Oynatma Listesi
HABERLER

TBMM Başkanı Şentop, Kuveytli Bakan ile görüştü!

TBMM Başkanı Mustafa Şentop, Türkiye'nin, Körfez bölgesinin güvenlik ve istikrarını kendi güvenlik ve istikrarından ayrı görmediğini belirterek, "Körfez'de ve Ortadoğu'da bütün kardeş ülkeler arasında geliştirilen güçlü diyalog, huzur ve istikrar bakımından tek çaredir. Türkiye olarak biz bölgedeki bütün ülkelerle diyaloğa ön şartsız olarak hazırız." dedi.

Şentop, Kuveyt Dışişleri ve Kabine İşlerinden Sorumlu Devlet Bakanı Şeyh Ahmed Nasır El-Muhammed El-Sabah'ı kabul etti.

El-Sabah ve beraberindeki heyeti TBMM'de ağırlamaktan duyduğu memnuniyeti dile getiren Şentop, Türkiye ve Kuveyt'in tarihten gelen köklü bağları olan iki dost ve kardeş ülke olduğunu, Kuveyt'in bu manada Türkiye için her zaman müstesna bir yeri olduğunu belirtti.

Türkiye'nin, Körfez bölgesinin güvenlik ve istikrarını kendi güvenlik ve istikrarından ayrı görmediğini ifade eden Şentop, "Körfez'de ve Ortadoğu'da bütün kardeş ülkeler arasında geliştirilen güçlü diyalog; huzur ve istikrar bakımından tek çaredir. Türkiye olarak biz bölgedeki bütün ülkelerle diyaloğa ön şartsız olarak hazırız." dedi.

Mustafa Şentop, Kuveyt'li Bakan El-Sabah'ın, Filistin davasında da ilkeli tutumunu her zaman muhafaza ettiğini ve Türk halkının bu tutumu takdirle izlediğini belirterek, "İki devletli çözüm temelinde başkenti Doğu Kudüs ve coğrafi devamlılığı olan bağımsız bir Filistin devleti için uluslararası toplumun yeniden harekete geçirilmesi hedefiyle müşterek gayretlerimizi ilerletmeye hazırız." değerlendirmesinde bulundu.

GÜNCELLENME
DETAYLARI GÖSTER