerdir. Dolayısıyla, inşallah hem Ramazan'ın bitimiyle hem bu güzel günde Türk toplumu güzelliklere açılsın dilerim” dedi.

CHP'DEN İYİ PARTİ'YE BAYRAM ZİYARETİ

Ramazan Bayramı dolayısıyla siyasi partiler arası bayramlaşmalar kapsamında İYİ Parti’yi CHP Genel Başkan Yardımcısı Volkan Demir başkanlığındaki heyet ziyaret etti.

İYİ Parti'de CHP heyetini, Siyasi İşler Başkanı Oktay Vural ve beraberindeki heyet karşıladı.

CHP Genel Başkan Yardımcısı Demir, deprem bölgesindeki vatandaşların yaralarının sarılması ve Filistin'deki masum insanların bir an önce insani yardıma erişmelerini dilediklerini kaydetti.

Dünyanın geldiği noktada barışa ve huzura ihtiyacının olduğunu belirten İYİ Parti Siyasi İlişkiler Başkanı Vural da Filistin’deki dramın devam ettiğine dikkati çekerek, “İsrail’in Refah Sınır Kapısı’na yönelik operasyonu bu işi daha kötüye götürecek. Bu konuda insanlığın ve uluslararası camianın da yeterince hareket etmediği konusunda da kanaatimiz var. Aynı zamanda bu bayramda sevinçleri paylaşıyoruz. İftarda sofralarımızı paylaştık. Bayramdan sonraki süreçte de ekonomik sıkıntı içerisinde olan vatandaşların, emeklilerin yüzünü güldürecek bir sürece vesile olsun” dedi.

Vural ayrıca, göz ve ses tellerinden operasyon geçiren CHP Genel Başkanı Özgür Özel’e geçmiş olsun dileklerini iletti.

AK PARTİ'DEN İYİ PARTİ'YE ZİYARET

Ramazan Bayramı dolayısıyla siyasi partiler arası bayramlaşmalar çerçevesinde AK Parti MKYK Üyesi Hasan Sert başkanlığındaki heyet İYİ Parti’yi ziyaret etti.

İYİ Parti’de AK Parti heyetini, Siyasi İşler Başkanı Oktay Vural ve beraberindeki heyet karşıladı.

Türkiye’nin zor bir konjonktürden geçtiğini dile getiren AK Parti heyet başkanı Sert, “Bölgelerde çatışma ve siyasi istikrarsızlık çok. Bunların aşılmasını ülkemizden özellikle mazlum ülkeler bekliyor. Bunun yolu da birlik ve beraberlik izinde çalışmamızdır. Türkiye’nin güç ve kuvvetini artırmamız gerekiyor. Bu güç ve kuvvetin artması sadece ekonomik olarak yetmez, stratejik, teknolojik, bilgi birikimi ve entelektüel olarak birçok alanda biz iyi şeyler yapmamız lazım. Birbirimize destek olarak, ülkemizin başını eğmeden, güçlü bir şekilde çalışmamız gerekiyor. Türkiye bir yıl önce genel seçimleri yaşadı, şimdi de yerel seçimleri yaşadı. Bir takım matematiksel değişikliklerin olması önemli değil. Birlik ve beraberliğimizi koparmaması lazım. Özellikle mazlum coğrafyaların Türkiye’den beklemiş olduğu umudu yeşertmek ve büyütmek adına Türkiye’deki çatışmaların durması adına tüm siyasi partilerin katkı yaparak sağlaması lazım. Onun için biz de elimizden geleni yapacağız. Bundan sonraki süreçte kendi eksikliklerimizi telafi edip daha güzel neler yapabiliriz, bunun çalışmasını yapacağız” dedi.

Sevinçlerin paylaşarak çoğaldığını, acıların da paylaşarak azaldığını ifade eden Oktay Vural ise bayramların siyasi partilerin de milletin geleceğindeki sevinçleri paylaşarak çoğaltmasında vesile olmasını kaydetti.

İYİ Parti olarak siyasetinin ana omurgasının iyilikleri sahiplenmek ve çoğaltmak olduğunu belirten Vural, “Parlamentoda her zaman için İYİ Parti bu eksende siyaset felsefesine sahip. Böyle bakıldığı zaman bundan toplumun kazanacağını düşünüyoruz. İyileri çoğaltmamız lazım, belki daha iyiye gitmemiz lazım. Umarım bu sürecin devamında parlamentodaki çalışmalar aziz milletimizin hayrına olacak işlerde birlikte karar almaya doğru götürmesine vesile kılsın. Artık seçim geçti, bundan sonraki süreç içerisinde vatandaşın verdiği mesajlar doğrultusunda bütün siyaset dünyasının bu çerçevede hareket etmesi gerekiyor” ifadelerini kullandı.

MHP'DEN CHP'YE BAYRAM ZİYARETİ

MHP Genel Başkan Yardımcısı Sadir Durmaz başkanlığındaki MHP heyetini, CHP Kadın Kolları Genel Başkanı ve Genel Başkan Yardımcısı Aylin Nazlıaka başkanlığındaki heyet karşıladı.

"BELEDİYELERİMİZ ÜZERİNDEN HERKESE HİZMET VERMEYE DEVAM EDEREK ÇALIŞMALARIMIZI YÜRÜTECEĞİZ"

Nazlıaka, 31 Mart Mahalli İdareler Genel Seçiminde büyük Türkiye ittifakını kurmak istediklerini belirterek, “Her siyasi partiden, her görüşten yurttaşımız var. Her birine karşı sorumluluk duyuyoruz. Bakış açımız her zaman şu oldu; kim milli maçı kazandığımızda duygulanıyorsa, kim Filenin Sultanları bir galibiyet elde ettiğinde onurlanıyorsa, kim kırmızı beyaz bayrağımızı gördüğünde o bayrağın altında görünmenin onurunu yaşıyorsa herkes Türkiye ittifakının bir parçasıdır. Dolayısıyla, bundan sonraki süreç içerisinde de bize oy veren, vermeyen her kim varsa onlarla halkın ittifakını kurarak, belediyelerimiz üzerinden herkese hizmet vermeye devam ederek çalışmalarımızı yürüteceğiz” ifadelerini kullandı.

"ÖZGÜR ÖZEL'İN SEÇİM SONRASI YAPMIŞ OLDUĞU DEĞERLENDİRMELERİ ÇOK ANLAMLI VE KIYMETLİ BULUYORUZ"

"Umut ederim ki sizinle ittifak edenler de sizin hissiyatınıza katılırlar" diyen MHP Genel Başkan Yardımcısı Sadir Durmaz ise, "Ortak paydamız ülkemizin birliği, bütünlüğü ve düzeni. Bizim bu konularda ne kadar hassas olduğumuzu tüm millet biliyor. Bunun yanı sıra Özgür Özel’in seçim sonrası yapmış olduğu değerlendirmeleri çok anlamlı ve kıymetli buluyoruz. Biraz da espri olsun. İlk defa bu seçimde CHP'nin aldığı neticeler sonrası ‘tek adam rejimi’ değerlendirmelerini duymadık veya ‘trafolara kediler girdi’ gibi durumlar olmadı. Seçimlerin çok fazla insanımızın mağdur olmadan sonuçlanmış olması da son derece önemliydi" ifadelerini kullandı.

"ÜLKENİN BİRLİK VE BERABERLİĞİNİ TEHDİT ALTINA ALACAK GELİŞMELERE HEP BİRLİKTE KARŞI DURMALIYIZ"

MHP olarak kırmızı çizgilerinin belli olduğunu ifade eden Sadir Durmaz, “Biz bayrak yere düşmesin, ezan susmasın diye mücadele eden bir siyasi partiyiz. O yüzden Türkiye ekonomide ilk defa birtakım sıkıntılar yaşıyor değil. Geçmişte de zaman zaman sıkıntılarımız oldu. Ekonomideki sıkıntılar bugün olur, yarın alınan birtakım tedbirlerle daha rahat bir zemine kavuşur ama Allah korusun ülkenin birlik ve beraberliğini tehdit altına alacak gelişmelere hep birlikte karşı durmalıyız” dedi.

"SİZİn HASSASİYETİNİZ BİZİM HASSASİYETİMİZ"

Durmaz’ın bu sözleri üzerine ise Nazlıaka, "Sizin hassasiyetiniz bizim hassasiyetimiz" diyerek, “Gazi Mustafa Kemal Atatürk hem ülkemizin hem de partimizin kurucusu. Dolayısıyla ortak değerlerde zaten birleşiyoruz, buluşuyoruz” şeklinde konuştu.

MHP'YE PARTİLERDEN BAYRAM ZİYARETİ

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkan Yardımcısı Mevlüt Karakaya başkanlığındaki heyet, Adalet ve Kalkınma Partisi, Yeniden Refah Partisi, Cumhuriyet Halk Partisi ve Demokratik Sol Parti'nin heyetlerini parti genel merkezinde ağırladı. MHP heyeti, bayramlaşma için gelen parti heyetlerine çikolata ve baklava ikram etti.

AK Parti Milletvekili Zeynep Yıldız, Kadın Kolları MKYK Üyesi Derya Öztekin ve Gençlik Kolları MKYK Üyesi Salih Aydın'ı kabul eden MHP Genel Başkan Yardımcısı Mevlüt Karakaya, 31 Mart Yerel Seçim sonuçlarıyla ilgili görüş alışverişinde bulundu.

"CUMHUR İTTİFAKI'NIN DA OY KAYBI SÖZ KONUSU DEĞİL"

Genel Başkan Yardımcısı Karakaya, yerel seçimlerin farklı dinamikleri olduğunu belirterek, "Burada millet tarafından bir uyarı oldu mu? Evet, oldu. Bu uyarılar anlaşıldı. Millet iradesine karşı kimsenin diyeceği bir şey yok. Sayın Cumhurbaşkanı ve Genel Başkanı’mız da bu konularda çok güzel açıklamalar, değerlendirmeler yaptılar. Söylendiği şekilde Cumhur İttifakı’nın da oy kaybı söz konusu değil. Milliyetçi Hareket Partisi olarak İl Genel Meclisi yönetiminde yüzde 17 civarında oy aldık. Belediye Başkanlığında sayı olarak bakıldığında elbette kaybettiğimiz yerler var. Sayı olarak da çok önemli değişikler olmadı ama Belediye Başkanlıklarındaki etkenler oldukça farklı” ifadelerine yer verdi.

AK Parti Milletvekili Yıldız ise şu ifadelere yer verdi:

“Türkiye demokrasisinin tabiri caizse ‘tıkır tıkır’ işlediğini gösteren seçimlerden biri oldu. Seçim sonuçlarını demokratik olgunlukla karşılama hususunda da Cumhur İttifakı çok güzel bir sınav verdi. Hiçbir mazeret üretmeden, tartışmalara mahal vermeksizin ‘milletimizin iradesi budur, milletimizin ferasetine ve incelikli mesaj verme kabiliyetine inanırız. Dolayısıyla milletimizin verdiği mesajı anlamaya çalışacağız’ diyerek hiçbir mazeretin ardına sığınmaksızın ittifakımız büyük bir olgunlukla karşıladı."

Ziyaretler Yeniden Refah Partisi, Demokrat Sol Parti ve Cumhuriyet Halk Partisi heyetlerinin kabulüyle noktalandı.

GÜNCELLENME
DETAYLARI GÖSTER