Tbmm Başkanı

Tbmm Başkanı

Son dakika TBMM Başkanı haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan TBMM Başkanı gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan TBMM Başkanı haber sayfamızda...

Tbmm Başkanı

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 12.666 tbmm başkanı haberi bulunmuştur.
TBMM Başkanı Şentop, Polonyalı mevkidaşıyla basın toplantısı düzenledi
TBMM Başkanı Şentop, Polonyalı mevkidaşıyla basın toplantısı düzenlediTBMM Başkanı Prof. Dr. Mustafa Şentop, Polonya'daki temasları kapsamında bugün ilk olarak, Polonya Meclis Başkanı Elzbieta Witek ile bir araya geldi. Görüşmelerin ardından Şentop ve Witek, ortak basın toplantısı düzenledi.
1.12.2021Siyaset
TBMM Başkanı Şentop Al-Ghanim ile görüştü
TBMM Başkanı Şentop Al-Ghanim ile görüştüTBMM Başkanı Şentop, Katar Şura Meclisi Başkanı Al-Ghanim ile bir araya geldi.
26.11.2021Siyaset
TBMM Başkanı Şentop, öğretmenlerle bir araya geldi
TBMM Başkanı Şentop, öğretmenlerle bir araya geldiTBMM Başkanı Mustafa Şentop, 24 Kasım Öğretmenler Günü nedeniyle Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer ve 81 ilden gelen öğretmenlerle bir araya geldi. Şentop, "Değişen dünya şartlarında çocuklarımız, sizlerin rehberliğine emanettir" dedi.
24.11.2021Siyaset
TBMM Başkanı Şentop: Türkiye, Libya'nın yanında olmaya devam edecek
TBMM Başkanı Şentop: Türkiye, Libya'nın yanında olmaya devam edecekTürkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Başkanı Mustafa Şentop, "Türkiye, bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da ihtiyaç duyulan her alanda Libya'nın ve Libyalı kardeşlerimizin yanında olmaya devam edecektir" dedi.
10.11.2021Siyaset
TBMM Başkanı Şentop, Karabağ Zaferi'nin 1. yıl dönümünü kutladı
TBMM Başkanı Şentop, Karabağ Zaferi'nin 1. yıl dönümünü kutladıTBMM Başkanı Mustafa Şentop, Karabağ Zaferi'nin 1. yıl dönümünü kutladı.
8.11.2021Siyaset
Şentop: Önümüzdeki seçimlerin temel tartışması yeni anayasa konusu olabilir
Şentop: Önümüzdeki seçimlerin temel tartışması yeni anayasa konusu olabilirTürkiye Büyük Millet Meclisi Başkanı Mustafa Şentop, "Ben yeni anayasa tartışmasına uygun bir ortam olduğunu düşünüyorum halen fakat henüz sıcak bir tartışma ortamına gelmedi. Belki önümüzdeki seçimlerin temel tartışma konusu yeni anayasa konusu olur, olabilir" dedi.
6.11.2021Siyaset
TBMM Başkanı Şentop, Yassıada mahkemeleri mağdurlarının yakınlarını kabul etti
TBMM Başkanı Şentop, Yassıada mahkemeleri mağdurlarının yakınlarını kabul ettiTBMM Başkanı Mustafa Şentop, Yassıada mahkemelerinde yargılanan ve mağdur edilen milletvekillerinin yakınlarından oluşan heyeti kabul etti.
2.11.2021Siyaset
TBMM Başkanı Şentop: Cevdet Paşa'nın çok kalıcı etkileri olduğunu düşünüyorum
TBMM Başkanı Şentop: Cevdet Paşa'nın çok kalıcı etkileri olduğunu düşünüyorumTBMM Başkanı Mustafa Şentop, "Cevdet Paşa'da hukuki ifadeler bakımından böyle bir icaz var. 6 maddeyi tek bir maddede, kelime ve cümle sayısı itibarıyla da onun belki üçte biri kadar uzunlukta ifade etmiş. Bu, tabii Cevdet Paşa'nın sadece Mecelle ile yaptığı bir şey değil. Bugün dahi bizim hukuk dilimiz bakımından hem temel kavramlar hem de kanun metinlerindeki ifadeler bakımından Cevdet Paşa'nın çok kalıcı etkileri olduğunu düşünüyorum." dedi.
30.10.2021Siyaset
TBMM Başkanı Şentop'tan 10 büyükelçi açıklaması
TBMM Başkanı Şentop'tan 10 büyükelçi açıklamasıTBMM Başkanı Mustafa Şentop, 10 büyükelçinin tutuklu Osman Kavala'ya ilişkin açıklamasıyla ilgili, "TBMM'de bu büyükelçilerin konuşmuş olduğu davayla ilgili konuşamazken, anayasa bunu bize yasaklamışken, bizim milletvekillerimize yasaklamışken kalkıp yabancı ülkelerin büyükelçilerinin yargıya talimat verir bir şekilde 'derhal serbest bırakılmasının sağlanması' şeklinde bir ifadeyle bir bildiri kaleme almaları Türkiye'de iç işlerine çok açık ve çok terbiyesizce bir müdahaledir" dedi.
25.10.2021Siyaset
TBMM Başkanı Şentop: İnsanları kendi doğdukları coğrafyada tutabilmenin şartı, huzur ve asayiştir
TBMM Başkanı Şentop: İnsanları kendi doğdukları coğrafyada tutabilmenin şartı, huzur ve asayiştirTürkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Başkanı Mustafa Şentop, dünya genelindeki göç sorununa ilişkin, "Bugün sınırları kapatalım, duvar çekelim' demekle, günü kurtaracak tedbirlerle uğraşacağımıza; bizim şimdiden bütün insanları kendi doğdukları, yaşadıkları coğrafyada tutabilecek, orada yaşamalarını sağlayabilecek imkanları, projeleri ortaya koymamız lazım. Bunun en temel şartı öncelikle huzur ve asayiştir" dedi.
21.10.2021Siyaset
TBMM Başkanı Şentop: Mazlum halklar bizim güçlenmemizi bekliyor
TBMM Başkanı Şentop: Mazlum halklar bizim güçlenmemizi bekliyorTBMM Başkanı Mustafa Şentop, "İstikbale bizimle birlikte yürüme arzusundaki mazlum halklar bizim gayretimizi, daha da güçlenmemizi bekliyor." dedi.
15.10.2021Siyaset
TBMM Başkanı Şentop: Bu konuda kararlı tavrımızdan taviz vermeyeceğiz
TBMM Başkanı Şentop: Bu konuda kararlı tavrımızdan taviz vermeyeceğizTBMM Başkanı Mustafa Şentop, "Kendi topraklarımızda ve Mavi Vatan'da petrol ve doğal gaz aramalarına öncelik veriyoruz. Türkiye'nin bu çabaları özellikle ülkemizin güçlenmesini ve gelişmesini istemeyen çevrelerde rahatsızlık uyandırsa da bu konuda kararlı tavrımızdan taviz vermeyeceğiz." dedi.
11.10.2021Siyaset
TBMM Başkanı Şentop'tan Pelosi'ye davet
TBMM Başkanı Şentop'tan Pelosi'ye davetTBMM Başkanı Mustafa Şentop, ABD Temsilciler Meclisi Başkanı Nancy Pelosi'yi Türkiye'ye davet ettiğini söyledi.
9.10.2021Siyaset
TBMM Başkanı Şentop: Dünyamızın geleceği bakımından önemli
TBMM Başkanı Şentop: Dünyamızın geleceği bakımından önemliTBMM Başkanı Mustafa Şentop, "Parlak demokrasi nutukları kulaklarımıza hoş gelse de dünya üzerinde darbeleri ve darbecileri desteklemeyen tutumlar dünyamızın geleceği bakımından önemlidir." dedi.
7.10.2021Siyaset
TBMM Başkanı Şentop, Kazakistan Senato ve Meclis Başkanı ile görüştü
TBMM Başkanı Şentop, Kazakistan Senato ve Meclis Başkanı ile görüştüTBMM Başkanı Mustafa Şentop, Kazakistan Senato Başkanı Maulen Aşimbayev ve Meclis Başkanı Nurlan Nigmatulin ile bir araya geldi.
27.09.2021Siyaset
TBMM Başkanı Şentop: 2022 Haziran'ına kadar seçim kanunlarının tamamlanması lazım
TBMM Başkanı Şentop: 2022 Haziran'ına kadar seçim kanunlarının tamamlanması lazımTBMM Başkanı Mustafa Şentop, seçim kanunlarında yapılacak değişikliğe ilişkin, "2022 Haziran'ına kadar seçim kanunlarının tamamlanması lazım. 1 yıl sonra 2023 Haziran'ında seçim olacak. Henüz Meclis'e verilmiş bir teklif yok. Geldiği zaman şüphesiz hemen sevk ediyoruz" dedi.
22.09.2021Siyaset
TBMM Başkanı Şentop: Sırbistan ile ticaret hacmi 2 milyar dolara yaklaştı
TBMM Başkanı Şentop: Sırbistan ile ticaret hacmi 2 milyar dolara yaklaştıTBMM Başkanı Mustafa Şentop, Türkiye ile Sırbistan arasındaki ikili ticaret hacminin kısa vadede 2 milyar dolara yaklaştığını söyledi.
13.09.2021Siyaset
TBMM Başkanı Şentop: 1960 darbecilerinin astığı devlet adamlarımızın iade-i itibarını temin ettik
TBMM Başkanı Şentop: 1960 darbecilerinin astığı devlet adamlarımızın iade-i itibarını temin ettikTürkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Başkanı Mustafa Şentop, 12 Eylül Darbesi'nin 41'inci yıl dönümünde yayımladığı mesajında "Aradan geçen zaman içinde 12 Eylül darbecilerini yargıladık, 28 Şubat darbecilerini yargıladık, 15 Temmuz hainlerini yargıladık ve 1960 darbecilerinin astığı siyaset ve devlet adamlarımızın iade-i itibarını temin ettik" dedi.
12.09.2021Siyaset
TBMM Başkanı Şentop, Ukrayna'nın milli gününü kutladı
TBMM Başkanı Şentop, Ukrayna'nın milli gününü kutladıTBMM Başkanı Mustafa Şentop, Ukrayna'nın milli günü dolayısıyla Ukrayna Meclis Başkanı Dmitro Razumkov'a kutlama mesajı gönderdi.
24.08.2021Siyaset
TBMM Başkanı Şentop'tan madalya kazanan kadın boksörleri kutladı
TBMM Başkanı Şentop'tan madalya kazanan kadın boksörleri kutladıTBMM Başkanı Mustafa Şentop, 2020 Tokyo Olimpiyat Oyunları'nda boksta kadınlar 69 kiloda altın madalya kazanan Busenaz Sürmeneli ile 51 kiloda gümüş madalya kazanan Buse Naz Çakıroğlu'nu tebrik etti.
7.08.2021Siyaset
KKTC Cumhurbaşkanı Tatar'dan TBMM Başkanı Şentop'a 'teşekkür' telefonu
KKTC Cumhurbaşkanı Tatar'dan TBMM Başkanı Şentop'a 'teşekkür' telefonuKuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, TBMM Başkanı Mustafa Şentop'u telefonla arayarak, Azerbaycan Milli Meclisi Genel Kurulu’nda düzenlenen Azerbaycan-Pakistan-Türkiye Meclis başkanları toplantısında yaptığı konuşmasındaki Kıbrıs vurgusundan dolayı teşekkür etti.
29.07.2021Siyaset
TBMM Başkanı Şentop: 15 Temmuz milletimizin varlık yokluk mücadelesidir
TBMM Başkanı Şentop: 15 Temmuz milletimizin varlık yokluk mücadelesidirTBMM Başkanı Mustafa Şentop, "15 Temmuz siyasi bir tartışma başlığı değil, milletimizin varlık yokluk mücadelesidir." dedi.
15.07.2021Siyaset
TBMM Başkanı Şentop, KKTC-Türkiye Parlamentolararası Dostluk Grubu'nu kabul etti
TBMM Başkanı Şentop, KKTC-Türkiye Parlamentolararası Dostluk Grubu'nu kabul ettiTBMM Başkanı Mustafa Şentop, "TBMM, Kıbrıs Türk halkının özgürlük ve egemenliğinin korunması ve Kıbrıs adasındaki gerçekler zemininde kalıcı bir barış sağlanması hususunda sarsılmaz bir kararlılığa sahiptir." dedi.
1.07.2021Siyaset
'Para alan siyasetçi' iddiası! TBMM Başkanı Şentop'tan flaş açıklama
'Para alan siyasetçi' iddiası! TBMM Başkanı Şentop'tan flaş açıklamaGelen son dakika haberine göre; TBMM Başkanı Mustafa Şentop, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun dün kendisini ziyaret ettiğini, "10 bin dolar alan siyasetçi" konusundaki mektubuna, yazılı bir cevap sunduğunu bildirdi.
17.06.2021Siyaset
TBMM Başkanı Şentop, KKTC Cumhuriyet Meclisi Başkanı ile görüştü
TBMM Başkanı Şentop, KKTC Cumhuriyet Meclisi Başkanı ile görüştüTBMM Başkanı Mustafa Şentop, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) Cumhuriyet Meclisi Başkanı Önder Sennaroğlu ve beraberindeki heyeti kabul etti.
8.06.2021Siyaset

Benzer Haber Etiketleri

Tbmm Başkanı ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.